Aktualny czas: 25.11.2017, 05:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Goroawase - szyfr Ody
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,868
Poziom ostrzeżeń: 0%
Goroawase - szyfr Ody
Jak babcie kocham, cierpię na bezsenność, a Oda jest psycholem...
Macie tu teorię, która rozłożyła mnie na łopatki Tongue Pochodzi z forumów Oro Jackson, a autorem jest niejaki beck.
Źródło
Będzie to prawie wierne tłumaczenie, bo nie ma co skracać ani pomijać Big Grin

Na wstępie należy wspomnieć o tak zwanym Goroawase. Jest to bardzo popularna i powszechnie znana forma gry słownej bazująca na tym jak język japoński przepełniony jest homonimami (ten sam zapis/brzmienie, różne znaczenia), homografami (ten sam zapis, różne znaczenia) i homofonami (to samo brzmienie, różne znaczenia). Oprócz tego zabawa z czasem ewoluowała wzbogacając się o różne elementy jak możliwość zamieniania, czy dodawania słów lub sylab, żeby z danego ciągu sylab lub słów uzyskać coś o zupełnie odmiennym sensie. Ludzie stosują ją notorycznie przy numerach telefonów, adresach, w hotelach, wszystkim co zawiera liczby Tongue Brzmi skomplikowanie, ale zaraz zrozumiecie o co chodzi. Jak ktoś chce, może sobie poczytać o tym na angielskiej wiki albo [TUTAJ]

Właśnie ze względu na popularność Goroawase jeden z czytelników zauważył, że Oda zabawia się nim przy owocach Słomianych:
[Obrazek: One_Piece_v59_186.png]
Każdy z owoców Słomianych można rozbić na sylaby, które oznaczają liczby. Tak się składa, że żadna z liczb się nie powtarza i brakuje dwóch: 2 i 9. Czytelnik zauważa, że Bartholomew Kuma ma owoc, który rozbija się na 2 i 9 (nikyu-nikyu no mi), ale zapytany, czy to coś znaczy, Oda tylko zbywa pytanie.

Na zdrowy rozsądek: jaka jest szansa, że te liczby to przypadek? Abstrahuję od Kumy, bo są też inni kandydaci z 2 i 9, ale sami Słomiani! Robin mogła mieć owoc Eda-Eda (kończyny) albo Masu-Masu (pączkować, rosnąć, klonować), ale Oda zdecydował się na Hana-Hana, bo-gdyż-ponieważ 8 i 7. Oda musiałby być kosmitą albo jakimś natchnionym bóstwem, żeby zrobić coś takiego przez przypadek.

Według twórcy teorii autor pytania z SBSa tylko częściowo miał rację. Owszem, owoc Kumy powędruje do Słomianych, ale nie sam Kuma. Prócz tego nie będzie ostatnim władającym w załodze. Kilka rzeczy, które umknęły autorowi pytania:
1. Goroawase to gra bazująca na liczbach od ZERA do dziesięciu.
2. Dodawanie liczb przyporządkowanych użytkownikom daje jeszcze bardziej szokujące wyniki.
3. Kombinację 0,2,9 można dopasować do więcej niż jednej osoby.

Oto pierwszy zestaw kombinacji:
Luffy, Gomu-Gomu no Mi, 5 i 6.
Chopper, Hito-Hito no Mi, 1 i 10.
Robin, Hana-Hana no Mi, 8 i 7.
Brook, Yomi-Yomi no Mi, 4 i 3.

Dostępne wersje odczytu powyższych liczb:
[Obrazek: Capture.png]

Pozostają nam:
0 maru, ma, rei, re, nai, na, wa, o, zero, ze
2 ni, ji, futatsu, futa, fu, bu, pu, nu, ne, tsu, zu, ju, nyu
9 kyuu, gyuu, ku, gu, kokonotsu, kokono, koko, ko, go, ki, gi, kin, kun, gin, gun, nain

Tutaj beck (twórca) uważa, że o ile poprzednie owoce są dość oczywiste, o tyle Oda jest Odą i nie poda wszyściuśkiego ot tak na talerzu i trochę naumyślnie pokomplikował sprawy. W końcu pod połączenie 2 i 9 można też podciągnąć:
Baby 5 i jej Buki-Buki no Mi
Eustassa Kidda i jego Jiki-Jiki no Mi
Kin'emona i jego Fuku-Fuku no Mi
Wg niego właściwej odpowiedzi należy doszukiwać się w kombinacji z zapomnianym przez autora pytania ZEREM.

No ale to, że owoc Kumy jest tym właściwym zaznaczył już na wstępie. Dlaczego?
Dodajemy:
Gomu (56) + Hito (110) + Hana (87) + Yomi (43) = 296.
296,000,000 Beli, nagroda za Bartholomewa Kumę.

A dlaczego tylko owoc, a nie sam Kuma? Bo wg niego Kuma już nie żyje. Umarł gdy został Pacyfistą, a jego owoc pozostał w rękach Vegapunka, który wręczy go Słomianym prawdopodobnie w arku z rewolucjonistami.
Co do tego kto uzyska owoc, beck spekuluje, że będzie to Franky (bazuje też na Wielkiej One Piece'owej teorii i "przekazywaniu woli"). Jako "foreshadowing" podaje:
- Przed TSem ręka Franky'ego ma ukrytą łapkę (osobiście nie kojarzę Tongue)
- W jednym z pozornie randomowych paneli Franky nosi czapkę misia.
- Ataki Franky'ego podobnie jak Kumy bazują w dużym stopniu na podmuchach powietrza.
- Obaj są cyborgami poskładanymi na podstawie projektów Vegapunka.
- Na Dressrosie Luffy zaoferował owoc Franky'emu, ten odmówił, ale dlatego, że nie chce zostać kotwicą, tym niemniej sama opcja pozyskania owocu zawisła w powietrzu.
Beck nie uważa jednak, że Franky go zje. Prędzej Vegapunk opanuje technikę aplikowania paramecii w bronie, w końcu z zoanami mu się udało, dzięki czemu zaopatrzy on robocie ramiona Franky'ego w tę moc. W końcu Franky i tak nie ma rąk, żeby mogły się na nich pojawić łapki, które ma Kuma Big Grin

A teraz coś bardzo ciekawego. Co się stanie jeśli dodamy liczby z owoców Słomianych?

Luffy 5 i 6, Chopper 1 i 10, Robin 8 i 7, Brook 4 i 3 no i Franky (?) 2 i 9.
56 + 110 + 87 + 43 + 29 = 325, według Goroawase: SANIGO.
Sunny Go, Thousand Sunny.

To nie koniec, ale dochodzi 3 w nocy i nie ma co tego pisać dalej, jak nikt nie będzie czytał, więc... komciujcie jeśli mam kontynuować Tongue Ciąg dalszy przewiduje pozostałych członków na podstawie dodawania i podmieniania sylab zgodnie z tym o czym wspominałam na samym wstępie Wink

edit: LINK DO KOŃCÓWKI

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2015 02:31 przez okiren.)
28.09.2015 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: Goroawase - szyfr Ody
Mnie sie to wydaje naciągane, jak niemal polowa teorii d: w dodatku Franky i owoc :| bleah.

Ale i tak chętnie przeczytam dalsza część tej teorii spiskowej d: dzieki za tłumaczenie, bo angielski to nie dla mnieSmile

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
28.09.2015 09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Geez, niektórzy serio nie mają co robić że ogarniają takie rzeczy i co ciekawe jakoś to się trzyma kupy. Z tym dodawaniem z którego wychodzi nagroda Kumy albo SUNIGO to już dramat. Oda musiałby być niezłym psycholem, żeby takie coś serio kitrać w swojej serii XD

sweet sweet lemonade
28.09.2015 09:50
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 904
:OOOOOOOOOOOOOO

Pisz dalej, jestem ciekawa co ten autor jeszcze wykminił ;o Ale będzie szok, jak się to wszystko sprawdzi Big Grin

28.09.2015 11:39
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Tak jak zwykle lubię czytać różne teorie, i jaram się tym chociaż nie widać, tak te cyferki nie do końca mnie przekonują (tzn. wydaje mi się możliwe, by oda w jakiś sposób bawił się tym, ale zupełnie nie trafia do mnie wytłumaczenie,dlaczego miałby być to owoc Kumy). No bo, dlaczego akurat dodawanie? I dlaczego 56+110+.. a nie 5+6+1+10+...? Albo czemu nie mnożenie? XD
Kojarzy mi się to z takimi obrazkami, gdzie np. z jakichś z pupki wyciągniętych cyferek, daty urodzenia i czegoś tam jeszcze, ktoś udowadniał, że Jan Paweł II to szatan d;
Wydaje mi się (patrząc chociażby po ilości sposobów odczytania każdej cyferki, które sama zapodałaś), że jest tak wiele możliwości interpretacji tego, że można by udowodnić cokolwiek, ale nie znam się na japońskim, więc może dla osób które umieją jest to oczywistsze. Smile

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2015 12:45 przez Chlor.)
28.09.2015 12:44
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Chlor napisał(a):No bo, dlaczego akurat dodawanie? I dlaczego 56+110+.. a nie 5+6+1+10+...?
Bo on dodaje do siebie liczby powstałe z numerów ukrytych w owocach słomianych, a nie połówki, skoro Robin ma 8 i 7, a Czopek 1 i 10, to czemu Robin ma mieć razem 87, a czopek 1 i 10 oddzielnie, a nie razem?
A co do tego dlaczego dodawanie, to faktycznie mogłoby być cokolwiek innego, chyba że goroawase w ramach swojej ewolucji dopuszcza właśnie dodawanie, ale bez bicia przyznam, że nie wiem czy tak jest, bo aż tak się nie zagłębiałam.

Co do samej teorii to powiem tak: o ile nie wszystko, uważam, musi się spełnić, o tyle jestem tak samo pewna, jak byłam pewna Sabo, że te zabawy z liczbami zostały w pewnym stopniu przez Odę wykorzystane. Co do dużej części również jestem sceptyczna, szczególnie do tej, której póki co nie tłumaczyłam i którą pewno tylko zjedziecie z góry na dół, jak tu wrzucę, bo jest bardziej naciągana od tego, co już leży xd Ale to, że będzie jeszcze w załodze ktoś z owocem, którego nazwę można rozbić na 2 i 9, to biorę za pewnik Wink I wersja z owocem Kumy od Vegapunka "robi sens" IMO, ale Kin jest np. bardziej prawdopodobny w tym momencie tak na moje oko. Jeśli dołączy, to pozostałe aspekty teorii można wyrzucić do kosza. No i wydaje mi się, że to dodawanie, z którego wychodzi SANIGO nie jest przypadkiem, ta nazwa statku zawsze wydawała mi się strasznie z dupy, tak to chociaż byłby ku temu jakiś powód xD
Więc dla mnie ta uproszczona wersja teorii jest cacana Smile A reszta... no ładnie się kupy trzyma, ale nie wiem xP

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2015 14:51 przez okiren.)
28.09.2015 14:45
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
O ile się nie mylę, to jest teoria o tym, że do załogi oprócz Jinbeia ma dołączyć Tashigi, jakiś olbrzym z Elbaf i Smoker, tak? Czyli jest to teoria od tego samego pana, co napisał Wielką Teorię Łanpisową Big Grin Najlepsze, że oprócz tego ma on cały wątek poświęcony tym teoriom, które łączą się w jedno wielkie cuś. Jak temu było? Scaling the Red Line, albo jakoś tak. Czyta się to nawet ciekawie, ale wątpię, że połowa z tego się ziści.
Ale jeśli o goroawase chodzi, to jest zbyt grubymi nićmi szyte, żeby nie było choć w małym stopniu prawdziwe. Chyba wszyscy wiemy, że Oda jest liczbowym fetyszystą, że wspomnę tylko o
Spoiler :
numerkach rozdziałów z g4, czy ostatnio utworzonej flocie liczącej 5600 ludzi, z czego załoga barto ma 56 członków, a fota San(3)Yon(4)ta Maria, na którą składa się 56 okrętów.
Przypadek? Big Grin
Już zaczynałem się rozpisywać nad dalszą częścią teorii, ale nie będę zabierał Okiren przyjemności Smile

Notatka od Hejs, 28.09.2015 16:04 :

Mimo wszystko to nie jest dział "Manga". Ukrywaj spojlery ;P

28.09.2015 15:41
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
A co jeśli prawda jest taka, że Oda już nie ma pomysłów na mangę i szuka po necie ciekawych teorii, które może wcielić w życie?

28.09.2015 17:13
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
okiren napisał(a):Chlor napisał(a):
No bo, dlaczego akurat dodawanie? I dlaczego 56+110+.. a nie 5+6+1+10+...?
Bo on dodaje do siebie liczby powstałe z numerów ukrytych w owocach słomianych, a nie połówki, skoro Robin ma 8 i 7, a Czopek 1 i 10, to czemu Robin ma mieć razem 87, a czopek 1 i 10 oddzielnie, a nie razem?
CZO? XD Jakie połówki? Gdzieś tu nasze toki myślenia się wyminęły.
Skoro czopka "hito" oznacza "jeden dziesięć" to ja bym dodała 1+10, tak samo u Robin w tym wypadku bym dodała 8+7, w takim schemacie bym nie zostawiła 87, czemu niby miałabym tak zrobić jak piszesz? (:

Chyba, że liczby wielocyfrowe czyta się i tak cyferkami (w sensie nie ma osobnego słowa na "sto" ani "osiemdziesiąt" tylko mówi się "osiemsiedem" "jedendziesięć") to już miałoby dla mnie więcej sensu dodawanie z tej teorii.
Aczkolwiek jak wspomniałam, nie mam zielonego pojęcia o japońskim, więc może jakieś oczywistości mi umykają i plotę głupoty ^^

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2015 17:27 przez Chlor.)
28.09.2015 17:25
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Bananowy napisał(a):O ile się nie mylę, to jest teoria o tym, że do załogi oprócz Jinbeia ma dołączyć Tashigi, jakiś olbrzym z Elbaf i Smoker, tak? Czyli jest to teoria od tego samego pana, co napisał Wielką Teorię Łanpisową Big Grin Najlepsze, że oprócz tego ma on cały wątek poświęcony tym teoriom, które łączą się w jedno wielkie cuś. Jak temu było? Scaling the Red Line, albo jakoś tak. Czyta się to nawet ciekawie, ale wątpię, że połowa z tego się ziści.
Tak, tak! Dokładnie on! Ma masę teorii chłopak, produkuje je taśmowo, niektóre są conajmniej kosmiczne, ale część brzmi ciekawie.

Chlor napisał(a):CZO? XD Jakie połówki? Gdzieś tu nasze toki myślenia się wyminęły.
Skoro czopka "hito" oznacza "jeden dziesięć" to ja bym dodała 1+10, tak samo u Robin w tym wypadku bym dodała 8+7, w takim schemacie bym nie zostawiła 87, czemu niby miałabym tak zrobić jak piszesz? (:
Z liczebnikami z tego co kojarzę, to jest tak, że masz "dziesięć jeden" zamiast jedenaście, czy "dwa dziesięć jeden" zamiast dwadzieścia jeden. No i nie zrozumiałam Cię, fakt, myślałam, że nie podoba Ci się niedodawanie dziesiątki i jedynki tylko, a że reszta może być xD Nie wiem czemu. Co do tego czemu tak jest, że ich nie dodaje, to akurat dla mnie dość proste i myślę logiczne. Czytając nieliczebnikowo, a wg goroawase zostawiając 8 i 7, zamiast je dodając, zachowujesz nazwy owoców. Gdybyś je dodała, dostałabyś w efekcie jakieś nic nie znaczące sylaby.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2015 18:52 przez okiren.)
28.09.2015 18:46

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama