Aktualny czas: 05.07.2020, 17:43 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 
Idą święta
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,070
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Idą święta.
Murgrabia napisał(a):A nie, sałatki jeszcze
I co roku: "nie ruszaj! przegryza sie!" Big Grin

Murgrabia napisał(a):Po kolacji jaka kawa z ciachem i na pasterkę.
Pasterka!!! Za tym to tesknie bardzo :< Oczywiscie nie za taka kosciolowa (do kosciola na pasterke chyba nigdy nie dotarlam xD), tylko taka na blokach w piwniczce u kolegi, z resztkowymi sledziami z Wigilii i flaszkami :> Pewno bym teraz nie przezyla takiej nocki xD

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
20.12.2013 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,856
(20.12.2013 23:01 )okiren napisał(a):  
Murgrabia napisał(a):A nie, sałatki jeszcze
I co roku: "nie ruszaj! przegryza sie!" Big Grin
Raczej co raz jest: won mi stąd, testera jakości produktów mi nie potrzeba Tongue Bo mi wpierw składniki wyjadają.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
20.12.2013 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Nienawidzę świąt... U mnie w domu wszyscy się stresują, jak się zrobi coś nie tak, to wielka awantura i nie wiem po co to wszystko :0 Rozumiem, że trzeba zrobić porządki przynajmniej raz w roku... Ale żeby podchodzić do tego w taki sposób? Gotowania tak wielkich ilości potraw również nie ogarniam. Połowy nawet nie dotknę, bo jest tego zbyt dużo. Na prezent dostaje pieniądze i mam sobie coś kupić. Więc dla mnie atmosfera świąteczna umarła dawno temu.

Ale kiedyś się cieszyłam z pierwszej gwiazdki, z ubierania choinki, z prezentów, z "pomagania" przy gotowaniu. Teraz najbardziej się cieszę z wolnego po świętach ^

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
21.12.2013 00:42
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,191
Kurczę, gdzie ja ostatnio słyszałem/czytałem jakąś wypowiedź o bezsensie tego całego świątecznego sprzątania, z tekstami 'umyj okna dla Jezuska! Wytrzep dywany, bo Jezusek będzie smutny...' kojarzy mi się z Filemon, ale też głowy za to nie dam.

Co do moich świąt, to u mnie się jeszcze prawie nic nie zaczęło. Prawie, bo ojciec zapobiegawczo zrobił ćwikłę i przyrządził mięso, co to za parę dni piec będzie. Poza tym ani przygotowań, ani klimatu. To mnie aż trochę męczy. Słucham ukochanego radia rmf Classic codziennie, tam teraz prawie non-stop puszczają świąteczne kawałki, a ja ciągle nic. Najbardziej do świątecznego klimatu się wczoraj na zajęciach zbliżyłem, jak zrobiliśmy czeskie świąteczne wróżby, ale to też nie było to.

Mam osobiście dwóch winnych:
1. Brak śniegu.
2. Brak rodziny. Ciężko oczekiwać napięcia świątecznego, jak jesteśmy póki co w domu w codziennej konfiguracji, czyli ja sam z ojcem. Jak się zjadą matka i siostra z mężem i kotami, to zaraz się zrobi na pewno inaczej, bardziej rodzinnie, rozpoczną się przygotowania, gwar, śmiechy i pyskówki, coroczna awantura, ubieranie choinki i to wszystko bez czego świąt nie ma... jak na przykład dialog między mną a siostrą, następujący bezpośrednio po moim spróbowaniu surowego ciasta z miski, a który to dialog się nie zmienił od lat:

- Nie wyżeraj bo potem mało ciasta będzie!
- Tylko ze ścianek biorę!
- Ze ścianek też się przyda!
- Wiedziałem, że to powiesz...

I powiem wam, mi już dawno to surowe ciasto nie smakuje nawet. Ale jednak jakoś bez tej sceny byłoby inaczej, więc zawsze muszę go spróbować D:

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

21.12.2013 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,309
Poziom ostrzeżeń: 15%
Święta, święta... Jedyne czego nie cierpię to kolędy... głównie w radiu. Nie mogę tego zdzierżyć. Chcę posłuchać muzyki, a dostaje jakieś siano bo taka moda...

Wigilia jest u mnie tak genialna, że po prostu nie mozna jej nie kochać. Co do przygotowań, wiadomo troche stresu, troche szaleństwa, ale raz do orku można! Czemu by nie! Wink

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
21.12.2013 01:42
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,070
fuszioms napisał(a):Jedyne czego nie cierpię to kolędy...
Wielki hejt na kolędy w domu! Trauma z dzieciństwa: "NIE BĘDZIE PREZENTÓW BEZ KOLĘDY!!! No to śpiewamy: W żłooooobieeee leeeeeżyyyyyyy~" - oczywiście wszystkie zwrotki, nawet te, które znała wyłącznie babcia :O Jak ja tego nienawidziłam...

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
21.12.2013 04:23
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No właśnie śnieg. To też miało duży wpływ na mój nastrój świąteczny w dzieciństwie. A od kilku lat go brakSad

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
21.12.2013 09:59
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 920
Za dziecka święta jakoś lepiej wspominam teraz to już nie to samo. Rodzinka sie powoli traci i jest u mnie coraz mniej ludzi i nie jest tak fajnie. Od 2 lat jakoś mam już dość tych świąt, co mnie w nich cieszy to wolne od pracy i tyle. W domu wariactwo z sprzątaniem, gotowaniem, i całą reszta pierdół jak strojenie choinki, to jest jakaś katastrofa. Im starszy byłem tym więcej robić to dywany, wytrzep poodkurzaj, pościeraj kurze. Po co ja się pytam, zachowanie jak byśmy w chlewie mieszkali a sprząta cały czas. Teraz najgorsze to ta choinka zamiast chlasnąć to w artystycznym nieładzie to wszystko musi pasować i być w porządku później sie drze że pół dnia stroi choinkę XD Ja na ten czas znikam w piwnicy z 4pakiem i rąbię drewno mam spokój przynajmniej Big Grin
21.12.2013 13:15
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Kocham święta. Lubię kompot z suszu z suszonymi (ale nie wędzonymi) śliwkami, (wędzone faktycznie okropnie psują smak). Lubię pieczenie pierniczków i wspólne ozdabianie. Uwielbiam kolędy, ale nie lubię śpiewać ich z rodziną, bo moi rodzice i babcia strasznie fałszują d; Z siostrą to jeszcze się nada, ale najlepiej spotkać się z ludźmi, którzy chcą śpiewać i umieją, a jak jeszcze potrafią coś zagrać to jest aaaaach cudownie! Bardzo lubię takie kolędowania.
Pamiętam, że w domu zawsze były kłótnie od rana, spina straszna, że tyle trzeba zrobić a u mnie wszyscy nerwowi... ale potem przy wieczerzy już na szczęście zawsze było fajnie, a najlepiej jak się spotykało jeszcze z jakąś dalszą rodziną, bardzo lubię takie spotkania. A jak już nie mieszkam z rodzicami to trochę wyluzowałam ze sprzątaniem i staram się nie wprowadzać nerwówki w święta u siebie. (Nie zawsze wychodzi w 100% d; ) Co tam jeszcze. Ach, bardzo lubię też strojenie choinki. Jak śnieg spadnie to w ogóle najlepiej. Pasterkę w kościele też lubię (: No i oczywiście PREZENTY! Chociaż pamiętam, jak jednego roku napisałam list do Świętego Mikołaja, (tzn. wiedzieliśmy że Mikołaj nie istnieje; ale pisaliśmy listy, żeby rodzice wiedzieli co chcemy) i ta lista była bardzo długa, i zawierała prezenty w różnych przedziałach cenowych, także naprawdę jakieś drobiazgi, a z listy nie dostałam NIC! Żaden prezent nie pokrywał się z tym co było na liście... Ale byłam zła na rodziców. List na pewno dostali, bo im "przekazywałam" osobiście. Mam nadzieję, że nigdy nie odstawię takiego numeru swoim dzieciom. Przy każdych świętach mi się to przypomina, trauma do końca życia ^^

Podsumowując - bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia, o.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
22.12.2013 01:57
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 458
Święta?! Gdzie? Szukam i nie widzę. W tym roku atmosfery jakoś brak. Większość przygotowań mnie ominie bo ledwo co ze studiów się zwlokłem. Jutro choinkę trzeba ubrać ale to tak mechanicznie wychodzi.
U mnie w rodzinie święta w ostatnich latach bardzo wiele straciły. Teraz kojarzą mi się tylko ze łzawymi wspomnieniami bliskich, którzy odeszli. Mówieniem kogo z nami nie ma itp. Szczerze mnie to irytuje, pewnie nie powinno. Ktoś musi pozostać nieczuły, dla równowagi.
Co do samych przygotowań, mama wciąż krząta się w kuchni. Piecze, gotuje, dzwoni, na kartki czeka...
Oczywiście z bratem pomagamy jak możemy. Gotować lubimy więc nie ma tu problemu. Ze sprzątaniem to już inna bajka.
Największym plusem świąt jest oczywiście jedzenie. Bardzo lubię potrawy wigilijne Big Grin Karp, barszcz, uszka... i wiele innych Big Grin Wracając ze studiów naładuje żołądek aż do sesji.

I na koniec. Jako, że mam okazję Big Grin życzę wszystkim forumowicza pogodnych, wesołych świąt Wink i dużo prezentów...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2013 19:26 przez Filemon.)
22.12.2013 14:21
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama