Aktualny czas: 13.12.2019, 10:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konwenty VS Społeczeństwo
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,838
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Konwenty VS Społeczeństwo
Cóż, akurat wąty chrześcijan jestem jeszcze w stanie zrozumieć. W żadnym anime, które widziałem, a w którym się pojawia kościół rzymskokatolicki, nie jest on przedstawiony pozytywnie. Najczęściej jako banda fanatyków pokroju Torquemady. Cóż, nie wiem co chińczyki mają do chrześcijan, ale widocznie specjalnie za nimi nie przepadają Tongue
16.03.2012 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ale nie tylko twórcy Mang i Anime nie przepadają za kościołem. Czytam oprócz mangi Fantastykę i jak tam pokazano wiarę w boga (ogólnie w boga) ale tak dużo według mnie łączyło się z chrześcijaństwem że szkoda gadać, tam to byli fanatycy. Nie pomagasz innym w 100 % tylko np. 80 % i robisz sobie firmę by zapewnić sobie byt już jesteś grzesznikiem i musimy cię wyprostować. Ale atak kościoła na M&A można jakoś wytłumaczyć ale mnie to bawi, dużo osób nazywa Anime Bajką a tu z drugiej strony poważny atak z nienawiścią na M&A. Co do psychologów itp. to nie wiem czemu oni najeżdżają na całe M&A bo oni nie mają powodu. Odwoływanie konwentu też jest bez sensu bo to tylko popsuje ludziom zabawę. Takie jest moje zdanie. Dziękuje za ciekawe artykuły

16.03.2012 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Bo się przyjęło, że wszystko co animowane nazywa się bajką. Nieważne, czy to amerykańskie kreskówki, europejska animacja czy japońskie anime. Wszystko jest niepoprawne znaczeniowo, bo zasadniczo bajka to krótki literacki utwór wierszowany, najczęściej z morałem. Chyba ze podążamy za obecnym trendem i nazwiemy wszystkie przekłamania niedoedukowanych ludzi "rozwojem języka polskiego", czemu jestem zdecydowanie przeciwny. W każdym razie oburzanie się jedynie na nazywających tak anime jest dość nieadekwatne.

Mimo to lubię nazywać anime "chińskimi bajkami", po części dlatego że fajnie to brzmi, po części dlatego, aby odciąć się od tej zneowaciałej grupy w fandomie Tongue
16.03.2012 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ty się dziwisz, że za chrześcijanami nie przepadają? Przecież ta wiara była z zewnątrz, nie od Boga jakim był cesarz. A więc z góry była nieprawdziwą. Były też prześladowania, to jak ty chcesz by lubili.
Zresztą my, naród katolicki z niej szydzi, to co dopiero azjaci?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

16.03.2012 18:47
Hipek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 108
Ech… nie chciałem się wypowiadać, jednak to zrobię.

Otóż… uważam, że po części mają rację, bo na konwentach coraz częściej są jakieś dziwne atrakcje… np. oglądanie hentaiów gore, czy innych takich. Poza tym część anime i mang… naprawdę jest chore, np. „Applicant for Death”, „Berserk”. Mimo to błędem jest stawianie wszystkich mang na równi. Jak można porównać np. „Berserk” do „Toradora!” – uwielbiam obie serie, jednak to 2 różne światy.
Co do konkursów yuri i yaoi… cóż, to ich osobista sprawa, jaką płeć preferują.

Ale co powiedzieć… lubię mangi, bo autorzy często opowiadają o skrajnych rzeczach. Przyznaję też, że to niszczy psychikę – nie powiem, abym nazwał się zdrowym. A mimo to… większość konwentów preferuje atrakcje, które są ciekawe, a nie niszczą psychiki. Nie każdy konwent jest zły, osobiście lubię również spotkania z przedstawicielami wydawnictw, które niestety mało kiedy mają miejsce.

Okej, jest czasem niebezpiecznie dla naszego zdrowia, jednak zabraniać tego to jak zabraniać skoków na bungee. W końcu sami tego chcemy, a opiekunowie nieletnich wyrażają zgodę.

@Komi
„Naród katolicki”. Moim osobistym zdaniem, narzucanie komuś wiary jest błędne. Swoją drogą, nie uważam się za katolika… a kościół bardziej przypomina mi ten, który został opisany w Berserku.

[Obrazek: Miku_430150.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2012 18:48 przez Hipek.)
16.03.2012 18:47
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Zgadzam się z tym, że fani szukają coraz mniej odpowiedniej rozrywki, ale na imprezach gimnazjalnych dochodzi do gorszych rzeczy.

Swoją drogą byłem na jednym konkursie yuri w praktyce. Tam dziewczyny się wstydziły i niechętnie zwalczały kolejne granice i tu zgodzę się z psychologami. Sytuacja, otoczenie (chęć wygranej?) sprawiały, że dziewczyny pokonywały kolejne granice, których normalnie by nie przełamały. No bo jeśli nie, to jaki był problem by od początku przeprowadzić scenkę rozbieraną z macaniem i całowaniem się obu pań? Właśnie był tych granic, które powoli się przełamywały.
Ale to była rozrywka dla osób pełnoletnich. Kamień w morzu atrakcji jakim jest konwent. To mi przypomina starą aferę z Uwagi i pokazanie gołego tyłka Bulmy w Dragon Ballu. Jedna strona a od razu wiadomo jaka jest manga 42 tomowa, boże nie grzmisz a p**** powinieneś.

16.03.2012 18:55
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
(16.03.2012 18:47 )Hipek napisał(a):  Co do konkursów yuri i yaoi… cóż, to ich osobista sprawa, jaką płeć preferują.

Nie zgodzę się, choroba homoseksualizmu to problem ogólnospołeczny. Tak jak alkoholizm ("no bo nie nasza sprawa czy i ile pije!") czy wręcz urojenia ("a niech przebiera się za cesarza jak chce!"). Te rzeczy mogą się wydawać nieszkodliwe w dawkach w jakich pokazują nam media czy nieodpowiedni znajomi, ale jeśli te choroby rozrosną się do większych rozmiarów, albo co gorsza zostaną zaakceptowane, może to przynieść poważne konsekwencje społeczne (wypadki spowodowane przez niepełnosprawnych umysłowo, śmierci z przepicia, ujemny przyrost naturalny spowodowany homoseksualizmem - że tylko tyle wymienię).

No i zgadzam się z tym co napisał Komi - konwenty wypaczają co młodsze uczestniczki. Niestety, w zabawach przez niego opisanych nie wspomniał nic o tym, że w ten sposób pierze się mózg głównie gimnazjalistkom. Znam parę, które przeszły dość poważne przemiany od kiedy zaczęły mocniej bratać się z fandomem.
16.03.2012 19:19
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
(16.03.2012 19:19 )Orzi napisał(a):  Nie zgodzę się, choroba homoseksualizmu to problem ogólnospołeczny.
Homoseksualizm nie jest chorobą.
Tak, czepiam się Wink

Materiał "Interwencji" dotyczący odwołania Reuniconu: klik!
Łola boga! Sensacyja! Telewizja po stronie fanów mango i animu!

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
23.03.2012 01:54
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Przecież to krytyka księdza anie popieranie imprez typu konwent...

Ogólnie to jestem zły, chciałem być na Magni a teraz nie wiadomo kiedy będzie. A jak chcecie porozmawiać o homoseksualiźmie (temat zawsze na czasie) to proszę tutaj: http://forum.onepiecenakama.pl/watek-hom...lizm--1125

23.03.2012 11:22
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Mnie po prostu zaskoczyło to, że polska telewizja może stanąć po stronie fanów kultury japońskiej a nie duchownego, osoby z góry uważanej w naszym kraju za autorytet. Jak widać, nie każdy ma tak ograniczone spojrzenie na świat jak skrajni katolicy.

(23.03.2012 11:22 )Komimasa napisał(a):  A jak chcecie porozmawiać o homoseksualiźmie...
A nie, dziękuję, postoję Tongue

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
23.03.2012 15:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama