Aktualny czas: 21.09.2017, 12:43 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Kocham Cię Polsko!
Autor Wiadomość
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,256
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kocham Cię Polsko!
Jest to program rozrywkowy emitowany w soboty o 20 na TVP 2, który nie tak dawno powrócił z zamierzchłej przeszłości w zupełnie nowej, bardzo ładnej odsłonie.
A co to za program? Dwie drużyny gwiazd pod wodzą Tomasza Kammela (pytanie na śniadanie, the voice of poland) i Macieja Musiał (rodzinka PL) zmagają się w przeróżnych konkurencjach, gdzie mogą wykazać się znajomością polskich słów, litera, wiedzy o Polsce no a przede wszystkim mogą się pochwalić znajomością kultowych polskich piosenek.
Na razie widziałem odcinek 4 z Królikowskimi i 7 z Cugowskimi.

Mamy przeróżne zadania, takie jak zaśpiewać jak najwięcej wersów znanego utworu (np whisky moja żono), klasyczne kalambury, sprawdzanie wiedzy z czynnikiem stresującym w postaci pudełka, które imituje bombę, czy nieco oryginalniejsze rzeczy jak układanie słów z literek piankowych z zawiązanymi oczami czy licytacje, gdzie jedna drużyna mówi ile czegoś jest (np ile godzin w tygodniu przeciętny polak spędza na dbanie o swój wygląd) a druga musi powiedzieć, czy jest to więcej, czy mniej.

Najbardziej podoba mi się konkurencja urodziny z pudełkiem bombą, gdzie są fajne emocje (wyobraźcie sobie taką wiedzówkę z Op na Crewcomie)xd oraz oczywiście układanie wyrazów po omacku z literek, bo jest przy tym kupa śmiechu. Nawet zastanawiałem się (a jakże) jakby to na CC wprowadzić, ale tektura jednak odpada, bo jest imo za cienka. Wracając. Jeśli jak ja lubicie dobrą polską nutę, to również się nie zawiedziecie, można sobie przypomnieć wiele świetnych kawałków, które gdzieś z upływem czasu nam umknęły.

Choć właściwie w ogóle nie oglądam telewizji (wyliczając BCC), to według mnie takie programy są potrzebne i dobrze się stało, że powrócił na antenę. Nie chcę używać słowa, że jest to program patriotyczny, ale zdecydowanie ma predyspozycje swą zabawną formą krzewić polską kulturę w młodych ludziach, co w dobie globalizacji, gdzie gubi się to poczucie przynależności do kraju, patrzy się tylko na zachód, może się okazać strzałem w dziesiątkę, by Polacy czuli się bardziej Polakami.

Wiem, że jest to trochę na siłę zaszczepianie patriotyzmu przez władze, ale mnie tam to nie przeszkadza.
Przeszkadzają mi natomiast wygłupy, czyli wielkie tańcowanie i śpiewanie, robienie takiego taniego widowiska. No ale telewizja rządzi się niestety swoimi prawami i na to się już nie poradzi.

Czy ktoś z Was ogląda tą nową odsłonę, co o niej sądzicie? Jakie konkurencje Wam się podobają i dlaczego?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

18.04.2016 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 384
RE: Kocham Cię Polsko!
<kopu kopu> bo widzę że Komi się "rozpisał", kiedyś oglądałem to, ale jak prowadzącym był Kurzajewski, a kapitanami Zielińska i Rogalska. Program sam w sobie bardzo fajny, ale według mnie robotę robili właśnie Ci prowadzący i tak jakoś nowa ekipa z Musiałem, Kammelem i Kurdej-Szatan jakoś mi nie podeszła, aktualnie nie oglądam TV, więc ciężko mi ocenić poziom.

[Obrazek: 205ee7p.png]
15.12.2016 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,095
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nie znosiłem Zielińskiej >_> Serio już wolę nawet Musiała od niej. A Musiała w miarę wyrównuje Kammel, jest między nimi jakaś rywalizacyjna chemia, więc całkiem spoko się z tymi nowymi prowadzącymi oglądało.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

15.12.2016 21:13
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 384
Z Musiałem i Kammelem może 1-2 odcinki widziałem i pewnie ta nostalgia za tym starym teamem się uruchomiła, bo tamtych odcinków sporo widziałem, ciężko powiedzieć, no i kurzajewski też jakoś tak mądrzejszy niż ta Szatan Tongue

[Obrazek: 205ee7p.png]
15.12.2016 21:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama