Aktualny czas: 25.11.2017, 00:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Jakie anime obecnie oglądacie?
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Poziom ostrzeżeń: 0%
Jakie anime obecnie oglądacie?
Tak trochę zgapiłem od com.pl mam nadzieję że tutaj też się to przyjmie Big Grin Tutaj piszemy jakie anime ostatnio obejrzeliśmy lub właśnie oglądamy. No to zaczynam:

Paprika
Dobry Boże... Jestem w szoku po prostu. To nie jest oglądanie anime tylko przeżywanie zjawiska. Jest to chyba najlepiej wyglądające anime jakie dotąd oglądałem. Jeszcze długo nie będę mógł wyjść z podziwu. Satoshi Kon jest geniuszem i muszę się po prostu zapoznać z resztą jego filmów. Ścieżka dźwiękowa też zasługuje na brawa. Bardzo pozytywne kawałki dobrze wpasują się w koncepcję filmu. Fabuła też dość ciekawa i widać skąd zżynała "Incepcja" Tongue Choć miejscami miałem podobny problem co w trakcie oglądania Evangeliona - co się dzieję naprawdę a co jest w tym przypadku snem? Znajomemu który mi podesłał linka do trailera będę musiał bardzo podziękować bo "Paprika" jest majstersztykiem. Ponoć jakaś gazeta tak się wyraziła na temat tego filmu:

"W czasie gdy Japońscy animatorzy sięgnęli Księżyca, amerykańscy wciąż bawią się w piaskownicy"

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
13.06.2012 03:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Jakie anime obecnie oglądacie?
A ja zawiesiłem na czas FI OP, a że się nudziłem, rozpocząłem siódmego re-watcha Death Note Big Grin Tych tytułów opisywać nie muszę chyba.

#Edit:
Właśnie zacząłem FMA: Brotherhood i tutaj moje pytanie: można to oglądać bez pierwszej serii? Oglądałem jej pierwsze odcinki i jak tak oglądam BH to wydaje mi się, że gdybym jej nie widział to nie kumałbym np. akcji z tym "wysłannikiem Boga" w pierwszych odcinkach bo była ona jakby ucięta w BH. Może to tylko wina 90% fillerów w normalnej serii.

sweet sweet lemonade
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2012 11:19 przez Devzan.)
16.06.2012 08:44
Hipek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 108
(16.06.2012 08:44 )Devzan napisał(a):  Właśnie zacząłem FMA: Brotherhood i tutaj moje pytanie: można to oglądać bez pierwszej serii? Oglądałem jej pierwsze odcinki i jak tak oglądam BH to wydaje mi się, że gdybym jej nie widział to nie kumałbym np. akcji z tym "wysłannikiem Boga" w pierwszych odcinkach bo była ona jakby ucięta w BH. Może to tylko wina 90% fillerów w normalnej serii.
Ogólnie można, ale… strasznie uprościli niektóre rzeczy, aby uprościć i uprzyjemnić oglądanie starszym wyjadaczom. Radziłbym obejrzeć część pierwszej serii. W Brotherhood wiele zostało uproszczone i skrócone… szczególnie historia Niny oraz śmierć
Spoiler :
Hughesa
, które były poruszające w starszej wersji, a w nowej… takie sobie, nawet emocji ze sobą nie niosą…

[Obrazek: Miku_430150.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2012 13:50 przez Hipek.)
16.06.2012 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Eden of The East
Jestem po dwóch odcinkach. Rozkręca się z tego co widzę powoli, ale intryga jest chyba naprawdę gruba. Seria ma 12 odcinków plus 2 kinówki z dalszymi losami, tak więc zdaje mi się, że już niedługo dostanę kopa w pysk od wszelkich twistów fabularnych.

Sakamichi no Apollon
Anime też 12 odcinkowe, którego emisja kończy się w tym tygodniu chyba. Reżyserem jest Shinichirō Watanabe, a moja miłość do jego poprzednich dzieł jest wielka. Do tego muzyka Yoko Kanno, miodzio. Zaraz właśnie będe łykał pierwszy odcinek. : D

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
24.06.2012 18:23
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
Major

Ogólnie rzecz biorąc anime to ma, aż 6 sezonów :O ! Każdy po 26 odcinków. Osobiście jestem w chwili obecnej po 20 odcinku drugiej serii, ale muszę powiedzieć, że mile mnie ono zaskoczyło... w życiu bym się nie spodziewał, że anime o sporcie (nie licząc Slum Dunka i Hikaru no Go ;P), a już wogóle o baseballu, aż tak mnie zachwyci (jakbym był trochę młodszy i mieszkał w USA to może bym nawet zaczął grać ;P). W każdym bądź razie poza sportowymi emocjami mamy tutaj naprawdę udany dramat (chociaż trzeba przyznać, że w drugiej serii jest tego zdecydowanie mniej, niż w pierwszej) i oczywiście sporo humoru ;P, nawet romans jest xD. Mówiąc innaczej w tym anime znajdziemy wszystko, czego można sobie zażyczyć, do tego elegancko połączone w jedną, naprawdę niesamowitą i spójną całość ^^ .
Jak dla mnie najlepsze anime o sporcie, jakie dotychczas oglądałem ;P, chociaż... może Hikaru no Go mi się bardziej podobało ;P.
24.06.2012 18:42
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Ja parę dni temu skończyłem FMA: Brotherhood, a zamierzam kontynuować daaawno porzuconego D.Gray Mana, chociaż póki co nie mam czasu.

sweet sweet lemonade
25.06.2012 08:45
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Sakamichi no Apollon (Kids on the Slope)
Watanabe jest najlepszym twórcą anime. Kropka. Bałem się, że obyczajówka, nawet robiona przez niego, nie sprosta moim oczekiwaniom. Teraz kajam się. Genialny scenariusz - fakt tworzony na podstawie mangi, ale sklejony fantastycznie w 12 odcinkach. Fantastyczne prowadzenie całej serii, świetne pokazanie męskiej przyjaźni spajanej wspólną pasją i wątek miłosny, który zawsze majaczył się z boku, ale nigdy nie pchał na pierwszy plan. Zakończenie genialne i w pełni satysfakcjonujące, ale Watanabe chyba zawsze takie robi (To z mangi jest trochę bardziej dosłowne i jaśniej stawia sprawę przyszłości bohaterów, specjalnie porównywałem.). No i chyba kluczowa sprawa jeżeli chodzi o ten tytuł - muzyka. Watanabe znowu połączył siły z Yoko Kanno, a to chyba mówi samo za siebie. Tutaj dominuje jazz, zarówno w życiu bohaterów jak i na ścieżce dźwiękowej. Covery Moanin', My Favourite Things - miód, reszta genialna. A jam Kaoru i Sentaro ze sceny z festiwalu to już w ogóle ja pierdole.

PS: Koleny rewatch Cowboy Bebopa zacząłem. Jupiter Jazz to razem z zakończeniem CB najlepsze odcinki jakie stworzyła japońska animacja.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2012 00:00 przez Zangetsu2.)
28.06.2012 23:59
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Yay temat powolutku się rozkręca ^^

Hellsing
Ukończony a uczucia mieszane. Jak na początku jeszcze był nieco zgodny z mangą tak z każdym kolejnym odcinkiem anime żyło własnym życiem co niezbyt mi się podobało bo skręcało w gorsze. Bitwa która obejmowała cały Londyn ograniczyła się do paru większych budynków. Mam wrażenie że twórcy próbowali z krwawej łaźni jaką była manga zrobić jakiś ambitny tytuł do przemyśleń itd. Nie wyszło im to. No i jak przypomnę sobie tego pozbawionego klimatu ciecia jako końcowego bossa to mnie szlag trafia. Na plus zdecydowanie idzie klimatyczna muzyka i ogólny bardzo mroczny klimacik. Wyszła taka mini recenzja to i walnę ocenę:
7/10

Hajime no Ippo 1/75
W końcu zabieram się za to anime. Po pierwszym odcinku wnioskuję że będzie to klasyczna historia w stylu "od zera do bohatera". Nie przeszkadza mi to. Liczę na dobry seans Big Grin
Hellsing Ultimate 1/10
Po pierwszym dłuugim odcinku jestem mile zaskoczony. Kreskowo depta pierwszą serię i jest niemal stuprocentowo zgodny z mangą co jest dla mnie wielkim plusem. Jak sobie przypomnę tego pozbawionego klimatu ciecia który był końcowym bossem to mnie szlag trafia.

PS. możecie też wypisywać na którym odcinku jesteście jeśli jesteście w trakcie oglądania danego tytułu. No chyba że to film anime

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2012 02:56 przez Taboretto.)
29.06.2012 02:47
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
(29.06.2012 02:47 )Taboret napisał(a):  Hajime no Ippo 1/75
W końcu zabieram się za to anime. Po pierwszym odcinku wnioskuję że będzie to klasyczna historia w stylu "od zera do bohatera". Nie przeszkadza mi to. Liczę na dobry seans Big Grin
Jak najbardziej polecam. Potem Hajime no Ippo: New Challenger

(29.06.2012 02:47 )Taboret napisał(a):  Hellsing Ultimate 1/10
Po pierwszym dłuugim odcinku jestem mile zaskoczony. Kreskowo depta pierwszą serię i jest niemal stuprocentowo zgodny z mangą co jest dla mnie wielkim plusem. Jak sobie przypomnę tego pozbawionego klimatu ciecia który był końcowym bossem to mnie szlag trafia.
Lepsze od Hellsing TV, aż dziw bierze, że dopiero zaczynasz. Potem denerwuje czekanie latami na następny odcinek Big Grin

Ja kontynuuowałem porzuconego D.Gray-Mana, ale nie mogę się za niego zabrać.

sweet sweet lemonade
29.06.2012 08:06
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Daily Lives of High School Boys

Szukałem komedyjki i padło na tę, tegoroczną serie. Po dwóch odcinkach jestem rozdarty. Niektóre gagi naprawdę zabawne, niektóre, przynajmniej dla mnie, suche. Trochę też nie leży mi forma - odcinek podzielony jakby na kilka krótkich historyjek. Ale nie jest tak źle, poza tym to tylko 12 odcinków, do tego gatunek leciutki więc nie powinno być żadnych sensacji.

Wolf's Rain

Jestem po pierwszym odcinku i z miejsca pochłonął mnie klimat. Interesujące tło, postacie i ciekawie zapowiadający się wątek fabularny. Miałem i nadal mam bardzo dużo nadzieje jeżeli chodzi o ten tytuł i liczę, że większość z nich zostanie spełniona.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
02.07.2012 18:42
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama