Aktualny czas: 15.12.2018, 13:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Kanały na YT, które polecacie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,731
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kanały na YT, które polecacie
Chyba każdy z nas ma coś interesującego, co ogląda na YT. Pomyślałem, że może podzielimy się naszymi preferencjami i może nawet zrobi się jakieś zestawienie najlepszych kanałów potem? W każdym razie YT to ogromna baza filmików i jestem przekonany, że jest jeszcze nie jedna, ciekawa rzecz, o której pewnie nawet nie słyszałem.
Prosiłbym jednak o jedno, o w miarę możliwości lakoniczne poruszanie tematów poświęconych recenzjom filmów, z tej przyczyny, że po prostu temu poświęcę osobny temat, gdyż jest to bardzo duży i niemal niewyczerpany zbiór, coś jak dla mnie recki gier planszowychxd Także wspomnieć oczywiście można, jak najbardziej, ale nie ma co się nad tym tutaj rozwodzić.

Jeśli chodzi o formę, to nie jest ona jakoś ściśle określona. Fajnie by było, jakby też ktoś, kto przeczyta coś, wejdzie, samemu zobaczy dany kanał, potem napisał ze dwa słowa, czy mu się podobał czy jak tam go odbiera. Można przecież nawet pogadać o danym kanale, czy podpiąć się pod wypowiedź innej osoby w stylu "O ja też to oglądam, bo..." i powiedzieć swoje spostrzeżenia. Można też dać +1, jak kto woli.
Nie polecałbym jednak bombardowania linkami. Lepiej wymienić jakieś 2-3 kanały i w miarę ciekawy sposób je zaprezentować, niż zarzucić 10 linkami, bo podejrzewam, mało kto wtedy nawet w nie zajrzy. No ale jak kto woli.

A więc tak, pierwszy kanał, który chciałbym Wam polecić to:

SCIFUN https://www.youtube.com/user/SciTeraz

Moja przygoda z tym kanałem rozpoczęła się od dość myślę głośnego filmiku o płaskoziemcach, czyli osobach, które są przekonane, że Ziemia jest płaska, a autor tego cyklu skutecznie obala tę tezę zarzucając im zakłamanie rzeczywistości, gdzie dowolnie operują sobie choćby perspektywą, czy nie wierzą w istnienie naocznych zjawisk, jakimi jest wschód czy zachód słońca.

Potem już poszło szybko. Generalnie kanał tłumaczy różne zagadnienia z dziedziny fizyki, ale też w ogóle interesujące zjawiska, które mają miejsce w naszym życiu. Poświęca też dużo miejsca na kwestie astrologiczne, tłumacząc w dość przystępny sposób dość trudne zagadnienia związane z obrotem wokół słońca, możliwością ustawienia się planet w rzędzie czy jak wielki jest wszechświat, albo o podróżach w kosmos. Ja bardzo lubię ten stafik, także bardzo mi się podoba.
Jest też cykl z 10 ciekawostkami na jakiś konkretniejszy temat i tutaj też można się dowiedzieć sporo interesujących rzeczy. Ostatnio widziałem o 10 niesamowitych zjawiskach meterologicznych, gdzie między innymi tematem filmiku były bardzo długie, chmury, wyglądające jak jakaś kluska, czy pioruny towarzyszące erupcji wulkanów.
Moją uwagę też kupił różnymi prostymi eksperymentami, które przeprowadza. Czy to zmagnesami, z wodą czy z naszym wzrokiem.

Dużym plusem kanału jest przede wszystkim przystępność, bo żeby mówić w łatwy sposób o trudnych rzeczach, no to trzeba umieć. A jeszcze mówić w sposób, który potrafi zaciekawić? Chylę czoła.

Drugim kanałem, który chciałbym jest "To już jutro". https://www.youtube.com/channel/UCv9wKjB...G54s_Imn0A

Kanał prowadzi ten koleżka znany wielu z Abstrachujów. Nie jest to jednak kanał jajcarski a informacyjny, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z nowinek technologicznych, czy tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Mamy np. filmik, który mówi o tzw. Smart Cities i nawet o obiektach, które już zostały wybudowane, ale z jakichś przyczyn nie cieszą się popularnością.
Facet mówi w ciekawy sposób, bardzo przyjemnie się go słucha, a materiały są też dość merytoryczne. Widać, że ma pewną wiedzę na ten temat, albo odpowiednio się do przedstawienia danego tematu czy problemu przygotował.
Tematy poruszane w filmikach są mocno aktualne i większość z nich z powodzeniem mogłaby otwierać nową, ciekawą dyskusję na forum, do czego oczywiście zachęcam. Niektóre już są, jak choćby Bitcoin.
Oprócz aktualnych tematów mówi też o zmianach, co osiągnęliśmy jako kraj, czy jako cywilizacja.

Na tym samym kanale prowadzi też cykl informacyjny, gdzie zbiera jakieś ciekawostki z danego tygodnia i przedstawia je skrótowo w postaci krótkiego, interesującego filmiku.

Generalnie bardzo polecamSmile
Oczywiście kanałów, które oglądam czy znam jest dużo więcej, ale nie widzę sensu Was tym zasypywać. Czekam na Wasze propozycje kanałów, ciekaw też jestem, co takiego tam w tym YT oglądacie. Śmiało, podzielcie się tym z namiSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

25.04.2018 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,896
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Kanały na YT, które polecacie
Kasia Gandor

Cytat:Nazywam się Kasia Gandor i jestem byłą modelką, a obecną studentką biotechnologii, pasjonatką nauki, merytorycznych dyskusji, małych kotków oraz czekolady. Interesuję się wszystkim, co da się umieścić pod mikroskopem, ćwiczę z Chodakowską, dużo czytam i przesiaduję w laboratorium.

Jak oszczędzać pieniądze

Cytat:Na moim blogu piszę o tym jak liczyć domowe koszty, zapanować nad wydatkami, wprowadzić oszczędności i zaoszczędzić na godziwą emeryturę. Wiem, że nic nie przekonuje tak jak liczby. Dlatego dzielę się prawdziwymi kosztami życia 4-osobowej rodziny.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2018 14:46 przez Devzan.)
25.04.2018 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,731
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ostatnio trafiłem też na bardzo ciekawy cykl wywiadów na kanale "7 metrów pod ziemią". Dziennikarz zaprasza do siebie różnych gości, a są to osoby, które albo doświadczyły czegoś wyjątkowego, albo opowiadają o swojej pracy, która okazuje się skrywać niejedną mroczniejszą stronę. I tak mamy odcinek o policjancie, kierowcy karetki, operatora numeru 112, balsamisty, byłego księdza, komornika, osoby będącej w miłosnym wielokącie itd itd.
Wszystkie te wywiady są bardzo ciekawe. Rozmowa jest prowadzona w kulturalny sposób, dziennikarz nie stara się oceniać, jest bezstronny, nie jest natarczywy, zadaje inteligentne pytania. Z wywiadów tych można dowiedzieć się naprawdę masę szokujących rzeczy. Poza tym rozmówcy są wybierani naprawdę świetnie. Są to ludzie, którzy umieją o sobie opowiadać, robią to chętnie, właściwie oni prowadzą odcinek. Miło się ich słucha, no wszystko jest tu zrobione profesjonalnie.

Miażdżący jest dla mnie odcinek o policji, obnażający mroczą stronę tego zawodu, niedogodności, z których nawet nie zdawałem sobie sprawy. Znamienne były słowa byłego księdza, który po tym, jak przestał był księdzem, paradoksalnie jeszcze bardziej zbliżył się do Boga. Można by cały temat o tym cyklu założyć i komentować odcinki, ale póki co nie wiem, jakie będzie zainteresowanie, więc wolę na razie tak. Zadziwiający był też dla mnie wywiad z operatorem 112, bo w życiu bym nie sądził, że ludzie potrafią być do tego stopnia głupi, że dzwonią z takimi pierdołami na numer alarmowy. Także przy okazji oglądania Czarnego Lustra o żołnierzu, przypomniał mi się wywiad z żołnierzem, który był w Afganistanie, w tym ostrzelanym patrolu. I kiedy zapytano go, czy zabił, on tylko odpowiedział, że strzelał, ale czy zabił nie wie i wiedzieć nie chce.
I bardzo dobrze, że takie filmiki powstają, bo można się uczulić na niektóre rzeczy i zrozumieć, jak wiele może dla danego człowieka znaczyć proste "Dziękuję", uśmiech czy tak elementarna rzecz jak szacunek.

Gorąco polecam:

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.08.2018 19:16
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,899
Poziom ostrzeżeń: 0%
BANIAK BANIAKA

Kanał dla fanów "papierowych" RPG.
Wiele porad dla mistrzów gry i dla graczy.
Sesje RPG, które są na kanale są bardzo ciekawe i wciągają jak jasna cholera XD
Facet ma głowę do tej roboty ;3

Dość specyficzny kanał dla wąskiego grona odbiorców.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
28.08.2018 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,161
Poznałem Baniaka na żywo i koleś wydaje się być serio świetny. Musiałbym w końcu co sobie zobaczyć.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
29.08.2018 08:17
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,336
Eikichi napisał(a):Musiałbym w końcu co sobie zobaczyć.
Może sesję z Darwinami?

[Obrazek: vYg1BTA.png]
29.08.2018 15:06
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,161
O tym myślałem Grigorij właśnie.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
29.08.2018 15:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama