Aktualny czas: 24.11.2017, 22:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komiksy internetowe
Autor Wiadomość
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,264
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komiksy internetowe
Temat poświęcony wszelkim komiksom publikowanym na łamach internetów.
Chciałbym tutaj opowiedzieć o dwóch seriach, które śledzę i które są mi bliskie.

1. Rotfl Playing Games
http://rotflpg.pl/

Początki tego komiksu sięgają roku 2005, sam śledziłem go na bieżąco będąc w liceum. Niestety, w 2008 roku komiks został zawieszony. Jednak po pięcioletniej przerwie seria została wznowiona, co niezmiernie mnie ucieszyło.
Seria opowiada o drużynie postaci grającej w sesję RPG, stawiającej czoła typowym problemom życia bohaterów: upierdliwej mechanice, złośliwemu mistrzowi gry, ciągłym brakom złota i doświadczenia oraz godzeniu interesów postaci o różnych charakterach w jednej drużynie.
Sama drużyna jest bardzo zróżnicowana, niektóre postaci są wręcz swoimi skrajnymi przeciwieństwami, co prowadzi do wielu kłótni i zabawnych sytuacji. Drużyna z czasem się rozrasta, dochodzą nowe postacie, niektóre odchodzą by pojawić się z powrotem. W komiksie widać dużo nawiązań do różnych systemów RPG, a także do gier komputerowych i dzieł literackich.
Materiał sprzed przerwy w wydawaniu poświęcony jest głównie pojedynczym żartom i kwiatkom z sesji, i można rozpocząć czytanie go klikając w przycisk "początek kwiatków". Pierwsze odcinki są dość ubogie, ale widać że z czasem autor wyrabia się w grafice i dowcipie.
Jeśli ktoś miał już do czynienia z tym komiksem i chce się zapoznać z nowym materiałem, niech kliknie przycisk "początek fabuły", dzięki czemu przeniesie się do pierwszego komiksu po przerwie, który rozpoczyna wieloodcinkową spójną historię z licznymi nawiązaniami do poprzednich wydarzeń.

2. Komiks o Polskich Superbohaterach
http://kops.pl/

Seria rozpoczęta w 2009 roku, ostatnio przerwana, ale są plany na wznowienie.
Komiks opowiada o Krajowej Organizacji Polskich Superbohaterów, której członkowie muszą się mierzyć z groźnymi złoczyńcami oraz polską rzeczywistością, która czyni wszystko jeszcze trudniejszym.
W komiksie pojawiają się postacie które mogą być kojarzone z internetów, takie jak Człowiek-Beton czy Kapitan Polska. Poza bataliami dobra ze złem możemy również poczytać o życiu codziennym bohaterów, ich relacjach oraz zajęciach domowych. Część odcinków poświęcona jest też ich wrogom, i możemy również poznać przygody z ich perspektywy. Z czasem pojawiają się nowe postacie, niektóre zaś odchodzą, czasem by wrócić w najmniej spodziewanym momencie.
By przeczytać komiks, trzeba wybrać w panelu po prawej stronie przycisk "KOPS", a następnie interesujący nas sezon. Niestety, obecnie strona przechodzi gruntowną przebudowę i znaczna część materiału nie jest dostępna. Na stronie można też znaleźć inne serie autora, a także odnośniki do serii w przy których autor współpracował.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 00:04 przez Grigorij.)
30.12.2014 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
RE: Komiksy internetowe
To ja może bardzo krótko wspomnę o stronach, na które staram się zaglądać co jakiś czas:

1.
http://www.glosywmojejglowie.pl

Krótka forma humorystyczna, nieco abstrakcyjny humor, mnóstwo perełek.

2. http://rysunki.me/

Niegdyś moja ulubiona strona tego typu, obecnie jak dla mnie się nieco wypaliła (dużo koszulkowego i komercyjno-społecznego stuffu) ale sięgając wstecz odnajdziemy kolejny zbiór satyrycznych perełek.

3. http://www.blastwave-comic.com/index.php?p=comic&nro=1

Niedawno przeze mnie odkryty humorystyczny komiks o dziejach dwójki żołnierzy w postapokaliptycznej, wojennej rzeczywistości. Aktualizacje nie są częste, więc jest dopiero koło 60 odcinków, jest to więc dobry komiks dla kogoś kto nie ma czasu przekopywać się przez setki stron.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

30.12.2014 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
Ooo, nie jestem jedynym, który zna te komiksy. Jak miło. Od siebie też coś dodam, a mianowicie:

1. Kij w dupie
http://konradokonski.com/KWD/
Jak dla mnie najlepszy komiks wychodzący aktualnie.
Seria dość nowa,zaczęta pod koniec 2013 roku bodajże, ale wychodzi regularnie, trzy razy w tygodniu i powstały już 164 paski.
Głównym bohaterem jest około trzydziestoletni, mieszkający z siostrą gburowaty właściciel baru, Badyl. Historia zaczyna się właśnie od kupna owego baru, po wypiciu w towarzystwie znajomych niezidentyfikowanego trunku, przyniesionego przez siostrę Badyla, Janka. Od tego momentu fabuła rusza mocniej do przodu.
Pojawiające się postaci są bardzo ciekawe, nie sposób ich nie lubić, z Badylem włącznie. Jedną z najciekawszych jest tajemniczy Pan w Kapeluszu. Zresztą tajemnica jest tutaj ważnym elementem fabuły, budującym w dużym stopniu klimat. Pojawiają się też różne nawiązania do kultury, czy literatury, między innymi do Lovecrafta. Pierwszy zeszyt można kupić w formie papierowej.
Nawigacja między odcinkami jest bardzo prosta, pod paskami pojawiają się przyciski, pozwalające przejść do odcinka następnego, poprzedniego, czy na początek komiksu. Ewentualnie wejść w zakładkę archiwum, gdzie mamy listę wszystkich rozdziałów.

Autor narysował również inne komiksy, które można znaleźć na głównej stronie jego bloga, ewentualnie przez zakładkę Linki w górnej części strony. Do tej pory przeczytałem na razie "Wióry", do następnych się przymierzam.

2. Wióry
http://konradokonski.com/wiory/
Seria ukazująca się od 2008 do 2012 roku, opowiadający o przygodach licealistów: Wiśni, jego bezimiennego kolegi, Kociaka i Magdy. Znowu mamy tajemnicę, tym razem w stylu Scooby Doo, nawiązań do kultury też nie brakuje.
Komiks składa się z trzech dłuższych fabuł oraz dostępnych dopobrania 202 starszych odcinków. Miejscami jest absurdalnie, czasem może wiać nudą, jednak polecam.

3. Gone with the blastwave/Przeminęło z bombami
http://www.blastwave-comic.com/
wersja pl: http://gwtb.chanibal.pl/
Komiks fińskiego autora, wychodzący po angielsku i mający kilka nieoficjalnych tłumaczeń w tym polskie. Toczy się w wyżej nieokreślonym czasie, w postapokaliptycznym mieście. Toczy się w nim wojna pomiędzy trzema frakcjami: czerwonymi, niebieskimi i żółtymi, zwanymi przez pozostałych żółtkami. My mamy okazję obcować z dwoma żołnierzami z frakcji czerwonej.
Rzadko aktualizowany, bo raz na kilka miesięcy, ale warto przeczytać, między innymi ze względu na czarny humor.

4. Nieustraszony Szpak
http://www.nieustraszonyszpak.pl/
Komiks rozpoczęty w 2013 roku. Pierwszy zeszyt ostatnio również miał premierę papierową. Współautorem scenariusza jest autor KOPS.
Tytułowy Szpak, to student oraz początkujący superbohater, mieszkający w Warszawie. Napiszę tylko tyle, że próbuje pogodzić życie studenckie z superbohaterskim i walczyć ze złymi ludźmi. Dość ciekawy, jednak jak dla mnie, nie ma tego czegoś.
Szpak dodatkowo pojawił się w paru odcinkach KOPSa, miał nawet dłuższy udział w jednej z historii, będącej crossoverem obu komiksów.

Jeszcze parę słów o KOPS. W związku ze wspomnianą przebudową strony można mieć problem z wejściem w poszczególne sezony podczas pobytu na starej wersji strony. Linki na niej mogą odsyłać do dawnych adresów, które są nieaktualne, przez co nie można zobaczyć między innymi sezonu 12 oraz 13. Dla przykładu, kiedy w panelu po prawej Kliknie się w sezon 12, odsyła nas tutaj: http://kops.pl/tag/12/ a strona informuje, że niczego nie znaleziono. Link należy więc zmienić w ten sposób: http://kops.pl/old/?tag=12 i wtedy strona zadziała.
30.12.2014 01:40
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
No to jeszcze coś ode mnie.

Scandinavia and the World i Niels and gang - komiksy o niebanalnym humorze autorstwa Humon.
SATW opowiada o historii Skandynawii i różnych przesądach, religiach, żartach, wygłupach i stereotypach widzianych z punktu widzenia Danii (jako że autorka jest Dunką). Coś jak hetalia, ale inna perspektywa.
Niels z kolei to psychopatyczny władca podziemnego świata, który, jak z nim zadrzesz, z przyjemnością rozszarpie cię na strzępy. Bardzo miła odmiana po wszystkich historiach o superbohaterach z głupimi czarnymi charakterami - Niels jest zaprzeczeniem wszystkich tych stereotypów. Komiks zaczął się jako zwykły pomysł "chcę przestępcę, który nie będzie robił długich przemów przed zabiciem bohatera, tylko go po prostu zabije!", a potem rewelacyjnie ewoluował - polecam czytać historie postaci umieszczone w komentarzach autorki.
O ile SATW można czytać choćby i na wyrywki (każdy strip jest oddzielną historią i pod spodem w komentarzu autorki dowiadujemy się ciekawostek, które go zainspirowały), o tyle historię Nielsa i jego wesołej rodziny polecam czytać od początku.

Looking For Group - na dobrą sprawę świetnie zrobiona parodia wszelkich możliwych sesji i gier rpg. W przeciwieństwie do ROTFLpg nie czerpie żartów z kwiatków sesyjnych. Stworzono za to standardową drużynkę i posłano ich w świat. Komiks pełen ciepła i humoru (choć w pobliżu warlocka zwykle jest to bardzo czarny humor).

The Property Of Hate - autorstwa rewelacyjnej Sarah "modmad" Jolley, która zwykle pracuje nad animacją ale aktualizuje swój komiks co tydzień, w niedzielę. Komiks jest... o potworze, który się nazywa RGB i na pozór wygląda jak człowiek z telewizorem zamiast głowy, który werbuje małą dziewczynkę, znaną później jako "Bohaterka" i zabiera ją do swojego świata. Bohaterka ma coś uratować (w końcu jest bohaterką), ale czy to jest świat, czy może samego RGB, ciężko określić, bo RGB ma zwyczaj mówienia w bardzo zaowalony sposób. Cały komiks roi się od żartów słownych i niedomówień. Choćby dla nich warto przeczytać oryginał, ale dla tych, którzy nie są pewni, czy w ogóle warto po to sięgać, jest również dostępne polskie tłumaczenie, które powoli, ale z uporem stara się dogonić angielską wersję.

Przez Szczerego przypomniałam sobie o jeszcze jednym komiksie, którego już dawno nie czytałam:
Romantically Apocalyptic - rewelacyjnie narysowaną historię w postapokaliptycznym świecie, po którym krążą przeróżne najdziwniejsze stworzenia i zaledwie paru ludzi. Wśród nich jest mocno szurnięty Zee Captain, który mimo całej swojej niesamowitej bezczelności i bardzo prostego umysłu, oraz niezwykłego pecha (facet trafia na praktycznie każdą możliwą katastrofę i jest w środku każdej inwazji kosmitów, czy czegokolwiek innego), jakimś cudem uchodzi cało z każdej przygody. Przez to zaczynają się gromadzić wokół niego ludzie, którzy już dawno się poddali, bo może śmierć i tak jest dla nich nieunikniona, ale przy Zee Captain na pewno będzie to śmierć bardzo interesująca.
Komiks pełen absurdu do granic możliwości, a potem jeszcze trochę. I humoru. Raczej czarnego.
Historia nie jest nawet romantyczna w żadnym momencie, raczej psychodeliczna - nie wiem, skąd ten tytuł XD Być może z tego, że Zee Captain nie rozstaje się ze swoim kubeczkiem, na którym jest nadrukowane serduszko. Biorąc pod uwagę absurd tego komiksu - jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Chaos Life - dwójka rysowników od czasu do czasu wrzuca historie wzięte prosto z ich własnego życia. A ponieważ jedno ma schizofrenię, drugie jest płci nieokreślonej, a przygarnięte przez nich koty są kompletnie szurnięte - nie są to historie nudne. Rzecz raczej lekka i humorystyczna.

Find Chaos - komiks rysowany przez tę samą dwójkę, która jest odpowiedzialna za Chaos Life, ale tym razem w dużo poważniejszym tonie. Są potwory, ludzie z nadzwyczajnymi umiejętnościami, którzy z nimi walczą, są pytania o dobro, zło i wszystko pomiędzy. Dość ponura rzecz.

Pablo! - chociaż jeden polski komiks x_x' Przyznam Wam szczerze - czytałam to jeszcze jak byłam w liceum. I wtedy wydawało mi się przekomiczne. Wszystko było ZŁE!!! Mam nawet naszywkę kupioną w tym okresie. Teraz przeglądam te komiksy z lekkim zażenowaniem, ale z sentymentu polecę ;]
A, nie przejmujcie się, że czytacie praktycznie od tyłu (nie wiem, czemu nowa strona nie daje przeczytać wszystkiego od nowa) - to nie ma większego znaczenia, w każdym pasku jest inna historia i inna ZŁA rzecz.

Chyba wszystko na razie z mojej strony!

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 01:53 przez Gociak.)
30.12.2014 01:48
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
O JA! Chyba całe technikum spędziłem na przeglądaniu komiksów internetowych! Tyle tego było, że chocho! Już parę tytułów padło, które znam.
Pamiętam też "Hell Hotel", wszystkie komiksy "Koko artu", "Duże ilość naraz psów", "Zbroj studio", "Pablo", "Losux", "Nie teraz"... Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność XD
Dobrym źródłem komiksów jest toplista: http://komiks.toplista.pl/
Pamiętam też "Bitwy komiksowe", gdzie komiksiarze mogli pokazać na co ich stać.
Niestety dużo z tych perełek już przepadło.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
30.12.2014 01:54
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Pablo zalinkowałam wyżej, dalej wychodzi XD Hell Hotel już się skończył (kiepsko), Koko Art też (ale facet chyba już siedzi nad innym projektem, nie pamiętam jak się nazywa).

Przypomniał mi się jeszcze jeden!
Two guys and Guy - stripy, które wychodzą dość często (ale nie pamiętam, co ile, po prostu zawsze nadrabiam). Mamy dwóch facetów - typowego frajera Wayne'a (któremu nic się w życiu nie udaje do tego stopnia, że jak się zaczyna coś udawać, to się robi tak podejrzliwy, że z miejsca wszystko psuje i jego życie wraca na stare tory) i szalonego naukowca Franka (ma w domu całe wielkie laboratorium, przeprowadza eksperymenty, które pewnie byłyby z pożytkiem dla ludzkości, gdyby nie to, że zwykle są przerażająco niegustowne, albo bezużyteczne), oraz towarzyszącą im podłą, dwulicową, zakłamaną, wredną Guy (autor przyznał, że to jej ksywka, ale tak mu się przedstawiła i nie miał odwagi drążyć tematu). Ich przygody są zbyt chaotyczne, żeby mogły dorobić się fabuły, ale możecie spodziewać się naprawdę sporych ilości dobrego humoru (nawet jeśli czasem historia przyprawia was o ciarki - Frank już tak ma).

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 02:55 przez Gociak.)
30.12.2014 02:08
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
Koko Art robi właśnie KWD, to właśnie ten projekt, wyżej przeze mnie zalinkowany. I mocno go polecam Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2014 02:26 przez Bananowy.)
30.12.2014 02:26
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Jeszcze mi się przypomniał http://boli.blog.pl/
Blog o cycuszkach;3
Świetny humor i świetna kreska! Jeden z autorów "48 stron". Polecam każdemu zboczuchowi;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
30.12.2014 02:56
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Hell Hotel to chyba jedyny komiks internetowy, o którym mogę powiedzieć, że przeczytałem go cały, bo już nie wychodzi, a przeczytałem wszystkie, nawet niezły był.

Jeżeli chodzi o Koko, to ja ceniłem sobie jego pierwszą serię, która już zginęła w odmętach internetu, pierwotne przygody Wiśni i spółki :/ To w sumie lubiłem chyba najbardziej i wielka szkoda, że gdy chciałem powrócić do tego komiksu czytając go od nowa, to już było to niemożliwe...

Tak samo jak rotfla, Pabla czytałem w gimnazjum i wtedy też się tym człowiek jarał, ale Pablo akurat po pewnym czasie się zrobił niesamowicie powtarzalny i zwyczajnie znudził.

Jakieś pojedynki komiksowe pamiętam, a dodatkowo przypomniało mi to o komiksiarzu który mnie niegdyś interesił, mianowicie Pasztecie. Muszę się zorientować, co on obecnie tworzy i czy jego stare prace są jeszcze gdzieś w sieci.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

30.12.2014 03:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
hell hotel czytałem, strasznie mi się podobał. Tego samego autora było jeszcze Bug City bodajże.

sweet sweet lemonade
30.12.2014 12:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama