Aktualny czas: 23.11.2017, 12:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kultura przy stole.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kultura przy stole.
Tylko o niej i tak dość szeroki zakres różnych nietaktów to obejmuje.

Czy jak widzicie, jak ktoś pije z łyżeczką, bierze ciasto palcami z talerza ogólnego, ma łokcie przy stole, to czy widzicie w tym coś złego? Może ewentualnie pomyślicie, ze nie jest taka osoba właściwie wychowana, ale czy to odbije sie w jakikolwiek sposób na relacjach z nią?

O siorbaniu i mlaskaniu to już tu nie mówię.

Ja powiem tak potrafi mi się zapomnieć takich podstaw, ale nie robię z tego powodu scen, no bo cóż i jaki to problem? Kto w ogóle dał komuś prawo sądzić, że np picie z łyżeczka jest złe i ma być tępione pod przykrywką "kultury"?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.04.2009 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Komimasa napisał(a):Kto w ogóle dał komuś prawo sądzić, że np picie z łyżeczka jest złe i ma być tępione pod przykrywką "kultury"?
Może nie kto, ale co - tradycja, zasady "sawła wiwru".

Mnie osobiście bardzo to wszystko nie razi, ba, sam czasami się łapię na tym, że robię coś nie tak jak się powinno.

Ale to wszystko zależy od okoliczności i od relacji z daną osobą - w czasie zwykłego spotkania z kumplami nie będę nikogo ganił, że siorbie ;-) Co innego oficjalne spotkania itp.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
12.04.2009 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja się osobiście interesuje Savoir Vivre'em, dlatego razi mnie nietaktowne zachowanie przy stole. Niemniej nie robię afer jak ktoś położy nóż ostrzem do środka a nie na zewnątrz. Picie z łyżeczką, dlaczego jest niekulturalne? Proste. Kiedyś dawno temu jakiś Rosjanin na dworze Cara któregoś pijąc w ten sposób stracił oko, gdyż ktoś wpadł mu na plecy. Wrzaskiem zepsuł całą ucztę. I od tamtej tak się nie robi, by nikomu obiadu nie zepsuć.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
12.04.2009 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

Uważam jedynie żeby mi jedzonko nie wylatywało z ust ;-) Bo takie plucie żarełkiem jest troszkę "nie smaczne".

A takie sawłar wiwre np. jedzenia banana widelcem i nożem (gdzieś w telewizji to wdziałem) jest dla mnie po prostu śmieszne.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
13.04.2009 00:06
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 861

Ja tam nie zwracam na to uwagi, może dlatego że rzadko jadam w jakiś restauracjach a jak już się zdarzy to sami swoi i się nie krępuje. Nie wiem czemu te łokcie na stole to takie niekulturalne, mi się wygodniej tak wcina obiadek.
13.04.2009 08:49
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

A pizzę jecie łapami czy kulturalnie nożem i widelcem? Nie rozumiem jak można to jeść widelcem, przecież pizza by mi wystygła zanim bym zdążył ukroić kawałek xD

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
13.04.2009 09:29
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Zależy jaką, zależy gdzie. Amerykańską pizzę jesz jak chcesz. Włoską nożem i widelcem. W restauracjach zawsze użyjesz sztućców, ale w knajpkach pokroju pizza hut niekoniecznie...

Łokcie na stole są niekulturalne w przypadku jeśli ktoś obok Ciebie siedzi. Jeśli tylko na przeciwko, albo jesteś sam, to łokcie są w porządku.

13.04.2009 09:55
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522

Ja to już się odzwyczaiłem z łokciami na stole jeść. Bym chyba nie potrafił nawet. Nie znam wielu zasad Savoir Vivre'u, ale stosuję się do tych, które znam. Uważam, że te podstawowe rzeczy, jak niesiorbanie, jedzenie z zamkniętymi ustami, nie picie prosto z gwinta powinny być dla ludzi normalką, bo sam nie lubię, jak ktoś mi obrzydza posiłek Tongue

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
13.04.2009 10:02
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

No to oczywiste.

Ja do tego uwielbiam jeszcze szczególiki pokroju rozłożenia sztućców, kolejności nakładania sobie potraw itpSmileSmile

13.04.2009 10:04
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%

Vegi napisał(a):niesiorbanie, jedzenie z zamkniętymi ustami, nie picie prosto z gwinta

O takich "podstawach" to ja nawet nie myślałem. Ale jem z rodziną ciasto, herbata gorąca a matka " nie pij łyżeczką". No to co ja ryja mam sobie oparzyć? Albo ojciec był dobryBig Grin Próbował kulturalnie tym do nakładania ciast przyrządem nałożyć sobie jabłecznika. Ale nie mógł, oczywiście wziąłby to widelcem swoim czy rękami poszłoby bez problemu, ale nie, trzeba poczekać aż zrobi się "dojście".

Mało tego ile razy mi jedzenie upadło na obrus biorąc to widelcem. A palcami nigdyTongue

Podstawy podstawami no ale kurde. A, ja sobie tam mogę z łyżką wpić w takim razie, mam okulary, więc nic mi się nie stanieTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

13.04.2009 11:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama