Aktualny czas: 23.09.2019, 20:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Homoseksualizm
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,031
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Homoseksualizm
Hejnalista napisał(a):Ja swoje błędy zauważam z trudem wy pewnie z tych samych powodów nie widzicie błędów homoseksualistów, bo część z nich sami popełniacie (tak jak w sumie my wszyscy).

To tyle, jeśli chodzi o ort. jeśli dalej chcecie o tym rozmawiać to musimy poszukać innego lepszego tematu, bo z homoseksualizmem wiele to wspólnego nie ma.

Te dwa cytaty są chyba najciekawsze. Istna selekcja naturalna^^

Jakich błędów się nie widzi u homoseksualistów?

Ciekawe, muszę przyznać usprawiedliwienie z przerzucaniem kota ogonem z dokładką przyprawy mającej przykryć smak wypowiedzi, czyli polubownego "miłujmy się wszyscy" którego szczyptą zostało "tak jak my wszyscy".
Ten fragment, może być bez sensu, podobnie jak ten cytowany^^

Ale o czym ty chcesz rozmawiać na temat homoseksualizmu, jak równie dobrze mogłabym Ci mówić, że jesteś kreacjonistą, i Ty będziesz w swoim obozie, a ja w swoim? Dobrze byś chociaż wiedział, że potępia się grzech-homoseksualizm, a nie człowieka. I co dla Ciebie oznacza tolerancja homoseksualistów? Tyle się o tej tolerancji gada, a większość pojęcie z afirmacją, którą nazywają akceptacją, kojarzy.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
14.08.2019 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,902
Jeżeli mogę się wypowiedzieć...
Pobieżnie przeczytałem tych kilka wypowiedzi wstecz - więc przepraszam jeżeli gdzieś popełnię błąd.

Moje zdanie o homoseksualizmie się nie zmieniło od dłuższego czasu i można przeczytać ją cofając się w tym temacie, więc nie będę się powtarzać.
Powiem tylko, że toleruję, ale nie akceptuję ;P

Jeżeli chodzi o ostatnie wypowiedzi i odwoływanie się do Biblii...
Jestem katolikiem i bardzo się cieszę, że są ludzie żarliwie wierzący, tak trzymaj!
Natomiast nie można odczytywać Biblii DOSŁOWNIE.
Tutaj jest to wyjaśnione bardzo dokładnie, polecam oglądnąć (i nie tylko to tego autora):
https://www.youtube.com/watch?v=5sY6lNurqlw

Nie jest tak, że nauka wyklucza istnienie Boga.
Bóg to jest sfera duchowa, a nauka to sfera fizyczna.
Nie ma teorii naukowej mówiącej: Bóg nie istnieje i mamy na to dowody.
Teoria ewolucji nie zaprzecza istnienia Boga!
[Polecam się też zapoznać z tym czym tak naprawdę jest "teoria naukowa"]

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
15.08.2019 14:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,935
Poziom ostrzeżeń: 5%
Hejnalista napisał(a):Chrześcijaninem może faktycznie jestem słabym, to wielki honor nim być, a ja cały czas zachowuje się nie odpowiednio. - Ludzką naturą błądzić, Boską wybaczyć.

Przepraszam, ale brzmi to jak tania wymówka. Wcale nie jest trudno, można przynajmniej próbować. Wielu ludziom jednak i tego się nie chce. Poza tym, niby dlaczego Bóg miałby wybaczyć błędy popełniane intencjonalnie? Wiem, że źle robię, ale tak robię, bo Bóg i tak mi wybaczyć (Normalnie Boa Hancockxd). No tak to brzmi. Przypomina mi to tłumaczenie księdza pedofila z dokumentu Sekielskich, że diabeł go omamił i ciężko się oprzeć złu, bo jest bardzo silne. Krzywdził dzieci, a winę zwala na wyimaginowaną postać, dobre sobie. Wiem, że Wy, chrześcijanie, tłumaczycie zło grzechem, to pokusą, a z tym z kolei jest związany diabeł, ale chyba należałoby chociaż próbować stawać się lepszym i nie popełniać ciągle tych samych błędów. A nie, przepraszam, przecież możecie, bo Bóg i tak wybaczy. No chyba powinien być jednak jakiś limit. Zrobiłem źle, uświadomiono mi to, żałuję tego czynu i proszę o wybaczenie, obiecując, że to się nie powtórzy - tak to ma wyglądać. Wiem, to ludzie rozumienie, ale przecież są przykłady nawet z Bibli, gdy Bóg nie wybaczył i srogo ukarał ludzi złych. Ale złych, którzy krzywdzili innych, homoseksualista nikogo nie krzywdzi, nie może być więc zły.

Ponury napisał(a):Powiem tylko, że toleruję, ale nie akceptuję ;P

To jest chyba najwygodniejsza wymówka. Nie chcę należeć do tych "złych" (bo taka moda się robi, że się piętnuje takich ludzi) to powiem, że toleruję, choć tak naprawdę to nie. Ale po części to, jak mówię, rozumiem, w końcu nikt nie chce być postrzegany za tego złego.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2019 18:55 przez Komimasa.)
15.08.2019 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Online
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,815
Poziom ostrzeżeń: 10%
Komimasa napisał(a):To jest chyba najwygodniejsza wymówka. Nie chcę należeć do tych "złych" (bo taka moda się robi, że się piętnuje takich ludzi) to powiem, że toleruję, choć tak naprawdę to nie. Ale po części to, jak mówię, rozumiem, w końcu nikt nie chce być postrzegany za tego złego.

Żyjemy w poronionym świecie jeżeli sam fakt nielubienia jakiejś grupy jest traktowany jako coś złego. Takim gadaniem jak twoje te grupy tylko wzbudzają niechęć.
15.08.2019 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,902
tolerancja=/=akceptacja
To są inne rzeczy, dużo ludzi się myli.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
15.08.2019 23:11
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,249
Poziom ostrzeżeń: 15%
Trzeba akceptować, bo tolerowac można muchę w kiblu.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
15.08.2019 23:26
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 401
Ja z kolei nie toleruję i nie akceptuję... religii. Faszyzm z przełomu starożytności i średniowiecza oparty na wierze w niespójne historyjki. Zakazałbym, bo szkodliwe i zaraźliwe, bardziej niż te brutalne gry, w które młodzież gra Wink

Nie należy narzucać swojej wizji świata na całe społeczeństwo. Dobro jednostki jest indywidualne i powinno być chronione. Wspólny mianownik do stabilnego państwa to jakieś podstawy i kompromisy, na których można budować, ale cała reszta mogłaby się odbywać równolegle. Aborcji nie akceptujesz to nie rób, ale inny akceptuje, więc daj mu zrobić. Tak samo jak w jednym mieście może znajdować się meczet i kościół.

Jeśli uznamy, że większości społeczeństwa dokucza jakieś zachowanie to wtedy nie wychodzimy z nim publicznie, trzeba sobie natomiast zdać sprawę, że niechęć do jakiejś rzeczy jest nieświadoma. Naturalna lub nabyta przez wychowanie, więc jeśli przyzwyczaić młodego człowieka do świata, w którym są różne opcje i każdą należy szanować, szczególnie kiedy nam nie szkodzi to wtedy obrzydzenie zaniknie. Wielu ludziom brakuje wglądu we własną świadomość. Coś ich obrzydza i nieświadomie szukają wymówek, argumentacji na siłę, zamiast zagłębić się w przyczyny uprzedzenia. Natomiast agresywne ideologie są niebezpiecznie i ich tolerować nie zamierzam. Dla świata kilka osobników, dajmy na to typu drag queen nie szkodzi tak jak ludzie religijni, pełni uprzedzeń i zaślepieni wiarą. Wiara usprawiedliwia wszystko, dlatego to tania wymówka. Mogę wierzyć w cokolwiek i tłumaczyć się, że to moja wiara. Religia jako mem (w pierwotnym dawkinsowym znaczeniu) czy też wirus umysłu rozpowszechniła się na tyle, że jedyne co ją odróżnia od wiary w bycie czajnikiem to liczba osób uznających te historie.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2019 02:13 przez Gosen.)
16.08.2019 02:10
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,241
Ten film idealnie oddaje mój obecny stosunek do sedna sprawy.

Cel szczytny, ale zaczyna się to zamieniać w szkodliwą i niebezpieczną ideologię na wzór tych religijnych (jak pisał Gosen) i paradoksalnie działa to na niekorzyść samych zainteresowanych.

08.09.2019 15:46
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 401
Prawda. Propaganda LGBT to jest plaga w przemyśle rozrywkowym niestety. Seriale, filmy, gry są tym przepełnione na siłę, tak samo jak SJW. W dobrej wierze, bo właśnie chce się pokazywać że są różne opcje, ale jeśli w każdym lub co drugim produkcie jest przemycane coś takiego to robi się to męczące i pojawia skutek, odwrotny do zamierzonego, czyli niechęć, agresywne myśli wręcz.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
09.09.2019 12:06
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,031
Odnosząc się do "Tolerancji" , "akceptacji" etc, to przytoczę tu wydaje mi się wspaniały wręcz przykład prawdziwej tolerancji.

Jest to wypowiedź Pana Terlikowskiego ( piszę Pana bo nabrałam do gościa szacunku, a kojarzę jego wypowiedzi od hoho). Gdzie zachowuje on swoje poglądy, ale nie obraża jak ta pinda Godek.

Tomasz Terlikowski napisał(a):Niedopuszczalne jest też to, co Kaja Godek mówi o osobach homoseksualnych: że geje adoptują dzieci po to, żeby je potem molestować. Ja mogę być przeciwnikiem takich związków, ale nie muszę znajdować na poparcie swojego poglądu fałszywych i nieuczciwych argumentów! I obrażać ludzi, którzy chcą realizować swoje najgłębsze rodzicielskie pragnienia. Moim zdaniem nie powinni, ale nie jest prawdą, że robią to, by molestować"

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
Dzisiaj 11:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama