Aktualny czas: 25.11.2017, 00:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Hayao Miyazaki
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Hayao Miyazaki
Hayao Miyazaki, człowiek który za życia już właściwie jest legendą japońskiej animacji, związany ze studiem Ghibli. Chyba nie ma osoby siedzącej w tematyce anime, która nie widziała przynajmniej jednego tytułu tego twórcy, a nie jest ich mało.

Spoiler :
[Obrazek: ef85de65-9b23-4ec4-b9ea-d2adc659e6f8.jpeg]
Tu są produkcje które reżyserował (nie są to bynajmniej wszystkie produkcje w jakich brał udział)
Spoiler :
2013
Kaze tachinu- za ten film otrzymał nominację do nagrody Złoty Lew
2010
Pan-dane to Tamago-hime
2008
Ponyo- za ten film otrzymał nagrodę Nagroda Specjalna oraz 1 inną nagrodę i 2 nominacje
2006
Hoshi wo katta hi
Yadosagashi
Mizugumo monmon

2004
Ruchomy zamek Hauru- za ten film otrzymał nominację do nagrody Oscar oraz 2 inne nominacje
2002
Mei to Koneko basu
Koro no dai-sanpo

2001
Spirited Away: W krainie Bogów- za ten film otrzymał nagrodę Oscar oraz 3 inne nagrody i 4 nominacje
Kujira tori
1997
Księżniczka Mononoke- a ten film otrzymał nagrodę Błękitna Wstęga (Blue Ribbon) oraz 1 nominację
1995
On Your Mark
1992
Szkarłatny pilot
1989
Podniebna poczta Kiki
1988
Mój sąsiad Totoro- za ten film otrzymał nagrodę Błękitna Wstęga (Blue Ribbon)
1986
Laputa – podniebny zamek
1984
Nausicaä z Doliny Wiatru
Mirai Shounen Conan Tokubetsu Hen-Kyodaiki Gigant no Fukkatsu
1979
Zamek Cagliostro
Rupan sansei: Kariosutoro no shiro
No to teraz do konkretów co wy sadzicie na temat jego animacji? Które wam przypadły do gustu? A może są jakieś które kompletnie wam się nie spodobały?

Moją ulubioną animacją jest "Ruchomy zamek Hauru" Heart oraz "Nausicaä z Doliny Wiatru".
Ogólnie według mnie, jego twórczość jest magiczna i zdecydowanie różni się od większości produkcji jakie nam co roku serwuje japoński przemysł animacyjny. Właściwie podbija serca dzieci i dorosłych.
Po obejrzeniu "Ponyo" jak głupia chodziłam i cały czas śpiewałam piosenkę kończącą. Światy które kreuje znakomicie rozwijają wyobraźnię maluchów.
No i oczywiście pierwszą jego animacją którą widziałam jest "Mój sąsiad Totoro: Heart
Żeby nie było aż takiego słodzenia, to przyznam się, że na "Spirited Away" trochę przysypiałam i mi się dłużyło Tongue... no i na "Księżniczce Mononoke" również.

Nie widziałam jeszcze wszystkich jego animacji, ale kiedyś z pewnością zabiorę się za resztę jego tytułów.

Edit. No i zapomniałam... amv które zainspirowało mnie do stworzenia tego tematu

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2013 21:38 przez Hotarubi. Powód: Poprawiona ortografia)
13.10.2013 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
RE: Hayao Miazaki
Hotarubi napisał(a):Żeby nie było aż takiego słodzenia, to przyznam się, że na "Spirited Away" trochę przysypiałam i mi się dłużyło Tongue... no i na "Księżniczce Mononoke" również.

Oglądałem właśnie te dwie, ale dawno temu i praktycznie nic nie pamiętam. Nagród ma sporo...

[Obrazek: 5YNqkDK.png]
[Obrazek: qdkUHad.png]
13.10.2013 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Ja też tylko te dwie oglądałam i mi się podobało, szczególnie Mononoke D:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
13.10.2013 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Dodajmy jeszcze, że Miyazaki jest nie tylko reżyserem, ale ma też na swoim koncie mangi, m.in. Nausicę. Zrzynając z MAL-a będą to:
  • Air Meal
  • Chuunen wa Kouya wo Mezasu zo
  • Hansu no Kikan
  • Imouto e
  • Kaze no Tani no Nausicaa
  • Kaze Tachinu
  • Otto Carius: Doromamire no tora
  • Sabaku no Tami
  • Shuna no Tabi
  • The Age of the Flying Boat
Wspomnianą Nausicę "właśnie" czytam (dobra, mam lekką przerwę w lekturze) i bardzo podobają mi się jego rysunki. Manga ma już swoje lata (wychodziła od 1982 do 1994) i trochę męczące są dla mnie małe, a liczne panele, przyzwyczajenie do obecnych, całkiem dużych robi swoje. Jeżeli zaś chodzi o animację, to sporo jeszcze przede mną, ale podobnie jak Hotarubi uwielbiam Ruchomy zamek Hauru. Widziałam zarówno film, jak i czytałam książkę, którą był inspirowany i w sumie nie potrafię wybrać, którą wersję historii wolę, może przez to, że różnią się one dosyć znacznie. Niemniej bardzo lubię ten film. Podobnie jak Księżniczkę Mononoke czy Totoro. Miyazaki ma coś w swoich filmach, dzięki czemu bardzo przyjemnie się je ogląda. Nie wiem czy to same historie, czy sposób realizacji, czy może muzyka Hisaishiego (koncert Heart), czy wszystko razem, ale niewątpliwie coś jest. I w sumie cieszy mnie, że jeszcze całkiem sporo tytułów przede mną.

Swego czasu, rok czy dwa lata temu, na wakacjach na Pulsie co niedziela przed południem leciały filmy studia Ghibli. Mogli by to powtórzyć, najlepiej w porze umożliwiającej mi obejrzenie całości, a nie co najwyżej połowy filmu Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2013 17:45 przez Murgrabia.)
13.10.2013 19:59
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Nami, Trace polecam wam w takim razie obejrzeć inne jego produkcje, moim zdaniem naprawdę warto Wink

Murgrabio zmotywowałaś mnie do przeczytania książki Wink... oj będę miała co robić Wink

Mang Miazaki'ego nigdy jeszcze nie czytałam, ale w sumie kiedyś i nimi będzie się trzeba zainteresować Big Grin

Co do tego co jest tak wspaniałego w jego animacjach, chyba dla każdego coś innego, ogólnie całość jego prac tworzy niepowtarzalny klimat. Ja chyba najbardziej lubię magię która gości w jego produkcjach... i nie chodzi mi o zaklęcia, czy tego typu rzeczy, ale o magię światów które tworzy, chociażby podwodny świat w "Ponyo", czy sam zamek Hauru, sam w sobie jest przepełniony niesamowitym klimat, a dodając do tego świat w którym żyją bohaterowie Heart
Ogólnie jak się ogląda jego pracę to od razu widać jego rękę, nawet gdy np. nie wiedziało się, że to co akurat mam zamiar oglądać jest jego ^^. Ma bardzo charakterystyczny styl, jak już pisała wcześniej zupełnie inny od tego co nam proponują pozostałe studia.
W jego twórczości jest niesamowita ilość ciepła, a praktycznie każda jego animacja zawiera bardzo uniwersalne przesłanie.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2013 21:31 przez Hotarubi. Powód: Poprawiona ortografia)
13.10.2013 21:30
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
No ten zamek też oglądałam xD
Ale ogólnie średnio mi się chce oglądać anime, może ze Sławkiem coś obejrzę, jakąś wienamską bajkę, ale nie chce mi się tych starej daty, wgl nie mam ochoty na to patrzeć (nawet na hentaie xD).
Także słyszałam, że ta poczta Kiki jest dobra, ale to chyba rok 1991, to nie mam ochoty na takie poniżej 2000. No tak jakoś mam Big Grin

13.10.2013 21:54
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Hotarubi napisał(a):Murgrabio zmotywowałaś mnie do przeczytania książki ... oj będę miała co robić
To jest takie czytadło dla młodzieży, ale może Ci się spodoba. Przede mną wciąż druga część, wypatrzona w koszyku w Matrasie \o/ w której ponoć się Sophie pojawia. Pod spoilerem masz trochę o różnicach z wiki:
Spoiler :
Sam film dość znacząco odbiega od literackiego pierwowzoru autorstwa Diany Wynne Jones. Reżyser kładzie duży nacisk na pacyfistyczne poglądy tytułowego bohatera, wątek zupełnie nieobecny w książce. Również wygląd wielu postaci jest odmienny: Wiedźma z Pustkowia, w książce młoda i piękna, u Miyazakiego jest tęgą kobietą, pod koniec filmu przemienioną w staruszkę "adoptowaną" przez Sophie. Filmowy Mark został znacząco odmłodzony, demon Calcifer, w oryginale straszny, w filmie pełni raczej rolę komediową. Charaktery Hauru i Sophie pozostały bez większych zmian, jednakże motywy którymi bohaterowie kierują się w podejmowaniu istotnych decyzji są zupełnie inne od tych przedstawionych w książce.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
13.10.2013 22:00
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja widziałam "Ruchomy Zamek Hauru" i jakiś film o kotkach, ale nie wiem, czy to tego pana :3 Po seansie zakochałam się w filmach w takim stylu Piękne i magiczne. Muszę się kiedyś zabrać do zobaczenia wszystkiego~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
14.10.2013 15:17
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Filemon napisał(a):i jakiś film o kotkach

Nie mów, że Kocią Zupę xo
http://www.filmweb.pl/film/Kocia+Zupa-2001-190308

14.10.2013 16:36
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Kocham szukać filmu, kiedy zupełnie nie pamiętam tytułu. "Narzeczona dla Kota", Hayao Miyazaki był producentem oraz producentem wykonawczym (jeśli jest pomiędzy tym jakaś różnica:)

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2013 17:10 przez Filemon.)
14.10.2013 17:09
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama