Aktualny czas: 14.11.2018, 22:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,712
Poziom ostrzeżeń: 5%
Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości
Robotyka od lata wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie próby stworzenia robota, który do złudzenia przypominałby człowieka. Ale czy tylko tego możemy się obawiać? Czy zmechanizowanie produkcji już teraz nie pozbawiło miejsc pracy setek tysięcy osób? Czy człowieka można zastąpić machiną? A jeśli tak, to jakie są ograniczenia?

Co by dyskusja mogła być bardziej owocna zapraszam do zapoznania się z krótkim filmikiem przedstawiającym w nieco humorystyczny sposób to, co roboty mogą już teraz, oraz nad czym się pracuje. Są polskie napisy jak coś.

Co mogę powiedzieć. Nie ma tu jakiś wielkich odkryć, z czego nie zdawalibyśmy sobie sprawy, choć pewnych rzeczy nie wiedziałem i przyznam szczerze, z przerażeniem patrzę na nadchodzącą przyszłość. Ktoś kiedyś powiedział, że roboty nie zastąpią człowieka w kontaktach z klientami, ale czy na pewno? Ciężko jest sobie wyobrazić barmana, robota, bo przecież nie rzadko chodzi tak naprawdę o to, żeby się wygadać, ale czy pracodawcę będzie to obchodziło? Przypomina mi to scenę z Piątego Elementu, jak ksiądz pił przy barze mówił o Lilu a robot tylko czy chce dolewkę. Taka wizja przyszłości mnie jednak przeraża. Rozumiem, że wiele zawodów można zmechanizować, zastąpić ludzkie ręce robotem, który się nie męczy nie żąda podwyżki i nie trzeba płacić za niego składek ZUS, ale z drugiej strony gdzie wtedy będą ludzie pracować? Ludzi, którzy posiadają niskie kwalifikacje będzie można z łatwością zastąpić robotami i achromatyzacją. Jednak co się wtedy stanie z tymi ludźmi? Na to pytanie ludzi ogarnia strach, ale moim zdaniem mogą się przekwalifikować. Tak jak teraz się dzieje, gdy ktoś traci pracę. Wydaje mi się, że jednak w przyszłości może być to o wiele trudniejsze.
A jak zapatrujecie się na kreatywność robotów? Wydaje Wam się, że mogą tworzyć sztukę? Ja chcę wierzyć, że nie. Bo jest to dla mnie zbyt abstrakcyjne, bym mógł w to uwierzyć. Że np robot napisze książkę, nakręci film, czy zaprojektuje grę. Wydaje mi się, że w chwili, gdy roboty będą do tego zdolne człowieczeństwo zostanie zatracone. Bo czym wówczas będziemy różnić się od takiego robota? Można powiedzieć, samoświadomością, ale i to pewnie wkrótce zostanie osiągnięte, skoro roboty od dłuższego czasu uczy się myślenia i uczenia na własnych błędach. Kiedyś sądzono, że robot nie może wygrać z człowiekiem w szachy, dziś pracuje się nad tym, by pokonał mistrza gry w GO.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2016 19:46 przez Komimasa.)
16.04.2016 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości - Komimasa - 16.04.2016 19:44

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama