Aktualny czas: 24.10.2017, 08:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Gra o Tron - serial
Autor Wiadomość
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,135
Poziom ostrzeżeń: 0%
Gra o Tron - serial
[Obrazek: graotron.png]

"Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Pierwszorzędne role wiodą rodziny: Stark, Lannister i Baratheon. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim."

Tyle ze strzeszczenia fabuły ogólnej.

Pierwszy sezon już za nami, drugi się kończy, a na następny przyjdzie nam czekać jeszcze rok!
Jak wasze wrażenia z serialu? Ktoś w ogóle go ogląda, czy nikomu się nawet nie chce / nie ma czasu?
No ja muszę przyznać, że po pierwszym sezonie byłam zachwycona, po prostu 10/10 <3 Drugi sezon już jest słabszy, no ale i tak oglądam, po trzeba znać fabułę, zresztą szykuje się wiele smaczków. I nie ma co porównywać książki do serialu, wiadomo, że jest on kręcony "na podstawie", poza tym trudno zmieścić tyle wątków w 10ciu odcinkach po 50min. Moim zdaniem, serial daje radę. Joffrey jest najbardziej irytujący, a Tyrion trzyma serialowy humor.

Dziś powinien być s2e10 (czyli już ostatni niestety) , napisy do niego zapewne wieczorkiem. Kto będzie oglądał? :)

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
04.06.2012 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
RE: Gra o Tron - serial
Oczywiście, że jaBig Grin
W książce jestem dopiero w połowie 3 Sad bo skończyłem w ostatnie wakacje i nie było kiedy dokończyćSad
Polecam wszystkimBig Grin
Nie wiem co chcesz od 2giego sezonu ale bitwa w Królewskiej Przystani była zarąbista, zwłaszcza dziki ogień :3

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
04.06.2012 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 854
Ja to oglądam Big Grin
Pierwszy sezon był po prostu zaj.... trzymał cały czas w napięciu i nakręcał się z odcinka na odcinek, co do drugiego sezonu jestem zawiedziony ;/ Miało być więcej scen batalistycznych a było więcej gołych bab. Ratuje pod tym względem przed ostatni odcinek 2 sezonu a reszta to jak bym dobrego erotyka oglądał.

ps. Nie wytrzymam presji i po angielsku zacznę oglądać ostatni odcinek Big Grin

ps2. już jest nawet z lektorem Big Grin zaraz sie zobaczy jak to sie kończy Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2012 13:35 przez SLAWO89.)
04.06.2012 13:32
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Drugi sezon po prostu jest nudniejszy. W pierwszym było tyle akcji i emocji, że głowa pękała, tutaj jest mniej, ale nie mówię, że ogólnie jest jakoś nie wiadomo jak gorszy.

Bitwa była zachwycająca, jeden z ciekawszych i bardziej emocjonujących fragmentów w serialu.
Spoiler :
Joffrey oczywiście uciekł do mamusi - czego się innego spodziewać po nim. No i się cieszę, że Sansa uciekła. Żal mi Tyrion'a, bo się stara pokazać, że potrafi być naprawdę wspaniałym wojaką/strategiem/myślicielem - no po prostu geniuszem, a i tak go mają za głupiego karła, półczłowieka. Szkoda.

04.06.2012 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,420
Poziom ostrzeżeń: 10%
Pierwszy sezon był naprawdę dobrze zrobiony, widziałam tylko pięć odcinków, ale bardzo mi się podobał. Drugi jest niestety kompletną porażką. Na siłę wciskane cycki i wiele pozmienianych wątków... Nie mam pojęcia po co, skoro fabuła na tym cierpi.

Uwielbiam patrzeć na ekranizację książek, naprawdę sprawia mi to wiele frajdy. Widzę jak mogliby wyglądać bohaterowie, miejsca w których byli czy też mam możliwość zobaczenia smoków lub innych fantastycznych stworów. Mogę porównywać szczegóły fabuły, w senie co jest zmienione w filmie (przeważnie drobne elementy nie mające większego wpływu na historię) i przy okazji przypominam sobie dokładnie treść książki, zwracam uwagę na wątki, które wydały mi się przy czytaniu nieistotne itd.
Inaczej sprawa ma się z adaptacjami książek... Nienawidzę zmieniania czegokolwiek, jeszcze nigdy nie widziałam dobrej adaptacji, mogę wymienić kilka tragicznych (z Eragonem na czele). Dlatego tak bardzo zawiodłam się na drugim sezonie.

Seria miała ogromny potencjał - genialna charakterystyka, świetnie dobrani aktorzy (gdzie oni znaleźli tego Joffrey'a :) i bardzo dobrze zrobione miejsca. W pierwszy sezonie byłam w stanie się przyczepić tylko do postarzenia wszystkich dzieci o dwa lata. Fabuła cały czas nie odbiegała od oryginału, przynajmniej do połowy sezonu ^^
A potem stał się sezon drugi... Cycki, seks, więcej cycków. Trzymanie się fabuły? Po co, lepiej wstawić erotyczną scenę.

Mimo wszystko dalej oglądam i modlę się w duchu o dobry trzeci sezon. Może autorzy scenariusza odwiedzą google i przeczytają jakże przychylne opinie o tej części.

No, wreszcie porządnie ponarzekałam, od razu lepiej. W poście wszystko jest napisane chaotycznie, ale można chyba zrozumieć ogólny sens moich żali.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
04.06.2012 16:53
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Ech ludzie czepiacie się, że dużo cycków...
A czytaliście książkę?? Tam też mało tego nie było. Nie wiele pod tym względem było różnicy.
Jedynie 2 takie fragmenty widziałem, że za dużo cycków było wciśniętych niepotrzebnieTongue

04.06.2012 18:12
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Oczywiście, że czytaliśmy. W książce cycki były tam gdzie miały być. I nie miałam na myśli samych cycków, tylko wszelkiego rodzaju podteksty i sceny erotyczne. Jako przykład można podać Jon'a za Murem. Coś by się im stało, jakby nie spali razem i panienka nie gadała cały czas o jednym.
Bardzo się mi podobały fragmenty za murem, a serial całkowicie to spaprał.

04.06.2012 18:21
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Oj ludzie to ja się boje jak wy 3ci sezon będziecie oceniać jak...
Spoiler :
...jak Jon będzie się kochać co chwile z YigritteTongue

04.06.2012 18:28
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Jeśli będzie w książce to nie mam nic przeciwko. Jeszcze trzeciej nie przeczytałam, więc nie mogę się wypowiedzieć :)

04.06.2012 18:31
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Wiesz luffy92, tutaj raczej Filemonce chodzi o to, że zastąpili wiele wątków z książki (jakiś ciekawych pewnie, ja nie wiem, bo nie czytałam Smile ) cyckami ;D
Mi się wydaje, że co do Hona i tej rudej dzikiej (trudne ma imie Tongue ) to po prostu twórcy chcieli uwydatnić jej charakter, to jaka jest, stąd te ciągłe jej teksty zawstydzające Jona.

04.06.2012 18:34
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama