Aktualny czas: 25.11.2017, 05:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Idą święta
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Idą święta
Siemka, co mnie dość zdziwiło to nie widzę tematu takiego na forum a wydaje mi się wart poruszenia. Konkretnie spotykam się z tym, że święta to okres kiedy jest roboty od groma, a mi w głowie powstaje pytanie przy czym. Przy gotowaniu owszem, przy sprzątaniu też. Ale mam wrażenie jakby to nie było sprzątanie, tylko suuper ultra porządki i gotowanie na tydzień przed wigilią.
U mnie to mała pomoc w kuchni i ubieranie choinki i wsio. Porządek jest, przyjechało mi się do domu, już że mucha nie ma gdzie siąść. Z jedzenia to z dwa ciasta, i parę typowych potraw. Kapusta z grochem, kompot z suszu, ryba smażona, pierogi, uszka z barszczykiem i kasza z sosem i cześć pieśni. Jak u Was wyglądają przygotowania do świąt? Możecie tu też wypisywać swoje żale i zmęczenie z tym związaneWink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2016 20:40 przez Murgrabia.)
20.12.2013 20:47
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
RE: Idą święta.
Szczerze powiedziawszy, to nie robię praktycznie nic... Taki jestem leń. Nigdy o tym nawet nie myślałem xD, ale jak tak teraz sobie pomyślę, to trochę mi głupio. Moja mama zawsze bierze dużo roboty na siebie.

[Obrazek: 5YNqkDK.png]
[Obrazek: qdkUHad.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2013 20:52 przez Trace. Powód: Poprawiona ortografia)
20.12.2013 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ogólnie, jeśli nie ma się własnej rodziny, to w przygotowaniach świątecznych nie ma tego "czegoś". Człowiek przez lata się wypala, nie bierze go entuzjazm, nie ma też tego oczekiwania na ubieranie choinki, na spotkanie rodzinne, wymianę szczerej uprzejmości, bo po prostu jest taka atmosfera, że nic tylko się radować, że się jest razem w ten mroźny, z reguły, acz klimatyczny okres świąteczny Wink
Jednakże~ ja uważam, że świętom magii dodają dzieci D: Te małe biegające bachorki, które zachwycają się najmniejszą rzeczą, ciekawostką, odbiciem własnej buzi w bombce, czy chociażby temu, że można ubrać choinkę, albo własnoręcznie przygotować do niej ozdoby :3 Cieszą też nowonarodzone dzieci, które dodają "takie coś" do atmosfery, rodzina się spotyka i wydaje się, jakby to była nowa rodzina D: Wszyscy razem zadowoleni z życia, które pędzi dalej~
Bez tego, to są kolejne święta, takie same, bo przecież nic się nie zmieniło. Są rodzice i dalsza rodzina często, jesteśmy MY, no ale tak jest od zawsze, to już było i jest od 17tu czy 20stu paru lat, prawda? Dlatego robi się monotoniczne. Tak mi się zdaje :3

PS: Kompot z suszu jest obrzydliwy xD

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
20.12.2013 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,868
Kiedys swieta to bylo gotowanie, sprzatanie, czasem nawet mycie okien (?!). Teraz, gdy mieszkam sama z menzulem, swieta ograniczaja sie do wyslania paru kartek swiatecznych na poczatku grudnia, kupieniu prezentow i pojsciu na kolacje do babki. W domu bede miec nie czysciej niz w dzien powszedni, a choinki nawet nie planuje kupowac. I tak mi z tym dobrze, ze ojej <3

Nami napisał(a):PS: Kompot z suszu jest obrzydliwy xD
Przez +/-20 lat tez tak myslalam, ale 2 lata temu wypilam kompot z suszu od kanadyjskiej babki i on jest dobry! Jej sekretem jest nieuzywanie suszonych sliwek, ktore zazwyczaj sa podwedzane. Dzieki temu jej kompot nie smakuje jak wywar ze spalonej opony! Big Grin

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2013 21:24 przez okiren.)
20.12.2013 21:17
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
U mnie to w sumie jeden z nielicznych momentów w roku, kiedy z siostrami jesteśmy wszystkie w domu.
Ale święta same w sobie straciły już ten klimat co jak się było dzieckiem. Szykujemy prowizorycznie jakieś jedzenie, do potraw wigilijnych zaliczamy często mandarynki, ciasta (z lidla), czekoladę itp. co by nie było, że nie ma tej tradycyjnej 12. Choinkę ubieramy, ale od kilku lat jest sztuczna. A sama kolacja zawsze kończy się na oglądaniu telewizora. No i na kolację nigdy nie przychodzą jacyś goście, więc jest sam babiniec, choć w tym roku dołączył do nas mały Kubuś (4 m-ce), wiec pewnie cała uwaga skupi się na nim.
Prezentami też obdarowujemy się coraz rzadziej, brak kasy to coroczny problem Tongue.

I tak sobie mija ten, czas, przynajmniej trochę odpocząć można, dłużej pospać... choć mnie w tym roku to nie dotyczy bo mi przypadło poranne chodzenie z psami. Tongue

A pierwszego dnia świąt zawsze jest dzień brudasa i całodzienne chodzenie w piżamie XD
raz w roku można sobie pozwolić na teką rozpustę Big Grin

Edit. nigdy nie piłam kompotu z suszu Tongue

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2013 21:34 przez Hotarubi.)
20.12.2013 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Nami napisał(a):PS: Kompot z suszu jest obrzydliwy xD
Kompot z suszu pyszny jest \o/ A śliwki w nim najlepsze Heart

Mnie jeszcze zostały "sobotnie porządki" i z mojej strony tyle. A nie, sałatki jeszcze -.- Ale choinka ubrana, stroiki porobione, uszka i pierogi polepione, czyli "najgorsze" z głowy. Coś na kolację zrobi babcia, coś ciocia przywiezie, bo to będzie już chyba trzeci rok w "komplecie" (o ile wujkowi wyrwać się przed pasterką pierwszą u niego uda), coś my. Na stole siana coraz mniej, bo swojego już nie ma, tylko jakieś dla chomików Tongue I w sumie dla mnie na Wigilii święta się kończą, podobnie jak Wielkanoc kończy się dla mnie na śniadaniu. Potem się tylko siedzi i je -.- Teraz za to trzeba odganiać łasuchów od choinki, pod choinkę nie ma im co jeszcze cukierków sypać, bo do wigilii nic nie będzie. Lubię jak tak jesteśmy wszyscy razem przy stole. Wkurza mnie tylko tempo jedzenia, które przynoszeniem kolejnych potraw nadaje babcia. Czujnym trzeba być, gdy się groch z kapustą pojawi, zwłaszcza jak babcia jeszcze nie usiadła dobrze Tongue Po kolacji jaka kawa z ciachem i na pasterkę. I tak mija świąteczny czas. A po świętach człowiek gorzej zmęczony, niż jak by nie wiem co robił. W sumie przed świętami też od tego całego rozgardiaszu. Przynajmniej przyszły rok się ładny i pogodny zapowiada ^^

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
20.12.2013 21:53
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
okiren napisał(a):wywar ze spalonej opony!

Takie właśnie piłam, BLEEAH xD

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
20.12.2013 21:55
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No kiedyś inaczej odczuwało się atmosferę świąt. Choć to dalej jest jeden z najlepszych okresów w roku to już nie czuje się tak tej atmosfery jak za szczyla. Szczerze powiedziawszy brakuje mi tego. Odkąd studiuję to jak przyjadę na święta to czasem pomogę sprzątać i w sumie to tyle. Dawniej to uczestniczyłem w wielkim sprzątaniu od początku do końca.
Ech też nie cierpię kompotu z suszu...

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.12.2013 21:56
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
No to skorzystam z tego tematu i ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Nawet jak ktoś jest niewierzącyTongue

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
20.12.2013 22:43
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Trace napisał(a):Szczerze powiedziawszy, to nie robię praktycznie nic... Taki jestem leń.
Trace napisał(a):Moja mama zawsze bierze dużo roboty na siebie.
Wstyd mi za siebie, bo mam tak samo xd Ale przy czym tu pomóc? xD Jak pytam, to się okazuje, że nie jestem potrzebny ;_;

Swoją drogą dla mnie to przesada, tylko roboty i harówy dla jednego dnia. Dla mnie to dzień jak co dzień (nie staram się jakoś obchodzić swiąt, ale ja to ja), a rodzina widzi w tym "bóg wie co" o.O

sweet sweet lemonade
20.12.2013 22:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama