Aktualny czas: 28.07.2017, 20:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Herbatka, filiżanka czy szklanka.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Herbatka, filiżanka czy szklanka.
Czas na kolejny luźny temat. Otóż swego czasu wywiązała się u mnie dyskusja na temat picia herbaty. O tym jak się powinno pić, i w sumie doszedłem do wniosku, że co to za różnica. Mama jednak swoje, że powinno się pić z filiżanek. No i tak zastanawiałem się jak jest u was.
Pijecie ze szklanek czy filiżanek? Czy uważacie, że picie ze szklanki to szczyt wsi? Cholerka no może akurat na to pytanie nie odpowiadajcie, bo bym musiał temat wysłać do "kontrowersyjnych" :lol:

Ja to bym i kawe mógł ze szklanki :mrgreen:
08.07.2010 11:52
Odpowiedz cytując ten post Return to top
a4eveN Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 15

Ja piję w szklance bądź kubku i nie widzę potrzeby na zmianę i przejście w pradawne czasy picia z filiżanki, poza tym ilość jaka tam się zmieści jest godna pożałowania.
08.07.2010 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja pijam mało herbaty, ale jak już to z kubka (Jutsu nie wpadł na ten pomysł w temacie :mrgreen: ). Poza tym jaka herbata takie naczynie. Nie pijam jakiejś wykwintnej odmiany za 500 zł za 10 gram. Wtedy to owszem - powinno się pić z filiżanki - mało się tam wleje, ale należy się delektować (podobno). Natomiast w warunkach domowych - kubek, w warunkach polowych - szklanka.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
08.07.2010 12:55
Jutsu
Unregistered

Masz rację, ale pisałem o tych najczęściej praktykowanych. Patrzymy, wygra garczek. Albo niektórzy ssą torebkę :-P
Romario napisał(a):Nie pijam jakiejś wykwintnej odmiany za 500 zł za 10 gram. Wtedy to owszem - powinno się pić z filiżanki

:shock: Bez jaj, zdrowo z tym przesadziłeś chyba. Oj chyba jednak nie... Wtedy to powinno się puknąć w głowę i zastanowić czy nie ma lepszego sposobu na wydanie tylu pieniędzy.
08.07.2010 13:32
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 227

Mało pijam herbatę, jak już to w kubku... Ale w filiżance też się zdarzy i jakoś nie robi mi to różnicy.
08.07.2010 13:35
Fifti Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 288

Piję w kubku, a przyczyna jest prosta...więcej się zmieści! Big Grin. Kiedyś piłem ze szklanki, ale musiałem sobie wtedy robić 2x. Z filiżanki jeszcze nie piłem i nie zamierzam. Nie wiem czemu, ale jak ktoś każe pić z filiżanki to wyobrażam sobie jakąś hrabinę lub hrabię xD

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
08.07.2010 13:45
Imithe Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 799

Ja preferuję picie z filiżanki. Jakoś tak mi lepiej smakuje^ Nie ukrywam też, że to bardzo miłe uczucie, takie nadanie wyjątkowości zwykłej czynności jaką jest picie herbaty.^
08.07.2010 13:51
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,160
Poziom ostrzeżeń: 5%

Nie piję herbaty, prościej się nie daTongue Po prostu wolę wodę mineralną i już, więc takiego problemu nie ma. No w domu z tymi filiżankami to kręćka dostaje, ale póki co jeszcze nie wracamBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.07.2010 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715

Jutsu napisał(a):Albo niektórzy ssą torebkę :-P
Można nawet powiedzieć, że ssą worek. :mrgreen:

Jutsu napisał(a):Bez jaj, zdrowo z tym przesadziłeś chyba. Oj chyba jednak nie... Wtedy to powinno się puknąć w głowę i zastanowić czy nie ma lepszego sposobu na wydanie tylu pieniędzy.
No dobra, przesadziłem. Najdroższa herbata Yin Zan (Srebrna Igła) kosztuje około 100 zł za 100 gram.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
08.07.2010 13:59
Morita Offline
Majtek
Wanted Team

*
Liczba postów: 44

Imi napisał(a):Ja preferuję picie z filiżanki. Jakoś tak mi lepiej smakuje^

Mogę się pod tym śmiało podpisać ^^ Choć czasem się zdarza, ze napiję się z kubka ( ze względu na pojemność) jakoś już tak mam, ze szklanki dla mnie służą tylko do zimnych napojów, filiżanki do herbaty, a kubki do kawy ^^' Takie jakieś zboczenie. Ale mam znajomych, którzy twierdzą, iż picie herbaty ze szklanki sprawia, że ona inaczej smakuje- lepiej.
08.07.2010 14:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama