Aktualny czas: 28.07.2017, 17:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: Na kogo oddasz swój jakże cenny głos (bo nawet nie próbuj nie głosować)
Ankieta jest zamknięta.
Bogusława Ziętka 2.86% 1 2.86%
Marka Jurka 2.86% 1 2.86%
Jarosława Kaczyńskiego 17.14% 6 17.14%
Bronisława Komorowskiego 25.71% 9 25.71%
Janusza Korwina Mikke 45.71% 16 45.71%
Andrzeja Leppera 2.86% 1 2.86%
Kornela Morawieckiego 0% 0 0%
Grzegorza Napieralskiego 2.86% 1 2.86%
Andrzeja Olechowskiego 0% 0 0%
Waldemara Pawlaka 0% 0 0%
Razem 35 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Kto na prezydenta.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Kto na prezydenta.
Moi drodzy i ci tańsi :-P Zbliżają się wyborzyska. Niby gówno, bo gówno jest obecnie, i z tym się trzeba zgodzić. Ale każdy z nas mimo wszystko winien zagłosować. Pojawia się problem na kogo... Nigdy nie wiadomo. Ale właśnie po to jest ten temat by to było wiadome. Tzn byśmy wiedzieli nieco więcej niż tylko to co pierdzielą w mediach.
Mam nadzieję że podzielicie się jakimiś informacjami czemu zagłosować na takiego a nie tamtego. Mam powiedzmy kandydata na którego chcę oddać głos.
Jednak należę do głupiej gawiedzi która nie ma pojęcia o tym kto naprawdę jest nam potrzebny. Dlatego też chciałbym usłyszeć co macie przeciwko temu kandydatowi.
Oczywiście możecie tu pisać swoje typy i czemu akurat na tego kandydata głosujecie. Poprzez wymianę informacji może część z nas skusi się by zagłosować (bo są i tacy, którzy nie zamierzają głosować) czy po prostu będą wiedzieć więcej.

Póki co z racji że naprawdę nie mam o tym zielonego pojęcia nie podaję na kogo bym zagłosował.

Ps. A tak z innej beczki to podałem tyle że temat usunąłem. Wolę poczekać.
05.06.2010 00:21
Return to top
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 121

Póki co kampania na dobre się jeszcze nie rozpoczęła,
jest kandytatów kilku dobrych oczywiście z wadami no ale to też ludzie.
Osobiścię nie biorę udziału w wyborach a gdybym brał to pewnie oddałbym głos na wujka Big Grin
Rodzinka Power^^
05.06.2010 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 205
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja chyba zagłosuję na Janusza Korwina Mikke (zawsze miałem problem z odmianą)
Podoba mi się jego zdecydowanie, oraz to, że, przynajmniej pozornie, nie pozwala sobie wchodzić politykom na głowę. Czuję, że byłby dobrym prezydentem.

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
05.06.2010 09:55
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,490

Też zamierzam głosować na Janusza Korwin-Mikkego. Możecie sobie mówić, że to oszołom, ale przynajmniej jest szczery i konsekwentny w swych poglądach. U mnie w akademiku już zbierali na niego podpisy, oczywiście udzieliłem.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
05.06.2010 11:13
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 325

JKM nie wygra, nie ma żadnych szans - strata głosu, ale zrobicie jak chcecie, gościu i tak powyżej 10% nie wyciągnie.

Jak zwykle żaden wybór niczego nie zmieni, więc nie warto sobie zawracać głowy, polityków to trzeba wymienić prawie wszystkich, więc jeden różnicy nie robi. Ciekawe ile lat musi minąć żeby w końcu ktoś zobaczył, że demokracja nie ma sensu.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
05.06.2010 12:09
Jutsu
Unregistered

roronoazoro napisał(a):a chyba zagłosuję na Janusza Korwina Mikke

Grigorij napisał(a):Też zamierzam głosować na Janusza Korwin-Mikkego.

Ja pierdziu, myślałem że mnie wyśmieją, owszem również zamierzam na niego oddać głos.

Gosen napisał(a):Jak zwykle żaden wybór niczego nie zmieni, więc nie warto sobie zawracać głowy, polityków to trzeba wymienić prawie wszystkich, więc jeden różnicy nie robi. Ciekawe ile lat musi minąć żeby w końcu ktoś zobaczył, że demokracja nie ma sensu.

Jeżeli faktycznie masz takie zdanie to głosuj na Janusza ;-)
Zapoznałem się nieco z jego programem, podejściem itd, może budzić to kontrowersje ale ma to sens. Jednak nie do końca przekonuje mnie jego cały plan na zmiany, jest dobry owszem ale mimo wszystko IMO jeszcze brakuje. Nie mniej bardzo dobry kandydat.
05.06.2010 12:37
Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715

Janusz Korwin - Mikke jest dobrym kandydatem i zawsze podzielałem jego poglądy. Wszak startował on w trzech wyborach. Nie zmienia to jednak faktu, że ten człowiek nie ma żadnego poparcia (bądź ma znikome) wśród polityków. A funkcja Prezydenta RP tego wymaga. Jednak potrzebne są jakieś układy. A Korwin jest człowiekiem który mówi co mu ślina na język naniesie. Lubię go, ale na Prezydenta niestety się nie nadaje. No i poparcie ma słabe. Jak zwykle dostanie 2% głosów i na tym się skończy.
Trzeba myśleć przyszłościowo. Głos oddany na takich ludzi moim zdaniem jest głosem straconym. ;-)
Jako, że mieszkam w Łodzi i Lewicy mamy dosyć więc na pewno nie zagłosuję na Napieralskiego. Lepper nawet śmiechu nie jest wart, Pawlak - nie mógłbym słuchać jego orędzia bo nie doczekałbym się kiedy skończy skoro tak wolno mówi :-P , Marek Jurek - fajny i mądry facet, ale trochę za młody, Komorowski - nienawidzę PO (zwróćcie uwagę, że mówi "bede" zamiast "będę", a śmiali się z wypowiedzi Kaczyńskiego), a reszta ma słabą siłę przebicia.
W związku z powyższym pozostaje tylko dwóch - Olechowski - bardzo mądry, stateczny, ma znajomości wśród polityków, mało wrogów, ciekawe poglądy.
No i Kaczyński - ostatnio zagłosowałem na jego brata, poglądy mam te same, tylko obawiam się czy będzie wojna, bo ma tylu wrogów. Denerwują mnie komentarze w stylu - on nie ma żony to kto będzie 1 damą? A co to ma do rzeczy? No ale skoro ma kontynuować dalej politykę swego brata i chcemy żeby coś się zmieniło w tym państwie to lepiej oddać głos na niego.
PO jest partią bogatych, lobbystów. Ja taki nie jestem i bliżej mi do PiS. Kaczyński to przynajmniej patriota, a to dla mnie wiele znaczy.

PS. Tylko nie kłóćmy się w tym temacie.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
05.06.2010 14:14
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 205

Romario napisał(a):Głos oddany na takich ludzi moim zdaniem jest głosem straconym.
Jeśli wszyscy, którzy mieli zamiar głosować na niego tak pomyślą, to na pewno nie wygra. Stracony, nie stracony, każdy głoś się liczy.

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
05.06.2010 14:19
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715

Trzeba myśleć przyszłościowo. Z polityką i prawem mam do czynienia na co dzień więc wiem co mówię, ale może nie potrafię tego napisać wyrazami. Nawet jakby wszyscy co tak myślą oddali na niego głos to i tak nie wygra. Za małe poparcie - trzeba mieć coś około 30% żeby przejść do drugiej tury i ponad 50% żeby wygrać - to jest około 9 milionów ludzi, a Korwin miał najlepszy wynik - 429 tysięcy w 1995 roku. Później było gorzej - 252 i 214 tysięcy głosów. Więc z czym do ludu. To jest tylko start dla promocji własnej osoby. Zwróćcie uwagę, że jest o nim głośno zawsze przed wyborami, a potem cisza. Żeby nie było - napisałem że też podzielam jego poglądy, ale są inni bardziej wartościowi. ;-) Jakby nie było pozory demokracji są zachowane. A i tak wiadomo że walczyć będzie dwóch. Reszta to tylko asystenci.
Lepiej trzeba nakłonić ludzi w ogóle nie głosujących, bo oni stanowią potęgę. :-> W tym roku frekwencja będzie mała (przez tą powódź).

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
05.06.2010 14:27
Jutsu
Unregistered

Romario napisał(a):PO jest partią bogatych, lobbystów. Ja taki nie jestem i bliżej mi do PiS. Kaczyński to przynajmniej patriota, a to dla mnie wiele znaczy.

Nie mam zamiaru bronić PO ale za PiSem na pewno nie będę. Jak to ujęli moi rodzice, PiS jest za najbiedniejszymi i im by dopłacał (stąd ma poparcie) natomiast najchętniej pozabierałby jeszcze więcej tym średnim. Nam się po prostu nie opłaca głosować na PiS. Z kolei zgodzę się z Korwinem, że PiS czy PO to jedno wsio. Może tu procent zmienią jak cała reszta leży... Jak mówi Komorowski mam serdecznie w zaprzeproszeniu, ale nie podoba mi się ta "kampania na wałach". Pan Janusz dobrze mówi widły w dłoń i pogonić.
Z kolei Olechowski? O nim to dopiero mało słyszałem czy też Napieralski, nie wiem więc czemu mam nie głosować na Korwina Mikke. A ten człowiek ma małe poparcie, bo telewizja kładzie mu kłody pod nogi. Ale internet rośnie w siłę, wprowadzono możliwość głosowania przez net?

Warto też zaznaczyć (chyba) że ta partia która dostaje się do drugiej tury będzie miała swoje "coś" w rządzie. Ale może mi się pomyliło to z czymś innym. :-P

Romario napisał(a):Lepiej trzeba nakłonić ludzi w ogóle nie głosujących, bo oni stanowią potęgę.

Wystarczy by poszli po rozum do głowy i zrozumieli czemu tak się stało, to nie zagłosują ani na PiS ani na Po i wtedy by było interesująco.
05.06.2010 14:48
Return to top
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama