Aktualny czas: 24.11.2017, 22:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Kpina z wymiaru sprawiedliwości
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kpina z wymiaru sprawiedliwości
Tak, ja też myślałem, że coś już na ten temat kiedyś było, ale oprócz kary śmierci nic nie znalazłem.

Chciałbym podkreślić, że to nie tyczy jedynie Polski.

Głośna była sprawa gwałtu z Pietrzykowic, kiedy 16 letnia dziewczyna pod wpływem alkoholowego upojenia straciła przytomność i została zgwałcona przez kilku kolegów. W sumie oskarżono 6 osób. Dostali śmieszne wyroki bo od 1 roku do 2 i to jeszcze w zawieszeniu na 5 lat i grzywny z czego każdy musiał zapłacić na rzecz poszkodowanej 2 tysiące. Nie wiem, co bym zrobił, jakbym był jej ojcem, kiedy usłyszałbym słowa prawnika, które brzmiały: Przestępstwo z art. 198 jest zupełnie innym przestępstwem. W tym wypadku nie mamy do czynienia z przemocą lub przymusem fizycznym bądź psychicznym, czy nawet podstępem. Mamy do czynienia z sytuacją, w której ofiara wskutek upojenia alkoholowego nie jest w stanie racjonalnie samodzielnie podjąć decyzji o obcowaniu płciowym

Ja chromolę! Czyli nie jest ważne rażące naruszenie ludzkiej prywatności intymność, sam nie wiem, jak to nazwać. Samodzielnie podjąć decyzję? Jakby nie patrzeć skoro była nieprzytomna, no to nie było zgody na obcowanie płciowe, więc zrobiono to wbrew jej woli. No to czym to się różni, do diabła. Nie powiem, wzburzające.

Głośna teraz stała się podobna sprawa Brocka Allena Turnera, obiecującego sportowca, który nie dość, że dostał śmieszny wyrok (pół roku) to jeszcze wyjdzie za dobre sprawowanie po trzech miesiącach. 3 MIESIĄCE ZA GWAŁT.
Gdzie jeszcze w pamięci pozostają słowa skreślone przez Emily, ofiarę gwałtu.
Patrzyłam na swoje ciało i postanowiłam, że już go nie chcę. Bałam się go, nie wiedziałam, co się w nim znalazło, czym zostało skażone, kto je dotykał. Chciałam je zdjąć jak kurtkę i zostawić w szpitalu

Na początku czerwca opisała też w liście, wieczór, kiedy doszło do tego traumatycznego zdarzenia i co pamięta, gdy obudziła się w szpitalu:
Miałam wyschniętą krew i bandaże na rękach, łokciach i pośladkach. Pomyślałam, że się przewróciłam, ale wyjaśniono mi, że zostałam napadnięta. Wciąż jeszcze byłam spokojna, miałam wrażenie, że mówią do innej osoby. Potem dostałam do podpisu papiery, na których widniało: Ofiara gwałtu. Zabrano moje ubrania. Stałam zupełnie naga, gdy pielęgniarki linijką mierzyły różne obrażenia na moim ciele i fotografowały je. Potrzeba było trzech osób i sześciu torebek, aby pozbyć się wszystkich igieł z moich włosów. Pobrano mi mnóstwo próbek z waginy i odbytu, nakłuwano igłami, podawano różne tabletki do połknięcia. Nikon był wycelowany wprost między moje nogi. Pochwa była pokryta zimną, niebieską mazią, która miała uwydatnić skaleczenia

Widać jak bardzo traumatyczne było to przeżycie, jak ma zrąbaną psychikę do końca życia. Jak wiele odwagi kosztowało ją opowiedzenie o tym całym bólu, a tymczasem ojciec gwałciciela napisał w liście otwartym, że „20 minut akcji nie może przesądzić o 20 latach życia

20 minut akcji. Czujecie to? A jak potrącisz człowieka, albo z zimną krwią go zamordujesz? To nawet sekundy powinny przesądzić. Nie wyobrażam sobie, jak musiała się czuć, gdy taki tekst padł na sali sądowej i w ogóle musiała tego wszystkiego wysłuchiwać. Nie wiadomo, czy nie będzie potrzebowała pomocy psychologa przez resztę życia, czy nie targnie się na swoje życie, a tutaj gościa nie można przecież zamknąć, bo mu się karierę zepsuje. To jest tak oburzające, że aż nie znajduję słów.

Naprawdę jeśli chodzi o gwałty to jest jakaś plaga tych niskich wyroków. Wystarczy, żeby osoba była nieprzytomna i można robić co się chce. A przecież tyle kosztuje te kobiety powiedzenie prawdy. Muszą cofać się pamięcią do chwil, które najchętniej by wymazały z życiorysu. I wysłuchiwać, głupot w sądzie...
[/i]

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2016 09:41 przez Komimasa.)
01.09.2016 09:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 718
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Kpina z wymiaru sprawiedliwości
Gwałty swoją drogą, ale wczoraj czytałam o tym 17 latku u nas w Polsce. Aż mnie normalnie zagatowalo i normalnie rządam przywrócenia krzesła elektrycznego!! Zamordował 15 latke, żeby jej ukraść telefon wart 200 złotych, możliwe że zgwałcił, ale już nie dało się stwierdzić, bo ciało odnaleziono dopiero kilka dni temu, a zaginęła w kwietniu tego roku. Sku....syn dostał 8 lat!!!!!!! 8 lat z możliwością zwolnienia warunkowego za dobre sprawowanie!!! Ta dziewczyna nie żyje!!! On się przyznał!!!! Gdzie tu jest kuźwa sprawiedliwość!!!??? Niech czeka taką gifa kilka tygodni ze świadomością że umrze, a potem sumac MA Kerala kills minutes ze swiadomoscia Co Co robia, Co bedziesz could, Co zrobiles...
01.09.2016 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
GreedDValentine Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Nie wiem czy będzie to kpina, raczej obnażenie jak nasze prawo jest skonstruowane i jak działa. Sytuacja miała miejsce w Warszawie. Dwóch geniuszy (17 i 18) wpadło na jakże genialny pomysł.
-dajesz ukradniemy samochód
-dobre, ty ale ja nie wiem jak
-kurde ja też nie, i co robimy?
-wiem zamówimy taksówkę, pojedziemy do lasu, zabijemy taksówkarza i ukradniemy auto
-Super pomysł
Pomyślicie pewnie, że to głupi żart. Niestety nie. Zrobili jak ustalono. Zamówili taksówkę, pojechali na obrzeża miasta, mówią by skręcił w las to kierowca skręca. Zatrzymują się. Jeden z Einstein'ów zbrodni wyjmuje nóż i wbija go kierowcy w szyje. Nie przewidzieli jednego. Taksówkarz był hardkorem. Wysiadł z auta, zrobił tulipana z butelki którą miał pod ręką, wyciągnął za ubrania jednego z atakujących i wbił mu go w brzuch zabijając przy tym na miejscu, drugiego ciężko ranił. Logika nakazywała by przypuszczać, że koleś żyje szczęśliwie bo udało mu się ujść z życiem z takiej sytuacji. No nie do końca bo teraz siedzi w więzieniu za zabicie napastnika. Przekroczył granice obrony koniecznej, taki werdykt. Spoko mógł dać się zabić prawda? Tak moi kochani tak właśnie działa polskie prawo Wink Jeśli chcecie parę podobnych historii dajcie znać Wink
04.02.2017 05:25
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%
Komi jak zgwałcisz prawdopodobnie dostaniesz swoje lata, ale bogaci lub ze znajomościami wyjdą raz dwa. No i trzeba też się zastanowić nad karą dla gwałcicieli. Zobacz co powiedział ojciec syna. Czy tu na pewno oby tylko syn jest winny. Tu zawiniło wychowanie, otoczenie, być może też genetyka. Co tutaj da zamknięcie w więzieniu? Jest szansa, że zdegeneruje go do reszty.

Przykład GreedDVValentine natomiast otwiera nóż w kieszeni i pokazuje (bo tu nie świat, a stricte Polska) jak głęboko jesteśmy w dupie. Wiadomo, USA, niektóre stany, wyciągasz strzelbę dziadka i się nie przejmujesz.

Trzeba pamiętać, że prawo stworzyli ludzie i jest ono nienaturalne i pełne absurdów, tak jak społeczeństwo z resztą. Ja nie żyję według prawa, tylko według siebie i mam gdzieś co mówią jakieś kodeksy. Staram się oczywiście nie wchodzić mu w drogę, ale ostatecznie niebo gwiaździs­te na­de mną i pra­wo mo­ral­ne we mnie. Byle tylko nie zaczęło się jak w piosence Judas Priest, a skończyło na The Bobby Fuller Four.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2017 02:42 przez Gosen.)
04.02.2017 13:44
GreedDValentine Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Jeśli chodzi o karę dla gwałcicieli jak również zabójców tutaj przykładem może służyć tragedia z Kamiennej Góry, mężczyzna (niejaki Samuel) nie dostał zasiłku, nie mógł znaleźć pracy to postanowił się wyżyć zabijając siekierą 10-letnią Kamile. Pytanie po co takie persony mają chodzić po tym świecie. Zabić takie osoby w jak najbrutalniejszy sposób to jedyne rozwiązanie jakie widzę.
04.02.2017 14:26
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
(04.02.2017 13:44 )Gosen napisał(a):  Komi jak zgwałcisz prawdopodobnie dostaniesz swoje lata, ale bogaci lub ze znajomościami wyjdą raz dwa. No i trzeba też się zastanowić nad karą dla gwałcicieli. Zobacz co powiedział ojciec syna. Czy tu na pewno oby tylko syn jest winny. Tu zawiniło wychowanie, otoczenie, być może też genetyka. Co tutaj da zamknięcie w więzieniu? Jest szansa, że degeneruje go do reszty.
To krzesło elektryczne.

[Obrazek: monkey.png]
05.02.2017 02:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama