Aktualny czas: 24.11.2017, 22:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gintama [manga]
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
Poziom ostrzeżeń: 0%
Gintama [manga]

GINTAMA

AUTOR: HIDEAKI SORACHI

[Obrazek: image.png] [Obrazek: image.png] [Obrazek: image.png]

Liczba rozdziałów: 565+
Magazyn: Shuukan Shounen Jump
Skanlacje: angielskie (na bieżąco), polskie (do roz. 289)

Zarys fabuły: Akcja rozgrywa się w "kraju samurajów" wzorowanym na Japonii z okresu Edo, dwadzieścia lat po przybyciu na Ziemię kosmitów zwanych Amanto, którzy ustanowili na Ziemi protektorat oraz zakazali walki na miecze, przez co zdegradowali siłę i znaczenie samurajów. Głównym bohaterem historii jest Gintoki Sakata - samuraj, który pracuje jako najemnik wraz ze swoimi przyjaciółmi – Shinpachim Shimurą oraz Kagurą. (Wikipedia)

(18.02.2012 16:04 )Hejs w innym temacie napisał(a):  Od dawna mam zamiar zabrać się za Gintamę, ale zawsze zniechęcało mnie jedynie rozpoczęte tłumaczenie mangi Sad
Coś mi się wydaje, że długo nie wytrzymam i zacznę jechać na angielskim przekładzie XD
Tjaaa... Gdybym tak zrobił, "Gintama" miałaby spore szanse na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu moich ulubionych komiksów ex aequo z "One Piece", deklasując przy tym kilka popularnych tytułów. Niestetyż, stało się jak się stało i straciłem kilka dobrych lat obcowania z tą serią. Serią, która tak doskonale wpasowała się w mój gust, zarówno pod względem fabuły, postaci, jak i humoru. Szkoda, że spotkał ją los podobny do wielu shounenów - początek stanowi swoiste wyzwanie dla nowego czytelnika. Sporo osób zapewne porzuciło ją, gdy przez kilkadziesiąt rozdziałów nie znalazło żadnego punktu zaczepienia, jakiegoś poważnego arku będącego odskocznią od tej komediowej codzienności. Nagrodą dla wytrwałych są dopiero rozdziały 89-97, które przedstawiają nam nieco dokładniej uniwersum oraz relacje między bohaterami. Później jest już tylko lepiej. Zostaje zachowana równowaga między humorem a dramatem, a ostatnie arki to pod tym względem istne perełki. Dostajemy sporo retrospekcji, dzięki czemu poznajemy wszystkie główne postacie, ich motywy, marzenia, tragedie... Jeśli już o bohaterach mowa, trudno byłoby mi wymienić jakąś ważniejszą postać, której nie lubię. Z kolei z wybraniem kilku ulubieńców nie miałbym większego problemu (za ostatni ark, "Żegnajcie, Shinsengumi!" powinienem oskarżyć Sorachiego o kilkakrotne usiłowanie wywołania zawału serca .__.).
Coby jednak nie przedłużać i nie robić z tego posta jakiejś pseudo-recenzji, "Gintamę" polecam każdemu bez wyjątku. Jeśli ktoś nie da rady przebrnąć przez początkowe rozdziały albo odrzuci go poczucie humoru autora - trudno. Jeżeli jednak przynajmniej kilka osób podoła i pozna prawdziwą "Gintamę" - na pewno nie pożałują.

Wydarzenia obecne:
Ych, po śmierci Shigeshige i Isaburou w ostatnich arkach mam wrażenie, że Sorachi znów będzie chciał kogoś ukatrupić. Stawiam na Kamuia albo Umibouzu. A tymczasem nie mogę się już doczekać walki Gintokiego z Batou. Więcej retrosów! \o/

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2016 02:13 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
30.11.2015 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
RE: Gintama (manga)
Jest temat, czyli skończyłeś czytać. Kiedyś Cię dogonię. Kiedyś. Bardzo kiedyś. Na razie mogę się przyłączyć jedynie do dyskusji o obecnych arcach, a tam jest o czym gadać. Choć ostatniego rozdziału po angielsku chyba jeszcze nie ma, no ale to ja, ja ze wszystkim na rawach/chińszczyźnie/koreańszczyźnie krzakach jadę Tongue

Również czekam na walkę Gintokiego. Sakamoto jakoś nie za bardzo mnie interesuje, pewnie też dlatego, że nie za wiele z nim czytałam do tej pory, a chyba nawet nic poważnego, jeżeli takie było. Zaraz w animcu będzie szoguni arc \o/ Szybciej w anime do niego dojdą, niż ja początek doczytam Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2015 20:26 przez Murgrabia.)
30.11.2015 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Ano, doczytałem. Przebrnąłem przez te 565 rozdziałów, a łatwe to nie było. Zwłaszcza przez wątki komediowe, gdzie dymków jak mrówków. Winię za to Shinpachiego i jego komentarze ;P

Walka Sakamoto też mnie jakoś specjalnie nie interesuje. Jedynie Mutsu będzie mi umilać ten czas~. Jeśli chcesz coś poważniejszego z tą parą, to polecam rozdziały 477-480, w których poznajemy historię ich pierwszego spotkania. No dobra... może nie za wiele tam powagi, ale czyta się świetnie :v

30.11.2015 20:23
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
To se sobie je kiedy w wolnej chwili przeczytam, bo mam na razie niezbyt dobry obraz tego pana w swojej głowie Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
30.11.2015 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Ha, wiedziałem, że Mutsu mnie nie zawiedzie Heart
[Obrazek: 3b8acb6d338ff0b21b77ca81d74336e5.png]

Z tymi gadżetami Sakamoto pojedynek może być ciekawszy, niż mi się wydawało. No i po tym, co stało się na ostatniej stronie, w końcu jest szansa na to, że zobaczymy poważnego kapitana Kaientai... Tak, sam w to wątpię :v

01.12.2015 13:45
rodoswww Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
Ciekawi mnie czy jeszcze będzie szansa na te krótkie śmieszkowe arci...
Nie powiem wole to co się teraz dzieje ale boje się ,że manga może się teraz skończyć w każdej chwili.
01.12.2015 19:38
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Niestety zapewne tak właśnie będzie. Wygląda na to. że wszystkie wątki zostaną niebawem zamknięte. Jeśli Sorachi chciałby kontynuować serię, musiałby stworzyć zupełnie nowych, potężniejszych antagonistów, co byłoby raczej trudne do zrealizowania, biorąc pod uwagę skalę, na jaką działa Utsurou. Akcja musiałaby chyba w całości przenieść się w kosmos :o

01.12.2015 23:33
rodoswww Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
(01.12.2015 23:33 )Hejs napisał(a):  Niestety zapewne tak właśnie będzie. Wygląda na to. że wszystkie wątki zostaną niebawem zamknięte. Jeśli Sorachi chciałby kontynuować serię, musiałby stworzyć zupełnie nowych, potężniejszych antagonistów, co byłoby raczej trudne do zrealizowania, biorąc pod uwagę skalę, na jaką działa Utsurou. Akcja musiałaby chyba w całości przenieść się w kosmos :o

No zauważmy ,że niedawno Hideaki wykreował 3 nowych wrogów.
Sam utsuro pojawił się jakieś 25 chapterów temu...
+to ,że uważam ,że trzeba zaangażować inne postacie jak Tsukuyo Kyuubei czy też Madao.
Jak ma już kończyć gintame to mam nadzieje ,że zrobi jeszcze +100chapterów Big Grin
01.12.2015 23:41
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Z tymi antagonistami chodziło mi raczej o jakieś organizacje, coś w ten deseń. O Harusame wiemy od początku, cele Tendoushuu zostały oficjalnie ujawnione stosunkowo niedawno, ale tło pod nich było budowane bodajże od arku z Sadasadą. Teraz autor nie ma żadnego punktu zaczepienia. No, ale zobaczy się, jak to poprowadzi. Nobume określiła niedawno Tendoushuu jako kruki będące jednocześnie jednym ze skrzydeł Utsuro, które po wyrwaniu drugiego skrzydła, czyli Harusame, nie będą w stanie utrzymać się w locie i spadną na ziemię. Podejrzewam więc, że dobór słów nie był przypadkowy i po obecnym arku akcja wróci do Edo, gdzie zobaczymy wszystkie ważniejsze postacie zaangażowane w ostateczną wojnę :>

02.12.2015 00:32
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Nic nie widzę, nic nie czytam~

Chciałam tylko zapytać, czy ktoś się orientuje, dlaczego po polsku są rozdziały jakoś do 290, i jest duuuuża dziura, aż do rozdziału 386? Da się to jakoś anime nadrobić?
Bo na stronie grupy tylko te do 289, a na Centrum Mangi wrzucają też te w okolicach 400.
Jezu. Po angielsku prawie 600 rozdziałów?

To już nie wiem, czy chcę czytać. Kolejna manga, która da mi cierpenie w oczekiwaniu na zapełnienie rozdziałowych dziur <3

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
03.12.2015 16:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama