Aktualny czas: 17.11.2019, 10:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
[Komentarze] Znajdź Szpiega!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,970
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Znajdź Szpiega!
Cytat:Prosta sugestia że jestem pracownikiem restauracji, nieważne czy kucharzem czy kelnerem.

Ja właściwie zadałem to pytanie, by zasugerować supermarket szpiegowixd Swoją drogą zbiłeś mnie z pantałyku, bo sądziłem, że jako takich kolejek to w restauracji nie maxd

Problemu bym nie robił i ja Wochowi nic nie zarzucam, bo przyjmuję podobną strategię. Ba, odpowiadam by dać mało informacji, ale jak zadaję pytanie próbuję wpuścić w maliny, sugerując jakby inne miejsce, oczywiście w miarę możliwości.
Nie wydaje mi się jednak, by omówienie rozgrywki było jakimś błędem, my tak zawsze robimy, jak skończymy soczystą partyjkę w avalonie patrząc kto jakie błędy popełnił, by grać coraz lepiej. I teraz też możemy stawać się coraz lepsi w blefowaniu, ale to będzie miało rację bytu tylko jeśli nie będziemy zanadto podpowiadać szpiegowi. Powiedzcie mi proszę, w którym z tych 30 miejsc można dostawać napiwki? Chyba zostaje klub nocny, ale z kolei był zaznaczony kontrast między płacą a napiwkami. Wiadomo to jest typ gry, że są różne strategie na zwycięstwo dla obu stron i zarówno poznanie ich jak i opracowanie będzie kosztowało parę rundek, ale myślę, że warto zastanowić się co było przyczyną porażki, co by następnym razem, nie popełnić tego samego błędu.
Możecie śmiało powiedzieć, że drugi raz zarządziłem głosowanie i drugi raz źle. Faktxd Ale co miałem robić jako biedny pracownik restauracji, jak miejsc, gdzie ważne jest jedzenie nie ma więcej niż jedno? Początkowo zastanawiałem się, jak można nie domyślać się, gdzie jesteśmy, ale potem zrozumiałem, że lepszą strategią jest udawać, że się wie, gdzie jest, żeby kogoś innego wkopać. Zasadniczo to może potem być też ciekawa rozgrywka, jak szpieg wiedząc gdzie jest będzie odpowiadał nad wyraz poprawnie, a cała reszta będzie biła gdzieś wokół krzaka, by nie podpowiadać szpiegowixd
W każdym razie nie czuję żalu do nikogo, najwyżej do siebie, że dałem się tak podejść. Mogłem pomyśleć, że Wochu, mafijy wyjadacz jakby nie patrzeć, będzie ostrożnie grał, żeby nie podać za dużo informacji. No nic.
Jak chcesz Orzi grać to ja mogę już prowadzić, ba wolałbym, bo trochę mniej to zajmuje niż granie, a mam bardzo napięte terminyxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015 02:23 przez Komimasa.)
26.08.2015 02:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,152
Poziom ostrzeżeń: 0%
(BTW: Skumałem właśnie że gra opiera się na ledwie 30 miejscach! I to takich które z góry są wiadome! Czy nie lepiej by było gdyby miejsce było za każdym razem wymyślane jakieś całkowicie nowe i nie było wcześniej dostępne w jakimś ograniczonym zestawie? Bo patrząc na te lokacje to każdy szpieg może się szybciutko domyśleć tego, gdzie jest, to żadna sztuka tak naprawdę :/ Wydaje mi się, że dla szpiega ta gra jest za łatwa, co historia zwycięstw zdaje się potwierdzać)

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

05.09.2015 13:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 1,058
I później ludzie zaczną wymyślać jakieś tęczowe krainy kucyków, mastodonie i inne poryte rzeczy, których żaden normalny człowiek, nie wiedząc o tym, że tam jest by za chiny nie zgadnął?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2015 13:38 przez Kyouchika.)
05.09.2015 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
RE: [split] Znajdź Szpiega! Komentarze
Pozwoliłem sobie wydzielićSmile

Moim zdaniem to jest jak już pisałem trochę jak z mafią.
Cały myk polega na tym, by nie podpowiadać, gdzie jesteśmy, a jednocześnie zadawać pytania tak, by osoba, która nie ma pojęcia, gdzie możemy być się wyłożyła. Czyli np jak jesteśmy w środku transportu nie nasuwać tego tak od razu, bo szpieg może zawsze myśleć, że jesteśmy w budynku i łatwo wpaść. Miejsca też są tak pomyślane, by zawsze zostało te kilka możliwych opcji. I potem jak w mafii, gdy znane są już strategie gry i możliwości, gra nabiera największych rumieńców, gdy się to wszystko wykorzystuje. Jakby co chwilę wymyślać miejsca nowe, to moim zdaniem gra by straciła właśnie to coś. Ja ogólnie widzę w tym potencjał, tylko jak na razie padają odpowiedzi, które za bardzo podpowiadają szpiegowi, gdzie może być, przez co jego odpowiedzi nie mają jak wzbudzić podejrzeń. Ponoć szpiegowi jest trudno wygraćxd

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2015 14:08 przez Komimasa.)
05.09.2015 14:01
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Nie widzę tego, przy obecnych rozgrywkach to zbyt łatwo zgadnąć prostą drogą eliminacji poszczególnych miejsc.
Kyou, ale to by wtedy Komi oczywiście wymyślał, a nie każdy sobie Smile Wierzyłbym w jego zdolność do wymyślania sensownych lokacji.
Ewentualnie mogłyby być z góry znane, ale niechby chociaż ich ilość była chociażby dwukrotnie większa.

05.09.2015 14:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Powiem tak. Na tę chwilę to Merlin wybierając ludzi na misję wybiera czysty skład (czyli dziwnym trafem gracz bierze tylko tych dobrych na misję bez zawahania), więc nie ma co się dziwić, że mafia daje wygrywać miastu, a potem bez trudu trafia w Merlina, no takie są fakty.

Można zrobić nowe miejsca, ale czy ma to tak naprawdę sens? Nawet dając wypiskę całkiem nowych miejsc, szpieg może po kolei eliminować, gdzie na pewno nie są.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2015 14:16 przez Komimasa.)
05.09.2015 14:14
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 812
Madrale, naprawdę. Zagrajcie sobie szpiegiem i zobaczymy, czy to takie proste i oczywiste jest. Dla was jest oczywiste bo znacie miejsce, a ja nawet w ostatnim miałam poważny dylemat i w sumie to tyko jedną czy dwie odpowiedzi zasugerowaly że to coś krótkotrwałe. Jeden chce żeby to było dowolne miejsce, a drugi żeby szpiega wprowadzać w błąd. Odpowiedzcie sobie na pytanie jaki jest sens gry, kiedy szpieg nie ma najmniejszej szansy na zgafniecie gdzie jest a tym samym na wygrana. Weźcie też pod uwagę, że nie każdy szpieg jest mistrzem tego tym u gierek detektywistycznych, na tyle rund, które rozegraliśmy szpieg wygrał raptem 3 razy
05.09.2015 15:18
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Cóż, przejrzałem dotychczasowe gry i muszę stwierdzić, że z tak ograniczonym zasobem miejsc zgadnięcie miejsca po podpowiedziach było dla mnie przy każdej turze łatwe. Za to z pewnością o wiele, wiele trudniejsze jest nie pozostać wykrytym Tongue Więc coś za coś, jakąś trudność ta rola posiada. Wydaje mi się jednak, że jakby do istniejącej puli miejsc dodać jeszcze tak chociaż 20, to pewne rzeczy przestałyby być tak oczywiste.

05.09.2015 15:46
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Nie można odmówić Ci racji, Rudzishxd

05.09.2015 16:02
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 812
A dziękuję Komi Smile rzadko zdarza mi się mówić do rzeczy Tongue Mogę przyznać rację Szczerusiątku, można by dodać jeszcze z 10 lokacji, Ale sam system pytań i odpowiedzi zostawilabym ludziom, szpieg jak ma pecha to się wyda już po pierwszej turze, sztuka jest tak odpowiedzieć żeby nic nie powiedzieć, ale nie powiedzieć zbyt wymijajaco. Ale te lokacje można naprawdę dodać jakieś śmieszne nawet hermetyczne ... Nerdownia np Smile
05.09.2015 16:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama