Aktualny czas: 01.06.2020, 17:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gintama [manga]
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Gintama (manga)
Rozdziały 386-402 na Centrum Mangi zostały dodane w 2012 roku. Prawdopodobnie grupa chciała jednocześnie uzupełniać lukę i tłumaczyć na bieżąco. Niestetyż, coś nie pykło i szybko z tym skończyli.

Język w shounenach do szczególnie skomplikowanych nie należy, więc radziłbym po dojściu do tego nieszczęsnego 289. rozdziału przerzucić się na angielskie skany. Albo od początku spróbować czytać po angielsku. Ja polską wersję darowałem sobie po ok. 20 rozdziałach. Jakoś do mnie nie trafia. Często miałem wrażenie, że tłumacz przekładał wszystko słowo w słowo ze słownikiem w ręku.

Jakby co, na Batoto są dostępne wszystkie rozdziały po angielsku, ale od jakiegoś czasu wymagana jest rejestracja.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
03.12.2015 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
rodoswww Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
(03.12.2015 17:42 )Hejs napisał(a):  Język w shounenach do szczególnie skomplikowanych nie należy,

Doprawdy?
http://z.mfcdn.net/store/manga/551/47-41...12_013.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2015 19:51 przez rodoswww.)
03.12.2015 19:50
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Jak najbardziej. Które słowo jest tam jakoś szczególnie trudne? Confession? Dimension? Diarrhea? XD Gramatycznych łamigłówek też tu nie uświadczysz.

To, że bywają w tej mandze strony przepełnione tekstem, nie wpływa na poziom skomplikowania słownictwa. Co innego na przykład w takim Bakumanie, gdzie pojawiało się czasem fachowe słownictwo, które potrafiło zniechęcić wielu czytelników do lektury angielskiego tłumaczenia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2015 20:38 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
03.12.2015 20:37
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Albo w Shokugeki no Soma~ Oglądam dużo programów o gotowaniu, a czasem nie wiem i w polskim tłumaczeniu co się tam dzieje xD

Może spróbuje po angielsku, chociaż jestem kaleką językową. Zawsze to dobry trening o/ Bo te dziury w polskim tłumaczeniu, to jest jakaś kpina~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
03.12.2015 20:41
rodoswww Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
Chodziło mi o raczej o to ,że w gintamie 2/3 stron są nawalone tekstami gdzie po pewnym czasie zaczyna być mocno męczące. Gdzie np arc o Excaliburze ,który dopiero przeczytałem po 2 tygodniach bo mi się nie chciało przez natłok tekstu na każdej stronie tak arc o Shogunie na 1 posiedzenie ogarnąłem... I nie chodzi tu o znajomość angielskiego.
05.12.2015 20:56
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Dobry rozdział, zacząłem nawet trochę współczuć Nobunobu. Sakamoto tym razem też ma swoje momenty. Jednak potrafi zebrać się na trochę powagi, jeśli sytuacja tego od niego wymaga. A Mutsu wciąż nie zawodzi, geny Yato są silniejsze niż jakieś pseudo-nanoroboty B)
Tylko 13 stron. Mam nadzieję, że nie jest to związane ze stanem zdrowia Sorachiego :c

Niemniej, rozdział mimo niewielkiej objętości bardzo mi się podobał. Kaientai zostało uratowane, a Nobunobu idzie sobie nie wiadomo dokąd. Dostajemy garść nowych retrospekcji, które stanowią jednocześnie ciekawe przejście z jednego pola bitwy na drugie. Pora na najciekawszą walkę \o/

08.12.2015 18:08
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,855
To przejście przez retrospekcje do następnego pojedynku bardzo mi się spodobało. No i w końcu będzie ten, co mnie najbardziej interesi Smile

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
15.12.2015 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Wiedziałem, że warto było na to czekać. Już na samym początku Gintoki zniszczył mnie swoim tekstem. Cały rozdział skupiający się na bądź co bądź poważnym pojedynku tonął wręcz w gagach. Wspaniałe! Za dwa tygodnie zapewne czeka nas początek nieco poważniejszej części tego starcia, co również mi się podoba.

24.12.2015 00:22
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Ja tu odkładam lekturę na jaką spokojniejszą chwilę, bo mi się dwa rasowe szermierze z Gintokim na czele ciachać będą, a tu... Niedobry Sorachi Tongue

27.12.2015 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
573

Ale fajnie najnowszy rozdział koresponduje z przed chwilą obejrzanym odcinkiem (41) (nadrobiłam mangę, czekając aż ostatni shogunowy się ściągnie). Gintoki i Shinsuke tu i tam tak dobrze do siebie pasują Smile Podobał mi się zwłaszcza fragment, kiedy wzajemnie chwycili za (nie)swoją broń dla obrony człowieka/kumpla tego drugiego. Rozróba zaczyna się na maksa, mamy całą czwórkę w komplecie, a przed nimi czarne ptactwo.

Co do wcześniejszej walki Gintokiego z Gwiazdą, to się zawiedłam, no Tongue

29.01.2016 22:50
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama