Aktualny czas: 17.11.2017, 19:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupy Kabaretowe
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,612
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wink Grupy Kabaretowe
Temat ogólny do rozmów o kabaretach, niekoniecznie polskich - jako rozrywce ogółem (za i przeciw, pewnie głównie przeciw Tongue), ulubione grupy, skecze itd.

Ja chyba nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że lubię obejrzeć dobry kabaret. Z żalem jednak stwierdzam, że zjawisko to następuje coraz rzadziej. Kiedyś nie odpuszczałem w telewizji żadnego kabaretonu, i choć może nie wszystkie skecze mnie bawiły (szczególnie pod koniec, mam wrażenie że największe petardy zawsze w pierwszej części puszczali, po to żeby podtrzymać potem ciekawość widza, włączyć mechanizm "Oj Stefan, nie przełączaj, może jeszcze będzie coś dobrego jak tamto Moralnych") to ogółem ubawiłem się nieźle. A dzisiaj mi się nieraz nie chce nawet do końca pierwszej części dotrwać, no i często zdarza mi się te imprezy kabaretowe ominąć bo nie pilnuję tego za bardzo.

Nie wiem, czy to kwestia bardziej wyrobionego gustu, czy spadku formy polskich grup. Zgaduję, że obydwa czynniki mają tu znaczenie. Mając parę lat więcej nieco bardziej selektywnie "się bawię", ale też sporo kabaretów idzie na dziwne łatwizny, wchodzi w słabe schematy, albo próbuje bawić widza krzykiem i wulgarnością - co gorsza, to często działa na ogłupioną klimatem widoczność, więc tylko zachęca kolejnych artystów do podążania tą drogą.

Wciąż są jednak wykonawcy których lubię, i nawet jeśli nie wszystko, to większość ich skeczy oglądam z mniejszą lub większą przyjemnością. Są to:

- Kabaret Moralnego Niepokoju - mój zdecydowany ulubieniec. Kabaret najlepszy tekstowo jak i aktorsko. Kreacje Górala i Cieślaka często są zabawne same w sobie i gdy ci dwaj kombią się na scenie w duecie, to pasują do siebie tak nieodłącznie jak Flip i Flap, choć nie działają na zasadzie kontrastów. No i jak to ktoś w branżowym programie ostatnio powiedział, w jednym skeczu pisanym przez Górskiego często jest tyle żartów, ile niektórzy inni artyści kabaretowi w całym programie nie potrafią zmieścić.
Fakt faktem, że ostatnimi laty KMN zaniżył jednak nieco swoje loty - nie jest tym kondorem, który niegdyś wznosił się wysoko ponad wszystkich. Dużym ciosem była też na pewno utrata Pakosy, i choć zastępująca ją Strużyńska nie jest IMO tragiczna, to wyraźnie nie potrafi dać tyle temu kabaretowi, co Kasia. Wciąż jednak jest to jedna z lepszych grup jak dla mnie, Góral wciąż daje radę.

- Artur Andrus - uwielbiam jego poczucie humoru, jego błyskotliwość w obserwacji rzeczywistości i obracaniu jej w żart, jego lekkość żartobliwej poezji, jego piosenki i monologi, jego niepozorność skrywającą istną kopalnię ripost. Człowiek instytucja pierwszego sortu.

- Smile To jedna z trzech grup (dwie poniżej) których początki mnie nie zachwycały, każda z nich ma też w swoim dorobku skecze które mnie bardziej odtrącały niż przyciągały. Dobrze jednak są równoważone przez istne petardy, które już dzisiaj potrafią być klasykami cytowanymi na tym czy tamtym podwórku
Angel

Ten najwyższy/najchudszy z nich (nie pamietam w tej chwili imienia) przyznam, że gra dość przerysowanie, ale podoba mi się jak rozmaite i odmienne od siebie postacie potrafią zagrać pozostali dwaj, szczególnie Michał.

- Paraniemormalni - Od razu mówię - Mariolki nie lubię. Przynajmniej tych wcześniejszych wersji. Są też inne słabsze dla mnie skecze, jak ten z bokserem Jackiem Balcerzakiem. Ale ich pozostałe skecze są często bardzo dobre, lubiłem też ich program Paranienormalni Tonight - Igor Kwiatkowski to taki pozytywny i zabawny gość, aż chciałoby się go poznać bliżej xD

- Kabaret Młodych Panów - Ich cyklu z drogówką nie trawiłem, miałem ich za miernoty ;P A tu się rozwinęła z tego całkiem fajna grupa, z niebanalnymi pomysłami. Czasem robią przeginkę w stronę której nie lubię (drażniąco przerysowane aktorstwo jak grają jakiegoś staruszka, albo po prostu bluzgi), ale wciąż mnie potrafią bawić. I lubię ich pomysły na piosenki!

Za to grupa której nie znoszę całym sercem, uważam ją za zło tego świata i powód potrzeby wprowadzenia sezonu na złych kabareciarzy żeby móc ich odstrzelić - kabaret Nowaki. Robienie głupich min i darcie trepa to szczyt ich możliwości... Choć mam wrażenie, że męska część tego kabaretu rozwinęłaby skrzydła nieco bardziej, gdyby nie ta Ada...

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

03.11.2016 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Grupy Kabaretowe
Kiedyś oglądałem tego więcej, ale jakoś tak zaczęło to zniżać loty i przestało mi to sprawiać taką frajdę.
Dla mnie faworytem jest Ani Mru Mru, choć zdaję sobie sprawę, że te lepsze lata mają za sobą i chyba nie powrócą już do tej formy co mieli na początku. Jakoś tak takie skecze jak Tofik, czy Otwarcie sklepu, to były rzeczy, które zapadły w pamięć, a te nowe to nawet nie kojarzę. Niemniej gesty, zachowania, mimika Wójcika, jest dla mnie po prostu mistrzostwem. Jego wyraz twarzy wystarczy, żeby publiczność zaczęła się śmiać. Nie raz osadzone odpowiednio w kontekście naprawdę potrafiły mnie rozbawić.

Drugim takim kabaretem, który bardziej kojarzę kabaret Hrabii. Oglądałem dużo skeczów, a najbardziej rozwalił mnie ten skecz z widownią.

Kabaret ten cechuje też niecodziennie nakreślona rola kobiety w społeczeństwie czy w domu i puruszanie takich wątków.

Oczywiście kojarzę Kabaret Moralnego Niepokoju, ale tak bardziej to przede wszystkim Górskiego. On faktycznie jest zarąbisty.

Ogólnie no nie oglądam tych kabaretów, bo mają głupie pomysły, a przynajmniej żenujące. Jest dużo piosenek czego nie lubię, darcia gęby, wulgów, po prostu wolę dany skecz zobaczyć na necie, niż siedzieć i oglądać i raz na jakiś czas będzie coś, żebym mógł się uśmiechnąć czy pośmiać.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2016 22:46 przez Komimasa.)
03.11.2016 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
Ja b.lubię kabarety ale jak kiedyś lubiłem wygłupiających się Łowcy.b, Neonówka tak teraz dla mnie absolutnym top topów jest właśnie Harbi. Bez wulgów, inteligentnie ale bez jakiegoś ą ę, super oryginalne pomysły. Tak samo jak nie bardziej lubię ich wcześniejszą wersję kabaret Potem. Żadnego skeczu z yt nie wstawię bo są same pełne programy po godzinę. Ale wszystkie dobre, polecam. Jak lubicie Hrabi to to tym bardziej.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
03.11.2016 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Potema to za nastoletnich czasów wręcz ubóstwiałem, ich skecze całe to się na pamięc znało, nawet namówiłem parę osób w gimnazjum i przy odgrywaniu na Polskim fragmentów "antygony", zagraliśmy dodatkowo skecz Potemów o tej tematyce.
Dzisiaj, chociaż wciąż darzę ich sympatią, muszę stwierdzić że niestety, ale nie bawią mnie tak jak kiedyś. Są zabawni, doceniam ich, ale tego "szału" już nie ma. Może po prostu przestawiłem się na ostrzejsze poczucie humoru, bardziej złośliwe, zaś Potem... Cóż, byli na swój sposób cudownie niewinni zazwyczaj, za co też im się należy szacunek. Dziś by się pewnie nie uchowali.

A tu taki tam "wyczyn" Adama Pernala:

04.11.2016 01:12
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,543
Ło, widzę, że tym skeczem z publicznością, który kiedyś wstawiałem na forum, zaraziłem Cię Aśką i spółką na dobre, Komi :o

W zasadzie zgadzam się z Komim i xatonem, Potemohrabi najlepsi. Próżno szukać podobnego kabaretu na polskiej scenie dla porównania. Gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi KMN, ale nie dość, że na swoim koncie mają sporo przeciętniaków, to nie da się ukryć, że od odejścia Pakosy z roku na rok ich forma spada. Czasem zdarzą się jakieś perełki pokroju programu "Historia literatury" czy "Jerzyka", ale to już naprawdę rzadkość.

Tymczasem drugą pozycję zajmują ex aequo Smile i Neo-Nówka.

Na trzecim - Paranienormalnych, KMP i KSM. Wyróżnienie wręczyłbym Mumio i niektórym skeczom Łowców.B za usilne próby forsowania abstrakcji i absurdu na polskiej scenie.

Jakiś czas temu na TVP2 wieczorową porą można było oglądać programy Klubu Komediowego. Na kilka się załapałem, ale sporo przegapiłem, a nigdzie nie mogę znaleźć nic poza urywkami spektakli. Szkopuł tkwi w tym, że z tego, co kojarzę, oni sami nie chcą nazywać siebie kabaretem (w sumie nic dziwnego, mając na uwadze, jak wygląda przeciętny występ kabaretowy w Polsce). Gdyby było inaczej, prawdopodobnie nie mieliby problemu z zajęciem któregoś miejsca na mojej liście.

Cała reszta polskich grup kabaretowych wydaje mi się nijaka, typowo odmóżdżająca i wywołująca salwy rechotu u publiczności przy każdej okazji, gdy wspomniana zostaje kobieta upadła czy męski organ rozrodczy. Jak widać po moim skromnym top3, lubię prosty humor, ale bez przesadyzmu. Co gorsza, wspomniana "reszta" obecnie zajmuje zwykle większość czasu antenowego przeciętnego kabaretonu, przez co najzwyczajniej w świecie nie opłaca mi się już oglądać tego typu programów.

[Obrazek: Sygnatura.png]
04.11.2016 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
O, Hejsu wspomniał fajną grupę, tę Komediową Scenę Dwójki. Też udało mi się parę ich programów złapać, ale były tak zaskakująco inteligentne i ciekawe, że było to zawsze bardzo późno w nocy :C

04.11.2016 13:39
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
O, z ciekawości zobaczyłem ten skecz Smile, właśnie takie rzeczy niespecjalnie mi się podobają. Pomysł niby fajny, ale wygłupy jakieś takie i niespecjalnie mnie to śmieszy, raczej drażni. Z początku było nawet spoko, no ale potem coraz gorzej.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.11.2016 21:47
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Mówisz o Ślubie Internetowym czy o Egzaminie? Bo Ślub mnie nie grzeje, ale Egzamin to ty szanuj ;3

04.11.2016 22:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama