Aktualny czas: 06.04.2020, 06:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości
Napisałem też, że roboty zabiorą pracę. To fakt, że po to są tworzone chyba, by człowiek mógł nie pracować. Ale właśnie z tym jest cały problem. Niby człowiek nie chce pracować, ale czy tak jest naprawdę? Może brzmieć to absurdalnie, ale człowiek czuje potrzebę coś robić. Nie wystarczy oglądać filmy, czytać książkę, bo chodzi o jakieś produktywne zajęcie, by mieć to poczucie, że coś się w tym dniu zrobiło. Inaczej czujesz się, jakbyś wegetował. Co innego wakacje, które są nagrodą za ciężki rok nauki, co innego urlop w pracy, a co innego jak nic nie robisz przez dłuższy okres czasu.
Spójrzmy choćby na ludzi bezrobotnych. Oni są przede wszystkim niszczeni psychicznie. Nie czuje się wtedy chęci do życia, nawet jeśli ma się środki do życia. A jeśli nie trzeba pracować, bo ma się kasę, ucieka się często choćby w narkotyki. Po prostu nie ma się swojego miejsca w społeczeństwie. Można powiedzieć, że wystarczy sobie znaleźć zajęcie, jak choćby te prace ogródkowe, okej, ale ile osób potrafi znaleźć sobie zajęcie? Z tym zawsze jest problem. Najczęściej wybiera się najprostsze rozwiązania czyli internet albo siedzenie przed telewizorem i tyle, no wegetacja.

Pozostaje jeszcze problem wynagrodzeń. Jeśli ludzie mieliby dostawać kasę za nic, to byłaby to kwota równa? Teraz można dać wszystkim powiedzmy te 1000 zł, ale dlatego, bo byłyby to i tak dochody dodatkowe i ludzie mogliby mieć więcej, jeśli tylko chcieliby pracować, ale jeśli tej pracy nie będzie, to ile będzie wynosiła kwota, która będzie zadowalająca? Zresztą nie chce mi się wierzyć, że udałoby się ustanowić równą wysokość przyznawanej kwoty. Pewnie wielu z nas się wydaje, że jakby dostawać 3 patyki na rękę, to by styknęło, ale co jeśli ktoś chce zapracować sobie na domek w górach? Odkładać? Za co wtedy żyć? Jeśli roboty miałyby zastąpić człowieka, to stanowisk na których można by pracować byłoby jak kot napłakał. Nie wiem jak Wy, ale ja chyba wolałbym mieć wybór, choć mnie by tam te 3 patyki satysfakcjonowały, ale tylko dlatego, że mógłbym poświęcić czas na coś innego, co chcę robić, ale co jeśli tym będą zajmowały się roboty? Na co mi wtedy ten czas? By cieszyć się życiem? Czy ludzie to potrafią?
W tej chwili trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, bo istnieje społeczna presja, by pracować. Także jeśli ktoś nie pracuje, wegetuje, to też w dużej mierze jest to wina tej presji, jaką środowisko wywiera na tę osobę. Człowiek czuje się jako ten gorszy, spada poczucie własnej wartości itd. Trudno jednak powiedzieć, czy tak by było w świecie, gdzie nie pracowanie jest na porządku dziennym.

Po przemyśleniu całej sprawy może nie być tak źle. Jeśli zniknie presja człowiek może dobrze czuć się nie pracując, ale czy będzie czuł potrzebę pracy, na to chyba nie da się w tej chwili odpowiedzieć. Z drugiej strony przykłady bogaczy, celebrytów, którzy uciekają w narkotyki daje pewne sygnały, że ludzie mogliby sobie nie umieć poradzić z takim życiem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2016 11:02 przez Komimasa.)
17.04.2016 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
RE: Humans need not apply - o zatrudnieniach w przyszłości - Komimasa - 17.04.2016 10:59

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama