Aktualny czas: 26.09.2017, 04:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Gra o Tron - Spotkanie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Gra o Tron - Spotkanie

Gra o Tron to rozrywka z najwyższej półki, oparta, jak większość na tym forum wie, na sadze Pieśni Lodu i Ognia, co oddaje nie tylko wspaniale wykonana plansza przedstawiająca Westeros, ale właściwie każdy element tej gry! Każdy z graczy staje się głową jednego rodu (Starków, Lanisterów, Baratheonów, Grayjoyów, Martellów, Tyrellów) i robi wszystko, żeby zagarnąć Żelazny Tron dla siebie, stając się nowym królem Westeros.

Co to za typ gry?

Jest to gra strategiczna, gdzie celem jest zdobycie jak największej ilości zamków, co zająć może kilka godzin. Aby to osiągnąć, będziemy poszerzać swoje terytoria, by zwiększać swoje wpływy jak i zasoby, które to z kolei przekładają się na wielkość armii. Będziemy zawiązywać sojusze, wbijać sobie nóż w plecy, przelewać krew na niezliczonych polach bitew, czy wykorzystywać wpływy, by zdobyć tym samym przewagę nad przeciwnikami. Negatywna interakcja w niemal najlepszym wydaniu.
Gra posiada znikomy element losowości, czyli karty wydarzeń, które uatrakcyjniają rozgrywkę, ale jednocześnie nieco ją komplikują. Np trzeba cały czas mieć się na baczność przed Dzikimi. Zlekceważenie tego zagrożenia może nas potem drogo kosztować. Natomiast jeśli chodzi o bitwę, to zagrywamy jedną z kart dowódcy i liczymy siłę poprzez siłę rozkazów, udzielonego wsparcia no i przede wszystkim ilość jednostek. Można grać z dodatkowymi kartami losu, ale chyba nie jestem za.

UWAGA: Ponieważ gra do łatwych i szybkich nie należy wolałbym, by każdy zapoznał się z instrukcją, no a przynajmniej tym (jest to też dobry sposób, by więcej dowiedzieć się o grze):

Oczywiście bardzo chętnie zagrałbym w to z Wami, stąd ten temat. Nie wiem, czy siostra dołączy, wiele tu zależy też od terminu, jaki byśmy ustalili. Mnie najbardziej pasuje albo ostatni tydzień maja 28-29 albo pierwszy czerwca, bo potem nie będę miał już w ogóle czasu.

Uwaga: Propozycja skierowana jest tylko do forumowiczów, których znam z widzenia.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2016 14:05 przez Komimasa.)
08.05.2016 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Gra o Tron - Spotkanie
Zapowiada się ciekawie Smile W sprawie terminu, to 28-29 wyjeżdżam(w końcu długi weekend). Ale pierwszy tydzień czerwca, to można się dostosować Smile Jak coś będzie wiadomo z terminem, to będę starał się potwierdzić Big Grin

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
08.05.2016 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,919
Komi a co Ty na to by to zrobić w piątek, dzień przed ogniskiem jakimś u mnie? Bo ja się na tę grę piszę z zamkniętymi oczami, grałem w to ze dwa lata temu i gra jest świetna, a u mnie na strychu dałoby się to ładnie ogarnąć.

Możemy się jc dogadać na PW jeszcze, ale myślę, że Rdr urwałby łby stu orkom by w to zagrać. Na pewno by się jeszcze kogo skombinowało.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
08.05.2016 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,855
Poziom ostrzeżeń: 15%
No ja też chce pograć! Smile

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
08.05.2016 19:20
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
No tak, Eikichi, tylko to też jest problem trochę gabarytu, bo pudło jest ciężkie. Ale jakbym nie musiał wtedy brać śpiwora, bo bardzo by mi to życie i podróż ułatwiłoTongue No i Kuro pewnie już by mniej pasowało.
Aczkolwiek pomysł jest godny rozważenia, zawsze będę mógł w czerwcu normalne spotkanko planszówkowe zrobić, bo właśnie z jednej strony chciałem w to zagrać, a z drugiej dawno nie było nic w Poznaniu. Z kolei no nie oszukujmy się, na Grę o Tron musi być limit miejsc, co przy spotkaniu poznańskim z kolei mija się z celem.

A w takim razie o jakiej dacie mogłaby być mowa?

Właściwie zapomniałem, że weekend 28-29 odpada, bo będę w domu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2016 19:50 przez Komimasa.)
08.05.2016 19:42
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Zastanowię się nad datą, ale jak już to 27 maja, 28 bym ognicho wtedy robił, ale wiesz Komi jesli chcesz robić u siebie w Pozen to przecież lajtowo, Twoja plansza, ja tylko proponuję.

08.05.2016 19:56
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Wiadoma rzecz, ale wiesz, jestem co do tego elastyczny, mnie też by to było bardziej na rękę i potencjalnym graczom chyba też.

08.05.2016 19:58
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164
Bardzo bym chciał zagrać ale żaden z wymienionych terminów mi nie pasuje ;(. Jeśli przed 20 maja dacie jakiś termin na czerwiec jakikolwiek byle nie 1 to będę w stanie sobie ten dzień zabezpieczyć jako wolny.

08.05.2016 20:08
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
ja tam mogę datę zmieniać, jesli w ten sam weekend nie będę robił ogniska to zebranie mogłoby sie odbyć w no na ten moment każdą sobotę czerwca.

No, ale to trzeba mieć tez graczy, tę szóstkę. Komi, Rdr, Fuszi, Ja, Kuro nie wiem czy tak daleko byś jechał, ale to pewnie dasz znać.

08.05.2016 20:34
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 849
Ja tez się piszę Big Grin jeśli będzie na śląsku bo na lajcie dam radę Big Grin
08.05.2016 21:31
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama