Aktualny czas: 25.11.2017, 13:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Janusz Korwin-Mikke vs Michał Boni
Autor Wiadomość
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
Janusz Korwin-Mikke vs Michał Boni
Jest to dość świeża sytuacja.

Dziś na spotkaniu eurodeputowanych miało miejsce niecodzienne zdarzenie.
Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Michała Boniego. Miało to miejsce w Warszawie, a dokładniej w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mikke od wielu lat zapowiadał, że "Boniemu da w mordę". Obietnica została wykonana. Więcej informacji możemy znaleźć tutaj.

http://wmeritum.pl/powiedzial-zrobil-kor...l-boniego/

Osobiście dla mnie jest to trochę dziecinne zachowanie przewodniczącego KNP, ale jak powiedział tak zrobił. Czyli dotrzymuję obietnic Big Grin

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
11.07.2014 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Janusz Korwin-Mikke vs Michał Boni
Bo ja wiem? Spoliczkowanie to raczej sprawa honoru - odpowiedź na to, gdy ktoś Cię obraża, czymś Ci zawinił. Nie ma w tym chęci skrzywdzenia kogoś, raczej jawne okazanie pogardy i wyraz tego, że ktoś posunął się za daleko. Niestety, żyjemy w spedalonej, współczesnej Europie, gdzie będzie to potraktowane jako naruszenie nietykalności cielesnej, a Pan Boni zamiast odpowiedzieć jak przystało będzie płakał jak baba do kamer. Gdzie jest honor, gdzie jest męstwo...

[Obrazek: giphy.gif]
11.07.2014 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Ja uważam, że to najbardziej epickie wydarzenie jakie miało miejsce w polskiej polityce. Korwin dał nie podważalny przykład, że można mu ufać, co mówi to robi. A Boniemu się należało dużo więcej niż policzek.

11.07.2014 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Moim zdaniem odczytywanie tego incydentu jako "polityk, który nie rzuca słów na wiatr" jest skrajną przesadą żeby nie powiedzieć naiwnością. Mieszanie obietnic politycznych z takimi kwestiami w ogóle nie powinno mieć miejsca a najlepiej, żeby odgraniczać to gruba kreską. Jak będzie obiecał, że np usprawni służbę zdrowia i rzeczywiście tak się stanie, wtedy będzie można tak mówić.

Co do samej sytuacji. Rozumiem, że przeprosiny panu Korwinowi się należały i pan Korwin mógł czuć urazę względem Boniego, ale nie może być społecznego przyzwolenia na tego typu antydyplomatyczne zachowania na oczach całego świata. Tak jak zauważył ten znawca protokołu dyplomatycznego, Korwin mógł np nie podać reki panu Boniemu. Byłoby to również jasnym przekazem wyrażenia dezaprobaty tudzież pogardy względem tego pana a przy tym mieszczącym się w granicach politycznego taktu.
A tutaj eurodeputowany dopuszcza się spoliczkowania. Ja rozumiem, że chodziło o symbolikę o honor, ale jeśli się na coś takiego zgodzimy może dojść do kuriozalnych sytuacji, gdzie co i rusz ktoś kogoś będzie walił w gębę i będzie wielka dyskusja, czy miał prawo go uderzyć czy nie. W ogóle nie pasuje mi taki obraz do cywilizowanego świata.

Dlatego uważam, że zachowanie powinno być krytykowane, choć wcale nie uważam, że Korwin nie miał racji. Mógł po prostu wykazać swoją dezaprobatę dla tego pana na wyższym poziomie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.07.2014 00:38
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Korwin już pokazał, że robi to co mówi dając na listy parytetowe "matki, żony i kochanki" Tongue
I córkę Big Grin

Niezwykle dojrzałe spostrzeżenia Komi. Z drugiej strony to nie było przed kamerami na pokaz, a mimo tego "poszkodowany" poskarżył się jak dziecko. Powinno to zostać między nimi? JKM nie zrobił nic pod publikę, zrobił to co uważał za słuszne. Przynajmniej robi tak jak uważa, a nie jak jest "poprawnie" byle zdobyć poparcie. Zostawiam ocenę tego sporu jedynie zainteresowanym, ale po części rozumiem inne racje. Jednak może gdyby bić wszystkich złych to byłoby lepiej na świecie? Cytując klasyka: "a mógł zabić". Nic się wielkiego nie stało, ciosu Tysona nie było tylko chyba zwykłe spoliczkowanie, symboliczne bardziej niż faktyczna fizyczna przemoc.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
12.07.2014 02:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
No właśnie Komi, Korwin niczego nie robił pod publiczke. Sprawa wyszła na jaw tylko dlatego że beksa Boni poleciała na skargę do dziennikarzy

[Obrazek: giphy.gif]
12.07.2014 06:09
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,090
Nie wierzę, że jeszcze chwalicie Pipke za takiego typu zachowanie. I ja się dziwie, że później tacy debile do europarlamentu są wybierani... :/

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2014 12:26 przez BlackKuma.)
12.07.2014 12:26
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
BlackKuma napisał(a):I ja się dziwie, że później tacy debile do europarlamentu są wybierani... :/

Tam jest więcej debili, tylko po prostu ukrywają to d:
Robią za plecami ludu xd.

A co do samej sytuacji to mi to zwisa i powiewa D:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
12.07.2014 12:46
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 645
(12.07.2014 12:26 )BlackKuma napisał(a):  Nie wierzę, że jeszcze chwalicie Pipke za takiego typu zachowanie. I ja się dziwie, że później tacy debile do europarlamentu są wybierani... :/

Ejmen bracie!
nie do wiary że tak sie dzieje.
Niszczenie zamiast budowania, tragedia że do tego dochodzi.

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
12.07.2014 12:52
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Rozbawiło mnie sformułowanie "Mikke od wielu lat zapowiadał, że "Boniemu da w mordę"" - czy spoliczkowanie można zaliczyć do dania w mordę? Gdyby pod klatką zaczepił mnie jakiś kark, i zapytał czy chce w morde, po czym by mnie spoliczkował prędzej parsknąłbym śmiechem niż dał mu portfel. Dlatego parodią jest porównywanie tego z bójkami np w ukraińskim parlamencie, przez niektórych onetowych napinaczy. Spoliczkowanie kogoś nie ma na celu wyrządzenie mu krzywdy, lecz okazanie pogardy coś w stylu czarnej polewki lub splunięcia. I jest to sprawa osobista czemu, jak, i czy oddał między dwoma panami. Niestety dziennikarze zrobili z tego kiełbasę i tak mamy naczelny temat : Konflikt między Korwinem a Bonim. Kolejny medialny rynsztok
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2014 12:02 przez Fantomas.)
12.07.2014 13:15
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama