Aktualny czas: 23.05.2018, 14:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Jakie są twoje ulubione momenty z Sabaody?
Autor Wiadomość
LittleLuffy Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 6
Jakie są twoje ulubione momenty z Sabaody?
Mój ulubiony moment w Sabaody to gdy Kizaru chciał odebrać den den mushi i pogadać z Sentoumaru ale wziął zły den den mushi i jak odebrał to powiedział "Ooooooo, zły den den mushi!" czy coś takiego.

Odpowiedzcie to co wy myślicie i niech będzie dobrze!

Tak jak się zacznię, tak się skończy.
22.03.2018 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,617
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Jakie są twoje ulubione momenty z Sabaody?
Bo Borsalino to w ogóle jest świetna postać. Ten jego refleks... on się aż prosi o komiczną sytuację.

Sabaody to był w ogóle świetny ark. Genialny. Trudno aż wybrać jakiś ulubiony moment tyle tego było.
Zaczynając od walnięcia w gębę Boskiego Smoka, to była scena! A jeszcze wcześniej było mówione, jak to nikt się na to nie odważy, bo będzie miał admirała na karkuxd A tu proszę. Cały ten motyw z ludzką aukcją również bardzo mi się podobał, to w ogóle był bardzo dobry motyw.

Że już nie wspomnę o naszym, a przynajmniej moim kochanym trio, Luffy, Kid, Law. Jak oni wyszli, jak się nawzajem przekomarzają, jak robią popłoch w szeregach wrogach. Miazga.

Ale były też bardzo fajne komiczne sceny. Typu Zoro, który twierdził, że odnajdzie bez problemu drogę, bo przecież są cyferki, a tu akurat bąbelek zasłonił cyferkę z tyłuxd
Albo jak tam Luffy rozciągnął ręce po Zoro, który znajdował się na ziemi i zaraz go wystrzeliło w niebo.

No i oczywiście wszystko co związane z atakiem Borsalino czy Kumą, który po kolei kasował Słomkowych. Jedna w ogóle z bardziej łzawych scen jak dla mnie.

Taki krótki ark, a jaki udany!

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2018 23:18 przez Komimasa.)
22.03.2018 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,051
Poziom ostrzeżeń: 15%
Zdecydowanie Sabaody za pierwszym razem robiło wrażenie. Wkurzenie Tenryuubito i pojawienie się Kizaru... od razu go pokochałem, gość ma najlepszego dubbera wszechczasów. W końcu Stary Joseph Joestar to też jego dzieło Tongue
Idąć dalej, był mega strach podczas oglądania, gdy serio myślałem, że to koniec. Ogółem caly arc fajny.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
22.03.2018 23:20
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,620
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ja kocham Sabaody od początku do końca po powrót na nie i nie mogę się doczekać kiedy w końcu się u nas zacznie. Na szczęście w tym roku. O najciekawszych momentach napisze później. Muszę coś wybrać z ogromu.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.03.2018 01:24 przez Murgrabia.)
23.03.2018 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,102
Pamiętam jak swego czasu zanim dotarłam do tego momentu w anime obejrzałam pewną amvkę, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, i mimo, że ją obejrzałam to w odcinkach również to przeżywałam. Do tej pory jak oglądam się wzruszam. Sceny znikających słomianych, i rozpacz Luffyego, płakałam wtedy razem z nim. Wylewałam łzy jak Zoro obrywał, mając świeżo w pamięci wydarzenia z poprzedniego arcu.
Podobała mi się też scena jak Luffy przywalił grubasowi, jak Luffy, Kid i Law połączyli siły i wiele, wiele innych. Sabaody to kopalnia świetnych momentów. Mam ją w tomikach japońskich, ale pewnie kiedyś nabędę i w naszym rodzimym języku Wink

Wspomniana amvka:

23.03.2018 10:19
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Litanię czas zacząć:

- wizyta u Duvala:
  • Hachyk udający, że on to nie on
  • Brook "wkupujący" się w załogę swoimi popisami na pachołkach Duvala
  • osłanianie sobie pleców razem z Zoro i ich dogaduszki
  • Luffy i jego chęć latania na rybach
  • pierwsze użycie d. władcy przez Luffy'ego
- ogólny wygląd Sabaody
- pierwsza wizyta u Shakky
- przedstawienie supernowych
- Bonney ratująca Zoro przed Boskim Smokiem (czy raczej Smoka przed Zoro Tongue)
- wbita Luffy'ego na aukcję
- pobicie Boskiego Smoka i ogólna panika z tym związana, plus tekst Zoro
- popisy Borsalino
- zagrożenie dla Zoro i wejście Raya
- przekomarzanki trzech supernowych kapitanów i ich walka z Marynarką
- wizyta w barze Shakky i reakcje Słomkowych na wszystkie nowiny
- opowieść o Rogerze
- walka z Borsalino i pacyfistami
- wejście Raya
- wejście Kumy, znikający Słomkowi i rozpacz Luffy'ego

Spoiler :

- powrót:
  • spotkanie w barze i zaczepki podróbek
  • Zoro i zły statek
  • koncert Brooka
  • podróba zaczepiająca Luffy'ego i padająca od jego dominacji
  • Kuma pilnujący Sunny'ego (choć pokazane później)
  • odkrycie Luffy'ego przez Pacyfistę (w anime to jeden z moich ulubionych momentów, strzał laserem, uniknięcie ich z palcem w nosie przez Słoma i znokautowanie pacyfisty) [to wciąż jedna z moich najulubieńszych scen w całym OP, dawno straciłam rachubę ile razy ją oglądałam Tongue]
  • pożegnanie Luffy'ego z Rayem
  • wzruszenie i pożegnalne słowa Raya, gdy już odpływali
W ogóle zanim doszłam do gearów, to widziałam amv-kę z ulepszoną wersją dwójki, włączaną ręką Tongue

Spoiler :

Sabaody (jedno i drugie), to wciąż, obok East Blue, Water 7 i Amazon Lily, mój ulubiony arc Heart

23.03.2018 12:25
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,789
Odcinek/rozdział ukazujący 11 Supernovas.
Mamuśku, nie było nigdy wcześniej i nigdy potem momentu w OP, który tak by mnie na tę serię najarał! Najlepsza zgraja, uwielbiam.

Ale pamiętam też, że ubawilem sue w anime z gagu co Franky ciągle slyszal "Hentai" i myslal, ze go obgadują W ogóle Flying Fish Ridersbyli fajni.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.03.2018 14:06 przez Szczery.)
23.03.2018 14:03
LittleLuffy Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 6
Dzięki za te odpowiedzi.

Mi też się podobało gdy Bonney nalała ketchup na Zoro i udawała że to jej martwy brat!

Tak jak się zacznię, tak się skończy.
23.03.2018 20:14
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 752
A mnie Sabaody jakoś nie porwalo. Nie wiem czemu. Może wejście Rayleigh a. Ostatnio za to do czegoś potrzebne mi było coś a Shakki i znalazłam na OP wiki info, że ona i Rayleigh są małżeństwem. Oczywiście hop z Łopata w internety i że zdziwieniem odkopałam, że jest to opinia dość powszechna, mająca tylu zwolenników co przeciwnikow... A to za sprawą jakiegoś słówka po japońsku, które dość dowolnie sobie obie frakcje interpretuja.
23.03.2018 20:25
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Tak. Było coś takiego, że kiedy mówi Slomkom o nim, to używa określenia wykorzystywanego przez małżonków. Nie wiem, czy to nie Oda zwracał na to uwagę w jakimś wywiadzie albo SBS-ie.

23.03.2018 20:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama