Aktualny czas: 21.11.2017, 00:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książka o piratach? Szukam książki na licencjat.
Autor Wiadomość
Sloyen Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22
Książka o piratach? Szukam książki na licencjat.
Hej! Jest to mój pierwszy skierowany do was temat, więc przy okazji witam serdecznie wszystkich nakama.

Jednym z wielu powodów, dla których uwielbiam OP, jest motyw piratów i żeglugi, zgłaszam się do was więc z prośbą o książki, które poruszają te wątki. Szukam wszystkiego, gdzie pojawi się motyw pirata, grabieży, morskich przygód.

Dlaczego?
Oprócz oczywistego powodu, jakim jest czysta chęć czytania, drugim powodem jest mój dyplom licencjacki. Planuję zrobić animację do książki z elementami fantastycznymi. Oprócz animacji mam zrobić jeszcze parę concept artów do samych postaci oraz środowiska, i planuję jeszcze zadbać o jakieś modele w 3d.
Ot, tak sobie wymyśliłam, że wybiorę sobie jakąś epicką opowieść, którą zilustruję. Będzie to swoista forma reklamy, a ponieważ uwielbiam motyw statków, najlepiej, gdyby książka właśnie choć trochę uderzała o takie tematy. ; )

Piraci z Karaibów, Planeta Skarbów -> coś w tym stylu właśnie. Najlepiej, gdy będą pojawiały się elementy fantastyczne, bo lubię rysować różne rasy/bestie itp, choć zwykłą realistyczną książką o piratach również nie wzgardzę.
Prosiłabym was o jakieś propozycje w komentarzach, plus najlepiej lekki zarys fabuły i argumentację, dlaczego uważacie tę książkę za odpowiednią do promowania środkami ilustracyjnymi.

Dlaczego nie Piraci z Karaibów i inne dzieła, które możemy już obejrzeć na ekranie?
A dlatego właśnie, że chciałabym dać upust swojej wyobraźni, samemu wymyślić wygląd postaci, wygląd strojów i tak dalej, więc najlepiej by było, gdyby dzieło było pisane, na postawie którego nie powstał jeszcze żaden film lub bajka.

Mogą być to baśnie, ale nie komiksy. Może być fantastyka, byle nie science fiction, chyba, że znacie coś, co nie jest czystym i typowym SciFi, jak naprzykład Diuna? (którą niestety możemy już obejrzeć na ekranie (; )

Właśnie! - jeśli nie znajdę obiecującej opowieści z motywem piratów, będę musiała wybrać coś innego, byle też z wieloma postaciami do zilustrowania, z epicką przygodą, paroma ciekawymi miejscami. Mam niestety dużo ograniczeń, takich jak czas (za tydzień powinnam mieć już wybraną książkę, więc nie znajdę czasu na przeczytanie dajmy na to dziewięciu powieści, które mają po parę tomów). Z tego powodu proszę was, jeżeli jesteście chętni mi pomóc, napiszcie od razu dlaczego dana opowieść was zafascynowała, ile ma tomów i dlaczego uważacie, że się nadaje.

Ps. 1 Mogą być baśnie i bajki.
Ps. 2 Tak jak w Diunie i w Piratach z Karaibów bardzo mile widziane różne kreatury/inne rasy.
Ps. 3 Nie chcę, żeby mój dyplom był zbyt wulgarny, dlatego od razu odpuszczam sobie panie z gołym tyłkiem i biustem na wierzchu. Achaja na przykład nie byłaby dla mnie dobrą propozycją.
Ps. 4 Mogą być książki, w których nie znajdę pirata, byleby spełniały inne kryteria. Myślałam nad Siewcą Wiatru, ale wolałabym coś mniej skrzydlatego..

PS. 5 WAŻNE!: Nie chodzi mi o szczegółowy opis, podawanie, czy wklejanie streszczeń z googla, bo nie o to tu chodzi. Oficjalne opisy książek mało co o książce mówią, a z kolei na szczegółowe streszczenia w googlach nie mam czasu, wiec prosiłabym o krótkie informacje takie jak : miejsce akcji, czas akcji, główni bohaterowie, czy pojawiają się inne rasy/potwory i czy mamy elementy fantastyczne, jeśli tak, to np. jakie? Prosto, krótko, byle bym ogarniała, czy warto zabrać się za książkę i brać ją pod uwagę jako dzieło na licencjat, czy nie, może być krótki zarys fabuły, jedno-dwa zdania, jak np: Kobieta, która staje się, nie z własnej woli, kapitanem bandy pirackich rozbójników, razem z nimi przeżywa różne przygody, odkrywając lądy, które jeszcze odkryte nie zostały"

Co chciałam dodać na końcu: będę wam super wdzięczna, a osobie, której uda się strzelić w dziesiątkę, stawiam flachę. Ach, te przekupstwo! Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 00:21 przez Sloyen.)
08.01.2014 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,618
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Książka o piratach? Szukam książki na licencjat.
Wspominasz Planetę Skarbów, a przecież skoro mówisz o książkach, to poprawniej powinnaś rzec: Wyspa Skarbów. Moje dzieciństwo :3 Ale to Ci pewnie nie pasuje, bo wiele powstało już adaptacji dzieła Stevensona. Niemniej jednak jest to dzieło wciąż żywotne wśród artystów, którzy chętnie do niego wracają, więc czemu nie?
Z innych książek o piratach kojarzą mi się polskie tytuły: Karaibska Krucjata (dwuksiąg Marcina Mortki) oraz tom opowiadań Komudy, który się nazywał bodajże Pod Czarną Banderą. Pierwsze nawet dość zabawne i barwne, drugie natomiast już typowo Komudowe, czyli raczej mrok i przemoc.

Edit: Ach, nie napisałem. Na inne rasy bym w nich nie liczył, ale magia, duchy, diabły morskie - czemu nie?

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 00:05 przez Szczery.)
09.01.2014 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
Trylogia Meissnera o polskim piracie : Czarna Bandera, Czerwone Krzyze, Zielona Brama: "Opowieść o korsarzu Janie Martenie" Janusza Meissnera to naprawdę wspaniała historia o polskim piracie i jego przygodach.
To jedna z ciekawszych historycznych powieści marynistycznych, ale także z gatunku płaszcza i szpady. Książka ciesząca się powodzeniem wśród miłośników przygody na morzu

Jacek Komuda: Czarna bandera jest zbiorem sześciu opowiadań o pirackiej braci rodem z Karaibów. Nie ma jednak sensu doszukiwać się podobieństw do bohaterów ogólnie znanego filmu Verbinskiego. Piraci z Czarnej bandery to stare wilki morskie, okrutne i chciwe, klnące na potęgę, szybko chwytające za broń i naprawdę ciężko jest poczuć do któregokolwiek z nich sympatię. A jednak o ich przygodach czyta się z dużą przyjemnością. Największa w tym zasługa stylu Komudy: malowniczy, barwny i świetnie wystylizowany język oraz wiarygodne opisy zdarzeń i miejsc. Także bohaterowie jego opowiadań są pełnokrwiści i realni. Spotykają ich za to nieco mniej realne przygody. I właśnie to jest kolejnym plusem tego zbioru. Oprócz zwykłych morskich wypraw, bitew, abordaży czy pijatyk i bijatyk w portowych knajpach opowiadania Komudy są pełne morskich legend, przesądów, niewiarygodnych postaci z piekła rodem, nadprzyrodzonych elementów. Tworzy się dzięki temu swoisty klimat, czasami nawet ocierający się o horror. A jak w horrorze często bywa, zło nie zawsze musi być pokonane...

, Galeony Wojny Tom 1 i 2: Wspaniale został odzwierciedlony klimat tamtych czasów, łatwo się wczuć w to co się dzieje. Język jest mocny, dosadny czyli taki jaki powinien być w historii o korsarzach, tawernach i starciach galeonów. Z drugiej strony bardzo fachowy, można się sporo dowiedzieć o żaglowcach z tego okresu.
Podoba mi się umiejscowienie w czasie tej książki czyli wojny ze Szwecją jeszcze przed Potopem. Historia o polskiej flocie to bardzo ciekawy temat bo jakby zapomniany. Na pochwałę zasługuje także przedstawienie Gdańska jako wolnego miasta i jak się mieszczanie odnosili do Rzeczpospolitej. Świetnie wykorzystane zostały też postacie i okręty historyczne.
Powieść wyraźnie nabiera tempa gdy już wyruszymy na pełne morze. Podstępy, bitwy, abordaże i pościgi czyli sama esencja .

Rafael Sabatini, "Kapitan Blood,:Niewątpliwie świetna książka. Rzetelna, humorystyczna, gorzko-słodka. Wartości tej pozycji dodaje fakt, iż wydarzenia w niej opisane są prawdziwe i poparte historią.
Miłośnikom żeglarstwa, piratów, egzotycznych krain, a także miłośnikom historii miłosnych, z suspensem czy zwyczajnie osobom lubiącym opowieści przygodowe

Zdzisław Skrok, "Świat piratów morskich":

Marcin Mortka, "Karaibska krucjata":Banda najgorszych zakapiorów z Karaibach pod wodzą zbuntowanego kapitana, który jednak, zamiast wciągnąć na maszt czarną banderę, słucha głosu honoru i nadal służy koronie brytyjskiej. Cóż jeszcze można dodać do tak znakomitej mieszanki? Może garść legendarnych piratów, szczyptę pięknych kobiet, sporą porcję kłopotów i intryg? Jak najbardziej! I to właśnie w karaibskim bulionie serwuje nam Mortka. Tym, którzy już ostrzą sobie ząbki powiem tylko, że załoga Magdaleny to zbiór barwnych i żywych charakterów, które nie pozwolą na chwilę wytchnienia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 00:28 przez Nac.)
09.01.2014 00:05
Sloyen Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
(09.01.2014 00:00 )Szczery napisał(a):  Wspominasz Planetę Skarbów, a przecież skoro mówisz o książkach, to poprawniej powinnaś rzec: Wyspa Skarbów. Moje dzieciństwo :3 Ale to Ci pewnie nie pasuje, bo wiele powstało już adaptacji dzieła Stevensona. Niemniej jednak jest to dzieło wciąż żywotne wśród artystów, którzy chętnie do niego wracają, więc czemu nie?
Z innych książek o piratach kojarzą mi się polskie tytuły: Karaibska Krucjata (dwuksiąg Marcina Mortki) oraz tom opowiadań Komudy, który się nazywał bodajże Pod Czarną Banderą. Pierwsze nawet dość zabawne i barwne, drugie natomiast już typowo Komudowe, czyli raczej mrok i przemoc.

Wspomniałam Planetę Skarbów, bo urzekły mnie takie rzeczy, jak statki które zamiast po morzu pływają po wietrze, szukam właśnie takich ciekawych rozwiązań, które mogą dodać urokowi mojej pracy licencjackiej i wzbudzić podziw w Jury. Wyspa Skarbów ma właśnie, jak wspomniałeś, wiele adaptacji, a ja wolałabym coś Nowego. Wink A czy dwa ostatnie posiadają ciekawy bestiariusz, pojawiają się różne rasy i fantastyka?

Ogółem proszę was właśnie o zawieranie takich informacji (lekkie streszczenie, dwa zdania chociaż o danej książce, o rasach, o środowisku w którym dzieje się przygoda itp) bo nie będę miała czasu wyszukiwać wszystkiego w googlach i czytać streszczeń (już to przerabiałam).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 00:30 przez Sloyen.)
09.01.2014 00:06
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,618
Krucjata to w zasadzie historia grupy oficerów okrętu brytyjskiej marynarki, którzy dokonawszy buntu na atakowanym statku Anglii, dzięki szczęściu i umiejętnościom przejmuje we władanie hiszpański galeon, od tej pory pływając nim jako załoga kaperska. Sprawa się komplikuje, gdy u protektora załogi o statek dopominają się wpływowi Hiszpanie, którzy niedługo potem wszczynają wojnę, która zatrząść ma całymi Karaibami, na morzu pojawia się okrutny pirat, który zdaniem wszystkich nie żył już od lat, a cała załoga głównego bohatera, jak jeden mąż zaczyna bredzić o pojawieniu się na ich okręcie Diabła Morskiego. Książka jest Karaibach, a nie w kosmosie, więc nowych, ciekawych ras nie ma. Jedynie typowe elementy folkloru karaibskiego, typu duchy. Dużo duchów.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

09.01.2014 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Na twoim miejscu <według mnie> przeczytałbym Czarną Banderę Jacka Komudy. Nie jest ona gruba, a to tylko jedna ksiażka, która pokazuje ogólny świat piratów, może uda ci się coś z tego wyciągnąć

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 01:25 przez Nac.)
09.01.2014 00:31
Sloyen Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
No, dziękuję wam. Smile
09.01.2014 00:31
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Jako wielka fanka "Pana Lodowego Ogrodu" polecam oczywiście "Pana Lodowego Ogrodu" (: Uważam, że ta książka pozostawia wielkie pole do popisu (nie zekranizowana, oszczędnie zilustrowana). Nie jest o piratach, ale! statki pojawiają się na kartach powieści nie raz, nie dwa. Nawet statki z lodu.
Jeśli chodzi o rasy, to akcja dzieje się na planecie Midgaard, gdzie wszystko jest trochę podobne do tego co znamy, ale jednak inne. "Ludzie" na przykład mają całe ciemne oczy (jak zwierzęta), dziwne kolory włosów, dużo ostrych, małych zębów no i ogólnie wyglądają ciut inaczej. Zwierzęta są większe, groźniejsze i dziwniejsze i też tu jest bardzo duże pole dla wyobraźni. Jest też kilka postaci z Ziemi, jest magia ( dzięki której pojawia się coraz więcej dziwnych stworzeń wartych narysowania). Główny bohater jest ziemianinem ucharakteryzowanym na jednego z tamtejszych i przybył aby odnaleźć i ewakuować naukowców ze stacji badawczej. Na stacji zastaje szczątki kilkorga z nich, o reszcie nic nie wiadomo, więc udaje się w podróż by rozwikłać zagadkę. Zdobywa przyjaźń żeglarzy - Ludzi Ognia (mi się oni zawsze trochę z wikingami kojarzyli), zdobywa też wrogów i poznaje jak korzystać z tamtejszej magii (w którą nie wierzy, mimo że cały czas jej używa). Mamy trochę klimat mrocznego średniowiecza, przy drugim głównym bohaterze powiewa wschodem (tzn Indie, Chiny - takie miałam skojarzenia), ale nie przez cały czas, gdyż on też podróżuje przez różne krainy, aby "odnaleźć swoje przeznaczenie" d;
Napisałabym coś więcej, ale jestem zmęczona i w ogóle mi się zdania nie kleją, więc tymczasem skończę.

(A książka bardzo wciągająca, szybko się czyta, dużo akcji, ma 4 tomy).

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2014 01:44 przez Chlor. Powód: Poprawiona ortografia)
09.01.2014 01:40
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Tak jest!
Całym sercem i duszą popieram wypowiedź Chlor. Sam aktualnie czytam "Pana Lodowego Ogrodu", a kurcze nie przyszło mi do głowy, żeby go polecić, cieszę się, że Chlor stoi na straży ;]

09.01.2014 01:45
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama