Aktualny czas: 18.11.2018, 14:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy zaczyna się dorosłośc.
Autor Wiadomość
Lena Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 55

Bycie dorosłym to nie tylko móc samodzielnie się utrzymać, ale dojrzałość psychiczna. Bo nawet jak się zarabia, ja się samodzielne poglądy itp, to co z tego, jak nie potrafimy, nie czujemy się odpowiedzialnie. W byciu dorosłym nie chodzi o przestanie oglądania anime czy chodzenia na imprezy, piciu. Dorosłość to umiejętność ustawiania hierarchii ważności.
Co z tego, że ktoś ma rodzinę i pracę, jest dojrzały i będzie logicznie myślał, jak rodzinę oleje, a pieniądze przepije? Niestety, nawet jak przesuniecie magiczną poprzeczkę "dorosłości" z 18 na 21 to niewiele da. Mojego brata zostawiłam go bez obiadu bo się śpieszyłam, a jak wieczorem wróciłam, to dalej przed kompem siedział. Mógł coś zrobić, umie, tyle że dla niego komputer jest całym światem. A facet ma 21 lat, studiuje zaocznie i ma pracę, skubaniec niesamowicie mądry, zrobił plany generatora, które naprawdę się sprawdzają( zużywa mniej prądu), nie powiem, momentami jawnie przejawia wielką odpowiedzialność. Jak takie osoby zaklasyfikować?

"Brother will kill brother
Spilling blood across the land
Killing for religion
Something I don't understand..."

La vita é breve e l'arte é lunga.
29.05.2010 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gento Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 162
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Kiedy zaczyna się dorosłośc.
Hmm ja akurat weszłam w wiek dorastania bo mam 14,5 (Tongue) lat. Zauważyłam u siebie to że stałam się spokojniejsza, wyrozumialsza, kiedyś o cokolwiek to się obrażałam wiecznie wyłam, byłam głupsza i to o wiele, inaczej dostrzegałam świat. Byłam gnojem. O) borze i jeszcze pomyśleć co ja robiłam jak mi dokuczano w szkole Big Grin. Tragedia. Teraz bardziej się staram, nie słucham obelg innych nie obrażam się o byle gówienko XD. czuje się bardziej...... dorosła Smile. Chociaż czasami wolałabym wrócić do tych beztroskich chwil kiedy to mogłam robić co mi się chciało, nie musiałam uważać na estetykę, mogłam się obrażać ile wlezie w końcu byłam tylko dzieckiem. Drzeć się na całą wieś....... to było życie xD
07.07.2011 18:21
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 971
Człowiek dorosły to teoretycznie osoba starsza, w wieku powiedzmy powyżej dwudziestu paru lat. I nim staje się każdy. Dorosłość często kojarzy się z minięciem progu osiemnastu lat. Często mówimy przecież do dzieci "zapytaj kogoś z dorosłych" lub "dzieci pod opieką dorosłych". Nie mamy wtedy na myśli osoby takiej i takiej, tylko kogoś, kto ma już swoje lata, a często nawet i osobę która skończyła osiemnaście lat. A przecież taki człowiek nie musi być tak naprawdę dorosły, może to być nadal dziecko, jak pokazuje film Jack z Robinem Williamsem. Zwykle im człowiek starszy tym więcej nabiera doświadczenia, musi dokonywać coraz trudniejszych wyborów. Tak jest ten świat zbudowany. Większość wchodzi w dorosłość wraz z zakończeniem podstawowej edukacji, bo zmienia się ich sposób życia.
Owszem są przypadki osób, które zostają na garnuszku rodziców. I takie osoby mimo, że z wyglądu wydają się dorosłe, tak naprawdę nimi nie są. Dorosłość to według mnie odpowiedzialność za swoje czyny, słowa, uczucia.
Dzieci chcą być dorosłe, chcą by tak je traktowano. Bowiem dorosłym przysługują pewne prawa, które im nie. Dodatkowo dorosłość kojarzona jest też, z tą właściwą pożądaną dorosłością psychiczną. Wiele osób za tym goni, chcąc już być dorosłymi. Tymczasem przyspieszona dorosłość to nic dobrego. Z reguły dzieci zachowujące się jak dorośli, poważne, odpowiedzialne, spotykają sytuacje, które zmuszają do porzucenia dotychczasowego, często beztroskiego trybu życia.
Prawdziwa dorosłość zaczyna się więc, według mnie, gdy musimy sami o siebie zadbać, wziąć odpowiedzialność za siebie i za osoby z naszego otoczenia.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2011 23:56 przez Imithe.)
14.10.2011 23:55
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,334
Moim skromnym zdaniem dorosłość zaczyna się gdy zaczyna się myśleć jak dorosły. Jak już wylatują z głowy młodzieńcze banialuki i zaczyna się podchodzić poważnie do życia. Gdy jest się w sklepie, nie trwoni wszystkiego na jakieś zbytki które wpadną nam w oko, lecz rozważnie podejmuje decyzje odnośnie wybieranych produktów. Gdy przy doborze diety nie kierujesz się tylko tym, by było smacznie, lecz i zdrowo. Gdy podczas nauki/studiów nie trzeba cię doń zaganiać, albowiem masz świadomość że uczysz się dla siebie. Krótko mówiąc, myślisz za siebie, i sam zwracasz uwagę na te wszystkie pierdoły do których kiedyś byłeś przymuszany przez rodziców, mniej lub bardziej chętnie.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
15.10.2011 00:03
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Jezuuuuuusie i buddo to według tego co mówi Grigo dorosły jestem już od gimnazjum o.O

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
15.10.2011 00:37
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151
Dorosłym jest ten, kto przestaje być prowadzany za rękę. A już na pewno dorosłym jest ten, kto sam zaczyna prowadzić kogoś innego. To człowiek, który traci bezpieczeństwo na rzecz odpowiedzialności.

Kiedy obrażana jest sprawiedliwość lub Ojczyzna, niemożliwa jest inna dialektyka, niż dialektyka pięści i pistoletów.
Jose Antonio Primo de Rivera

[Obrazek: kons2.gif]
15.10.2011 01:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama