Aktualny czas: 18.08.2018, 08:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Odpowiedz 
History's Strongest Disciple Kenichi
Autor Wiadomość
Krandar Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 178
History's Strongest Disciple Kenichi
Zakładam temat o jednym z najfajniejszych shounenów sztuk walki z dużą domieszką Ecchi - History's Strongest Disciple Kenichi.

Główny i tytułowy bohater Shirahama Kenichi jest nieudacznikiem, fajtłapą i tchórzem, będąc poniewieranym przez rówieśników postanawia dołączyć do klubu karate. Jednak tam jest traktowany jak worek treningowy. Zrozpaczony spotyka na swej drodze Furinji Miu, mistrzynię sztuk walki, która chodzi z nim do klasy. Zaprowadza bohatera do dojo Ryozanpaku, w którym mieszkają najwięksi mistrzowie sztuk walki wszech-czasów. Czy Kenichi wytrzyma piekielny trening i stanie się silniejszy?

Co sądzicie o tej mandze? Jest to opowieść w stylu "Od zera do bohatera" i "Ochronię swoich nakama (zwłaszcza Miu) bez względu na wszystko". Aczkolwiek bardzo przyjemnie się nią czyta i przede wszystkim WALKI!!! Są miodne i nie przeciągane na siłę przez kilkanaście chapterów. Osobiście, bardzo mi się podoba.

[Obrazek: 30hm2pzpn_rpeerar.png]
Wtedy ja zostanę Hachibukai! - Luffy
03.02.2010 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tom Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
RE: History's Strongest Disciple Kenichi
Dopiero kilka dni temu (chyba trzy, nieistotne) odkryłem tą mangę i mimo że przeczytałem dopiero 70 rozdziałów, już bardzo przypadła mi do gustu i w rankingu moich ulubionych mang z pewnością wkrótce uplasuje się na wysokim miejscu.

Na początek trochę o wadach HSDK, a właściwie o jednej - Miu. Nie, żebym coś miał do tej dziewczyny, ale bardzo wkurza mnie to, że ciągle nosi obcisłe ciuchy, przez co odnoszę wrażenia, że jedyne co wnosi do fabuły to piersi i tyłek. ;_; Fanserwis to coś, czego nigdy nie lubiłem i z pewnością nie polubię.

Reszta jednak to praktycznie same plusy (w tej chwili nie jestem w stanie wymienić więcej wad). Postać głównego bohatera jest ciekawa, podoba mi się, że nie jest to kolejny radosny głupek, który rozwala wszystkich dzięki nadprzyrodzonym mocom - ot, zwykły nastolatek nieobdarzony talentem do walk, za to bardzo pracowity i właśnie dzięki temu w końcu zaczyna mu się coś udawać.
Na plus idą również charaktery mistrzów Kenichiego - szczególnie do gustu przypadli mi przezabawny Appachai i ciekawy Sakaki. Reszta również ma zróżnicowane charaktery, każdy z pewnością może znaleźć tu kogoś, kogo polubi.
Przeciwnicy choć z początku głównie niezbyt wartościowi mięśniacy, z czasem zaczynają pojawiać się poważniejsi, a sam wątek Ragnaroku uznaję za bardzo ciekawy i już nie mogę się doczekać tego, co przyniosą kolejne rozdziały. Co do walk to zdecydowanie największą ich zaletą jest to, że są nadzwyczaj realistyczne - bohaterowie nie wytrzymują miliarda ciosów, ale po kilku silniejszych już padają. Przy tym walki nie są zbyt długie, w sam raz. To sprawia, że aż chce czytać się dalej.
Fabuła jest lekka, mile się czyta i mangę zdecydowanie mogę polecić każdemu, kto lubi czytać o sztukach walki.
22.10.2011 20:01
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Właśnie czytam tą mangę i mogę ją bardzo polecić.
To co mi się podoba to jak wyżej podany realizmBig Grin
Walki nie są przeciągane i w miarę realistyczne bez nie wiadomo jakich nadprzyrodzonych mocy.
Świetna manga o sztukach walki które uwielbiamBig Grin
Szkoda tylko, że anime kończy się na wątku RagnarokSad
Ale manga należy do jednej z moich najbardziej ulubionychBig Grin

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
28.01.2012 22:34
kleksy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
A ktoś tłumaczy nowe chapki bo manga jak i anime stoi na tym samym poziomie....
27.12.2012 15:46
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Po angielsku są na bieżąco. A anime się skończyło. No teraz wydadzą raz na ruski rok ova o dalszych przygodach z mangiSmile

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
27.12.2012 17:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama