Aktualny czas: 24.11.2017, 22:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Edycja Rywalizacji Załogowych!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
II Edycja Rywalizacji Załogowych!
Wiem, że nie mogliście się już doczekać, ale w końcu jest!

Pragnę z przyjemnością ogłosić, że II edycja rywalizacji zostaje niniejszym rozpoczęta!

Potrwa ona podobnie jak poprzednia edycja dwa miesiące i zakończy się 14 lipca! Możliwe, że z przyczyn losowych zostaje zakończona parę dni wcześniej, ale to spokojnie, odpowiednio wcześniej o tym poinformujemy.

Po dość długiej dyskusji udało nam się wspólnie wypracować zmiany, które obowiązują od drugiej edycji. Bardzo proszę, o zapoznanie się z nimi, a w razie pytań, śmiało tutaj pisać. Oczywiście można tu też komentować poczynania załóg itd.

A więc nowa punktacja wygląda następująco:

Portal:

komentarz - 15
shoutbox – 5
udział w konkursie na portalu - 300

Facebook:

lajki newsów[1] - 5
komentarz – 15
udostępnienie[2] – 15

Forum:

post - 5
temat - 30
temat o OP[3] - 90

Działalność różnoraka: od 60 do 300

Punktowane są również:
-zabawy wymagające większego wkładu (uczestniczy oraz organizatorzy) np. Mafia, Szpieg, Sądy itp.
-podliczanie punktów na forum, portalu oraz FB.
-aktywne członkostwo w grupie Wanted Team. 25 punktów za rozdział + 150 punktów za dołączenie do grupy.

Kary: za 1% to -30

[1] Nie starsze niż tydzień.
[2] Każda osoba, która coś udostępniła, pod koniec musi zgłosić to w temacie z rywalizacjami – inaczej punkty przepadną.
[3] Nie wliczają się tutaj tematy z najnowszym rozdziałem oraz najnowszym odcinkiem.

Nagroda:

Wybrana grafika zwycięskiej załogi przedstawiająca jej patrona będzie wisiała przez tydzień jako specjalne ogłoszenie obwieszczające wygraną w II edycji rywalizacji załogowych.

To tyle zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy, ku chwale fandomu OP oraz oczywiście Nakamy!

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2017 15:35 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
14.05.2017 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
RE: II Edycja Rywalizacji Załogowych!
Komimasa napisał(a):aktywne członkostwo w grupie Wanted Team. 25 punktów za rozdział
Czyli będą punkty za każdy przetłumaczony przeze mnie rozdział czegokolwiek w ciągu tych dwóch miesięcy?
14.05.2017 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komimasowa władza napisał(a):-aktywne członkostwo w grupie Wanted Team. 25 punktów za rozdział + 150 punktów za dołączenie do grupy.

Jakby to napisać...
O ile się nie mylę ( bo do tego czemu miały służyć te zawody nie mam wątpliwości) to punkty powinny być za działalność na rzecz strony, portalu, forum i całego One Piece. Jako i głosi końcowe hasło:

Komimasa napisał(a):To tyle zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy, ku chwale fandomu OP oraz oczywiście Nakamy!

Nie potrafię sobie wyobrazić w jaki sposób działalność na rzecz akurat WT ma w jakikolwiek sposób przysłużyć się tym powyższym. WT nie jest obecnie związane ani z forum, ani z stroną na FB, a z portalem łączy je jeno przeszłość. Nie rozumiem więc dlaczego za przetłumaczenie, czy zedytowanie jakiejś tam mangi, mają być przyznawane punkty. To, że korektę, tłumaczenie i edycję wrzuciliście do jednego wora, pomijam, bo chodzi o samo WT.

Czemu twierdzę, że powiązanie WT z portalem to przeszłość? To taka nasza nierentowna kopalnia, z którą zamiast rzucić w diabły, wiecznie trzeba się cackać. WT powstało po to, by tłumaczyć One Piece.
Nie wiem nawet kto bardziej leci w kulki, JPF czy WT, które rozdział zrobi średnio raz na miesiąc. A jaki jest stosunek członków WT? Nikt nie chciał tego zrobić, pieszcząc "Swoje tytuły". Z łaski uświęcającej ktoś łaskawie zrobi jakiś rozdział. Każdy tylko swoje i swoje, a One Piece ma gdzieś! I taka jest prawda. Teraz WT ma Wiciokrzew, ale ile ma WT rozdziałów zaległych? Mam uwierzyć, że sama Wiciokrzew, która jest stosunkowo świeża, narobiła zaległości na 20 rozdziałów? Nie, już wcześniej mało kto kwapił się, by dostarczyć fanom ich ukochaną mangę w dobrym przekładzie na nasz język ojczysty. Ja, jako czytelniczka, czuję się najzwyczajniej w świecie olana.

Skoro więc WT ma taką politykę, co do rozdziałów, to nie widzę najmniejszego, powtarzam najmniejszego powodu, by jeszcze za tego rodzaju działalność nagradzać na stronie, która traktuje stricte o One Piece. Tak samo jak nie widzę powodu, by WT miało swój kolor na forum, ale to inna historia. Polityka WT to w ogóle zasługuje na oddzielny temat, ale jestem bardzo ciekawa czy znajdą się osoby, które podzielą moje zdanie, co do tego co WT robi obecnie z One Piece.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
14.05.2017 17:02
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Co do rozdziałów OP to tłumaczem nie był Komi? To on we wszelkich naszych rozpiskach widnieje jako główny tłumacz, a Wiciokrzew jako dodatkowy tłumacz. Dodatkowo wiem, że są osoby które chcą tłumaczyć, by pomóc z zaległościami, ale obecni tłumacze OP się uparli nie powalają nikomu bez znajomości japońskiego tknąć OP. Tak to teraz wygląda. Z kolei edytorzy przypisani do OP sami cały czas proszą o nowe rozdziały do edycji, wciąż się z tym przypominając. W tym momencie OP ma nawet trzech tłumaczy, ale rozdziały wciąż nie pojawiają się jak powinny.
Po za tym lepiej, by ktoś na silę z przymusu zaczął robić OP, bez żadnej znajomości tego tytułu byleby tylko były?
Temat OP jest cały czas poruszany w WT, ale nie pogonimy tłumaczy. Robimy co jakiś czas nabór m.in. do OP ale nikt się nie zgłasza. Choć teraz i tak bez japońskiego nawet nie dostałby pozwolenia na tłumaczenie...
Co do nie związania w żaden sposób też nie do końca prawda, bo jak coś się dzieje ważniejszego udostępniam na naszym fb jak chociażby ostatnio odnośnie rankingu onepiecowego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2017 17:43 przez Hime.)
14.05.2017 17:24
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Ogólnie to nie wiem jaki stosunek ma opn z wt ale popoeram Imi. Nie wiem czemu dzialanie w wt ma byc punktowane tutaj.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
14.05.2017 17:25
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
Imi bardzo konkretnie ujęła całą te sprawę więc nie będę tutaj się rozpisywał, po prostu podpiszę się pod tym co napisała.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
14.05.2017 20:09
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Z Op sobie poradzimy, a skoro i tak "powielamy pracę", bo przecież większość przeczytała OP, to chyba lepiej, że chcemy, żeby przynajmniej było tłumaczone z języka źródłowego, żeby Ci, którym będzie się chciało zajrzeć do naszych rozdziałów, mogli dodatkowo na tym skorzystać. Zresztą inicjatywa ta wyszła niedawno, a taka dziura w miesiąc się nie zrobiła.

Nakama to jednak kolebka WT. Nie powinniśmy się od tego odgradzać, tylko raczej pielęgnować i wzmacniać tę więź. Planuję choćby przywrócić aktualki na stronę, także rozwój WT ma bezpośredni związek z portalem, ale też i samą nakamą, bo jak napisała Hime, na WT ogłaszane są różne nakamowe inicjatywy.
W Imperatorach nie było nawet kwestii czy dać tylko raczej utknęliśmy przy ile i za co. W końcu mniej więcej stanęło na symbolicznej kwocie, bo 25 punktów to przecież dwa komentarze, a roboty nieporównywalnie więcej. Równie dobrze można spytać, co daje udział w jakiejś grze, albo posty niezwiązane z OpTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.05.2017 02:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Serio za post na forum jest 5, a koment fb 15?
:0 pytałam o to w imperatorach ale bez odzewu to ja już nie wiem

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
15.05.2017 10:11
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Mówicie, że na fanpage'u znowu zacznie się ruch? Trochę mnie on bawi, nie koniecznie na wesoło Undecided

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
15.05.2017 12:54
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Dziękuję bardzo serdecznie Enie i Eikichiemu, za poparcie w sprawie przyznawania punktów. Bardzo się cieszę, że w końcu nie wszyscy odbierają mój komentarz jako pełen tak zwanego hejtu, żółci i nienawiści. Pokazują, że jeszcze można mieć inne zdanie i je wypowiedzieć. Szkoda, że mnie Grabka nie poparła, ale może pragnie pozostać "poprawna politycznie" ^
Hime, tak jak napisałam i co w sumie Komimasa potwierdził, taka dziura się w miesiąc nie zrobiła. A Wiciokrzew wydziwia jakoś od dwóch miesięcy. Reszta to tak, jakby mnie Centurion przekonywał, że Asterix wypił budyń z bukłaka, sorki, ale to bajaczenie, nic nad to. O problemach z edycją OP słuchałam już tyle razy, że nie zliczę. Teraz nagle może się coś zmieniło, może. Ale o tym w temacie: "Prosić WT razy kilka" Albo "Czy WT leci sobie z OP w kulki" albo jeszcze pomyślę nad tytułem, no bo sama polityka WT względem OP nie tyczy bezpośrednio tematu. A jak widać są głosy, sprzeciwu. Mam nadzieję, że będzie nas więcej^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
15.05.2017 16:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama