Aktualny czas: 19.11.2017, 19:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Kto ukradł jedzenie???
Autor Wiadomość
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Poziom ostrzeżeń: 0%
Kto ukradł jedzenie???
Kto ukradł jedzenie ,czyli jak rozpętałem wojnę z WhiteBeard'em

Czas : Po Thiller Bark
Częśc pierwsza : Wymówka Brook'a!Wyruszamy na St.Vincent!

Wszyscy siedzieli przy stole w kuchni, na pokładzie Sunny Go, w nie najlepszych humorach. Jedynie Zoro spał jak zawsze.
- Sanji, jeść... - jęknął Luffy.
- Zamknij się! - krzyknął kucharz. - Jak mam to zrobić, skoro lodówka jest pusta?!
- Aaale jak to? - odezwał się zdenerwowany Chopper. - Przecież wczoraj była pełna!
-Sanji ,jeeeśc...-nie zważając na Luff'iego ,Sanji wstał od stołu ,i zmierzył całą załogę bacznym spojrzeniem.
-Ktoś włamał się w nocy do kuchni ,i ukradł całe jedzenie z lodówki.Lepiej przyznajcie się kto to!-cała załoga w jednej chwili spojrzała na Luff'iego.
-Luffy! -warknął Sanji -przyznaj się ,że to ty!!
-Nie to nie ja!!
-Tak?!A więc co robiłeś wczoraj wieczorem??
-Byłem w pokoju Frank'iego.Razem z Chopperem i Usoppem graliśmy w karty.
-Mogę to potwierdzic -powiedział Usopp-graliśmy w pokera rozbieranego.Luffy niestety przegrał...Wiecie jakiego on ma....
-Oszczędź szczegółów..-powiedziała znudzonym głosem Nami
-Jakiego??-zapytała zaciekawiona Robin
-ROBIN !!!! -krzyknął Sanji
-Och dobra ,przepraszam-powiedziała Robin
-Zresztą ostatnio jedzenie Sanj'iego zeszło na psy -powiedział Luffy ,który z głodu ,leżał pod stołem-wiecie ,że we wczorajszej zupie..no tej co była na obiad..znalazłem kiepa od papierosa!
Zoro obudził się i zapytał z zaciekawieniem -Czy ta gąbka była biała i chuda??
-Tak ,skąd wiedziałeś
-To Sanji'ego -odpowiedział z satysfakcją Zoro -on pali damskie!
-Zamknij się sałato-włosy -krzyknął Sanji-a ty masza alibi na wczorajszy wieczór??
-Ty chyba kpisz!Całą noc trenowałem!
-Może to były Robin i Nami? -do rozmowy włączył się Usopp
-A chcesz zobaczyc Sunny Go ,od strony morza???- twarz Nami przybrała mściwego wyrazu
-Więc został tylko......]
-Wiem kto ukradł jedzenie!-krzyknął Brook widząc ,że wyliczanka zbliża się do niego.To on bowiem ,w nocy ,zjadł całe jedzenie-To musiał byc jakiś szpieg!Na pewno z marynarki!-dla Luff'iego ,Chopper'a i Usopp'a zabłysły oczy
-Szpieg?? -zapytali z podekscytowaniem w oczach.Reszta załogi patrzyła na Brook'a z zażenowaniem.
-Tak szpieg! -Brook nie mógł uwierzyc ,że łykneli ten bajer.Zostało mu tylko przekonac resztę załogi -i musiał byc bardzo bogaty
-Bogaty?? - Nami dołączyła do grona ?świecących oczu?
-I musiał interesowac się historią !!
-Historią?-Robin oderwała się ,od czytania książki
-To musiała byc kobieta!!
-Kobieta?? - Sanji'emu krew zaczęła lecieć z nosa.
-A jej wspólnikiem był Mihawk
-Mihawk...... - Zoro uśmiechnął się pod nosem.
-Nami gdzie jest najbliższa baza marynarki??-zapytał Luffy.Nami natychmiast poszła do swego pokoju.Chwilę później wróciła z mapą.
-Hmmmm...to St.Vincent....leży niedaleko....jakiś dzień drogi stąd.....
-A więc postanowione!! Płyniemy na St.Vincent!! -krzyknął podekscytowany Luffy
-COOOO???? - Brook nie mógł uwierzyc ,w to co przed chwilą usłyszał.
08.04.2009 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Re: Kto ukradł jedzenie???
Aj, aj, aj... Powiem że jak narazie to kiepściutko się zapowiada...
Przede wszystkim to oczywiste że załoga nie łyknęłaby takiego wkrętu...
I coś co mnie zabolało:
Fantomas napisał(a):-Kobieta?? - dla Sanj'iego zaczeła leciec krew z nosa.

Błagam, popraw to, jestem straszliwie przewrażliwiona na tym punkcie!!! Sanjiemu, nie dla Sanjiego!

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
08.04.2009 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Cytat:-Kobieta?? - dla Sanj'iego zaczeła leciec krew z nosa.
I apostrof niepotrzebny moim zdaniem.
Poza tym spacje robi sie po znakach interpunkcyjnych a nie przed, a jeśli jest to myślnik to i przed i po.

A w ogóle to kiepsko.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
08.04.2009 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

Apostrof niezbędny. Sanji'ego. Shimizu jesteś korektorem i nie znasz odmian imion?

Poza tym jest tutaj inny straszliwy błąd. "Dla Sanji'ego"?!!!

"Sanji'emu krew zaczęła lecieć z nosa". Tak powinno być.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
08.04.2009 16:27
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

Niestety doszło do tego, czego się obawiałam. W końcu pojawił się fanfik pisany na odwal się, bez korekty, pełen głupich błędów i do tego karygodnie krótki. Ja nie chcę z góry osądzać, ja nie powiem "nie pisz", bo nie o to chodzi. Ależ pisz, tylko pamiętaj, to że coś jest "tylko" fanfikiem" nie znaczy, że może całkowicie obejść się bez przestrzegania podstawowych zasad polszczyzny.

08.04.2009 17:01
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296

Co do poprawnej pisownii : za chwilke poprawie błedy.Oczywiście te ,które wiem jak poprawic.Przyznaje się - nie jestem orłem z polaka...
Co do fabuły - w drugiej częsci zacznie się rozkręcac (oczywiście jeśli wogule napiszę) :roll: :roll:
08.04.2009 17:25
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Fantomas napisał(a):wogule
Fantomas napisał(a):nie jestem orłem z polaka...
To niestety widać i to bardzo. Niestety taki minus mocno zniechęca do czytania. Na przyszłość poprawiaj swoje teksty zanim dasz je do przeczytania szerszej publice.

[Obrazek: podpis2.png]
08.04.2009 17:28
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

No to ci może dam parę wskazówek co wymaga poprawienia. Zrobię do na przykładzie wybranego fragmentu:

Cytat: Wszyscy siedzieli przy stole w kuchni ,na pokładzie Sunny Go ,w nie najlepszych humorach.Jedynie Zoro spał jak zawsze.
-Sanji ,jeśc....-jęknął Luffy.
-Zamknij się!! -krzyknął kucharz-jak mam to zrobic ,skoro lodówka jest pusta!!
-Aaale jak to??-odezwał się zdenerwowany Chopper-przecież wczoraj była pełna!

Powinno być:
Wszyscy siedzieli przy stole w kuchni, na pokładzie Sunny Go, w nie najlepszych humorach. Jedynie Zoro spał jak zawsze.
- Sanji, jeść... - jęknął Luffy.
- Zamknij się! - krzyknął kucharz. - Jak mam to zrobić, skoro lodówka jest pusta?!
- Aaale jak to? - odezwał się zdenerwowany Chopper. - Przecież wczoraj była pełna!

Jak widzisz po myślniku i przed dajemy spację. Dajemy też spację po przecinku, ale nie przed (tak samo z kropką). Wielkkropek to trzy kropki, a nie cztery. Używamy jednego lub trzech wykrzykników (podobnie pytajników), a nie dwóch. Uważaj też na polskie znaki.

Pamiętaj, że poprawna pisownia obowiązuje też w postach. Jako moderator tego działu muszę zwrócić na to uwagę. Jeśli masz problemy z ortografią, proponuję używać przeglądarki, w której są podkreśnalne błędym czyli np. firefox.

08.04.2009 17:35
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%

OPZ to co fika nie tyczy kochaniBig GrinBig Grin

Ja ci powiem tak, jesteś młody, nie podałeś wieku, i cię traktujemy jak dorosłego. Ale nie powinieneś ukrywać wieku, możesz mieć słabą psychikę ( ja mam) i może nie wytrzymać ona krytyki. Co więcej masz prawo robić błędy, ja nauczyłem się pisać w liceumBig Grin

Nie zniechęcaj się wtedy jest najgorzej, a ja swoje zdanie na temat tego fika przemilczę, uwierz tak będzie lepiej, ja jestem bardzo krytyczny.

By nie było offtopu jako takiego napiszę 2 rzeczy.

Sanji nigdy nie wydarłby się na Robin w ten sposób. Znaczy, dałoby się, ale musiałaby być odpowiednia sytuacja. To jest nie możliwe, ja za OOC nie przepadam.
Kolejna sprawa Luffy krytykuje żarcie...

Najgorsze są dwie sprawy. Krótkie i co jeszcze gorsze sam dialog. I tyle mego zdania.
Powiem ci jedno. Na com.pl zjechano Caeliona za "Bajkę na dobranoc" mimo, iż miało być ciekawie, teraz ciężko mi załatwić by wprowadził drugą część a poprawił pierwszą. On mi wyjaśnił jak to ma być ja mu parę rzeczy wytłumaczyłem, no i mówił, ze napisze, ale krytyka mocno go zniechęciła. Jesteś nowy w tej "branży".

Vampi, przydałby się ten temat "Co uważasz o krytyce". Niektórzy się powtórzą, ale np Fantomas napisze, może i Caelion się odezwie.
No to ja spadam spaćSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

09.04.2009 02:27
PaSaT Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 368

A mi się podoba, nie jest za długi i bardzo dobrze, spokojnie mogłem go przeczytać, dałeś tu charakterystyczne reakcje całej załogi. Może trochę przesadziłeś z Zoro i Robin, ale ogólnie fajnie wyszło. Co prawda nigdy by tak nie zrobili, ale da się na to przymknąć oko ;-) Tylko gdzie wymówka skierowana do Franky'ego? :-) I potwornie dużo błędów narobiłeś, jak chcesz się czymś pochwalić lub pokazać innym co zrobiłeś to dawaj to starannie zrobione, o ile to od ciebie zależy...

A tam, gdzieś daleko, zostawiłem wspaniałego przyjaciela, którego na zawsze zapamiętam, ale już nigdy nie zobaczę...
Nightwish-Imaginaerum~!

[Obrazek: 375704Casshern_Sins1.jpg]
11.04.2009 17:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama