Aktualny czas: 14.12.2017, 21:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hajime no Ippo
Autor Wiadomość
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,093
Poziom ostrzeżeń: 0%
Hajime no Ippo
Zakładam ten temat, aby sobie pogwarzyć o HnoI.
Na razie oglądałem tylko anime, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Nie nudziłem sie nawet przez chwilę, żarty są przednie i jest ich całkiem sporo. Dynamicznie ukazane walki, ciekawe pomysły, a przede wszystkim duży realizm.
Doskonale pokazana trudna droga boksera, trudy treningów, koszmar kontroli walki, presja jaką odczuwają przed i podczas walki i różne inne rzeczy.
Polecam te anime każdemu, nie tylko tym, którzy lubią sportowe tytuły, ale i innym.

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
02.06.2009 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Hmmm...ostatnimi czasy, szperając w necie natknołem się na następujący tytuł... Hajime no Ippo:New Challenger... przypomniałem sobie... że oglądałem już HnoI... Historie boksera Ippo i tradycyjne "od zera do bohatera"... mając mieszane uczucia co do pierwszej serii tego anime odrzucało mnie do obejrzenia drugiej...
kreske można było znieść,fabułe także...humor był czasami żenujący,czasami takamura walił coś niezłego, super ukazane walki bokserskie i duża realność jak to poprzednik pisał... skłoniło mnie do tego by oglądnąć HnoI:NC i... byłem w szoku...
jeszcze lepiej ukazane walki, kreske poprawili... i wiele innych rzeczy... byłem poprostu mile zaskoczony tymi zmianami.

Anime jest na tyle dobre... że zasłużylo by być na mojej liście "cotygodniowych" anime do oglądnięcia...Jeśli niemacie niczego innego do oglądania a nudzicie się... to polecam...

Manga... powiem że to nie to co anime... źle mi się ją czyta... bo to co najlepsze w tej historii czyli walki... w mandze są kiepsko ukazane(wg mnieBig Grin)

Po tym anime... przypominam sobie jeszcze jak się z bratem tłukłem używając "peek-a-boo" style...

Tak z ciekawości spytam... czy asowy ruch Ippo DR(nie będe spoilerować) jest możliwy do wykonania... bo szukając na youtubie znalazłem jakiś stary film dokumentujący ten ruch i nic na nim nie widze, a samemu mi to nie wychodzi Big Grin
02.06.2009 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Gweloss napisał(a):Tak z ciekawości spytam... czy asowy ruch Ippo DR(nie będe spoilerować) jest możliwy do wykonania... bo szukając na youtubie znalazłem jakiś stary film dokumentujący ten ruch i nic na nim nie widze, a samemu mi to nie wychodzi Big Grin
też sie zastanawiam nad tym i nie tylko nad DR, ale i nad innymi technikami jak np. Flicker Smile

Gweloss napisał(a):kreske można było znieść
Według mnie kreska była bardzo fajna, mnie sie przynajmniej podobała i nic nie miałem jej do zarzucenia.
Gweloss napisał(a):humor był czasami żenujący,czasami takamura walił coś niezłego
Uważam ,że humor był i jest wielkim atutem serii i nie uważam, by był żenujący Wink
Takamura to najlepszy jajcarz XD
Gweloss napisał(a):Jeśli niemacie niczego innego do oglądania a nudzicie się... to polecam...
Czyli takie na odczepkę Tongue Ja nawet jeżeli miałbym coś do oglądania to i tak HnoI jedziem Smile Nie mogę się doczekać dalszych odcinków i fajnie by było jeżeliby coś ruszyło z tłumaczeniem mangi bo naprawdę mnie to już złości Tongue

02.06.2009 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*

Co do kreski... to teraz spojrzałem ponownie na HnoI i powiem że jednak jest dosyć ładna Big Grin
Co do technik...
Udeżenie gazeli(Gazela punch) jest jak najbardziej możliwe,tak samo to Frog jump Big Grin

flicker jest to udeżenie slużące do zmylenia przeciwnika... w rzeczywistości wygląda troche inaczej... i jest całkowicie możliwe i stosowane w boksie Big Grin
zniżasz prawą ręke do bioder(nie musisz wykonywać gestu mashiby Big Grin) i hit-man style gotowy... wtedy wysyłasz proste lub sierpowe w przeciwnika używając rotacji ręki...
cały sęk polega w tej rotacji...
jeśli nie zczaiłeś to spróbuj sobie zrobić gest mashiby używając rotacji a nie ruszania ręką w tą i spowrotem... z tego gestu wyprowadzając proste powinieneś zczaić sęk tego ataku...

PS... kto tłumaczy mange HnoI?
02.06.2009 18:14
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Gweloss napisał(a):Udeżenie gazeli(Gazela punch) jest jak najbardziej możliwe,tak samo to Frog jump Big Grin
To na pewno XD a tym bardziej Żabi Skok XD
Gweloss napisał(a):Co do kreski... to teraz spojrzałem ponownie na HnoI i powiem że jednak jest dosyć ładna Big Grin
Nawróciłeś się :]
Gweloss napisał(a):flicker jest to udeżenie slużące do zmylenia przeciwnika... w rzeczywistości wygląda troche inaczej... i jest całkowicie możliwe i stosowane w boksie Big Grin
Na pewno wygląda trochę inaczej Big Grin
Nie oglądałem nigdy zbyt duzo boksu, więc sie nie znam Wink
Zawsze mówili ,że takiego a takiego ciosu używał taki i tak bokser, Flickera chyba Taison czy ktoś wiec jestem jednak za opcją, że wszystko to jest stosowane naprawdę Smile
Gweloss napisał(a):licker jest to udeżenie slużące do zmylenia przeciwnika... w rzeczywistości wygląda troche inaczej... i jest całkowicie możliwe i stosowane w boksie Big Grin
zniżasz prawą ręke do bioder(nie musisz wykonywać gestu mashiby Big Grin) i hit-man style gotowy... wtedy wysyłasz proste lub sierpowe w przeciwnika używając rotacji ręki...
cały sęk polega w tej rotacji...
jeśli nie zczaiłeś to spróbuj sobie zrobić gest mashiby używając rotacji a nie ruszania ręką w tą i spowrotem... z tego gestu wyprowadzając proste powinieneś zczaić sęk tego ataku...
Więc tak to działa Big Grin jednak i po twoim wytłumaczeniu nie wiem o co chodzi.
Nie mam pojęcia jak to zrobić XP

Gweloss napisał(a):PS... kto tłumaczy mange HnoI?
Projektmanga, niestety Tongue Tak sie ślimaczą, że szok normalnie, wiem ,że ludzie także mają swoje zycie itp. ale no jednak wypuszczane aktualki to rzadkość na pm, a nowego chapku Hajime nie widziałem od dawien dawna.
Najgorsze jest to ,że ich forum nie działa i nie ma jak sie dowiedzieć czegoś konkretnego Sad

02.06.2009 18:41
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*

Taison?.... ja tam wiem że taison używał peek-a-boo, a nie flickerów...
Thomas Hearns jest mistrzem flickerów... jak chcesz to pooglądaj sobie jego walki na YT...
co do mangi... to mi tam nie szkoda że PM tłumaczy... i tak nie będe czytać Smile
02.06.2009 20:03
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Gweloss napisał(a):Taison?.... ja tam wiem że taison używał peek-a-boo, a nie flickerów...
Thomas Hearns jest mistrzem flickerów... jak chcesz to pooglądaj sobie jego walki na YT...
Mówiłem, że nie pamiętam Big Grin
Gweloss napisał(a):o do mangi... to mi tam nie szkoda że PM tłumaczy... i tak nie będe czytać Smile
Mnie szkoda, bo na anime trzeba będzie długo czekać. Druga seria kończy się na 25-26 epku, a nie słyszałem o 3 serii Sad
Chętnie bym poczytał mangą, bo lubię je czytać Smile

02.06.2009 20:46
Hisoka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 256

Anime jedno z najlepszych na świecie w moim rankingu dosięga One Piece i Dragon Balla . Całą serię obejrzałem 2 razy, genialny humor(Takamura zaj******) , świetne walki i świetnie pokazana droga do zostania świetnym bokserem a także zarąbiste techniki. Seria bardzo wciągająca polecam teraz oglądam Hajime no Ippo New Challenger i utrzymuje równy poziom jak poprzednia seria a powiem, że w najnowszych wydarzeniach ,kiedy Takamura walczy o tytuł mistrza świata WBC nawet przerasta poprzednią serię .

[Obrazek: COS-6508.jpg]
14.06.2009 09:38
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Hisoka napisał(a):świetne walki i świetnie pokazana droga do zostania świetnym bokserem
To własnie jest jedną z najlepszych rzeczy w HnoI. Pokazuje, ze bokserem nie zostaje sie od tak i droga do osiągniecia wielkich rzeczy jest trudna i wyboista.
Hisoka napisał(a):genialny humor(Takamura zaj******)
Popieram, nic nie przebije Takamury Big Grin

14.06.2009 16:45
Rynio Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 48

Anime poezja! Bardzo podobne do Kenichiego, główny bohater staje się coraz silniejszy etc. Duża dawka śmiechu pomysły Takamury naprawdę na poziomie, gorąco polecam tego animca!! :-D

[Obrazek: sygnnew.png]
15.06.2009 21:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama