Aktualny czas: 19.09.2017, 15:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Karta rowerowa?
Autor Wiadomość
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,246
Poziom ostrzeżeń: 5%
Karta rowerowa?
Zapewne niektórzy z Was słyszeli o planach przywrócenia karty rowerowej. Ponoć ma to zmniejszyć ilość wypadków z udziałem rowerzystów. W to wierzyć mi się nie chce, bo do wypadku najczęściej dochodzi przez brak wyobraźni czy po prostu głupotę, ale ogólnie głupim pomysłem mi się to nie wydaje.
Po pierwsze rowerzyści to są święte krowy. W miastach panuje moda na ekologię, no to zachęca się ludzi jak może do poruszania się na rowerach. No i taki rowerzysta myśli, że mu wszystko wolno. Przejście dla pieszych na drodze rowerowej? Co z tego, przecież pieszy może poczekać, tak jest przecież nawet ekonomiczniej, bo co pieszemu szkodzi się prawda zatrzymać.
Ale to i tak nic, bo najlepsze jest jeżdżenie po ulicach jak się chce czy przejeżdżanie przez pasy tam, gdzie nie ma drogi rowerowej. Najbardziej jednak irytują te głąby z słuchawkami na uszach. Po prostu bezmyślność. Ja i tak nie jeżdżę własnym autem, a już nie jeden raz mało co do wypadku nie doszło, bo się ma klapki na oczach.
Niezbyt bezpiecznym wyjściem jest też możliwość wprowadzona w dużych miastach, gdzie wypożycza się rower i pierwsze 10 czy 20 minut jest darmowe, a za kolejne się już płaci i ludzie pędzą jak szaleni, żeby tylko nie zapłacić tej złotówki czy ileś.

Co by zmieniła karta? Wydaje mi się, że jednak kiedyś ludzie bezpieczniej jeździli. Poza tym podstawowe przepisy prawa, włączając się było nie było do ruchu drogowego, no to się znać powinno.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2016 10:27 przez Komimasa.)
16.04.2016 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,760
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Karta rowerowa?
Ja sobie nie wyobrażam bez słuchawek jeździć na rowerze, bez sensu :v Inna kwestia, że zawsze głośność mam ustawioną tak, by słychać było np. nadjeżdżające auto (a już klakson z pewnością), plus 90% mojej trasy z domu do pracy to trasa rowerowa, albo w ogóle szlaki przez busz. Tym niemniej: nie ma co wrzucać słuchawkowiczów do jednego wora "głąbów" - to że mają pchełki czy nawet takie nauszne słuchawy, nie znaczy, że nie słyszą co się dookoła nich dzieje, w autach też mają przecież muzykę.

Co do samej karty rowerowej, to dla mnie nigdy nie miały one sensu, niech psiarnia mandaty lepiej wali za jeżdżenie po chodnikach, przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i inne upierdliwe wykroczenia rowerzystów, to dużo lepszy efekt przyniesie. Przymuszenie ludzi do zrobienia egzaminku nie zmieni nic poza tym, że rządowowi trochę więcej hajsu wpadnie do prowadzenia gunwianego socjo-budżetu, większość ludzi będzie na to szła "byle zdać i mieć z głowy", a potem i tak będzie jeździć jak jeździła.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
16.04.2016 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 843
Dla mnie jest to trochę chory pomysł Big Grin Na rower trzeba mieć uprawnienia a na skuter tylko dowód wtf xD

Często na rowerze jadę do pracy normalną drogą i widzę jak rowerzysta jest traktowany na ulicy, jest to tak jak by nie miał on prawa istnieć. W Polsce to chyba kierowcy zapomnieli że coś takiego jak rower istnieje i tego na drodze nie widzą Big Grin Nie raz miałem sytuację że musiałem do rowu wjechać bo kierowca tira ma w dupie to że poboczem jedzie rowerzysta, siedzę wysoko nie widzę xD

Tylko nie doczytałem czy jak mam starą karte rowerową to się liczy czy bedę musiał na nowo zdawać Big Grin
17.04.2016 08:55
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,886
Powiem tak, na drodze kierowcy i rowerzyści na wzajem sobie przeszkadzają bezmyślną jazdą. Rowerzyści wpierniczają się z szybką prędkością na przejścia dla pieszych gdzie nie mogą i potem mają pretensje do kierowców, że o mało ich nie potrącili (nie wrzucam wszystkich do tego wora). Osobiście uważam, że uprawnienia typu prawo jazdy czy karta rowerowa powinna być na wszystkie pojazdy, które poruszają się po jezdniach. Dlaczego? Bo potem są tacy ludzie jak kobieta w jednym z odcinków "Jedź bezpiecznie" jechała po chodniku przed którym był znak, że jest on tylko dla pieszych i gdy zatrzymała ją straż miejska to się burzyła że jak to, że nigdzie nie ma, że nie można tak, trzeba robić kampanie, że tu rowerzysta nie może itp. Dlatego uważam że powinno się mieć uprawnienia do poruszania się po drodze, ale np. jak ktoś ma prawo jazdy to już ma jakieś wymaganie znania przepisów więc nie musi już zdawać na kartę rowerową, ale jak nie ma to jest wielkie prawdopodobieństwo że z przepisami nigdy nie miał do czynienia a może czuć się jak pan szos. Tak więc uważam, że powinna wrócić karta rowerowa zdawana przynajmniej teoretycznie podobnie jak prawo jazdy i zwalniać z niej może tylko posiadanie już jakiegokolwiek prawa jazdy. Jak coś to jestem i rowerzystą i kierowcą więc nie trzymam konkretnie strony żadnej ze stron bo i są bezmyślni kierowcy jak i są bezmyślni rowerzyści.

Edit: Chodzi mi głównie o to, że rowerzysta chcący się poruszać po drodze powinien znać przepisy tak samo jak kierowca, tak więc jeśli nawet nie wprowadzać karty rowerowe to powinno się rowerzystów karać przynajmniej równie wysokimi mandatami za wykroczenia co kierowców za to samo by nie czuli się oni panami szos którym wszystko wolno (nie mówię tu o wszystkich rowerzystach).

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2016 09:39 przez xav92. Powód: Poprawiona ortografia)
17.04.2016 09:25
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 92
Przeleciałem wzrokiem temat i myślę, że mogę zapodać taki materiał, z którym właściwie we wszystkim się zgadzam.

[Obrazek: TC4JuRs.jpg]
17.04.2016 09:36
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,540
SLAWO89 napisał(a):na skuter tylko dowód
Raczej prawo jazdy kategorii AM.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2016 09:39 przez Grigorij.)
17.04.2016 09:37
Ena Online
Rak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 453
(17.04.2016 09:25 )xav92 napisał(a):  Edit: Chodzi mi głównie o to, że rowerzysta chcący się poruszać po drodze powinien znać przepisy tak samo jak kierowca, tak więc jeśli nawet nie wprowadzać karty rowerowe to powinno się rowerzystów karać przynajmniej równie wysokimi mandatami za wykroczenia co kierowców za to samo by nie czuli się oni panami szos którym wszystko wolno (nie mówię tu o wszystkich rowerzystach).
No ja przykłady z własnego doświadczenia mogę wymieniać, bo kiedy tylko zaczyna się robić cieplej to rowerzyści wychodzą ze swoich jam i straszą. Zdarza się, że jedzie sobie ktoś grzecznie przy poboczu i można go spokojnie wyminąć na ruchliwej trasie (na przykład tej z mojej miejscowości na Rybnik, bo trasa prowadzi na autostradę, czy coś takiego). Ale niekiedy ruch jak cholera, a ty się człowieku wlecz 15 km/h za księciem. I nic to, że za tobą sznur samochodów, bo z drugiej strony ruch i nie wyminiesz.
Ale kiedyś jechaliśmy przez jedną miejscowość. Obok nas chodnik, a po obu stronach sklepy i różne zakłady, z daleka widać, że po chodniku jedzie starsza pani. Nagle starsza pani zjeżdża z chodnika i zakręca do sklepu po drugiej stronie. Bez zasygnalizowania chęci wykonania manewru. Wprost przed naszą maskę. No szczecie babsko miało, że Kokos zdążył wyhamować.
I takich przykładów mogę podać więcej, bo ludzie zwyczajnie nie potrafią jeździć. Jak wyżej było już powiedziane, czują się panami świata i brak im wyobraźni. Więc karty rowerowe są jak najbardziej potrzebne. I też nie widziałabym niczego złego, jakby zaostrzono kary dla rowerzystów.

[Obrazek: d0Lh1fK.jpg]
17.04.2016 09:59
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 550
Karty kartami. Ja to bym wolał by albo robili drogi rowerowe albo ulice szerokości amerykańskich, nie byłoby wtedy problemu.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
17.04.2016 10:25
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,246
Poziom ostrzeżeń: 5%
Trudno się nie zgodzić, że rowerzysta na trasie jest traktowany jak wszelkie zło. Po prostu nie jest to ekonomiczne jak Ena wspomniała jechać 15km/h za samochodem, ale też po prostu rowerzyści było nie było, generalizując, zasłużyli sobie na złą opinię. Z drugiej strony jeśli samochody jechały z naprzeciwka, a rów był obok strony jezdni, po której jechał ów "książę", no to też nie można mieć do człowiek pretensji, bo jak chcesz go wyminąć, żeby w rów nie wpadł?

Ale ogólnie z tym wyprzedzaniem rowerzystów jest tragedia. Tu też brakuje wyobraźni, tylko tym razem u kierowców. No bo chyba fizykę w szkole przespali, jeśli myślą, że mogą sobie tak tuż obok przejechać.

xaton napisał(a):Ja to bym wolał by albo robili drogi rowerowe

Drogi to są już niemal wszędzie, a przynajmniej w dużych miastach i to tak, że pieszy czasem nie ma możliwości jej ominąć, bo przestrzeń dla niego to jakiś metr nie więcej, gdzie ruch x razy większy niż na wspomnianej drodze rowerowej. Zresztą rowerzyści i tak nie raz jadą po stronie przeznaczonej dla pieszych...

Zgadzam się z wypowiedzią, że każdy uczestnik ruchu drogowego, powinien być sprawdzany z znajomości przypisów przynajmniej tych najistotniejszych dla niego.
Ale nader wszystko przydałoby się obowiązkowe OC i rejestracja, bo nie raz to cyklista spowoduje wypadek i co, szukaj wiatru w polu i sam za wszystko płać.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2016 12:52 przez Komimasa.)
17.04.2016 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,886
Jeśli chodzi o kwestie poruszania się po drodze to o ile pamiętam w przepisach jest coś takiego mniej więcej, że rowerzysta powinien się poruszać możliwie najbliżej bezpiecznej odległości od prawej krawędzi jezdni, a nie jak się nie których widzi, droga ładna i prosta a ten jedzie metr od krawędzi jezdni albo więcej bo uważa że tak można. Podobna kwestia rowerzystów jadących obok siebie, także nie powinni tak robić jeżeli droga jest wąska albo bardzo ruchliwa czy zatłoczona by nie utrudniać właśnie ruchu. Tu chodzi o to by całościowo ruch był płynny, a nie tylko dla rowerzystów czy tylko kierowców.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
17.04.2016 11:05
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama