Aktualny czas: 25.09.2017, 09:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Granica spoilera.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Granica spoilera.
No postanowiłem założyć ten temat bo ostatnio leje się na ten podpunkt równo.
Tak wiec myślę, ze może lepiej to ustalić.

Spoilerem nazywamy wszystko to co tyczy wydarzeń, czy czegokolwiek nie ukazanego w anime. Unikajmy wiec, nazwisk, czy technik, które nie padły anime. Nie należy również w awatar lub sygnaturę dawać obrazków z mangi przedstawiających sceny, nie ukazane w anime.

Spoiler :
Głównie Boa tu jest problemem, choć pojawiła się tylko brunetka na opku już się zaczęły avki itd. Opek to nie anime nie jest to tak rozumiane. Dopisać to trzeba by było jasne? Jeśli istnieje nadal ta definicja co powyżej to forbiden wszelkie hancoci. Czy jej imię no... Znaczy samo Hancock można powiedzieć. Ale nie możecie sobie wyobrażać znanej wam węzowej księżniczki, a zaledwie królowa piratów. Ci co nie czytają wiedzą, że Hancock jest królowa piratów najpiękniejsza kobietą. Ale zapewniam was, ze mało kto wpadnie na pomysł, ze ta brunetka to ona, a wy to psujecie swoim"rzuceniem imienia" na wszystkie możliwe strony. Wolę więc tą kwestię ustalić
Aha cytując to co wyżej cytujcie w spoilerzeSmile

Niech zgłoszą się osoby, które nie czytają mangi i przeszkadza im spoiler. Jeśli będzie choćby jedna to jest sens tego pilnować. Ale jak nie? To po co my się produkujemy za przeproszeniem?

Tyle się mówi o tym: bądźmy tolerancyjni względem osób nie czytających mangi, szanujmy innych, nie psujmy zabawy. Ja to rozumiem, ale więc przestrzegać definicji czy nie?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.04.2009 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Genialny temat, właśnie sam miałem zamiar taki zakładać.
Moim zdaniem obostrzenia względem spoilerów są przesadzone, choć może moje wrażenie jest takie dlatego, że mi jakiekolwiek spoilery nie przeszkadzają.

W każdym razie - nie uważam, żeby podawanie imienia czy nazwy techniki było czystym spoilerem. Bo przecież osoba nie znająca mangi i tak nie skojarzy o co chodzi.
Spoiler :
A jeśli o Boa chodzi to nie przesadzajmy, czy jak ktoś skojarzy tę postać to mu się stanie krzywda? Czy naprawdę warto tak się męczyć z tymi spoilerami bo ktoś dowie się wcześniej, że brunetka w openingu to Boa? No nie przesadzajcie, rozumiem gadanie odnośnie wydarzeń, konkretnych sytuacji.
Moim zdaniem wasze pojęcie spoilera jest zbyt ostre.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
26.04.2009 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,221
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja widzę to tak: nie wolno zostawiać widocznym tego, co było w mandze a w anime nie. Jednak nie zaliczam do tej kategorii tych rzeczy, które były w mandze a w anime nie było ich ale i później nie będzie (np. historyjki okładkowe). Mimo że nie było ich w anime to raczej można je dawać (chyba że nawiązują do ewidentnych spoilerów i ujawniają treści). Poza tym nawet jeśli postać już się pojawiła nie wolno ujawniać rzeczy związanych z nią które jeszcze nie miały miejsca w anime (np. w nowym openingu było widać trochę nowych postaci, lecz i tak nie wolno zdradzać ich imion, kim są itd.). Uważam też że można prezentować obrazki z takimi osobami pod warunkiem że nic nowego nie zdradzają (sama postać która niczym nie pokazuje nic o sobie poza tym co wiadomo).
Na przykład:
Spoiler :
Można mieć obrazek z samą Hancock stojącą ot tak sobie, ale jeśli pokaże się ją w grupie z innymi Shichibukai to zdradzi to że ona też posiada taki status.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
26.04.2009 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

Przede wszystkim na naszym forum chyba nie ma nikogo kto tylko oglądaSmile Wątpię w sens spoilera tutaj...

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
26.04.2009 21:00
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

Spoiler :
Albo jak da się ją z wężami czy na tronie, to też będzie zdradzało np to, że jest królową
Widzę myślimy podobnie no ale zobaczymy co będzie dalej.

Naj, chyba jest FantomasTongue

26.04.2009 21:02
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Może będzie taka osoba, bo moja kobieta ma zamiar zacząć czytać OP.... I może się zarejestruje... Próbuje jej wyperswadować pomysł rejestracji przed przeczytaniem całej mangi, ale nie wiem jak wyjdzie Tongue

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
26.04.2009 21:04
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

No właśnie im OP będzie popularniejsze, tym więcej będzie takich osób, powinniśmy być otwarci na nowych a nie zamykać się i wyznaczać granice na własnym podwórku.

26.04.2009 21:06
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Komimasa, racja, ale każda skrajność jest zła i zabranianie pisania imienia to moim zdaniem przesada. Ktoś się dowie, że ta brunetka w openingu to
Spoiler :
Boa i skojarzy, że jest Shichibukai
i to zepsuje zabawę? Nie sądzę.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
26.04.2009 21:10
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,076

Ja nie czytam mangi! Heloł!

Nie znoszę czytać na kompie bo mnie oczy bolą. Ale i tak już wiem kim jest brunetka i jak się nazywa i żadne avki mi nie przeszkadzają z nią <;

Uważam jak wyżej, to nie spoiler jeśli w avatarze jest pokazana osoba, skoro i tak nie wiadomo kim jest i nie wynika to z kontekstu. Albo samo imię bez kontekstu też nie robi krzywdy, bo skoro nie wiem o co chodzi to i tak pewnie nie skojarzę, zanim nie dojdzie do tego momentu.

[Obrazek: h3sygn.png]
26.04.2009 21:14
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,221

Z imieniem to też jest różnie. Czasami imię może coś zdradzić. Powiem na przykład, taki Garp. Ludzie go kojarzą bo był w historii Coby'ego. Ale np. w czasach gdy wydarzenia po Enies Lobby nie zostały zanimcowane rzucenie nazwą Monkey D. Garp od pazu by powiedziało nie-mangowcom że ma on jakiś związek z Luffym. Lepiej dmuchać na zimne. W końcu wpisanie kodu na spoiler to nie jest żaden nadzwyczajny wysiłek.
Spoiler :
A imię Hancock powie ludziom że jest to cesarzowa piratów bo wspominał o niej jeden z Risky Brothers.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
26.04.2009 21:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama