Aktualny czas: 22.10.2018, 03:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Nami i dwa "kłamstwa"
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Historia Nami i dwa "kłamstwa"
Dawno nie zakładałem jakiegoś tematu, a tu ostatnio przewinął się specjal z Nami, który pozwolił nam sobie przypomnieć jej historię. Ponadto założyłem temacik tyczący mafii ( zapraszam sfrustrowanych graczyWink ) i teraz łatwiej o kolejny. Gdy kiedyś oglądać mi przyszło odcinki z Nami, nie zastanawiałem się nad tym, tak jak teraz się zastanowiłem. Wielce ambitny wstęp co? Tongue Ale temat jest jak najbardziej poważny. Otóż Nami dwa razy musiała udawać przed wszystkimi, by ich nie zranić. Pierwszy raz był wtedy gdy miała 10 lat.

[Obrazek: 4OnKU.png]

Wtedy to przyszła do wioski, by mieszkańcy się o nią nie martwili, gdyż widziała co się stało, gdy próbowano ją ratować. Mówiła wtedy że nie chciałaby by ktoś ją ratował, nie chciała by ktoś jeszcze zginął. Jak się później okazało, gdyż powiedziała o tym Nojiko, nie do końca tak było. Wiedziała już że nikt ich nie uratuje, Arlong zatopił okręt marynarki, który po niego przypłynął. Mieszkańcom wydała się materialistką, choć nie mogli w to uwierzyć. Nie rozpatruję tu czy zrobiła dobrze czy źle, chodzi tylko o tę pierwszą, jakże trudną decyzję, chwilę gdy pokazała tatuaż a później próbowała ich przekonać pokazując pieniądze.

Natomiast drugi raz, był wtedy gdy Arlong ją oszukał i zagrabiono jej wszystkie pieniądze, które ciułała przez tyle lat narażając życie.

[Obrazek: bdyiW.png]
Tak jak kiedyś zatonął okręt i nadzieja, że ktoś ich uratuje utonęła wraz z tamtym okrętem, tak teraz, nadzieja że uda jej się wykupić wioskę i uwolnić się od Arloga, została brutalnie zagrabiona przez marynarkę. Minęło tyle lat i kolejny raz Nami musiała udawać, że wszystko jest w porządku, mimo że już wiedziała że pieniędzmi wioski nie wykupi i zapewne nie myślała teraz o niczym jak tylko o tym by mieszkańcy się nie zbuntowali, gdyż byli jej drodzy ponad wszystko. Można mówić, że to było z jej strony dość naiwne, jeżeli naprawdę się łudziła, że uda jej się przekonać mieszkańców.

I tego właśnie tyczy ten temat. Zapewne obie sytuacje były niewątpliwie bardzo trudne, ale która była trudniejsza? Gdy była dzieckiem i miała jakiś plan, czy też gdy była już starsza, ale straciła wszelką nadzieję. Zapraszam do dyskusji.
20.10.2012 13:42
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Historia Nami i dwa "kłamstwa"
Hmm właściwie temat jest dziwny, co nie znaczy zły. Przypomina mi coś w stylu ziemniak powinien nazywać się kartofel czy pyra? Z jednej strony to jest praktycznie nieistotne i bez różnicy, z drugiej można pewnie całą książką o tym napisać.

Mi się wydaje, że za pierwszym razem było jej trudniej. Człowiek obawia się nieznanego, a zwłaszcza takie małe dziecko. Ona nie wiedziała jeszcze jak to będzie, dopiero co zginęła jej matka a jednocześnie widziała jak okręt marynarki zostaje z łatwością zatopiony przez jej ciemiężyciela. Że nie ma już dla niej ratunku. Dziecko potrzebuje oparcia, ona go nie miała, ba sama swoim postępowaniem sprawiła, że wszyscy się od niej odwrócili, nawet w tej chwili własna siostra.
W drugiej sytuacji dziewczyna już wie, jaki ją żywot czeka. Ma już co nieco poukładane. Wie, że będzie ciężko, ale ma już plan, nabyła doświadczenia i sobie jakoś poradzi. na pewno obie sytuacje musiały być bardzo ciężkie, ale w tej pierwszej, z racji, że to było coś nowego, nieznanego, musiało być jej ciężej.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

21.10.2012 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,893
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Historia Nami i dwa "kłamstwa"
Cytat:ale w tej pierwszej, z racji, że to było coś nowego, nieznanego, musiało być jej ciężej.
Ponadto była jeszcze dzieckiem.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
21.10.2012 09:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama