Aktualny czas: 23.11.2017, 13:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Jest ktoś z prawa ?
Autor Wiadomość
Shimka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 216
Jest ktoś z prawa ?
Jest na pokładzie ktoś z prawa lub z wiedzą w tym kierunku ? Potrzebuje rady i sprawa jest w sumie ważna bo na szali jest moje zdrowie i życie więc proszę o pomoc

Walczę z całych sił ! Ale Los jest silniejszy i ma lepszy samochód..
02.08.2010 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%

Jestem ja i "Hetman". Prawo medyczne to nie moja specjalizacja, ale może coś pomożemy. ;-)

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
02.08.2010 23:05
Shimka Offline
Pirat
Pirat

*

No nie no jest tak: na sylwestra nas okradli zdemolowali lokal itp na policji zeznawałam żeby odzyskać telefon i teraz dostałam wezwanie na świadka problem jest tylko taki że to więcej niż pewne że te zbiry będą wiedzieć kim jestem gdzie chodzę do szkoły bo to na tej dzielnicy gdzie mieszkają i znają moich znajomych i tak dalej więc nie ma wątpliwości że to się dobrze nie skończy mogę jakoś uniknąć składania zeznań a przynajmniej tak żeby mnie nie widział ?

02.08.2010 23:32
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99

Może nie znam się, ale z tego co wiem ... wyjdą oni z sali i ty będziesz zeznawać przed sędzią ...

[Obrazek: 6996538.png][Obrazek: 6996553.png]

Radzę klikać, albo ... CHIDORI! :P
02.08.2010 23:44
jolly-roger Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23

oskarżeni jako strona w sprawie mają prawo pozostać na sali, kiedy zeznają świadkowie. przynajmniej tak mi się wydaje, ale jak ostatnio byłam na rozprawie to i ja (jako poszkodowana) i koleś (jako oskarżony).
02.08.2010 23:49
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Jeżeli nie jest to dla ciebie jakaś rodzina to nie możesz odmówić zeznań. Jest to zagrożone karą grzywny. Mogłabyś także gdyby odpowiedź na pytania mogła narazić cię na hańbę bądź odpowiedzialność karną. Ale możesz zrobić coś takiego:

PRAWO ZASTRZEŻENIA DANYCH DOTYCZĄCYCH MIEJSCA ZAMIESZKANIA
Może zdarzyć się tak, że świadek obawia się zemsty bądź gróźb ze strony oskarżonego (lub jego rodziny) i boi się składać zeznania. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce możesz żądać, aby dane dotyczące miejsca zamieszkania pozostały tylko do wiadomości sądu. Możesz wówczas żądać, aby wszystkie pisma z sądu doręczać do miejsca pracy lub na inny wskazany przez Ciebie adres.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
02.08.2010 23:57
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Shimkę ... Mi się wydaje, że oni ją znają i dlatego nie chce zeznawać przy ich obecności ...

[Obrazek: 6996538.png][Obrazek: 6996553.png]

Radzę klikać, albo ... CHIDORI! :P
03.08.2010 00:07
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Odpowiedź na Twoje pytanie jest zawarte w Kodeksie Postępowania Karnego (dział 21)
Oto wypis najważniejszych regulacji:

Art. 177. § 1. Każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania. (raczej wyjścia nie masz)

§ 1a. Przesłuchanie świadka może nastąpić przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających przeprowadzenie tej czynności na odległość.

§ 2. Świadka, który nie może się stawić na wezwanie z powodu choroby, kalectwa lub innej nie dającej się pokonać przeszkody, można przesłuchać w miejscu jego pobytu. (jakaś tam furtka jest)

Art. 184. § 1. Jeżeli zachodzi uzasadniona obawa niebezpieczeństwa dla życia, zdrowia, wolności albo mienia w znacznych rozmiarach świadka lub osoby dla niego najbliższej, sąd, a w postępowaniu przygotowawczym prokurator, może wydać postanowienie o zachowaniu w tajemnicy okoliczności umożliwiających ujawnienie tożsamości świadka, w tym danych osobowych, jeżeli nie mają one znaczenia dla rozstrzygnięcia w sprawie. Postępowanie w tym zakresie toczy się bez udziału stron i objęte jest tajemnicą państwową. W postanowieniu pomija się okoliczności, o których mowa w zdaniu pierwszym.

Kiedy obrażana jest sprawiedliwość lub Ojczyzna, niemożliwa jest inna dialektyka, niż dialektyka pięści i pistoletów.
Jose Antonio Primo de Rivera

[Obrazek: kons2.gif]
03.08.2010 00:07
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Romario napisał(a):hetman sypnął artykułami, a ja to normalnie napisałem. :->

Heh :mrgreen: chciałem przy okazji pokazać, gdzie szukać tej regulacji. Można od ręki sprawdzić co mówi ustawa, bez konieczności szukania prawników późną nocą (specjalnie ściągnął mnie tu Najuch) :mrgreen:
No i nic tak dobrze nie działa na urzędasków jak powołanie się na artykuł. Dobranoc.

Kiedy obrażana jest sprawiedliwość lub Ojczyzna, niemożliwa jest inna dialektyka, niż dialektyka pięści i pistoletów.
Jose Antonio Primo de Rivera

[Obrazek: kons2.gif]
03.08.2010 00:24
Shimka Offline
Pirat
Pirat

*

dzięki kochani za odpowiedzi można na was liczyć ;***

Nie znają osobiście teraz ale jeśli mnie zobaczą nie będzie z tym problemu żeby mi coś zrobić. Rodzice i tak mnie tam nie puszczą ale nie za bardzo stać nas żeby płacić grzywnę jakąś O.o

No to po kolei To co pogrubione na końcu Art 184 może mi się w czymś przydać ? Tz jak mogę to wykorzystać, trzeba złożyć jakieś podanie z prośbą czy jak ? I jak by to trzeba sformułować ?

'Świadek który z powodu choroby nie może się stawić' jak pójdę do lekarza muszę dostać jakieś "specjalnie zwolnienie" ? i co z nim zrobić ktoś ma zanieść za mnie do sądu ? np dostane masakrycznego zatrucia gorączki i wogóle to mi odpuszczą ?

03.08.2010 11:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama