Aktualny czas: 24.10.2017, 00:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Wątek zamknięty 
Komputer się spier...wszym maja odmówił posługi
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,540
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komputer się spier...wszym maja odmówił posługi
Wiem, że to nie jest jakieś specjalistyczne forum, ale może parę domorosłych fachowców się tu znajdzie ^^'

Mam problem z komputerem. Wyłączyłem go normalnie, wyszedłem z domu. Powróciwszy uruchomiłem go i... Cóż, coś jest nie tak i nawet nie umiem stwierdzić co dokładnie gdyż objawy są różne, pojawiające się naprzemiennie przy kolejnych próbach uruchomienia, ale bez jakiejś wyraźnej konsekwencji.

- Rozpoczęcie uruchamiania się systemu Windows XP, nagłe "zmrożenie" ekranu i dalej po prostu nic.
-To samo co wyżej, ale w jeszcze wcześniejszym stadium, na ekranie producenta (W moim przypadku to bodajże Fujitsu).
- Komputer startuje i nie wydaje żadnych dźwięków, jednakże monitor nawet nie reaguje.
- Komputer startuje, monitor nie reaguje, za to z komputera dobywa się nieustająca "symfonia" pisków (o ciągle tej samej długości).
- Jeden jedyny raz - komputer startuje, monitor nie reaguje, z komputera dobywa się ciągły, długi, jednostajny pisk.

Dyski popodłączane zresztą problemy z dyskiem na moim kompie wyglądały inaczej. Pomyślałem, że to może kwestia RAM. Wyciągnąłem jeden z RAMów i o dziwo, komputer uruchomił się poprawnie. Chcąc sprawdzić czy to kwestia samego RAMU czy socketu, włożyłem go ponownie do innego... I dupa, objawy powróciły i już nie ustały nawet po ponownym usunięciu tego RAMu, ani próbach z drugim. Myślałem o wymianie zasilacza (na słabszy, jednak w desperacji i tego miałem spróbować) ale w efekcie zrezygnowałem ze względu na problemy z podłączeniem (obecny zasilacz podłączony jest do płyty głównej kablem, którego nie stwierdziłem w tym drugim, więc wolę tego nie ruszać skoro się nie znam ^^). Wymieniłem za to nawet monitor (z racji tego że i tak miałem to zrobić już jakiś czas temu, tylko mi się nie chciało) Problem wciąż się nie zmienia. Jakieś diagnozy lub (preferowane) sposoby ominięcia tego problemu? Z góry dzięki Sad
Niestety, konfiguracji sprzętowej nie mogę podać bo ani jej nie pamiętam ani nie mam jak jej teraz sprawdzić >> To chyba AMD 1700+, tyle z tego "pamiętam".

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

03.02.2011 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
BonQ Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 15
RE: Komputer się spier...wszym maja odmówił posługi
Moim zdaniem w zależności od pisków głośnika jednostki centralnej można ustalić co się dzieje, jeżeli staruje system, albo "chce" startować to dysk jest w porządku. Wyczyść wnętrze komputera z kurzu, zwracajac szczegolna uwage na radiator i wiatrak procesora.
Obejzyj tez kondensatory na plycie glownej i w zasilaczu [rozkrec go] czy nie są napuchnięte. Jeżeli kondensatory są nabrzmiałe, to musisz je wymienić, lub kupić nowy element [płyta gł, lub zasilacz].

Powodem może być też przegrzewanie się procesora.

Znaczenie Pisków

Award Bios

1 krótki - wszystko w porządku ! (zawsze jest przy starcie)
1 długi - coś z pamięcią ram !
1 krótki , 2 długie - problemy z kartą graficzną !
1 długi , 2 krótkie - sprawdź pamięć ram (problem z parzystością)
3 długie - sprawdź czy klawiatura jest podłączona (lub/i czy jest sprawna)
Brak sygnałów - sprawdź czy zasilacz działa (ewentualnie jest coś z głośnikiem systemowym ) !
Ciągły - problemy z pamięcią RAM lub kartą graficzną !

Phoenix Bios

1 krótki - wszystko w porządku ! (zawsze jest przy starcie)
krótki, 3x krótki , krótki, krótki - problemy z pamięcią ram !
krótki, 3x krótki , krótki, 3x krótki - problemy z klawiaturą !

Ami Bios (krótkie)

1 - problemy z odświeżaniem pamięci RAM
2 - sprawdź pamięć ram (problem z parzystością)
3 - problemy z kością pamięci
4 - problem z zegarem płyty głównej
5 - problemy z procesorem
6 - problemy z kontrolerem klawiatury
8 - problem z kartą graficzną
11 - problemy z pamięcią cache
dźwięk ciągły - błąd RAM lub karty graficznej !
03.02.2011 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Kondensatory akurat przed chwilą sprawdzałem i są ok - ale tylko te na płycie głównej, zasilacza jeszcze nie rozkręcałem. Do tego, że to kwestia RAMów już doszedłem, moje próby z tym opisane wyżej były.
Ale to jednak chyba RAM.
Sprawa zahacza o absurd. Jak siedzę pod biurkiem i mocno dociskam kości RAMu, to działa. Ledwo puszczę to momentalnie wszystko się "zamraża". Więc to przypuszczalnie problem gniazd RAMu, tylko nie mam bladego pojęcia jak to naprawić. One są wymienne, czy to z całą płytą...?

03.02.2011 18:38
BonQ Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 15
Sloty ram nie wymienisz, bo byś musiał chyba po większej części płyty przejechać lutownicą co raczej w niczym nie pomoże. Domowym sposobem tego nie naprawisz, na twoim miejscu oddałbym do serwisu, a o nim powiedzieli by Ci co, jak i za ile. Chyba, że wierzysz w siłę prowizorki i zrobisz jakieś cudo co dociska Ci kości do slotów. Może być tak, że tylko jeden slot nie działa.
03.02.2011 18:52
Boo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26
Szczery, pędzelek, ściereczki, opcjonalnie suszarka (z odległości) i do czyszczenia Smile Komputer piszczy, bo kości RAM nie są dociśnięte i może kurz to cała przyczyna, postaraj się dokładnie wyczyścić te styki
dobrze wyczyść płytę, przy okazji wiatraczki

"Nie ma to jak w domu, he, he... Zaraz, ja tu nie mieszkam..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2011 18:56 przez Boo.)
03.02.2011 18:53
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
(03.02.2011 18:52 )BonQ napisał(a):  Chyba, że wierzysz w siłę prowizorki i zrobisz jakieś cudo co dociska Ci kości do slotów.

Hmmm... chyba mam już pomysł...
Chcesz u mnie pracę dociskacza RAMów? Płacę kanapkę i kubek herbaty na godzinę Tongue
A tak serio to serwis na chwilę obecną odpada ze względu na brak funduszy. Spróbuję więc jeszcze trochę podoczyszczać, choć coś tam już patyczkami do uszu z kurzu ocierałem. Jak to nie pomoże to już chyba tylko czekanie na zastrzyk gotówki zostaje.

03.02.2011 18:59
Gac Maister Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 49
Moim zdaniem powinieneś wymienić płytę główną,wątpię by czyszczenia coś dały,ale zawsze warto spróbować Tongue

[Obrazek: 57f533f344c9145e0045a8bee4881e0b.png]

Każdy ma swoje życie i może je zmarnować tak jak mu się podoba...
03.02.2011 19:55
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Wymienić, ta... Jeszcze daj mi na to forsę Tongue
Póki co tańszym sposobem okazało się dokręcenie jej do obudowy dodatkową śrubą, akurat tuż nad slotami z RAM-em. Nie wiem na jak długo wystarczy to rozwiązanie, ale póki co się sprawdza.

03.02.2011 22:04
Gac Maister Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 49
Dobrą płytę można już kupić za ok 150 zł,więc nie jest jeszcze tak tragicznie Big Grin

[Obrazek: 57f533f344c9145e0045a8bee4881e0b.png]

Każdy ma swoje życie i może je zmarnować tak jak mu się podoba...
03.02.2011 22:16
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Mój majątek na chwilę obecną to 17,50 , oszczędzane zresztą na tom 2 OP Tongue Może i niedrogo taka płyta, ale i tak nie mam ;d

03.02.2011 22:21
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama