Aktualny czas: 25.11.2017, 03:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
History's Strongest Disciple Kenichi
Autor Wiadomość
Krandar Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 178
History's Strongest Disciple Kenichi
Zakładam temat o jednym z najfajniejszych shounenów sztuk walki z dużą domieszką Ecchi - History's Strongest Disciple Kenichi.

Główny i tytułowy bohater Shirahama Kenichi jest nieudacznikiem, fajtłapą i tchórzem, będąc poniewieranym przez rówieśników postanawia dołączyć do klubu karate. Jednak tam jest traktowany jak worek treningowy. Zrozpaczony spotyka na swej drodze Furinji Miu, mistrzynię sztuk walki, która chodzi z nim do klasy. Zaprowadza bohatera do dojo Ryozanpaku, w którym mieszkają najwięksi mistrzowie sztuk walki wszech-czasów. Czy Kenichi wytrzyma piekielny trening i stanie się silniejszy?

Co sądzicie o tej mandze? Jest to opowieść w stylu "Od zera do bohatera" i "Ochronię swoich nakama (zwłaszcza Miu) bez względu na wszystko". Aczkolwiek bardzo przyjemnie się nią czyta i przede wszystkim WALKI!!! Są miodne i nie przeciągane na siłę przez kilkanaście chapterów. Osobiście, bardzo mi się podoba.

[Obrazek: 30hm2pzpn_rpeerar.png]
Wtedy ja zostanę Hachibukai! - Luffy
03.02.2010 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tom Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
RE: History's Strongest Disciple Kenichi
Dopiero kilka dni temu (chyba trzy, nieistotne) odkryłem tą mangę i mimo że przeczytałem dopiero 70 rozdziałów, już bardzo przypadła mi do gustu i w rankingu moich ulubionych mang z pewnością wkrótce uplasuje się na wysokim miejscu.

Na początek trochę o wadach HSDK, a właściwie o jednej - Miu. Nie, żebym coś miał do tej dziewczyny, ale bardzo wkurza mnie to, że ciągle nosi obcisłe ciuchy, przez co odnoszę wrażenia, że jedyne co wnosi do fabuły to piersi i tyłek. ;_; Fanserwis to coś, czego nigdy nie lubiłem i z pewnością nie polubię.

Reszta jednak to praktycznie same plusy (w tej chwili nie jestem w stanie wymienić więcej wad). Postać głównego bohatera jest ciekawa, podoba mi się, że nie jest to kolejny radosny głupek, który rozwala wszystkich dzięki nadprzyrodzonym mocom - ot, zwykły nastolatek nieobdarzony talentem do walk, za to bardzo pracowity i właśnie dzięki temu w końcu zaczyna mu się coś udawać.
Na plus idą również charaktery mistrzów Kenichiego - szczególnie do gustu przypadli mi przezabawny Appachai i ciekawy Sakaki. Reszta również ma zróżnicowane charaktery, każdy z pewnością może znaleźć tu kogoś, kogo polubi.
Przeciwnicy choć z początku głównie niezbyt wartościowi mięśniacy, z czasem zaczynają pojawiać się poważniejsi, a sam wątek Ragnaroku uznaję za bardzo ciekawy i już nie mogę się doczekać tego, co przyniosą kolejne rozdziały. Co do walk to zdecydowanie największą ich zaletą jest to, że są nadzwyczaj realistyczne - bohaterowie nie wytrzymują miliarda ciosów, ale po kilku silniejszych już padają. Przy tym walki nie są zbyt długie, w sam raz. To sprawia, że aż chce czytać się dalej.
Fabuła jest lekka, mile się czyta i mangę zdecydowanie mogę polecić każdemu, kto lubi czytać o sztukach walki.
22.10.2011 20:01
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Właśnie czytam tą mangę i mogę ją bardzo polecić.
To co mi się podoba to jak wyżej podany realizmBig Grin
Walki nie są przeciągane i w miarę realistyczne bez nie wiadomo jakich nadprzyrodzonych mocy.
Świetna manga o sztukach walki które uwielbiamBig Grin
Szkoda tylko, że anime kończy się na wątku RagnarokSad
Ale manga należy do jednej z moich najbardziej ulubionychBig Grin

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
28.01.2012 22:34
kleksy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
A ktoś tłumaczy nowe chapki bo manga jak i anime stoi na tym samym poziomie....
27.12.2012 15:46
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Po angielsku są na bieżąco. A anime się skończyło. No teraz wydadzą raz na ruski rok ova o dalszych przygodach z mangiSmile

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
27.12.2012 17:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama