Aktualny czas: 19.09.2018, 00:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu prezentujemy Wam 916 rozdział OP. Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Kierowcy na polskich drogach
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,689
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kierowcy na polskich drogach
Co i rusz trafiam na filmiki, gdzie widzi się jak w bezmyślny sposób dochodzi do stłuczek. Czasem można się zagapić i cóż, to się dzieje, ale zazwyczaj nie ma wtedy zagrożenia dla zdrowia i życia, ot porysowane, lekko wgniecione auto. Ale bywa też bardzo groźnie i w takich chwilach po prostu strach wsiadać za kółko.

O tych drugich to ja nawet nie chcę myśleć, bo po prostu aż strach jeździć. Ale wina jest tutaj kierowców, bo prawie nikt w tym kraju nie przestrzega przepisów. Jeżdżą jak chcą nawet po 30km więcej niż powinni. I nikomu do łba nie przyjdzie, że może się tak zdarzyć, że ktoś nagle wyjedzie i pyk, no nie zdąży zahamować. Nie, każdy się uważa za mistrza kierownicy.

Wystarczy spojrzeć na to video: https://video.wp.pl/i,wypadek-na-a2-seri...&_ticrsn=3

Co tu się dzieje, to jest jakiś komediodramat. Najpierw jakiś skończony debil zajewania autostradą i żeby nie stuknąć zjeżdża na trawę po lewej, ale to co się dzieje potem, to pojęcie przechodzi. I tak oto człowiek, który generalnie co najwyżej nie zachował wzmożonej czujności, staje się tutaj ofiarę wygłupów tamtego debila.
Czy generalnie Waszym zdaniem, widząc taką sytuację, można coś zrobić, by uniknąć zderzenia?

A najbardziej to mrożą w krew w żyłach wypadki z BMW. Teraz też jeden był śmiertelny na jakiejś mało uczęszczanej drodze. Oczywiście sprawca wypadku kierowca BMW, no prawie co wypadek to BMW. I też jak autostradą jeżdżę i coś tam zajewania, to często jest to właśnie BMW.

Dość powiedzieć, o głośnym wypadku, kiedy BMW skasowało Skodę, bo wyprzedzało prawym pasem. Szczęściem, pasażerom Skody nic się nie stało, ale wyglądało to mega groźnie. Niby się mówi, że to nie była do końca wina BMW, bo samochód jadący lewem pasem go blokował, ale to jest guzik prawda. Po prostu ludziom brakuje podstawowej wiedzy na temat starszych aut. Osoba jadąca lewym pasem wyprzedzała Skodę, ot co, a że wolniej się rozpędza, no to wolniej to trwało. Też jak Fiestką wyjeżdżałem zza ciężarówki już spadając do tych 80, to chwilę mi zajęło wzięcie nawet takiej ciężarówki, co jedzie te 90km / h, no bo, kuźwa, stare auto ma słabszą moc i wolniej wbija te wyższe prędkości.I tu było trochę podobnie. Po prostu nie opłacało się zjeżdżać zaraz na prawy pas, no bo nawet nie było gdzie, musiałaby tam babka zaraz hamować chyba. Może trochę za wolno, ale na litość, to nie wyścigi. A już na pewno nie powinien mknąć jak wariat i wyprzedzać prawym pasem, kiedy ten nie był czysty. To wyobraźni trzeba nie mieć.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2018 22:31 przez Komimasa.)
29.04.2018 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
RE: Kierowcy na polskich drogach
Nie będę tego pisał "w co nas śmieszy" bo wręcz nie wypada, a że temat tyczy dróg i wypadków, to walnę to tutaj.

Dziś, na autostradzie A2 przewróciła się cysterna z... płynną czekoladą. Sprawa jest poważna, bo takie coś jest szkodliwe dla środowiska, a poza tym tworzy to poważne utrudnienia, oba pasy są zablokowane. Na szczęście nikomu nic się nie stało. I niby nic takiego, a tu wystarczy zobaczyć komentarze ludzi, i naprawdę potrafią nieźle przywalić.

"to się nazywa dobrobyt, rzeka czekolady płynie autostradą"

łasuch: "Poczekajcie z tym usuwaniem. Już jadę"

"Mrówki z całego kraju się tam zejdą"

I mój osobisty faworyt:
"I tak powstał Chocapic"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018 12:41 przez Komimasa.)
09.05.2018 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,105
Poziom ostrzeżeń: 15%
Co szkodzi środowisku? Bo chyba nie łapię?

Kierowcy? Cysterna? Komentarze typu: "już jadę"?

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018 13:21 przez fuszioms.)
09.05.2018 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,133
Poziom ostrzeżeń: 0%
http://aszdziennik.pl/123149,wypadek-cys...ochotnikow

Akurat chwilę wcześniej czytałam Wink

Fufu, pewnie rozlana czekolada szkodzi.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018 13:57 przez Chlor.)
09.05.2018 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Z tego co wyczytałem, to raczej tak, bo to jest generalnie jakiś półprodukt, a więc nie brak w tym chemii. Pewnie też przy usuwaniu zachodzi jakaś niepożądana reakcja chemiczna, ale tylko sobie tak gdybam.

A ja nie rozumiem całego Twojego komentarza, Fufu. Nie wiem czy coś ci nie pasuje, czy co innego miałeś na myśli.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2018 14:16 przez Komimasa.)
09.05.2018 14:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama