Aktualny czas: 25.11.2017, 13:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry typu horror
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Poziom ostrzeżeń: 0%
Gry typu horror
Co sądzicie o grach w których można się wystraszyć? Gracie w nie czy raczej ich unikacie? Możecie oczywiście napisać w jakie tytuły z tego gatunku graliście Big Grin Ja wypiszę parę które najlepiej zapamiętałem

Silent Hill seria
To była moja pierwsza gra w tym stylu. Mindfuckowy klimat, atmosfera zaszczucia i pokręcona fabuła która może ostatecznie mocno nas zaskoczyć polecam prawie wszystkie części oprócz 4 która jest bardziej dziwna niż straszna. No ale gra japończyków to nie powinno dziwić Big Grin

Amnesia Mroczny Obłęd
Połączenie przygodówki z survival horrorem. Zdecydowanie strach potęguje fakt że tutaj nie możemy się obronić gdy potwór nas zauważy. Jedyna taktyka to ucieczka (mniej skuteczne) lub krycie się (bardziej skuteczne) Ogólne dźwięki i gra cieni nie raz mogą nas wystraszyć nawet jeśli potwora nie ma w pobliżu

Dead Space
Strzelanina nieco podchodząca klimatem do filmu Obcy albo gier Doom. Bardzo brutalna, też można liczyć na mindufckowe sceny szczególnie w drugiej części. Jednak na tle wcześniej wymienionych wypada nieco słabiej bo tutaj po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić do potworków

SCP087
Wiem dosyć dziwny tytuł. Gierka jest bardzo nietypowa i odstaje od standardowych horrorów. Na czym polega? Na wydawałoby się prostej czynności czyli schodzeniu po schodach. Jednak atrakcje dźwiękowe i wizualne skutecznie nas zatrzymają przed dalszym zamiarem schodzenia w dół. Im się schodzi dalej tym jest gorzej. Nie wiem do końca na którym piętrze gra się kończy sam dotrwałem do 25 bo wyskoczył mi jakiś cholerny cień i przeleciał przeze mnie. Szybko grę wyłączyłem. Warto wspomnieć że gra jest darmowa i można ją pobrać stąd: http://www.mediafire.com/?5cadimaeo004aee
09.04.2012 03:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Neriona Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 265
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Gry typu horror
Dead Space nie jest taki straszny, zawsze muzyka powiadamia cię o zbliżającym się niebezpieczeństwie. W Amnesię nie grałam, ale oglądam Let's Playa Madzi. O SCP087 nigdy nie słyszałam Big Grin

[Obrazek: 4mbg.jpg]
09.04.2012 07:02
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dead Space to mogę na tyle horror co Thriller, trzyma w napięciu przez prawie cały czas. Co do Amnesi to grałem i do dzisiaj mam ciarki, jak tylko o niej pomyślę, ale z chęcią zagram jeszcze raz. Jest jeszcze gra LIMBO, która może nie jest typowym horrorem, ale czasami jeżeli tak się głębiej zastanowić nad światem dookoła nas (w tej grze), to, to przeraża!

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
09.04.2012 09:23
MonkeyDLuffy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 15
Silent Hill - Spoko.. Są momenty w których późnym wieczorem przechodzi miły dreszczyk. Obscure - po prostu dziwne ale fajne xD , Death Island - Może nie przeraża aż tak ale w nocy... Można sie wystraszyć. Szczególnie kiedy znikąd wyskakuje ci morda zombie, Resident Evil - było fajne.. mimo swojej grafiki chociaż 4 mnie rozczarowała
. Jakby nie patrzeć survival horror.. (nie wiem czy wszystko jest poprawnie napisane)
09.04.2012 12:07
Shin Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 50
(09.04.2012 03:27 )Taboret napisał(a):  Dead Space

Nie specjalnie uważam to za horror, zwykła rozpierducha z kiepską fabułą ; )

(09.04.2012 03:27 )Taboret napisał(a):  SCP087

Grałem w to, doszedłem bodajże do 55 piętra - parę razy wyskoczyła mi jakaś zjawa, później zaczynają się jakieś zwidy i gra bardzo usiłuje Cię przestraszyć tanimi sztuczkami, zdecydowanie gra na jeden raz Smile

Hmm nikt nie wspomniał o Alone In The Dark? Blair Witch? Clock Tower? The Dark Eye? Fatal Frame? Fear? Hounting Ground? Phanthasmagoria? Resident Evil? System Shock? No proponuje zapoznać się z tymi tytułami i to koniecznie każdemu kto chce się naprawdę przestraszyć w grze Big Grin Amnesia strasznie przereklamowana, widziałem jakiś "lets oglądnij filmik z gry zamiast samemu zagrać" ludzi na Youtubie którzy to przechodzili - źle nie jest, ale muszę chyba samemu w to zagrać żeby się przekonać. No a Silent Hill to totalna klasyka, pamiętam jak grałem w dwójkę o 2 w nocy w słuchawkach, byłem chyba na etapie tego cholernego szpitala i klimat taki że można by nożem kroić Heart
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2012 12:13 przez Shin.)
09.04.2012 12:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama