Aktualny czas: 22.10.2017, 04:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
JAPANicon 2 Sleep Room
Autor Wiadomość
luk1234 Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
JAPANicon 2 Sleep Room
Ja jadę i organizuje sleep roma więc na tej stronie można się zapisać " http://anime-online.info.pl/forum/viewth...ad_id=2125 " jednak jak ktoś niema konta to niech pisze tu lub na PW wtedy go dodam do listy.
26.09.2011 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ryuuga Offline
Smoczy Samuraj
Pirat

*
Liczba postów: 392
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: JAPANicon 2 Sleep Room
Hmmm ja mysle że zaczne organziowac sleepa op nakamy Ft nakamy i Vongoli Big Grin więc NAKAMOWCY wybierający się na Japanicon pisać do mnie albo tu w temacie Smile

[Obrazek: archer-1.png]
26.09.2011 20:02
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ja na pewno będę. Dodam, że do miejsca konwentu mam dwa przystanki tramwajem a z centrum no to jest kawałekTongue Jakby ktoś chciał mogę przenocować.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.09.2011 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*
Liczba postów: 293
Poziom ostrzeżeń: 0%
Będę na 99%.

"Wyobraź sobie, że Twoje marzenie znajduje się na szczycie drzewa."
[Obrazek: M21c9OC.jpg]
28.09.2011 12:27
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Niemalże na pewno będę.
02.10.2011 10:43
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
No, pora napisać wrażenia z konwentuBig Grin

Bardzo mi się podobało, że tym razem wyjątkowo miałem bardzo blisko. Zaledwie dwa przystaneczki tramwajem. A skoro było tak blisko to i spóźnienie wyszło konkretne. Właściwie nie miałem nawet czasu walnąć rzeczy, bo musiałem szybko znaleźć konsolówkę, bo jak tylko informator wpadł w moje łapki obczaiłem, że za 15 minut rozpoczyna się turniej Tekkena, to jest 12.

Konsolówka: Wiele tam nie zdziałałem, ale tam byli mistrzowie europy no to wiecieTongue Odpadłem w trzeciej walce. Potem był jeszcze turniej soula ale podobnie poszło. Ogólnie konsolówka była niezła. Były duże telewizory HD a nawet bardzo duże, aż musiałem się odsuwać od ekranuBig Grin Można było przyciąć sobie w Tekkenka czy Mortala(aż na dwóch telewizorach) czy Naruto(te trzy gry chodziły naokragło). Był też Soul Calibur IV i inne gry jednoosobowe jak np Gear wars II czy Portal II. Chciałeś to grałeś i nikt cię nie odrzucał, więc pół takiej gry można było przejśćBig Grin Było całkiem dużo ludzi. Na turniejach nie brakowało osób, które umiały walczyć. W mortalu (rozegranym o 10 w niedzielę) byłem to ja i jeszcze jedna osoba z którą wpierw wygrałem (walka o wyjście z grupy każdy na każdego) a potem niestety w finale przegrałem. Był nawet turniej CrashaBig Grin

Oczywiście w międzyczasie spotkałem się ze Skulkidem, Eihnaren czy Ryuugą oraz innymi jak Raikage czy Dark i zdążyłem odłożyć taboły gdzie trzeba. Nawet z okazji powrotu OMG kupiłem sobie pikny plakacik z Peorth i Belldandy^^ No wracając. Miałem iść o 19 na turniej Naruto, właściwie umówiłem się już nawet z Skulkidem ale zauważyłem, że sensei o 19 prowadzi panel o tłumaczeniu mang, że sam język nie wystarczy. No to skoro zajmuję się tłumaczeniem czułem się w obowiązku uczestniczenia w owym panelu.

Panel o tłumaczeniu komiksów. - Ów panel prowadził mój sensei Paweł, który tłumaczy np Cat dla Waneko. Pokazywał jaki plik tłumacz wysyła do redakcji, czemu potrafią być błędy i co sprawia trudność. Np jak szukał dwa dni czegoś, co okazało się, że zachód wymazał z historii albo jak z znajomym weteranem wojny sprawdzał żargon wojskowy użyty w mandze. Ale to nie wszystko. Jak to mi już nie raz maglowano, tłumacz nie może dać japońskiego idiomu i gwiazdki ale powinien szukać polskiego odpowiednika. Wszystko musi być zrozumiałe a w komedii nawet żarty kulturowe powinny być jakoś przełożone, bo w komedii nie ma miejsca na przypisy. I tak np w Dr. slump mamy scenkę jak aralka bierze fasolkę i rzuca w diabła krzycząc "Oni wa soto" czy jakoś tak( mam nadzieję, że japonista tego nie czytaBig Grin) Dosłownie znaczy to diabły na zewnątrz ale tak się mówi właśnie rzucając fasola i jest to zwyczaj kulturowy. My oczywiście nie mamy takiego zwyczaju to teraz kombinujcie jak to ładnie przełożyć. Kabura, który wykonał tłumaczenie tego na PL wymyślił "Rzuć to w diabły", co wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Było poruszane też wiele innych tego typu przykładów. Np manga gdzie Toriyamy gdzie mamy wioskę diabłów. Małe diabełki chcą się w coś pobawić jeden z nich proponuje tenshigokko. Onigokko to nasz berek, gdzie mają diabła "oni" a my berka. Ponieważ to wioska diabłów i innych takich to anioły uchodzą za złe stąd tenshigokko. No to teraz jak to przełożyć?Big Grin Bardzo ciekawy panel.

Panel o Acepie - Tu właściwie nie było jakoś fajnie, ale gościu tak pięknie jechał po swojej ekipie strony, że mam szacun. Chyba nikt tam nic nie robiBig Grin Ogólnie nie było tłumówBig Grin

Panel o OP - Tu było tak 75% zadowolenia. Było fajnie i przyznam, ze Duo potrafi zaciekawić, poprowadzić to jednak brakowało mi interakcji z rozmówcami. Rzucał pytanie i nie dawał za bardzo się nawet wypowiedzieć, bo zaraz on jakby odpowiadał za kogoś. To mi się nie podobało. Nie miał też jakiegoś planu, tylko szedł na żywioł czyli co mu się przypomni, ale okej to było fajne.

Panel o FMA - I w tej chwili nabrałem szacunku do Duo, bo okazuje się, że jednak prowadzenie panelu nie jest takie proste. Tu było trochę aeno exorcist, jakieś filmiki FMA ogólnie szybko nasza drużyna czyli ja, Eighnaren i Ryuu opuściliśmy z niesmakiem ten panel.

Praktyczne Yuri punkt 24. Ogólnie irytujące było to, że wszedłeś jako jeden z pierwszych a ci ostatni potrafi usiąść przed tobą i mieli lepsze miejsca... Ogólnie dziewczyny miały odgrywać scenki. Było kilka parek w tym nawet dwa trójkąciki. Np "Pocieszyć kogoś w zboczony sposób" czy coś w tym stylu. Oczywiście w miarę jak rywalizacja narastała dziewczyny były coraz śmielsze. Irytujące było to, że jak odgrywały scenkę i coś mówiły, to nie słyszałem co, bo głupie samce musiały dawać swoje nikomu niepotrzebne trzy grosze... Serio, tu by się przydały mikrofony. Ogólnie też jak na to, że oceniali grę i pomysł (kryteria z dupy) to było biednie. Już mówię czemu. Bo wszystko sprowadzało się do tego, by dziewczyna była coraz bardziej śmiała. Moim zdaniem więc oceniać powinni głównie śmiałość i ogólny występ a nie kurka pomysł... Brakowało mi kreatywności i u dam ale co się dziwić jak chodziło o JEDNO.
Sędziowie byli do DUPY. Oni z miejsca by im podawali 8 za nic, no dobra zdarzały się 6 czasem. Ogólnie dawałbym może połowę tego. Prowadzący był udanyBig Grin
Ogólnie mimo wad to była jedna z lepszych atrakcji i nie mówię tu jedynie o wiadomych walorach ale było zabawnie i miło.

Wiedzówka FT 2:00-4:00- O kurde! Zająłem 2 miejsce masakra! Ogólnie prowadził to ten sam ziomek co Yuri i należałoby mu łeb do kibla za te pytania wrzucić. Przyznam, że była kupa śmiechu. Ogólnie to był screen a ty masz powiedzieć kto to najlepiej z nazwiskiem, chyba, że wybierałeś Easy. Medium i Hard to były postacie, które chyba raz wystąpiły toteż wszyscy brali EasyBig Grin Dobre było jak taki jeden wziął Hard prowadzący mówi, że to taki w sumie łatwy do odgadnięcia obrazek i to był Makarov jak zmienił się na początku w tego potwora, a koleś go w ogóle nie rozpoznałBig Grin
Drugi etap tej wiedzówki to był majstersztyk, genialny pomysł i z szacunku do niego go nie zdradzę. Świetna zabawa, świetna. Na CC koniecznie to robimyBig Grin Ogólnie dzięki niemu zdobyłem drugie miejsceBig Grin Potem poszedł trzeci etap to leciała punktacja zerowaBig Grin Takie koleś miał pytania.

Wiedzówka Naruto (4 w nocy) - Właściwie namówił mnie na to prowadzący wiedzówkę FT. Niestety nie byliśmy w jednej drużynie. Drużyn było 9 a pytań 200. Ogólnie ta wiedzówka była źle zorganizowana. Leciało pytanie do drużyny i przejmować nie można było a wszystkie drużyny w swoich gronach zaczynały konsultacje jakby to im zadano pytanie... Co idzie na plus to to, że były też obrazki, np rozpoznać wioskę po obrazku czy wszystkie ścieżki Paina. Najlepszym pytaniem za 5 punktów (a wybierając nie wiedziałeś jakie trafisz) było uszeregować po kolei kod zapisany cyframi na plecach tej żaby, co go zapisał JirayaBig Grin Ogólnie musiałem zrezygnować, bo robiłem się śpiący zresztą i tak mało co się przydałem drużynie. Był znak kanji na ziemie to "rozpoznałem" wioskę i tyleBig Grin

No i się położyłem. A właśnie nie napisałem gdzie w ogóle się walnęliśmy. A więc ogólnie budynek był zajebisty. Nie jakaś ciasnota czy labirynt. Wszystko przestronne, duże i obok. to jak się wchodziło do szkoły to był taki jakby wielki kwadrat (tam byli wystawcy) a z lewej np była konsolówka czy w korytarzach zataczających koła usiane sale prelekcyjne. Sala gimnastyczną też było bardzo łatwo znaleźć. No ludzie nie miałem mapki a bez trudu się odnajdywałem. Na pietrze był taki jakby balkon ze wszystkich stron na tych wystawców, więc stałes sobie na górze( z 3 metry długości do barierki od ściany) i widziałeś wszystkoBig Grin To dawało takie poczucie wspólnoty. Tam gdzieś z boku tego się klepnęliśmyBig Grin Spania za bardzo nie było, nie wiem, zasnąć nie mogłem.

W niedzielę wstałem na tego nieszczęsnego mortala. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu z kawiarni będącej obok konsolówki rozdawali za darmo ciasta, więc kwestię śniadania miałem z głowy. Gorzej, że turniej mortala był nie o 9 a 10 więc nie zdążyłem na whose line... Na tę atrakcję (czyli iprowizowanie) przyszedłem 12:45 więc 45 minut zabawnych występów w plecy. Ta kolejna część co widziałem nie była jakaś bardzo fajna, a nawet była miejscami nudnawa ( nauka pływania kajakiem, manekiny, scenki z kapelusza) ale Ryuu i Eihnaren co byli od początku się podobało i mówili, że przegapiłem najlepsze.
I tak oto konwent dobiegł końca, oczywiście w trakcie konsolówek czy między panelami czy gdzieś tam spotykaliśmy jedni drugich i gadaliśmy czy wygłupialiśmy się (np patrzymy a biegnie do nas dziewczę z karka na której napisane zostało free masturbation... Takie rzeczy tylko na konwentachBig Grin) Ogólnie było bardzo fajnie posnuć się po panelach z nakama i trochę z nimi pobyćSmile
Było lepiej niż sądziłem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.10.2011 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
grzesiek199608 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Ja obecnie oglądam recenzję wykonaną przez JJoykera i wygląda to fajnie. Co prawda filmiki z perspektywy gier a nie mang, ale to szczegół.
27.10.2011 20:55
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama