Aktualny czas: 25.11.2017, 03:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki
Autor Wiadomość
Piracik Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Książki
Jakich autorów byście polecili lub nie.

Jakich autorów waszym zdaniem warto zacząć czytać.

Fantasy

Ja ze swej strony polecam Davida Eddingsa, twórczość może nie jest wysokich lotów, ale moim zdaniem ma w swoich pracach humor na niezłym poziomie i tym mnie zafascynował.
No i oczywiście klasyka Fantasy Tolkien kto książek tego autora nie przeczytał, ten nie wie nic o gatunku i nie mówię tu o tych co obejrzeli filmy.

Horror

Zdecydowanie polecam wielbicielom gatunku Nekroskop Briana Lumleya.
Hanibala film w porównaniu z książkami niema szans.

I zdecydowanie polecam Jean M. Auel Sagę dzieci ziemi nie wiem do jakiego gatunku można zaliczyć książki tej autorki.Moim zdaniem saga Dzieci ziemi mieści się w w gatunku fantasy i historia, może nie historia a bardziej początki hostii ludzkości.

Ja ze swej strony polecam wyżej wymienionych autorów, czekam na wasze wypowiedzi i sugestię co warto przeczytać i prosiłbym tylko o wypowiedzi o książkach.
Żadnych mang, komiksów i historii obrazkowych, nic rysowanego.
Aha bo prawie zapomniałem i żadnych adaptacji filmowych nie czytałeś Książki nie polecaj.
18.04.2009 04:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Generalnie nie lubię czytać, ale gorąco polecam wszystkim książki Andrzeja Pilipiuka, a zwłaszcza serię o Jakubie wędrowyczu - bimbrowniku, egzorcyście amatorze. Kawał dobrej książki z przednim humorem.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
18.04.2009 08:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Poziom ostrzeżeń: 0%

Shizumu napisał(a):Generalnie nie lubię czytać, ale gorąco polecam wszystkim książki Andrzeja Pilipiuka, a zwłaszcza serię o Jakubie wędrowyczu - bimbrowniku, egzorcyście amatorze.
Czytałem ^^BArdzo mi się spodobało.A co do książek, to czytam.Od czasu do czasu, książki w szkole ;-)
20.04.2009 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
zig Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 80

Niestety ale mało czytam ale właśnie kończę książkę Ewy Nowak pt " Wszystko, tylko nie mięta", wiem tytuł nie zachęca :mrgreen: koleżanka pożyczyła mi ją i strasznie mi się spodobała. Tylko nie wiem czy ktoś będzie nią zaciekawiony...
Polecam książkę "Odlot na samo dno" świetna historia o dziewczynie, która za wcześnie zakochała się, później wpadła w złe towarzystwo.. :-P
28.04.2009 15:06
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237

Ja czytać lubię, chociaż ostatnio jakoś nie mogę się do tego zabrać. A moim ulubionym, ukochanym pisarzem jest Terry Pratchett ^^

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
28.04.2009 21:30
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

ryba napisał(a):Ja czytać lubię, chociaż ostatnio jakoś nie mogę się do tego zabrać. A moim ulubionym, ukochanym pisarzem jest Terry Pratchett ^^
Od wielu osób słyszałem o geniuszu tego pisarza i postanowiłem to sprawdzić. Zakupiłem "Kolor Magii" i przeczytałem prawie połowę. Nie powiem, że złe ale do mnie chyba jakoś jego humor nie trafia.
28.04.2009 22:54
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

Jeśli mam czas i ochotę to coś przeczytam (między innymi wymieniany wcześniej Pratchett bo lubię jego poczucie humoru). Jednak często przechodzi mi ochota na czytanie jeśli złapię jakiegoś gniota, niestety nie potrafię rzucić książki w połowie tylko muszę ją doczytać do końca. Miałem tak w przypadku "Buszującego w zbożu", przejrzałem tyle pozytywnych recenzji, a dla mnie to było takie dno że zniechęciło mnie na jakiś czas do innych pozycji.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
28.04.2009 22:54
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237

Shizumu: Ja z kolei roftluję przy każdej z tych książek Big Grin Nawet wrzuciłam go do prezentacji maturalnej. Big Grin

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
28.04.2009 22:55
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Ulubieni autorzy: Terry Pratchett, R.A.Salvatore, Magdalena Kozak, Pilipiuk, Sapkowski.
Ulubione książki: Trylogia Wampirza (Nocarz, Renegat, N.I.K.T.) Magdaleny Kozak, 47 Roninów, Historia pana B.

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
28.04.2009 22:59
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192

Ja obecnie się wziąłem za trylogię Roberta Monroe na temat podróży astralnych. pierwszą książkę, czyli 328stron przeczytałem w 2 dni (wyłączając 4 rozdziały przeczytane wcześniej) Dodam jeszcze że normalnie od książek trzymam się z daleka, bo niespecjalnie przepadam. Cholernie wciągająca, przede wszystkim pełna niezbitych dowodów na egzystencję poza cielesną. Już mam w domu drugą książkę i niebawem zacznę ją czytać, jak tylko znajdę wolny czas.

28.04.2009 23:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama