Aktualny czas: 19.10.2018, 09:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 
Kanały recenzenckie z filmami/ serialami. Czyli, co ciekawego w kinie i nie tylko.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kanały recenzenckie z filmami/ serialami. Czyli, co ciekawego w kinie i nie tylko.
Wielu z nas przy wyborze danego produktu najpierw sprawdza opinię innych. Albo kilka komentaryz losowych osób, albo wchodzi na specjalnie do tego celu przeznaczony portal czy kanał recenzencki i zapoznaje się z opinią powiedzmy osoby, która ma w danej dziedzinie większe doświadczenie i powiedzmy może uchodzić za „eksperta”. I tacy „eksperci” często i gęsto mają swoje kanały na YT, gdzie robią recenzję danego produktu, czy to gry, czy filmu czy jeszcze czegoś innego.
Ja chciałbym się skupić na kanałach, gdzie poruszana jest tematyka filmów/ seriali, gdyż oglądanie różnych dzieł, czy nawet samych recenzji, stało się dla mnie takim miłym umilaczem czasu, co spokojnie mogę postrzegać jako takie hobby.
Dlatego też, możecie tu wrzucać przeróżne kanały czy nawet linki do pojedynczych recenzji, które Waszym zdaniem po prostu są warte zobaczenia. Miło by było, jakby podzielić się swoją opinią na temat danego filmiku, napisać, co jest takiego dobrego i co się nam podoba, ale oczywiście nie ma takiego wymogu. Można równie dobrze wstawić sam link, nie ma problemu.

Przyznaję, że jeśli chodzi o kino, to zaprzedałem duszę Sfilmowanym. Jest to kanał, który od przeszło roku prowadzony jest przez bardzo sympatyczną parę. Wcześniej prowadził go koleś i jego kolega, ale powiedzmy, że wtedy te recenzje były o niebo słabsze. W każdym razie nieporównywalnie chętniej ogląda mi się Sfilmowanych, jak jest ta dziewczyna, niż jak jej nie ma. Być może dlatego, że ona ma faktycznie wykształcenie w tym temacie, bo skończyła tam jakąś szkołę filmową. To widać mocno po jej wypowiedziach, bo ona często skupia się na takich rzeczach, których powiedzmy zwykły śmiertelnik nie dostrzega, jeśli mu się o tym nie powie, jak montaż, czy oświetlenie. Ale facet też jest niezły, a to dlatego, że jest pasjonatem kina i kanał prowadzi od początku, czyli dobre kilka lat, więc zdołał się wyrobić.
Generalnie też często robią recki filmów kin studyjnych, gdzie lecą niszowe, ale bardzo ambitne produkcje.

Sfilmowanych lubię przede wszystkim za merytoryczność i wymienianie wielu aspektów, jakie składają się na pełny odbiór filmu. Nie wspominają więc tylko o fabule, efektach i ogólnym fanie, ale też właśnie zwracają uwagę na takie rzeczy jak: reżyseria, montaż, zdjęcia, inne aspekty. Szczególnie, jeśli to akurat stanowi mocną lub słabą stronę filmu. Dużo też poświęcają uwagi scenariuszowi i samemu aktorstwu. Widać, ze znają całą masę aktorów i to z różnych klas filmów. Zresztą nie tylko aktorów bo i reżyserów, a nawet niektórych bardziej znanych montażystów. Często też odwołują się do poprzednich dzieł danego reżysera. Generalnie merytorycznie stoi to naprawdę wysokim poziomie.
Inną zaletą tych filmików jest też fakt, że oni naprawdę potrafią dość szczegółowo naświetlić dobre strony produkcji, nie zagłębiając się przy tym czasem nawet wcale w fabułę. Widziałem masę ich recenzji, a i tak nie mam pojęcia, co się w danym filmie stanie, jednocześnie już wiedząc, czy film ma potencjał, żeby mi się spodobać, czy też nie.
Ważny jest też dla mnie humor, a tego im nie brakuje. Nie jest on jednak żenujący, ale właśnie taki powiedziałbym w sam raz. Koleś często wrzuca jakieś gify, czy inne akcenty, mające skomentować w śmieszny sposób to, co akurat zasługuje na krytykę. Dajmy na to: Pojawia się w zwiastunie nazwisko Karolaka, to leci gif znany ze Star Wars "It's a Trap"xd Albo wystarczy zobaczyć pierwsze 10 sekund filmiku z tymi paździerzamixd

Co też jest ważne dla mnie, to to, że jakby mam zbliżone poczucie hmm wartości danego filmu. Dobrze pokazuje to choćby niechęć moja do nowych tworów Patryka Vegi, które bywają żenujące. Także pod tym względem też mi pasują, bo nie łykają wszystkiego jak leci, tylko oceniają w miarę racjonalnie mocne i słabe strony filmu.
Ostatnio oglądałem Jasece Jones drugi sezon. Byłem świadom pewnych rzeczy, które niekoniecznie mi tam pasowały, ale były też i naprawdę mocne strony, zwłaszcza pewna relacja między dwoma osobami. No i byłem bardzo ciekawy ich zdania. Zwrócili uwagę, że zabrakło choćby tak charyzmatycznej postaci jak Killgrave, który był mocną stroną pierwszego sezonu i generalnie no jak mówili o lukach scenariuszowych czy jakichś niedociągnięciach not o to mieli rację. Ale też zwrócili uwagę na to, że mimo, iż jest to serial o nadczłowieku, superbohaterze, to tej mocy jest relatywnie mało, bo ważniejsze jest ukazanie relacji między bohaterami.
Nie będę już więcej się rozpisywał o nich, na koniec zaproponuję dwa filmiki.

Pierwszy to lista pięciu polskich paździerzy. Przede wszystkim polecam ten filmik ze względów na waloru komiczne. Nie tylko motywy w filmach są mocne i zakrawają na absurd, ale i właśnie ich komentarz do tego potrafi naprawdę śmieszyć. Mamy tu takie perełki jak „Kobiety bez wstydu” czy „Historię Roja”, gdzie montaż faktycznie woła o pomstę do nieba. Generalniepolecam oddzielną reckę „Kobiet bez wstydu” albo „Porady na zdrady”, bo są udanexd
Żeby zachować równowagę, drugi tyczy już recenzji jednego z nowszych filmów, a przy tym już nie paździerzy, „Ciche Miejsce”

Recenzja ta urzeka przede wszystkim zwróceniem uwagi na te zabiegi ciszy, do jakich się posunięto w filmie, co sprawiło, że mimo, iż jest to dreszczowiec, to bardzo mnie zachęcili do obejrzenia tego filmu. A przy tym nie mam pojęcie, co tam się wydarzy, bo nic nie zdradzili.

A tu coś dla fanów The Room, czyli w sumie Nakamyxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.04.2018 09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Trace Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 610
RE: Kanały recenzenckie z filmami/ serialami. Czyli, co ciekawego w kinie i nie tylko.
Komimasa napisał(a):Przyznaję, że jeśli chodzi o kino, to zaprzedałem duszę Sfilmowanym. Jest to kanał, który od przeszło roku prowadzony jest przez bardzo sympatyczną parę. Wcześniej prowadził go koleś i jego kolega, ale powiedzmy, że wtedy te recenzje były o niebo słabsze.
Odczep się od mojego kochanego pretensjonalnego ch**ka Napory! Byli oboje swietni, do dzis czasem sobie puszczam serie Pierdololo na poprawe humoru. Polecam, zawsze placze na tym ze smiechu
https://youtu.be/IZAU0KIfYos

Jacek niedawno wrocil nagrywac na YT i juz chyba rozumiem czemu postanowil odejsc ze Sfilmowanych. Nagrywa teraz vlogi o literaturze pieknej, ale obiecal, ze czasem beda sie pojawiac tez o filmach. Ostatni jego film byl wlasnie o Pogardzie Godarda.

W sumie teraz ciesze sie, ze robi swoje rzeczy, bo ten kanal i jego sposob opowiadania i tematy ktore porusza mnie interesuja. Sfilmowanych ogladalem prawie od poczatku kanalu, ale teraz juz rzadko tam zagladam.
26.04.2018 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
plonacapiescace Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 150
RE: Kanały recenzenckie z filmami/ serialami. Czyli, co ciekawego w kinie i nie tylko.
Z kanałów o serialach znam jeden, który lubię - jakbyniepaczec. Wstawiają regularnie filmy, zawsze coś polecają z danego roku lub gatunku. Sam trafiłem do nich dzięki Grze o Tron o których robili masę filmów i oceniali każdy odcinek.

28.04.2018 01:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jakby nie patrzeć ja z kolei poznałem pryz okazji oglądania recenzji każdego odcinka Westworld. To było też fajne, bo ona kilka razy oglądała odcinek by usystematyzować wiedzę i linie czasowe, więc też tak człowiek miał potem lepiej poukładane w głowie, co było w tym odcinku i był lepiej przygotowany do następnego. Mieli też bardzo ciekawa prelekcję na Pyrkonie poświęconą w dużej mierze Netflixowi i ich wyjątkowym sposobie dystrybucji seriali.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.08.2018 19:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama