Aktualny czas: 22.07.2019, 03:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Jak jeździć
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,891
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jak jeździć
Taka robocza nazwa tematu. Ostatnio często poruszane są różne tematy odnośnie tego, jak powinno się jeździć. Jeszcze nie tak dawno, jedna osoba zapierała się, że w sytuacji, gdy lewy pas się kończy, a prawy ma kontynuację (zwykłe zwężenie drogi czy jak są roboty drogowe) to Ci, co jadą od lewej, mają pierwszeństwo. Dyskusja była burzliwa, ale w końcu stanęło na tym, że to Ci po prawej w takiej sytuacji mają pierwszeństwo.

Przy okazji, poruszyłem temat z zajmowaniem wybranego pasa ze skrętu w prawo, gdy mamy wyjście na dwa pasy. Rozrysowałem to, ale moi koledzy, z którymi omawiałem tę kwestię, nie chcieli się ze mną zgodzić, że skręcając wcale nie muszę zająć skrajnie prawego psa, mogę zająć lewy. No i tutaj już do porozumienia nie doszło, być może dlatego, że źle coś naszkicowałem. Może dlatego, że interpretowano to tak, że zmieniamy pas (bo przecież przez chwilę jesteśmy na prawym), to muszę poczekać, tylko że ja wcale nie zmieniam pasa, tylko przy skręcaniu wybieram skrajny lewy.
No i w końcu znalazłem filmik przedstawiający sytuację, o której była mowa. Przy okazji mamy na początku popis nieznajomości przepis u jednego pana, ale najważniejsze, co się dzieje, interesuje nas od 7:45

Ciekawym tematem są też sytuacje z tzw. pierwszeństwem łamanym. Otóż jest grupa kierowców, która podjeżdżając do takiego znaku czy skręcając, jeśli tak prowadzi droga główna, nie włączają kierunkowskazu. Natomiast jeśli jadą prosto, ale zjeżdżają przy tym z głównej drogi, to go włączają, co jakby nie patrzeć wprowadza w błąd. Ciekaw jestem, czy znacie kogoś, kto tak robi. Może podejmowaliście taką decyzję z takim kimś i wiecie, czemu tak czyni?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2019 10:48 przez Komimasa.)
26.04.2019 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 398
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Jak jeździć
Zmieniając kierunek jazdy zawsze ustępujesz pierwszeństwa, nie ma innej opcji chyba że znaki mówią inaczej.

A co do kierunkowskazu przy jeździe prosto to mi instruktor mówił by dawać (jedyne miejsce, które pamiętam to okolice Makro przy Alejach Solidarności), ale nie będę udawał że do końca rozumiem dlaczego tak i gdzie takie coś stosować. Co do kierunkowskazów przy znakach nakazu to potrzeba dawać, bo to informacja dla innych. Nawet jeśli jedyna droga to w lewo to zawsze mogę zignorować znak i chcieć jechać prosto, a tak przynajmniej daje sygnał innym o swojej poczytalności i przewidywalności Tongue

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2019 11:09 przez Gosen.)
26.04.2019 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,891
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Jak jeździć
Nie bardzo rozumiem, do czego odnosi się Twoje pierwsze zdanie. Kto zmienia tutaj kierunek? Chodzi Ci o tych nadjeżdżających z lewej?

W sieci pojawił się kolejny ciekawy filmik, tym razem o zwrotce z dwoma nieoznakowanymi pasami ruchu. I tutaj już na wstępie potrafi być problem, bo kierowcy jak nie mają namalowanych linii to często traktują to jako jeden pas ruchu i robią się korki. Na filmie świetnie widać, czym to skutkuje.
Ciekawa jest też teoria pana Krystiana, że z prawego pasa można sobie tak zjechać na lewo i w ogóle, że on ma lepszą widoczność i pierwszeństwo. Pierwszeństwo przed czym, skoro zmienia pas? Do tego, bo jakby było mało, widzimy, jak kierowcy bezmyślnie potrafią blokować takie miejsca.
I tak naprawdę dalej obstaję przy tym, że największym wykroczeniem zaraz za przejściem dla pieszych i spraw z tym związanych, jest właśnie takie bezmyślne blokowanie zawrotek, skrzyżowań, czego doświadczamy wszyscy bardzo często i też cierpimy z tego powodu stojąc, bo zablokowane.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

13.05.2019 08:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama