Aktualny czas: 25.11.2017, 05:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Jakimi zamkami graliście w "Heroes"?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jakimi zamkami graliście w "Heroes"?
To powinno być w elektronicznej rozrywce, ale z drugiej strony jest to konkretna prośba moja, skierowana do Was, stąd postanowiłem dać tutaj.

Chcę stworzyć grę, która powiedzmy będzie miała bardzo dużo z heroesa. To znaczy będzie się rozbudowywało zamek, rekrutowało jednostki do walki, i eksloatowało teren). Dlatego chciałbym poznać preferencje graczy co do zamków i jednostek, czyli właściwie filaru całości. Stworzyłem jak dotąd 7 zamków. Osobiście mam na tym polu problem, bo np chcę dane jednostki wywalić (cały zamek), a dostałem głosy, że przecież wszyscy grają takim a takiem zamkiem. No x zamków zrobić nie mogę w podstawce...

Samych Heroesów wychodzi już VII część, ale będę operował głównie na częściach mi znanych:

Heroes III
Link do jednostek pogrupowanych zamkami: http://h3.heroes.net.pl/jednostki/inferno.html
- Przystań (ludzie: gwardziści, kusznicy, gryfy, rycerze, kapłani, kwaleria, anioły)
- Nekropolia (trupy: np szkielety, zombie, zjawy, wampiry, lisze, upiory, kościste smoki)
- Inferno (diabelskie stworzenia: chochliki, gogi, cerbery, rogate demony, czarty, ifryty, diabły)
- Lochy (mityczne stworzenia: np troglodyci, harpie, oczka, meduzy, minotaury, mantikory, czarne smoki)
- Cytadela (bagienne stwory: np jak gonll, jaszczuroczłeki, ważki, bazyliszki, gorgony, wywerny, hydry)
- Forteca (stwory jak gnomy, gargulce, golemy, czarodzieje, dżiny, nagi, tytani)
- Bastion (centaury, krasnoludy, elfy, pegazy, jednorożce, enty, zielone smoki)
- Twierdza (gobliny, wilczy jeźdźcy, orki, ogry, roki, cyklopi, bahemoty)
- Żywioły (rusałki, żywiołaki: powietrza, wody, ognia, ziemi, magii, feniks)

Heroes IV
Link do jednostek pogrupowanych zamkami: http://h4.heroes.net.pl/jednostki.html
W heroesie 4 inferno wciągnięte zostało przez nekropolis, trochę przez azyl. Azyl też zabrał jednostki bagienneu np hydry. Żywioły połączyły się z jednostkami Bastionu i powstała natura, plus gwizdnęła przystani gryfa. Forteca przyjęła nazwę akademii, wzięła coś od Bastionu. Twierdza gwizdnęła lochom harpie a bastionowi centaury)

- Przystań (ludzie: giermek, kusznik, balista, kolo z włócznią, krzyżacy, mnisi, kawaleria, anioły)
- Nekropolis (trupy: np szkielety, chochliki, duchy, cerbery, wampiry, pomioty, kościany smok, diabeł)
- Azyl (bandyta, ork, meduza, minotaur, zmora, ifryt, hydra, czarny smok)
- Akademia (krasnoludy, niziołki, złote golemy, magowie, dżiny, naga, smoczy golem, tytan)
- Rezerwat (wilk, rusałka, elf, biały tygrys, jednorożec, gryf, czarodziejki smok, feniks)
- Twierdza (berserkierzy, centaury, nomadowie, harpie, cyklopy, ogrzy magowie, ptak gromu, behemot)

Heroes V
Tutaj właściwie z Rezerwatu zrobiono bardziej królestwo elfów i przemianowano Fortecę na zamek krasnoludów. Twierdzy usunięto ptaka gromu i zastąpiono go wiwerną.
Link do jednostek http://h5.heroes.net.pl/jednostki/8-twierdza.html

- Przystań (ludzie: chłop, kusznik, krzyżowiec, gryf, kapłan, kawalerzysta, anioł)
- Nekropolia (trupy: np szkielety, zombie, widmo, wampiry, lisze, upiory, kościste smoki)
- Inferno (diabelskie stworzenia: impy, rogate demony, cerbery, sukkuby, piekielne rumaki, czarty, diabły)
- Lochy (zwiadowca, krwawa dziewica, minotaur, jaszczurzy jeździec, hydra, wiedźma cienia, czarny smok)
- Sywan (Nimfa, tancerz ostrzy, wielki łowca, druid, jednorożec, ent, zielony smok)
- Akademia (gremlin, gargulec, żelazny golem, mag, dżin, rakszasa, tytan)
- Forteca (strażnik, włócznik, jeździec niedźwiedzia, pogromca, kapłan runów, władca burz, ognisty smok)
- Twierdza (goblin, centaur, wojownik, szamanka, oprawca, wiwerna, cyklop)

W więcej heroesów nie grałem, więc jeśli ktoś by mówił o zamkach, jednostkach z innych heroesów prosiłbym o linka lub grafikę.

Teraz zadanie:
1. Napiszcie proszę, jakimi zamkami lubiliście grać i dlaczego. Czy to przez odpowiedni rodzaj magii (heroes IV) czy jednostki, a może np unikalną zdolność (np nekromancję to Nekropolią).
2. Napiszcie o zamkach, których jednostki podobały Wam się najbardziej.
3. Napiszcie jakimi zamkami najczęściej grali wasi ziomkowie, współgracze.
4. Wypiszcie jednostki, którymi lubiliście grać i dlaczego. Czy to przez design, czy może zdolność postaci. To jest najważniejszy podpunkt. Stwierdzenie: lubię gryfa, bo jest gryfem również jest bardzo istotne.
5. Napiszcie, bez jakich jednostek nie wyobrażacie sobie danego zamku.
6. Wypiszcie bez jakich dziesieciu jednostek, nie wyobrażacie sobie heroesa. Mogą się powtarzać z 5-ki.
Punkty 4-6 Uwaga:
Ja nie mogę skalkować umiejki z postacią. Dla mnie najistotniejsza jest sama kreatura. Czy np lubiliście ifryta za to, że to taki dżin ognia, mniejsza jaką miał umiejkę. Czy gryf bo to taki mityczny ptak ale nie musi być w przystani. Czy np Gorgona w cytadeli jest istotna, bo pasowała do klimatu zamku, czy po prostu była silna/ miała mocną umiejkę, czy np mogłaby byc to równie dobrze koza, byle z tą samą umiejkąSmile

7. Wypiszcie zamki, które najmniej lubiliście i dlaczego.
8. Wypiszcie 2-3 zamki, bez którego sobie nie wyobrażacie takiej gry.
9. Co uważacie, by zrobić zamek z istotami wodnymi ? (np ryby by latały w powietrzu, czy jakichś bańkach wodnych whatever, chodzi o sam koncept)
10. Czy każdy zamek powinien mieć jakiegoś smoka, czy niekoniecznie. Jednym słowem, czy lubisz grać smokami?
11. Inne spostrzeżenia (jak ktoś ma takowe)

Jeżeli ktoś chce odpowiedzieć tylko ogólnikowo, czy nie chce mu się odpowiadać na każdy punkt, nie ma problemu. Możecie odpowiedzieć na część i potem na następną cześć. Odpowiedź typu "Bez nekropolii nie wyobrażam sobie heroesa" również daje już jakąś informację i chętnie poznałbym szerszą opinię, ale też spokoSmile

Notatka od Hejs, 24.11.2014 23:34 :

To żeś Pan dowalił nazwę wątku ;P

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.11.2014 23:34 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
24.11.2014 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Heroes jakimi zamkami graliście?
Czekałem na ten temat. Grałem głównie w II i III( i w IV kilka razy).

To tak...:
1. Najczęściej grałem Inferno. Głównie przez sam fakt, że lubię takie klimaty po prostu. Ale ważnym czynnikiem tu był również strzelec(Magog) na 2 poziomie z obszarowym atakiem.
Kolejnym zamkiem, którym grać lubiłem to Nekropolia. Oczywiście nekromancja to byłą najlepsza umiejętność. Jednak strzelec(lisz) dopiero na 5 poziomie zniechęcał.

Z pozostałych zamków to grałem jeszcze Bastionem lub Lochami. Lochy zawsze wydawały mi się najsilniejszym zamkiem. Ich jednostki mają najlepsze umiejętności. Czy to skamienienie czy coś innego. No i czarny smok wymiatał.

2. Tak jak wyżej.
3. Znajomi często grali Lochami dlatego ja rzadko ich brałem. A poza tym to chyba podobnie jak ja wybierali Bastion albo Inferno.

4. Inferno:
Gog/Magog - głównie ze względu na kule ognia. Obszarowe umiejętności zawsze są przydatne w walce. Jest to broń obosieczna jednak moim zdaniem plusy zdecydowanie przewyższają minusy tutaj.

Ifryt - szybki, silny. I co jeszcze? Zawsze w Inferno czekało się właśnie na Ifryta. Design jednak mógłby być lepszy jak tak teraz na niego patrzę.

Nekropolia_
Lisz/Arcy Lisz - no jednak jedyny strzelec w zamku całym. Trzeba było go lubić. Też chyba miał jakiegoś typu obszarowe ataki.

5. Inferno:
Ifryt
Gog
Cerber

Lochy:
Złe Oko
Mantikora
Czerwony Smok

Twierdza:
Rok
Cyklop

Bastion:
Krasnalud
Elf
Ent

Forteca:
Tytan

Nekropolia:
Lisz
Wampir
Szkielet

Cytadela:
Ważka
Wiwerna
Hydra

Zamek:
Krzyżowiec
Czempion

6. Ciężko mi powiedzieć :/
Harpia
Golem
Rozbójnik
Chłop!
Meduza

7.
Zamek - niby najbardziej podstawowy wybór ale jednak w żadnym bądź razie mnie nie przekonywał. Jest taki zwyczajny. A Anioły jako ostatni poziom jest śmieszy. W IV dodatkowo odrzucała mnie balista jako jednostka :/

Każdym innym zamkiem zdarzało mi się czasem grać. No chyba, że te dodatkowe żywiołów czy coś tam jeszcze było. To za takie też podziękuje.

8. Inferno, Nekropolia, Bastion.

9. Twój genialny Zamek Wodny Tongue Szczerze to ja sobie tego nie wyobrażam.

10. Zdecydowanie NIE! Moim zdaniem najwyżej jeden zamek powinien mieć smoka. A nawet wszystkie można by ich pozbawić.
Choćby w Bastionie(choć lubiłem to) to Zielony Smok mi tam nie pasował. Lochy i Czarny Smok był już zdecydowanie lepszym doborem.

11. Chwilowo brak.
24.11.2014 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,264
Komimasa napisał(a):9. Co uważacie, by zrobić zamek z istotami wodnymi ? (np ryby by latały w powietrzu, czy jakichś bańkach wodnych whatever, chodzi o sam koncept)
Widać że jesteś Komi nie na czasie bo taki zamek już istnieje od dość dawna w Heroes 6 i nazywa się świątynia. Jego mieszkańcy to właśnie kappy, syreny, nagi, rusałki i tego typu badziewie.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
24.11.2014 21:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Poprawiłem zagadnienie 6, bo mi nie chodziło, by na siłę szukać, skoro np lwia część byłaby w punkcie 5.

Cytat:Widać że jesteś Komi nie na czasie bo taki zamek już istnieje od dość dawna w Heroes 6 i nazywa się świątynia. Jego mieszkańcy to właśnie kappy, syreny, nagi, rusałki i tego typu badziewie.
Kurczę, faktycznie, czyli odpowiadając na pytanie Zoro - możnaxd Ale to nie jest do końca to, o co mi chodziło. Bo tutaj są jakieś Yuki-onna, co ma tyle wspólnego z wodą, że woo. Kishin co jest wypisz wymaluj naga z fortecy, gdzie ja o takiej wodnej kreaturze nie słyszałem. Nimfa "wodna", co jest właściwie woda pod postacią kobiety itd I mało to tak wygląda na mojexd
Mi by bardziej chodziło o dosłownie ryboludzi rodem z OP. Np

1. Rybka z zębami i lampką nad głową / węgorz
2. Rozdymka
3. Rekin z bronią rozrywającą (ala Arlong)
4. Ośmiornica szermierz ( Hachi)
5. Coś ala Vander Decken
6. Rekin młot z młotem.
7. Syren z trójzębem

Czyli takie coś stricte wodne, żeby to się od razu czuło.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.11.2014 21:50 przez Komimasa.)
24.11.2014 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
1. III - Mój ulubiony zamek to Forteca! Trzech strzelców! Powiadam wam TRZECH STRZELCÓW!!!
V - Tutaj to już różnie. Wszystkie zamki były bardzo dobrze zbalansowane, więc trudno jest wybrać.
Jednak moje top 3 to: Sylvan, Przystań i Nekro.

2. III - Forteca! TRZECH STRZELCÓW! Magowie rulezzzzz.
V - Chyba Sylvan. Dobra kompozycja. Dwóch silnych strzelców, smok (mówi sam za siebie), drzewiec do obrony, nimfy i tancerze to się rzadko przydawali, ale też dawali radę.
W Nekro też były fajne jednostki. Kościotrupy po ulepszeniu strzelały, zombe do obrony i jako mięso armatnie, widmo z tą wkurzająca umiejętnością XD, wampiry wskrzeszające się wampiry, licze chyba najlepsi strzelcy;3, upiory bardzo dobre, no i kościane smoki... to chyba jedyny minus XD
Dzięki nekromancji można było mieć sporo tego towaru!

3. Chyba tylko raz grałem w hirołsa z kimś więc nie powiemTongue

4. III - FORTECA, TRZECH STRZELCÓW!!! Fajną animacje miał też wampir XD
V - Chyba tytani przez animację ataku. YEP z pioruna! Albo z buta jak ktoś się nawinie!

5. Tutaj nie będę dzielił na III i V

Inferno:
Diabeu
Ifryt

Lochy/Lochy:
Smoki/Harpie

Twierdza/Twierdza:
Oprawca/Behemot

Bastion/Sylvan:
Łucznicy

Forteca/Akademia:
STRZELCY!!!

Nekropolia:
Kościotrupy XD

Cytadela:
Gorgony

Zamek/Przystań:
Anioły

Żywioły:
żywiołak magii

Krasnoludy:
Władca burz

6. Bez smoków! Hirołsy bez smoków? Neeeee

7. III - Wrota żywiołów. Jakoś do mnie nie przemawiał Tongue
V - Inferno. Chyba przez kampanię w której ciągle się ucieka...

8. Inferno zawsze odgrywało ważną rolę fabularną (tego złego). No i Fortecy/Akademii.

9. Heh ktoś Cię wyprzedził, bo w VI części były Nagi/Nagowie czyli istoty wodneTongue

10. SMOKI RULEZZZ, ale jest dobrze jak jest. Smoki nie mogą być w każdym zamku, bo zachwiało by to równowagę!

11. Co myślicie o WoG, dodatku do III?
Był Zaiste Zaisty! Zmieniał trójeczkę w inną grę i dawał mnóstwo frajdy!

12. Najlepsza część serii?
Moim zdaniem III, bo miała grafikę 2D i była bardziej czytelna, jeżeli chodzi o jednostki/umiejętności to V, a w pozostałe części to grałem sporadycznie bądź w ogóleTongue

13. Co myślisz o dodaniu zamku z laserami i czołgami?
The Forge! Mogło być ciekawie ;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
24.11.2014 21:50
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,264
Komimasa napisał(a):Kishin co jest wypisz wymaluj naga z fortecy, gdzie ja o takiej wodnej kreaturze nie słyszałem.
Wikipedia napisał(a):Naga, Nagowie, (sanskryt: नाग nāga) – w mitologii hinduskiej wężokształtne bóstwa wodne.
Komimasa napisał(a):3. Rekin z bronią rozrywającą (ala Arlong)
To masz na jednostkę pierwszego poziomu.
[Obrazek: MMH6%20SANCTUARY%2001%20Shark-Guardtcm4614228.jpg]

[Obrazek: vYg1BTA.png]
24.11.2014 21:53
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mi się bardziej Nimfy Wodne, Rusałki, Syreny i inne pierdoły kojarzą z wodą niż jakieś ryboludy z OP (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
24.11.2014 21:56
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Ej, ja lubilam ten wodny zamek Smile poza tym lubilam ten co byly zmory (konie). Lochy, cytadele i inferno~

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
24.11.2014 22:00
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Wypowiedź Ponurego zmusza mnie do doprecyzowania pewnych kwestii w punktach 4-6xd Moja winaxd

Ja nie mogę skalkować umiejki z postacią. Dla mnie najistotniejsza jest sama kreatura. Czy np lubiliście ifryta za to, że to taki dżin ognia, mniejsza jaką miał umiejkę. Czy np Gorgona w cytadeli jest istotna, bo pasowała do klimatu zamku, czy po prostu była silna/ miała mocną umiejkę, czy np mogłaby byc to równie dobrze koza, byle z tą samą umiejkąSmile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.11.2014 22:10 przez Komimasa.)
24.11.2014 22:08
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Gorgona jest najsilniejszą jednostką w tym zamku dzięki umiejceTongue Równie dobrze mógłby się nazywać magiczny pytong i rzygać tęczą, ale mając tą umiejkę (która zadawała masakryczne obrażenia) dalej by byłą kozacka XD

Ifryt z kolei miał tarczę ognia która też zadawała obrażenia przy kontrataku.

Ten rekin z VI to był przerobiony więzień przez czarodziejów (ach te eksperymenty na ludziach XD) i oddany Nagą. W ogóle cały ten zamek był bardzo "japoński".

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
24.11.2014 23:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama