Aktualny czas: 25.09.2017, 08:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Ankieta: NIE GŁOSUJ PÓKI NIE PRZECZYTASZ LISTY PONIŻEJ
Ankieta jest zamknięta.
Pustkowo 17.65% 6 17.65%
Działka 2.94% 1 2.94%
Dziki wypad pod niamioty 5.88% 2 5.88%
Spływ kajakowy 2.94% 1 2.94%
Zwierzyniec 26.47% 9 26.47%
Pole namiotowe 14.71% 5 14.71%
Domek na Kaszubach 26.47% 9 26.47%
Węgorzewo 2.94% 1 2.94%
Razem 34 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
[Kosz] Lokacja CC8 2017 Nowe info!
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
Lokacja CC8 2017 Nowe info!
Czas ogarnąć miejsce, bo musimy wreszcie zrobić rezerwacje!

Pustkowo (propozycja Kotu)
  • Co i gdzie: Miejscowość Pustkowo dosłownie leży nad morzem. (Nad Szczecinem, jeśli ktoś chce sobie wyobrazić, jak daleko ma do tego miejsca.) Nie udało mi się znaleźć dobrego dojazdu, wygląda na to, że w razie wybrania tej opcji trzeba będzie się albo zabierać z ludźmi motoryzowanymi, albo znaleźć okoliczne busy. EDIT: Kotu podpowiedział, że ze Szczecina są busy prosto do Pustkowa.
    Miejsce wydaje się dość rozległe, bez problemu znajdziemy kąt dla siebie na wygłupy. Miejscowość wydaje się gotowa na wszystko, domki są dobrze wyposażone (zaskakująco dobrze jak na tę cenę tbh).
  • Za ile: O ile nie mówimy o resortach to Pustkowo wydaje się dość tanie, od 35zł za miejsce w domku.
    Działka (propozycja Chisu)
  • Co i gdzie: Mazury, wieś Harsz. Kilka hektarów, dostęp do jeziora. Brak prądu, bieżącej wody - można się jednak dogadać z sąsiadem w sprawie prądu, a jeśli mamy jezioro, to crewconowiczom brak wody na miejscu niestraszny. Totalna pustka w okolicy, można szaleć do woli. Brak domku - same namioty. Dojazd to pociąg, potem przesiadka w bus, a potem jakieś 10km z buta (chyba, że zmotoryzowanym damy za paliwo, żeby dowozili).
  • Za ile: Chisu nie podała, jedyne co powiedziała, to że trzeba będzie trawę skosić. Brzmi strasznie, bo to kilka hektarów, miejmy nadzieję, że chodzi tylko o skoszenie trawy w naszej okolicy (gdzie będziemy rozkładać namioty na przykład).
    Dziki wypad pod namioty (propozycja Naka)
  • Co i gdzie: Gdziekolwiek, gdzie nie będziemy przeszkadzać. Sama wiem o pewnym miejscu nad jeziorem w Załubicach (pod Warszawą), zwanym Kolankiem, gdzie nikogo nie obchodzi czy ktoś tam siedzi, czy nie, ludzie tam wpadają od czasu do czasu. Są drzewa, więc jest się gdzie schować z namiotami przed słońcem. Wyobrażam sobie więc, że musi takich miejsc być więcej. Każdy, kto zagłosuje na tę opcję ma dać własną propozycję, gdzie mielibyśmy się rozbić - jeśli ta opcja wygra, to zrobimy głosowanie nad miejscami.
  • Za ile: Za darmo.
    Spływ kajakowy (propozycja pro-Dziadka)
  • Co i gdzie: To już zależy od wybranego spływu, myślę, że Sławek coś zaproponuje (ma znajomości). Osobiście znam wielu ludzi, którzy byli na takich spływach i wrócili z nich szalenie zadowoleni, załatwi to też kwestię ciągłego upału. Trzeba by jednak jakoś inaczej wszystko rozplanować - jednak skoro w kajaku jest miejsce na plecak z namiotem, to pewnie znajdzie się i na planszówki. A i przygoda by była! Tylko ludzie, którzy chcieliby się dołączyć w trakcie mieliby nielichy problem.
  • Za ile: Tu jest problem, bo zorganizowane spływy to koszt mniej więcej 400zł od łebka. Chyba, że ktoś zna niższe ceny?
    Zwierzyniec (propozycja Okiren)
  • Co i gdzie: Topólcza, województwo Lubelskie. Piękna lokalizacja, Okiren zaproponowała wynajem niewielkiej szkoły w pobliżu Zwierzyńca, które ma, cytuję, "drzewa, alejki, stawy, mosteczki, stare dworki, karczma, browar też tam robią i sprzedają i na początku sierpnia jest tam letnia akademia filmowa z różnymi projekcjami". Dojazd byłby busem, kursuje PKS Zamość, a kilometr dalej jest "spory zbiornik wodny w lesie nawet z jakąś małą plażą (Plaża Zwierzyniec, Staw Echo)". Ogólnie szkoła ma łóżka dla 16 osób, reszta może spać na ziemi albo w namiotach poza szkołą. Kuchnie stare, kaflowe, do tego brak ciepłej wody i trzeba improwizować z kibelkami.
  • Za ile: Wychodzi około 50zł na głowę za 5 dni pobytu. Niestety, jak próbowałam wejść w rezerwację, to polska wersja Airbnb pokazała mi, że lipiec i sierpień są już zarezerwowane. Nie wiem, może to jakiś bug, miejmy nadzieję że tak.
    Pole namiotowe (propozycja Gociaka)
  • Co i gdzie: Gdzie tylko chcemy, chociaż ja proponuję tutaj. Niemal dosłownie środek Polski, więc każdemu będzie blisko. Obok jeziora, jest woda i prąd.
  • Za ile: Wg tego cennika 15zł za osobę. Jest też 15zł za namiot? Więc chyba jeśli 2 osoby chcą mieszkać w jednym namiocie to muszą zapłacić 45zł? Chyba?? Dopytam się jeszcze jeśli ta opcja wygra, kontakt z szefem jest szybki i przyjemny.
    Domek na Kaszubach (propozycja Xatona)
  • Co i gdzie: Ba, Kaszuby. Piękne miejsce, można się wyszaleć. Xaton załączył linki do portalu Idara. Każdy domek jest po prostu niesamowity, przyznam, i ma zwykle tuż obok las i jezioro. Wiele z nich akceptuje zwierzęta (tak długo jak opłacisz koszty wszystkiego, co zniszczyły ofc). Na stronie można wybrać domki 10 i 20 osobowe.
  • Za ile: Nie wiem??? Na Idara.pl podają tylko opisy domków i nigdzie nie mogę znaleźć ceny. Gdyby ktoś był tak miły i podzwonił do tych ludzi i zorientował się w średniej cenie za domek 10 i 20 osobowy, byłabym wdzięczna. (Xaton i kilka innych osób mówili, że zwykle wychodzi około 30zł za osobę, ale nie mam na to dowodów.)
    Węgorzewo (propozycja Chisu)
  • Co i gdzie: Pod Węgorzewem, w Rusałce, jest wynajem domków 5 metrów od jeziora. Domki są w lesie, ok. 3km od miasta, gdzie są normalne sklepy itd. Każdy domek ma 2 pokoje - jeden połączony z aneksem kuchennym, gdzie jest kuchenka, lodówka, mikrofala, czajnik. Jest łazienka z prysznicem, kibelek i zlew. Są w nim też 2 łóżka. Drugi pokoik jest mniejszy i tylko jako sypialnia. Pokoje teoretycznie są 4 osobowe (o ile dobrze pamiętam są 2 łóżka w dużym pokoju i 2 wersalki w małym) (...) Każdy domek ma też taras z ławkami.
    Obok jest coś w rodzaju baru z TV, jest świetlica, gdzie można pograć w pingponga, piłkarzyki, chyba też bilarda. Można wynająć kajaki, rowery wodne, jest boisko do siatkówki. Okolica jest przepiękna, są pomosty, w jeziorze można normalnie się kąpać.
  • Za ile: 260zł za osobę w okresie letnim

Lista osób pewnych

1. Xaton
2. Grigo
3. Komimasa
4. Nac (dostosuje się)
5. Rika
6. Kyouchika
7. Caelion (dostosuje się)

Niepewni:

1. Imi
2. Slawo89
3. Orzi
4 Golbat
5. Rudiszh
6. Chisu
7. Eikichi
8. Chinchi
9. fuszioms
10. Nami
11. Raikage
12. Biri

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2017 14:15 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
10.01.2017 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 558
RE: Lokacja CC2017
A z tego Zwierzyńca ktoś w końcu odpisał?

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
10.01.2017 15:47
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Nie odpisali, dostałam tylko automatyczną informację, że dni, o które pytam (zaznaczyłam jakieś, bo trzeba było, żeby zadać pytanie - taka strona; jeśliś ciekaw, to był to 4-9 sierpnia) były już zarezerwowane i jest im bardzo przykro.

10.01.2017 16:11
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,917
Ja zakreśliłem Zwierzyniec, od samego początku ta miejscówa podoba mi się najbardziej Big Grin. Ale jeśli co innego wygra to wiadomo, że się człek dostosuje.

PS:

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
10.01.2017 16:38
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Rozumiem, że wszyscy przeczytali listę i zdają sobie sprawę z tego, że Zwierzyniec może już być potencjalnie zajęty na całe wakacje? (przynajmniej to mi pokazuje, jak próbuję sprawdzić ceny)

10.01.2017 16:47
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Jeśli będzie zajęty już całkiem, to mój głos pójdzie na Kaszuby.

10.01.2017 16:52
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 388
Poziom ostrzeżeń: 5%
(10.01.2017 15:04 )Gociak napisał(a):  
    Pustkowo (propozycja Kotu)
  • Co i gdzie: Miejscowość Pustkowo [...] Nie udało mi się znaleźć dobrego dojazdu, wygląda na to, że w razie wybrania tej opcji trzeba będzie się albo zabierać z ludźmi motoryzowanymi, albo znaleźć okoliczne busy.

Jak tak pomyślę, to zawsze tam jeździłem samochodem, pomiędzy są bardziej znane miejscowości typu Pobierowo i Trzęsacz. Ze Szczecina to jest około 120km, zapewne są jakieś busy, a w okresie letnim nie ma tak sporo ludzi jak w tych bardziej znanych morskich miastach.

[Obrazek: 205ee7p.png]
10.01.2017 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Kotu - pierwszy raz słyszę o Pobierowie, Trzęsaczu czy Pustkowiu. Szczecin nie jest w żaden sposób w pobliżu (nie bardziej niż Bristol od Devon) ale przynajmniej obrazuje jak daleko od wszystkiego jest to miejsce.

10.01.2017 17:22
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 388
Poziom ostrzeżeń: 5%
(10.01.2017 17:22 )Gociak napisał(a):  Kotu - pierwszy raz słyszę o Pobierowie, Trzęsaczu czy Pustkowiu. Szczecin nie jest w żaden sposób w pobliżu (nie bardziej niż Bristol od Devon) ale przynajmniej obrazuje jak daleko od wszystkiego jest to miejsce.

No to bardziej znane dla mojego województwa może Tongue no nie wiem, każdego co się kiedyś pytałem w moim mieście, to znali te miejscowości. Dojazd nie jest jakiś ciężki, no ale to chyba aż tak mega ważne nie jest Tongue

[Obrazek: 205ee7p.png]
10.01.2017 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Właśnie jest bo to całkowicie na północy, a spora część nakamy jest ulokowana na południu Polski. Dojazd to jedna z najważniejszych rzeczy.

10.01.2017 17:27
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama