Aktualny czas: 14.12.2017, 22:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haikyuu!!
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,507
Poziom ostrzeżeń: 0%
Haikyuu!!
HAIKYUU!!

Haruichi Furudate (historia i rysunki)

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: 76014.jpg] [Obrazek: 76026.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Shounen Jump
rozdziałów: 200+
skanlacja: ang: Casanova, Mangastream, nijimurashuuzo, pol: Oddball Combo (rozdziały do 59 i 71-79)
tagi: shounen; sportowe (siatkówka), szkolne życie, komedia

seria anime: 2 sezony po 25 odcinków, 3. został zapowiedziany na jesień 2016
filmy: 2 filmy będące recapem pierwszego sezonu: Haikyuu!! Movie 1: Owari to Hajimari (3. lipca 2015) i Haikyuu!! Movie 2: Shousha to Haisha (18 września 2015)

Shoyo Hinata, to niski chłopiec, który po zobaczeniu w podstawówce fragmentu siatkarskiego meczu w telewizji, zapragnął uprawiać tę dyscyplinę. W gimnazjum założył on klub sportowy, którego był niestety jedynym członkiem, co nie przeszkodziło mu zupełnie ciężko trenować i się rozwijać. Kiedy w ostatniej klasie, uzbierawszy jakąś drużynę, staje przed szansą wystąpienia w swoim pierwszym oficjalnym turnieju i meczu, na jego drodze staje od razu mistrzowska ekipa, z bardzo zdolnym rozgrywającym, Tobio Kageyamą. Sroga porażka i pragnienie rewanżu na przeciwniku kierują jego kroki ku wymarzonemu liceum, którego to mecz na mistrzostwach krajowych widział lata temu. Nie spodziewał się, że nie tylko jego los zapędzi w progi liceum Karasuno, ale i jego turniejowego rywala. Korzystając z precyzyjnych wystaw Kageyamy oraz niezwykłej mobilności i skoczności Hinaty, Kruki Nieloty pragną znów wzbić się w niebo, a sam Hinata marzy, by stać się kimś podobnym do Małego Giganta, niskiego asa drużyny Karasuno, który zaszczepił w nim przed laty miłość do siatkówki.

----------------------------

Temat do rozmów o poczynaniach ekipy Karasuno w drodze ku odzyskaniu dawnej chwały. Wątek dla mangi i anime, dlatego mile widziane podpisane spoilertagi z nowszymi i ważniejszymi dla akcji treściami. Niedługo startuje drugi sezon, więc mam nadzieję na ruch w temacie Smile Życzę owocnej wymiany wrażeń.

Ode mnie pytanie: Kto z Was jest na bieżąco z mangą? Bieżąco bieżąco bądź bieżąco z Casanovą?

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2016 23:30 przez Murgrabia.)
21.09.2015 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 104
RE: Haikyuu!!
Myślę, że jestem na bieżąco bieżąco.
Spoiler: do rozdziału 174
Jakoś trzeci set z Shiratorizawą kompletnie mi wyleciał z pamięci i chyba nie ma co się dziwić, skoro skończył się w 165 rozdziale, a jesteśmy już na 174. Teraz doszło już do piątego seta i raczej Karasuno powinno to wygrać. Prócz kilku innych przesłanek po prostu głupio by było, gdyby znów przegrali w ostatnim secie i to z drużyną o stopień wyżej niż ta, z którą poprzednio przegrali.
21.09.2015 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Spoiler: obecne wydarzenia i przewidywania
Oni muszą wygrać tego tie breaka. Akurat jak stwierdziłam, że poczekam jednak na Casanovę, to im tylko zaległości rosną, więc na chińszczyźnie tylko sprawdzam, czy wygrali czy jeszcze nie Tongue Oni muszą pojechać na krajowe, bo ja chcę jeszcze zobaczyć trzecioklasistów od Kotów i Sów Tongue Taka samolubna Sad No ale, jak piszesz, głupio by było, gdyby przegrali, choć i tak już chyba poszło im lepiej, niż Aobie w finale poprzedniej imprezy. Jak były już dwa mecze 3-setowe w tym turnieju, to się zastanawiałam, co autor wymyśli, by za nudno nie było, no to wymyślił pełne 5 setów. Płakać nie będę, zwłaszcza że Noya ma szansę się wykazać, a Tsuki tym bardziej i w pewien sposób nawet dorosnąć, jako siatkarz i członek drużyny. To jest mecz tych dwóch panów jak dla mnie. Oni prowadzą drużynę w tej walce.

21.09.2015 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 104
To tutaj są tłumaczone najnowsze rozdziały na angielski, jakość zadowalająca.
Spoiler :
Wydaje mi się, że pojawienie się starego trenera i to gadanie o pojedynku drużyny grającej pod asa vs drużyny stanowiącej zgraną całość sprawia, że Karasuno musi wygrać (czyli łącznie z tym, co napisałaś już trzy powody wymienione). A dalej widziałbym to tak: Karasuno odpada w pierwszej lub drugiej rundzie tego turnieju i mecz z Nekomą jest opóźniony do kolejnego turnieju ^^
21.09.2015 22:54
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Wiem, że są tłumaczone, to o nich pisałam w pierwszym poście i nie wiedziałam czyje to, bo nie wydaje mi się, by były MP, ale nie znalazłam żadnej nazwy. Nie mniej obiecałam sobie poczekać na Casanovę, a że oni stwierdzili, że akurat zrobią mi na złość i się poobijają w tym temacie, to inna sprawa Tongue

Spoiler: gdybań ciąg dalszy
Nie, nie, nie! Oni muszą z nimi zagrać jeszcze za kapitaństwa Kuro i Bokuto, bo inaczej mnie to nie urządza Tongue Ja tych panów chcę jeszcze widzieć w meczu, a raczej, w końcu widzieć w porządnym oficjalnym meczu o stawkę. Jak odejdą, to 3/4 radochy mniej Sad Podobnie z Karasuno. Bez trzeciorocznych ta walka będzie już jakaś niepełna Sad

21.09.2015 23:21
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Casanova dodała na swojej stronie rozdziały 170-173.

Nadrobiłam sobie te parę rozdziałów i stwierdzam, że to nie był najlepszy pomysł, zwłaszcza po ostatnim Pucharze, gdzie jeszcze mam nerwy w strzępkach po tylu dniach gry. Nie pomogło, że i tak znam przebieg meczu do ostatniego, wczorajszego rozdziału. Za nerwowa jestem oglądając jakąkolwiek grę, nie ważne, czy na żywo, w telewizji, w przekazie punktowym, czy narysowaną na papierze. Kiedyś przez siatkówkę osiwieję Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2015 15:00 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
25.09.2015 21:48
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,048
Wywiad z Seiyuu z Haikyuu! Hinata Shouyou & Kageyama Tobio - parę słów m.in. o nowej postaci, która pojawi się w drugim sezonie
Spoiler :
Haikyuu!! Second Season will start airing soon. How do you feel?
Murase It seems like it all happened in the blink of an eye.
Ishikawa It all happened pretty quickly, from the planning to the start of recording.
Murase The time we spent on the first season of Haikyuu! was pretty condensed, and when we had finally finished and it started airing, I remember thinking “Ahh, it’s all over now.” That was around a year ago, so I’m really happy to be able to bring the second season to the fans at the same time of year. It’s something the fans have all been asking for, so I’m really grateful for their support.
Ishikawa We promoted a lot on the radio or at events after the end of recording for the first season, but it still feels like a fresh start. It’s really fun for us too. I hope everyone will continue to support us.

How was it going back to the recording studio after so long?
Murase Something like, “our fun club activities are starting again!”?
Ishikawa Like summer break had ended.
Murase Yeah! Something like that!
Ishikawa The thing is, we had all been doing various other jobs between the first and second season, so we really all had to get back in the groove of things.
Murase Yeah, get back into the Haikyuu! mood.
Ishikawa We would try to stay in character even when not recording, which was pretty difficult.

What is the “Haikyuu! mood”?
Ishikawa How each character feels after all the events that happened previously. In Kageyama’s case, his love of volleyball and his determination to win never change. I need to be able to feel that deep in my own self in order to act it out. Basically, stuff like “how do I say this line in the script to connect it to winning?” “how do I connect it to character growth?”
Murase I see, that’s really deep! For me, when I go to the studio and hear everyone’s voices, I feel that I’m back at Karasuno High, like I’ve come back home. But throughout the show, Hinata changes. Especially the Hinata of season two- how he feels and how he views the world around him. It was really hard for me at first to find the best way to portray the new Hinata through myself. Hinata is constantly moving forwards and growing as a person, so I can’t get complacent. (laughs) I’m always thinking about how to approach the gap between Hinata and me.

What’s a highlight of the second season?
Murase Please look forward to seeing how the characters and their relationships change!
Ishikawa Kageyama’s attitude and viewpoints also change a lot, so please pay attention to those parts!

What do you think of the new manager of Karasuno, Yachi Hitoka?
Murase Yacchan is a completely different type of girl from (Shimizu) Kiyoko, and it’s cute how earnestly she tries her best. Also, she’s also a first year, so Hinata can talk to her comfortably. Scenes with Yacchan are fun.
Ishikawa She’s really cute. Kiyoko knows all the rules of volleyball, but Yacchan joined without knowing anything, so people have to explain things to her, which helps narrate what is happening for the new viewers as well. So from a production point of view, she’s a very important character!
Murase Last season Hinata was also a newbie, but now he’s grown, and learned all the movements and signs. We needed another character for Kiyoko to explain things in detail to, so they make a good combo.
Ishikawa Yeah! Please also look out for Yacchan’s changes in expression.
[Obrazek: 1441962604-54d45cb465b319843b0c7a0fde1c5b73.png]
What’s the recording studio like with the addition of Yachi’s voice actress, Morihoshi Sumire?
Murase It’s not like it’s changed from before, but when Nazuka-san (the voice actress for Shimizu Kiyoko) and Morihoshi-san are together they’re like a pair of sisters. They’re always smiling and chatting.
Ishikawa Morihoshi-san is really mature.
Murase She’s our senior [in terms of voice work] after all.
Ishikawa She’s always really calm and collected, and we all think it’s something we need to learn from, which we’re grateful for. Her experience in voice acting is also amazing, and we’ve learned a lot from her. We’ve found another amazing senior.
Murase We have, haven’t we? She’s the youngest of the cast, but she’s an amazing senior.
Haikyuu!!
27.09.2015 12:31
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
HQ II odc. 1

O jakie to fajne było Big Grin Pal sześć, że z pół odcinka, to filler i w ogóle poprzestawiali i pozmieniali pewną scenę, byle by była w tym odcinku, ale fajnie to wyszło. Opening skupia się na obozie, ending na treningach, obu fajnie się słucha, bardziej mi się podobają niż nowe z bejsbolistów. Dobra komedia jest w tym odcinku. Take-chan jest pocieszny, a na końcu wygląda bardzo fajnie, wraca też groźnooki Hinata, i ta piękna końcówka Tongue Dobrze jest zobaczyć stare twarze, czy to w openingu, czy chwilę w odcinku, i równie dobrze jest zobaczyć parę nowych, których nie mogę się doczekać. Choć ten wyjazd, to jeszcze nie będzie to, ale czekam. Łiii, cieszy mnie powrót tego animca, akurat na głód przed Mistrzostwami Tongue

Spoiler: manga, tak bardziej bieżąca
Fajnie było zobaczyć scenę w Shiratorizawie znając obecne mangowe wydarzenia. Jeszcze paręnaście piłek i zobaczymy, czy coś wyrosło na tym betonie.
Tak mi się teraz przypomniało. Z deka przesadzili z odległością Hinaty od piłki. W mandze stał on za nim, nie tak daleko, tu sporo musi się nabiegać. W ogóle, to lubię zwierzęce nawiązania w tej serii. W tym odcinku nawet kolorową stronę wykorzystali przy zestawieniu lasu ze śmietnikiem Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2015 17:17 przez Murgrabia.)
05.10.2015 17:15
Gatana Offline
Kapitan

*
Liczba postów: 637
Obejrzałam sobie pierwszy odcinek nowego sezonu ^^ Popatrzyłam znów na moje ładne dzieci i aż mi weselej! Zgodzę się z grabką, że ta scena z łapaniem piłki mocno przesadzona była xD Ale kij tam. Tak bardzo nie mogę się doczekać pyszczków z innych drużyn, że to aż boli!

Murgrabia napisał(a):czekam. Łiii,
Tak Heart

[Obrazek: RvSoN0h.png]
06.10.2015 22:23
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
HQ II odc 2

Dobrej komedii ciąg dalszy: nadchodzące egzaminy, blondi z openingu, jeszcze jedna istotna blondi. Czterej idioci są pocieszni tutaj Tongue Spotkanie z Japończykiem powinno być dopiero w trzecim odcinku, z tego co po zapowiedzi widzę, ale dobrze go wpletli w pierwszy, więc nie będę narzekać. Dawno się przy żadnej serii tak niekontrolowanie nie uśmiechałam, jak przy tych pierwszych odcinkach nowego sezonu Big Grin Poproszę następny. A najlepiej już 4, bo może się moi wytęsknieni na dłużej w końcu pojawią.

Spoiler: rozdziały 175-177
Piąty set trwa w najlepsze. Niezły początek ze strony Karasuno i jeszcze lepszy kontratak Dżapańca i Shiratorizawy. Jak przeglądałam koreańszczyznę, myślałam, że na koniec 177 Tsuki jest na siebie zły, że dał się otrzeć, a tu sprawa poważniejsza. Czyżby wybił/złamał palucha? Kogoś z ławki jeszcze nie widzieliśmy w tym turnieju? Musiałam sobie dla pewności sprawdzić, na jakiej pozycji gra Yamaguchi, bo go tylko jako zmiennika na zagrywkę kojarzę. Jest środkowym rzecz jasna. Czyżby miał w końcu okazję pokazać się na pozycji? Big Grin W ogóle w tym czy poprzednim rozdziale chyba pierwszy raz widzę uśmiechającego się Wakatoshiego Smile
PS. Jeżeli ktoś czeka na szybki oficjalny mecz w anime, to trochę poczeka. Sezon zaczyna się od 72 rozdziału, a, nazwijmy to, meczowy arc zaczyna się dopiero w 98~

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2015 00:56 przez Murgrabia.)
11.10.2015 23:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama