Aktualny czas: 26.09.2017, 18:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak podchodzę do porządku?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,335
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jak podchodzę do porządku?
Wbrew pozorom temat obszerny jest. Ja, by wam to zobrazować zahaczę o jego kawałek.

Np ja ogólnie tak średnio podchodzę do porządku. Raczej jest tak, że co się sprzątnie, no czegoś za cholerę nie można znaleźć. Miałem to już tyle razy w życiu, że to nie teza tylko fakt. Np ostatnio sprzątnąłem ( nie chodzi mi kurze czy dywan tylko z biurka i te sprawy) no i po nożyczkach ślad zaginął, takiej fajnej opaski co sobie zrobiłem by mnie do nauki motywowała też nie...
a jak bałagan to chociaż wszytko na wierzchu i pod ręką. Jak jednak zdążyłem sie przekonać i pod nogą.
Jak byłem u kumpla to on miał taki bałagan w pokoju, że to już nie jest nieład czy burdel, tylko apokalipsa prowadząca do zagrożenia życia. Jak wchodziłem do niego czy przemieszczałem sie po pokoju, to właściwie jak na odkrytym polu minowym. śmietnik na połodze, puszki, torebki po chipsach same one też gdzie niegdzie, szklanka przewrócona, tona pierdół związanych z jedzeniem, okalane np opakowaniami po mleku... O pułkach to już słowa nie powiem bo te prawie puste. Za to biurko i cała reszta przypominało krzywa wieżę. No serio nie wiem jak w takim brudzie i takich warunkach można żyć.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

25.04.2009 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,077
Poziom ostrzeżeń: 0%

No cóż, ja nie potrafię utrzymać porządku dłużej niż jeden dzień, dlatego często zapraszam gości, przynajmniej mam motywację do sprzątania. d;
No i mam dokładnie to samo, jak posprzątam to nic nie mogę znaleźć.

Chyba, że w kuchni. Akurat to jedyne miejsce, gdzie umiem odłożyć wszystko tam gdzie powinno leżeć. Strange d;

[Obrazek: h3sygn.png]
25.04.2009 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Hm, co do mnie to jest tak, że lubie nie ścielić łóżka, mieć burdel na biurku i tego typu rzeczy. Po pierwsze, jak mam pościelone łóżko, to nie musze go ponownie ścielić, jak chcę się spać położyć Tongue Po drugie, jak mam bałagan, to sam go stworzyłem, i wiem gdzie co położyłem. Sprzątać oczywiście sprzątam, bo w pewnym momencie nie mam gdzie nogi postawić ;] Odkurzanie, ścieranie kurzy też się zdarza. Ale generalnie lepiej się czuję w bałaganie. Jak mam wszystko ładnie ułożone, to mi jakoś dziwnie...

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
25.04.2009 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Lubię mieć porządek, wszystko ładnie poukładane itp. Ale niestety leń ze mnie i ciężko mi się zebrać do sprzątania, a jak już to robię to stan ładu szybko przechodzi w nieład.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
25.04.2009 18:15
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

Ze ścieleniem łóżka mam podobnie. Po co mam robić coś co będę musiał powtórzyć? I tak na okrągło. Śpię na złożonym więc i tak miejsca nie zajmuje dużo. No ale w domu nie ma zmiłuj, matka mi tak długo truje tym dupę, ze dla spokoju lepiej złożyć... Choć już oponowałem ostatnio i tylko składałem kołdrę na kupkę i takie tam. A tu mam zostawione tak, że w każdej chwili mogę się zanurzyć do wyrkaBig Grin

25.04.2009 18:25
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Ja pościel po prostu przykrywam kocem, nie mogę jej schować do łóżka bo tam trzymam książki, kserówki, prasę i inne pierdoły Big Grin

Komimasa napisał(a):No ale w domu nie ma zmiłuj, matka mi tak długo truje tym dupę, ze dla spokoju lepiej złożyć...
Znam ten ból Wink

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
25.04.2009 18:42
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,224

Komimasa napisał(a):Ze ścieleniem łóżka mam podobnie. Po co mam robić coś co będę musiał powtórzyć?
A po co się myjesz skoro potem znowu się ubrudzisz? Po prostu łóżko należy posłać by nie psuło estetyki pokoju. Nie wyobrażam sobie np. przyjąć gości i wpuścić ich do pokoju z rozwaloną pościelą. Może i jest to zajęcie upierdliwe ale porządek musi być.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
25.04.2009 18:47
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Nie no okej, jak goście przychodzą, to robię generalne porządki i wszystko na błysk jest Big Grin Ale tak, jak sam siedze, to mi to nie potrzebne do szczęścia.

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
25.04.2009 18:48
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,224

Wąski napisał(a):Ale tak, jak sam siedze, to mi to nie potrzebne do szczęścia.
Mi niestety tak. Jak w pokoju jest nieład to źle się w nim czuję. Musi być jako taki porządek żebym mógł się zrelaksować i czuć swobodnie. Jak mam bałagan to czuję jak mnie on przytłacza.
Wąski napisał(a):Nie no okej, jak goście przychodzą, to robię generalne porządki i wszystko na błysk jest
Lepiej być przygotowanym na niezapowiedzianą wizytę.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
25.04.2009 18:51
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*

Jak goście to i ja, choć jakby ktoś dobrze mi znany to by mi chyba pościel nie przeszkadzała. Grigorij mycie się to inna sprawa. Człowieka swędzi jak się nie myje o uczuciu w mordzie jak się zębów nie myje nie wspomnę. A takie łóżko albo kilka książek na biurko obok pojemnik z ciastkami, dokumenty, kupa paragonów, 4 długopisy, broszka z Op, talerz , krople do oczu, zeszyt do fika, drobne z których ze 100zł można uzbierać i dwa kubki po jogurcie z łyżeczkami w środku to jak mi może przeszkadzać? Zwłaszcza, ze ja tego nie trzymam nawet tydzień. Zero efektów ubocznych, po prostu korzystanie z życia nie przejmując się mało istotnymi sprawami.

Inna sprawa to jak idziesz po jogurt i łyżki nie ma czystej.. za dużo ich nie mamy a i jogurtów dużo wsuwamBig Grin

Jakbym miał to wszytko tak chować bo przyjdzie np dobry kumpel, to tak jakbym był fałszywyTongue Nie mówię, że zostawiam taki stolik np, ale połowę np zbioręBig Grin Zależy od "rangi" gościa.

25.04.2009 19:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama