Aktualny czas: 14.12.2017, 21:06 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honorowe krwiodawstwo.
Autor Wiadomość
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 729
Poziom ostrzeżeń: 0%
Honorowe krwiodawstwo.
Witam was, naszła mnie taka myśl kto z nas jest honorowym dawcą Wink. Ja zostałem takim dawcą ponieważ tato mnie do tego przekonał ( także oddaje krew ), na dobrą sprawę to bardzo fajne uczucie, że się komuś pomaga, bo jak wiadomo krew zawsze jest potrzebna.

Taki zabieg trwa kilkanaście minut + odpoczynek, średnio taki człowiek oddaje 450ml krwi, żeby być dawcą trzeba mieć ukończone 18 lat, jeszcze przed oddaniem krwi dostajesz ankietę, którą musisz wypełnić, lekarz sprawdza (ankietę) i cię bada i z tego co się dowiedziałem to człowiek między innymi nie może ważyć mniej niż 56 kg i nie może pić alkoholu dzień przed oddawaniem. Krew można oddawać co 2 miesiące. Podobno w niektórych krajach to nawet sporą sumkę się za to dostaje.

Bycie takim dawcą jest bardzo korzystne, bo za oddanie parę mililitrów krwi, która, że tak napiszę mamy pod dostatkiem to dostajemy legitymacje Honorowego Dawcy Krwi , 8 czekolad, zwolnienie ze szkoły lub z pracy, i zwracają nam koszty dojazdu.

Jeżeli chcecie, to się wypowiadajcie ;P

PS. Mam nadzieję, że nie jestem jedynym Honorowym dawcą na tym forum xD.

Nac: Oddane: 31 razy (13.82 l.)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2017 14:23 przez Nac.)
28.12.2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Weather Online
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,268
Poziom ostrzeżeń: 20%

Ja tez uważam że bycie honorowym dawcą krwi jest spoko,można się tym pochwalić ludziom ale ja na razie będę musiał se poczekać jeszcze 7 miechów żeby zacząć oddawać krew ale tez mam nadzieje że na tym forum jest jeszcze jakiś honorowy dawca krwi.

[Obrazek: a5d45uF.png]
28.12.2009 18:46
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,281

Chętnie bym oddał krew i to nie raz gdyby nie to że boję się igieł. Sory Winnetou, odpadam.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
28.12.2009 19:03
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,100

Edytowałam ci nazwę tematu, bo krwiodawstwo krwi to jak masło maślane. Wiadomo, że chodzi o krew d;

To tyle czepiania się, wracając do tematu - ja zawsze chciałam oddać krew, ale wciąż mnie coś powstrzymuje. Zwykle chodzi o to, że nie chcą krwi ode mnie bo mam zbyt niskie ciśnienie i mogłoby mi to zaszkodzić. Wcześniej jak kiedyś chciałam to byłam świeżo po przekłuwaniu uszu, a to dyskwalifikuje na rok lub dwa. A zawsze jak się z kimś umawiam, żeby pójść to mam okres <:
Chyba nie jest to mi pisane. Ale jeszcze będę próbowała.

Co do korzyści, to warto też wiedzieć, że za to można odpisać sobie coś od podatku (kto rozlicza PITy niech zasięgnie sobie informacji, bo to gdzieś w przepisach jest, ale kto to wszyto czyta) a nikt głośno o tym nie mówi.

[Obrazek: h3sygn.png]
28.12.2009 19:07
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*

Chlor napisał(a):Edytowałam ci nazwę tematu, bo krwiodawstwo krwi to jak masło maślane
Samo mi się tak napisało; nie gniewam się ;P

No cóż są różne przypadki np. takie jak twoje, że chcesz oddać krew, a niestety zawsze coś stoi na przeszkodzie ;/

Co do igieł, to napisze,że one tylko tak wyglądają, a nasza wyobraźnia robi swoje,np. jak sobie wyobrazimy, że będzie boleć to będzie.
Ale faktem jest to, że przy pobieraniu używa się grubszych igieł.

28.12.2009 19:33
Bartoszu Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 63

Nac, Nie orientujesz się, czy są jeszcze inne ograniczenia, które nie pozwalają na oddanie krwi? Chodzi mi głównie o alergie. Już od dawna mam zamiar oddać krew, ale nie byłem pewien czy wezmą ode mnie.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
28.12.2009 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*

Z tego co wiem

Dawca na pewno nie może być zarażony :
- kiłą
- HIV
Dawca w czasie zabiegu nie może:
- Czuć się słabo ( były przypadki, że dwie osoby zemdlały w czasie pobierania ).
- Mieć mniej niż 18 lat.
- Ważyć mniej niż 56 kg.
- Dzień przed oddaniem pić alkohol.
- Na kilka Miesięcy przed: ciężko chorować, być operowanym, lub być uczestnikiem wypadku, przekuwać uszu, lekarz pytał się mnie także czy posiadam jakieś tatuaże, no i pytają się czy ostatnio przebywałeś w Afryce lub Ameryce Południowej (pewnie z powodu chorób jakie tam występują).
- Mieć kontaktu z zakaźnie chorym.

A jeżeli chodzi o Kobiety to nie mogą:
- Być w ciąży przez ostatnie 12 miesięcy.
- Być w trakcie miesiączkowania lub bezpośrednio (3 dni) po.

Większość jest w ankiecie którą się wypełnia i potem tak jak pisałem lekarz ją sprawdza.

Bartoszu, według mnie po prostu udaj się szpitala i niech zrobią Ci badania i będziesz w 100% pewny czy możesz, to jest IMO najlepszy sposób.

29.12.2009 01:01
Weather Online
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,268
Poziom ostrzeżeń: 20%

No to moim jedynym zmartwieniem jest wiek, a ja mam jeszcze jedno takie pytanie te zbiórki krwi są organizowane co jakiś czas czy prawie zawsze można krew oddać?

[Obrazek: a5d45uF.png]
29.12.2009 01:22
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,100

Są miejsca gdzie można oddać zawsze - prawdopodobnie w szpitalach.
A w innych organizują co jakiś czas - na przykład na uniwerku, czy np. w mojej przychodni.

[Obrazek: h3sygn.png]
29.12.2009 01:32
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,193

Ja również oddaje krew. Póki co zrobiłem to tylko dwukrotnie i nie umiem znaleźć czasu na wybranie się do tego szpitala. Ponoć podczas mojego pobytu za granicą była akcja w szkole, więc oddam krew zapewne przy następnej akcji.

29.12.2009 02:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama