Aktualny czas: 18.11.2017, 01:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Kotostroficzny Kotu
Autor Wiadomość
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 409
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kotostroficzny Kotu
Trochę odświeżę ten dział, zauważyłem dużo osób ze świata youtubowego i to z czasów, gdy królował np. taki "ToSieWytnie" czy Piątek Grześka Barańskiego itp. Będzie trzeba nadrobić oglądanie was, bo lubię takie motywy, a także jestem ciekaw czy aktualnie coś tworzycie Smile

Ja może po za obroną pracy ze studiów na youtubie czy filmie pvp z MMORPG, to nie mam za dużo do pokazania, ale chciałem się podzielić moim hobby jakim jest fotografia, wkrótce mam nadzieję bardziej dochodowym niż aktualnie Smile

Zapewne ktoś jest na forum, kto też się tym interesuje, a nawet pewnie dużo lepiej ogarnia temat, bo ja to początkujący jestem Smile parę prac, w tym takie artystyczne naszego Radzia:

[Obrazek: 13731821_1127683240606638_4141318456873880611_o.jpg]

lub sushi baru
[Obrazek: 14522567_1155698284487984_1671747055_o.j...e=57F609A7]

[Obrazek: 14311503_625940524230445_8211556744619027443_o.jpg]

W planach mam też jakieś konwenty anime zaliczyć, jakąś lolitkę sfotografować Smile

Żeby nie spamować forum, to więcej fotek tu macie: https://www.facebook.com/KotostroficznyKotu/

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2016 17:04 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
04.10.2016 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Kotostroficzny Kotu
Ja na fotografii się nie znam, ale te zdjęcia na fejsie mi się podobają Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
04.10.2016 19:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
Znam się tak średnio średnio, ale pierwsze, co rzuca mi się w oczy, to brzydka kompozycja. Poczytaj trochę o takich podstawach, złoty podział, jak uchwycić linię horyzontu, rozmieszczanie obiektów.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
04.10.2016 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
To co piszesz, to wszystko wiem, ale brakuje jeszcze tego doświadczenia i niekiedy chciałoby się wszystko pstryknąć, a wychodzi bigos Smile Wiadomo, że nie trafię w gusta wszystkich, a także wiem że ktoś kto zna się na tym, od razu dostrzeże błędy, dobrze że ludziom co tylko oglądają zdjęcia, a nie wykonują je, trochę się to podoba. Rada jak najbardziej słuszna i będę się konsekwentnie starał tak robić.

Taki UPTADE co by nowego posta nie robić, moje zdjęcia nie mają jeszcze tego poziomu, bym brał gruby hajs za wesela, ale podobno ostatnio zrobiłem dobre zdjęcie(opinia ludzi, nie moja), ktoś stwierdził, że zdjęcie dzieci w czasach wojny, aczkolwiek wózek trochę psuje ten klimat, zwłaszcza że to nie było pozowane zdjęcie, tylko przypadkowa chwila Smile więc wiadomo, że ma trochę niedoskonałości.
Ta z lewej to moja chrześnica, a z prawej Jej siostra cioteczna:
[Obrazek: 33th5zo.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2016 01:17 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
30.12.2016 01:13
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,863
Bardzo ładnie uchwycone dziewczyneczki, wyostrzone jak należy, a mniej istotny pierwszy plan elegancko rozmyty, podobnie jak tło za nimi. I kompozycja też fajna z tą łyżką w centrum. Faktycznie udane Smile

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
30.12.2016 06:22
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Będąc w Norwegii pozwiedzałem co nie co, przy okazji wróciłem do HDRu, mimo że jest to jeszcze mało znana technika i łatwo popsuć ;P

PS. Chisu, poprawiła mi się kompozycja pstrykania ?:>
Spoiler :
[Obrazek: fIY6Giu.jpg]
[Obrazek: EHyBBSX.jpg]
[Obrazek: i5HHaul.jpg]
[Obrazek: pQs50HM.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2017 02:16 przez Kotu.)
27.01.2017 19:46
Chlor Online
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
HDR mało znany?

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2017 01:11 przez Chlor. Powód: Poprawiona ortografia)
27.01.2017 21:07
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Laików co nie znają się na fotografii, jak pytam się czy wiedzą co to HDR, to nigdy dana osoba o tym nie słyszała ;P

27.01.2017 21:25
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
[Obrazek: xRRbI7z.jpg]

[Obrazek: 9pN2vly.jpg]

[Obrazek: Gdpal70.jpg]

[Obrazek: KJ6htFA.jpg]

[Obrazek: U61X8fc.jpg]

[Obrazek: H8vTmC3.jpg]

Wiesz jak działają zdjęcia na Nakamie? Najpierw musi Ci się załadować caaaaaałe zdjęcie, dopiero później pojawia się ten wspaniały żółty pasek i zdjęcie zostaje zmniejszone do ludzkich rozmiarów. Aktualnie proces ten trwa u mnie dwie sekundy. Ale były czasy, kiedy miałam suabego laptopa, suaby internet, wejście w jakikolwiek temat z filmikami było śmiercią dla mojej przeglądarki, zdjęcia w ogóle mi się nie zmniejszały, szybciej było otworzyć je w nowej karcie. Więc współczuję osobom z słabym internetem, które tutaj weszły.

Ale, ale, ale!

Czy te zdjęcia zostały wrzucone na IMGURA?

[Obrazek: HscnpfR.png]

Co daje takie możliwości?
[Obrazek: 33LVeilt.jpg]

[Obrazek: 33LVeilm.jpg]

Wystarczy w pierwszym linku dodać końcówkę .jpg by przenosiło do pełnej wersji obrazka.
Kod:
[url=http://imgur.com/33LVeil][img]http://i.imgur.com/33LVeilm.jpg[/img][/url]

Large Thumbnail i Huge Thumbnail nie działają na naszym forum, ponieważ są automatycznie zmniejszane i przestają działać jako odnośnik do większej wersji.

Cytat:Laików co nie znają się na fotografii, jak pytam się czy wiedzą co to HDR, to nigdy dana osoba o tym nie słyszała ;P
co.jpg

Podam Ci taki przykład:
Przychodzi pan Janusz do serwisu naprawiającego sprzęt, ponieważ zepsuł mu się laptop. Pan serwisant, Maciek, patrzy co się zepsuło i po krótkiej analizie mówi panu Januszowi:
-Proszę Pana, w laptopie zepsuł się układ graficzny, trzeba zrobić reballing.
-JA TU NIE CHCE ŻADNYCH REBALLINGÓW, IĆ MNIE PAN Z TYM, TYLKO NAPRAWCIE MIE TO!
-Dobrze, naprawimy.
Pan Janusz wychodzi, serwisant Maciej zaczyna naprawiać grafikę, czyli robi reballing. Ponieważ, wiesz, reballing, to sposób naprawy układu graficznego (':
Więc Maciej naprawia kartę, w tygodniu przychodzi do niego jeszcze 15 innych osób, którym zepsuły się grafiki, każda osoba, kiedy mówi jej o reballingu, nie wie czym on jest, co to robi, jest to dla nich pojęcie nowe. Maciej kończy pracę w piąteczek i umawia się na piwko z innymi kolegami serwisantami. I tak sobie rozmawiają, jest miło i przyjemnie i nagle Maciej postanawia się pochwalić:
-Ej, koledzy, a wiecie, że ja naprawiam grafiki taką bardzo mało znaną techniką, mianowicie REBALLINGIEM? - koledzy Macieja patrzą po sobie, myślą, co, co, co, jak to? Jeden z nich nie wytrzymuje i pyta:
-Reballing mało znaną metodą? Przecież jest to w zasadzie jedyna metoda naprawy układu graficznego, poza wymianą. Pomimo tego, iż często przedłuża życie grafiki na krótki okres czasu, każdy szanujący się serwis jest w stanie ją zastosować. - Maciej jest bardzo zdziwiony, jego koledzy wiedzą co to takiego? Przecież żaden klient nie wiedział!

Tym przykładem chciałam pokazać, że laicy, osoby nie znające się na danym temacie nie mogą być wyznacznikiem tego, że coś jest mało znane w danej dziedzinie. Jeśli nie jest to popularne wśród innych specjalistów, to okej, ale zdanie zwykłych ludzi o tym nie decyduje.

Nawet ja słyszałam to pojęcie, mam nawet w aparacie w telefonie taką opcję, ale nigdy nie korzystałam~

Wiem, znowu się czepiam, jestem okropna, top attacker na Nakamie <3

Pozdrawiam (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
27.01.2017 22:22
Chlor Online
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Dokładnie Filemon, dobre porównanie XD

Ja się nie znam w ogóle na robieniu fotek, ale zdjęć z HDRem w necie widziałam już zatrzęsienie. A też jakoś specjalnie ich nie szukam. Parę lat temu był jakiś boom na HDR i każdy ze znajomych i znajomych znajomych, kto tylko próbował robić fotki, od razu walił HDRem. Smile

A żeby było na temat - zdecydowanie wolę jak focisz ludzi. Obiekty martwe niespecjalnie mi sie nie podobają w Twoim wykonaniu, niestety nie potrafię powiedzieć, co mógłbyś poprawić, bo jak już mówiłam, nie znam się na fotografowaniu. A to zdjęcie dziewczynek wyżej jest prześliczne.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2017 01:15 przez Chlor. Powód: Poprawiona ortografia)
28.01.2017 01:15
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama