Aktualny czas: 25.11.2017, 05:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Huzia na wikinga ! ... czyli 'Vinland Saga'
Autor Wiadomość
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
Exclamation Huzia na wikinga ! ... czyli 'Vinland Saga'
[Obrazek: 52775l.jpg]

Cytat:Thors był wielkim wikingiem, jego imię było powszechnie znane, a przeciwnicy drżeli gdy tylko je usłyszeli. Pewnego dnia postanowił jednak usunąć się w cień, założyć rodzinę i wieść spokojne życie. Po pewnym czasie zostaje jednak odnaleziony i zmuszony do udziału w inwazji na Anglię. Jego syn, Thorfinn, postanawia wyruszyć razem z nim i potajemnie ukrywa się na statku...

Jest to tylko część opisu tej świetnej mangi.Reszty nie wklejam ponieważ zawiera dość istotny spoiler Wink

Seria ma jak na razie 7 tomów (49 rozdziałów) z czego 43 są przetłumaczone na język polski .Wszystkich chętnych poznania naszych walecznych Wikingów zapraszam do lektury :

http://manganight.pl/index.php?option=co...&Itemid=22

Pozycja bardzo ciekawa aczkolwiek nie dla wszystkich.Jeżeli ktoś myśli że uświadczy tutaj "krwawych łaźni" niczym z Berserk'a ,może się lekko rozczarować.Fakt, są pojedynki między wojownikami a także świetnie zrealizowane oblężenia miast, natomiast nie ma aż takiego "ciśnienia" na bryzgającą krew.
Jest za to ukazana kultura Wikingów ,ich zwyczaje a także kodeks honorowy którym kierowali się prawie na każdym kroku.Głupio by było nie wspomnieć także ,że jest to ciekawa pozycja pod względem historycznym dzięki której możemy "liznąć" wiedzy o pojedynkach Brytanii z dzielnymi wojownikami dalekiej północy .

Zapraszam do dyskusji/opinii ...

Cool

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:27 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
19.12.2011 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Huzia na wikinga ! ... czyli 'Vinland Saga'
Brzmi jak coś dla mnie. Chyba muszę się za to zabrać Big Grin.
19.12.2011 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
Poziom ostrzeżeń: 0%
Seria znalazła się w ankiecie na ACP, ale została zmiażdżona przez Rozen Maiden i Mushishi.

Z drugiej strony, "wydawnictwo" odpowiedzialne za tę ankietę chyba jeszcze/już nie istnieje Tongue

[Obrazek: Sygnatura.png]
19.12.2011 21:55
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Na ten moment przeczytałem 20 chapterów. Tytuł na pewno godny polecenia. Świetna kreska jak na moje oko, a sceny walki to po prostu miód. Jedyne co do tej pory mi się nie podobało to retrospekcje, które były długie i nudnawe. Czepiać się można też tego tłumaczenia. Poziom raczej nie wysoki i czasami aż smutno się czyta "Jest w bólu" no proszę. Poza tym, masa błędów ortograficznych. Może nie jest ze mnie jakiś wybitny polonista, ale aż mnie boli jak to czytam.
20.12.2011 00:26
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
Troszkę czasu mineło od ostatniego wpisu,pora więc aby co nieco naskrobać.
Ostatnie kilkanaście rozdziałów to istna 'sielanka' Thorfinna.Zesłanie na farmę,praca jako niewolnik i powolne aczkolwiek nieuniknione przemiany w jego psychice,nastawieniu się do własnego Ja zachodzą coraz mocniej.Przyznam szczerzę,że nie do końca mi to odpowiada.
Lubiłem jego poprzednią 'wersję',typowego psa wojny który bez żadnych skrupułów wykonywał rozkazy Askeladd'a,by później mierzyć się z nim na śmierć i życie.
Mam jednak nadzieję, że ta cisza przed burzą zwiastuje nam jakąś grubsza walkę.Tym bardziej jest to możliwe,gdy się popatrzy na to, co knuje Canute.

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
14.06.2012 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
LaTherionDe666 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 94
Przeczytałam wszystkie dotychczasowe rozdziały. Interesuję się wikingami, więc to była dla mnie bardzo ciekawa lektura. Pokazuje nam Normanów od różnych stron, wojownicy pokonujący morza, prości duńscy rolnicy, radykalni królowie... Obie 'części' mangi mi się podobają. Pierwsza, sieczka i wojna, świetnie pokazuje wojowniczą stronę Normanów, pozycję wikingów w wieku, kiedy ich ojczyzny są już królestwami, wejście w chrześcijaństwo, a przede wszystkim oraz zmiana młodego księcia duńskiego w dostojnego króla Kanuta Wielkiego, która się jeszcze nie zakończyła. Co do końcówki tej pierwszej części, podobało mi się jak to wszystko szybko się zadziało. Poświęcenie Askeladda... a zmiany w umyśle Thorfinna to majstersztyk. Druga część jest warta uwagi nie tylko ze względu na zmiany zachodzące w głównym bohaterze, ale przede wszystkim za ukazanie życia prostego człowieka, poddanego, rolnika.
Dużym plusem jest wprowadzanie postaci historycznych, takich jak Kanut Wielki, Thorkell... szczególnie Leifa Erikssona i jego opowieści o Winlandii, w której słuchający upatrują taki jakby raj. Jest to jedna z moich ulubionych postaci historycznych.
Jedna z najlepszych mang jakie czytałam.

We're a second in time. We're the last in the line of the prey that walks the earth; good and evil combined.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2012 23:33 przez LaTherionDe666.)
14.06.2012 23:32
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
O, moja pozycja obowiązkowa na wakacje. Saga jeszcze przede mną, ale wszelkie odniesienia skandynawskie brzmią dla mnie bardzo zachęcająco. Żałuję jedynie, że grupa porzuciła swoje projekty Sad

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
15.06.2012 00:33
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
O, mamy temat o Vinland Saga XD

Przypadkiem się natknęłam.
Szczery mi to polecił. Przeczytałam kilka rozdziałów i co mogę powiedzieć - naprawdę ciekawie utrzymane realia - nie wiem, czy dobrze, ale wiarygodnie (ktoś ze skandynawistyki mógłby powiedzieć, na ile prawdziwe?). Bardzo fajnie to wszystko wygląda.
Co mnie odrzuca od tej serii to postacie - ani jednej nie polubiłam. Wszystkie wydają się być pretensjonalne, chytre do przesady i zwyczajnie głupie. Ani jedna mnie nie zaskoczyła, ani razu zwrot akcji mnie nie zaskoczył.
I żeby nie było - "oo, czego ty oczekujesz po kilku rozdziałach" - doczytałam do końca retrospekcji Thorfinna i zdążyłam poznać jego, Askeladda, Thorsa i wielu ludzi z jego wioski, i w tej chmarze nie rzuciła mi się ani jedna postać w oko na tyle, żeby wydała się choćby potencjalnie interesująca.

Więc manga, choć okraszona ciekawie, niestety nie dla mnie.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
02.04.2013 18:24
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
(02.04.2013 18:24 )Gociak napisał(a):  I żeby nie było - "oo, czego ty oczekujesz po kilku rozdziałach" - doczytałam do końca retrospekcji Thorfinna
Czyyyli, tak czy owak, kilkanaście z ponad stu rozdziałów. Ale wydaje mi się, że z VS jest podobnie jak z Berserkiem - albo Ci się spodoba, albo będziesz przysypiać, czytając kolejne rozdziały. I tak jak w Berserku, tak i tutaj, kilkadziesiąt pierwszych rozdziałów stanowi zaledwie wstęp do dalszej fabuły.

Roz. 131.
Hildzia tak dobrze wpasowuje się w tę gromadkę, zwłaszcza dobrze współgra z Thorffinem. Za każdym razem, gdy zbliżałby się do zbłądzenia z obranej ścieżki, mogłaby go naprostować samymi słowami, co Einarowi mogłoby sprawiać problemy. Jeśli nie dołączy do jego grupy na stałe, to się zawiodę.
Z innej beczki, Thorffin w końcu dowiedział się, kto i dlaczego pociągał za sznurki w zabójstwie jego ojca. Mam nadzieję, że w jakiś, na pewno niebezpośredni, sposób do zemsty jednak dojdzie.

[Obrazek: Sygnatura.png]
25.08.2016 03:32
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama