Aktualny czas: 21.09.2017, 12:43 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Kupowanie prezentów
Autor Wiadomość
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 550
Poziom ostrzeżeń: 0%
Kupowanie prezentów
Gdybym pisał do siebie umieściłbym ten temat w kontrowersyjnychTongue.
Nie będę ukrywał, że prawie zawsze drażni mnie ten temat. Nakamowe prezentowanie lubię bo nie występuje tam większość problemów prezentowania świątecznego. Natomiast jak się zbliża gwiazdka...
Do mnie zawsze zjeżdża się rodzina. I jest wielka dyskusja komu kupić I ZA ILE. W nakamowym prezentowaniu jest limit(20zł?) co od razu odchodzi jedna spina a i odchodzi druga mianowicie z małym limitem pieniężnym nie kupi się raczej nic szczególnie potrzebnego, raczej jakąś pamiątkę, mającą wywołać uśmiech. To jest fajne.
Natomiast przy stole świątecznym gdy wszyscy rozpakują prezenty, patrzą po sobie, zaczynają kalkulować i zastanawiać się od kogo co...brrr jak ja tego nie lubię.
Moja kumpela też ma w rodzinie limit pieniężny co daje każdemu z grubsza równowartościowy prezent, fajne to. Problem w tym, że ja sam nie chcę też dawać ludziom równowartościowych prezentówTongue. Bo na kogoś chcę wydać a na kogoś innego już mnie kieszeń boli i raczej nic w tym nic złego(...nie?).

A i samo kupowanie też mnie boli. Bo nie chcę kupić dupereli co wywoła uśmiech a potem nie wiadomo co z tym zrobić. A kupowanie czegoś trafionego sprawia mi problem, może nie mam wyobraźni, nie wiem. Jak ktoś ma mocno nakierunkowane hobby to wiadomo ale przy większości osobach nawet najbliższych potrafię stracić grube godziny na zastanawianie się. A przez to mam też wrażenie, że cały rok składa się z kupowania prezentów od jednego zastanawiania się do drugiegoTongue.
A przy tym tak się składa, że trafione prezenty są z reguły drogieTongue. Bo jeśli czegoś naprawdę potrzebuję i kosztuje 50 zł to po prostu to kupuję.

Jak tak myślę to na święta chciałbym mieć chyba taki system mikołajkowy:Limit pieniężny+losujemy osobę której dajemy prezent. O i jeszcze opcja do zaznaczenia"Nie chcę dupereli, proszę o porządny prezent za sumę kulminacyjną z 3 gwiazdek"XD. Idealnie.

A Wy co o tym myślicie?

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2016 21:09 przez xaton.)
03.11.2016 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,095
RE: Kupowanie prezentów
A to przyznam CI, że dziwi i smuci mnie sytuacja w domu Twoim, bo dla mnie (na moje szczęście) brzmi to obco - może dlatego, że u nas święta spędza się w skromnym gronie - ja, rodzice, siostra i szwagier, toteż nie ma tu miejsca na wiele "knucia", porównywania i oceniania. Może co najwyżej z mamy trochę w zeszłym roku było śmiechu ze strony rodziny, bo obdarowała mnie na święta (oprócz przewodnika o Czechach, no to było spoko) różnymi witaminami xD Od razu wszstkim przed oczami stawały te wszystkie reklamy z osobami starszymi, jak to pełna miłości młodzież obdarowuje je środkiem tranowym na serce aby dłużej żyły, tylko że tutaj role były lekko zamienione ;p
No i u mnie to ryzyko sytuacji o których mówisz zostało też zniwelowane przez to, że często ktoś mówi wprost co by mu się spodobało, i idzie mu się na rękę. Jest to łatwy sposób aby komuś dać co mu się naprawdę spodoba/przyda, ale tak naprawdę znika też pewna magia. Dlatego lubię kogoś zaskoczyć prezentem, bo w rodzinie mam na to małe szanse, niestety.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

03.11.2016 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 838
Pomijając otoczkę rodzinnych świąt o czym zwyczajnie pisać nie chcę.
To się jakoś pół miesiąca temu zastanawiałam czy jest taka strona, gdzie ktoś sobie zaznacza co chce sobie kupić i tworzy się taka duża lista ze wszystkim. Ja tak mam że tu lakier, tam suszarka, tam perfum, tam książka i tak dalej. I chodzi o to by nie była to strona nie wiem, tylko o kosmetykach, a o wszystkim i każdy zainteresowany w razie kłopotów mógłby wejść i sobie spojrzeć w razie problemów. Z tego powodu po części nawet nie startuję w mikołajkach nakamowych^
03.11.2016 21:56
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,759
Imi, była taka strona, moja koleżanka swego czasu z niej korzystała, była z tych co się nie wstydzą powiedzieć "ej, kto będzie tak dobry i mi kupi...?" (przy czym nie jest natarczywa, taki ma po prostu styl xd). Wrzucała na fejsa swoją listę życzeń przed urodzinami, żeby ludzie mogli sobie popatrzeć, co by chciała dostać i było to robione za pomocą specjalnie pod to zaprojektowanej stronki.

Ja nie lubię prezentów robić, czasem wpadnie mi do głowy fajny pomysł, to się zajawię i zrealizuję, ale bardzo często brak tego pomysłu i wtedy polowanie na prezent zmienia się w straszną męczarnie - nużące poszukiwania przedmiotu, który i tak pewnie wyląduje gdzieś na dnie szafy, najgorzej :/

Lubię robić i dostawać ręcznie robione rzeczy, nawet jeśli jest to tylko laurka. Większość z nich chomikuję Smile Przywykłam do tego, że nie stać mnie na drogie prezenty, a sama otrzymuję często bóg wie jakie cuda, bo mam strasznie dzianego wujka, który lubi przyszaleć z podarkami. Więc problem patrzenia po rękach "kto ile wydał" na szczęście nie występuje u nas, bo nikt nawet nie próbowałby konkurować z wujowymi giftami xd Ja w tym roku szykuję tylko prezenty dla sióstr i mamy.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
03.11.2016 23:43
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,045
Tak, wydaje mi sie, ze nawet wiecej niz jedna tego typu stronka istnieje, kiedys mialam nawet swoją listę na http://www.chce.to ale nie wiem czy to nadal działa (na komórce cos mi sie nie chce załadować)

[Obrazek: h3sygn.png]
04.11.2016 00:12
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,256
Poziom ostrzeżeń: 5%
U mnie też jest skromnie, w dodatku prezenty zawsze są podpisane, teraz będzie jeszcze skromniej, ech, nie chcę o tym myśleć. W każdym razie strasznie kwasową masz tam atmosferę Xaton, współczuję.

Jeśli chodzi o prezenty to tak naprawdę trudna kwestia, zwłaszcza, jak się tego wcześniej nie zaplanuje. Bo nagle nie da się kupić za granicą płyty, by na dniach przyszła, niestety. Często też, nie wiemy, czy dana osoba coś ma, czy się nie zdubluje. Tak miałem, gdy mieliśmy ojcu kupić książkę, nie kupiliśmy i dobrze, bo się okazało, że już ją skubany kupił. Szczery ma sporo racji, że jak kupujemy komuś coś, co on chce, to zabija się taką specyficzną magię wokół tego wszystkiego. Chodzi mi o sytuację, gdy zostaje nam wskazany dany przedmiot. Staram się więc tego nie robić i zwykle, śmiem przypuszczać, że potrafię siorę zaskoczyć. Albo potrafiłem?
Taka strona wydaje się w porządku, ale to musiała by być fest popularna, by każdy tam miał taką listę. Ogólnie wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak nietrafiony prezent. Dostałem raz na urodziny alkohol. Raz że była kupa śmiechu przy tym, dwa, buteleczka poszła na sylwestra. Myślę, że to jest kwestia głównie oczekiwań. Że ktoś nie wiem na co liczy, ale jeśli tak oczekiwań nie ma, to zawsze będzie fajnie.

Tu też fajnym wyjściem jest złożenie się na coś. Ciężko coś kupić naprawdę dobrego za nie wiem 30-40zł, ale jak się tak złożyć w 3-4 osoby to nagle tworzą się naprawdę spore możliwości. Najczęściej ktoś z osób składających się też zna lepiej osobę obdarowywaną, więc dużo łatwiej "trafić".
Niemniej nie raz miałem sytuację, że zbliżały się czyjeś urodziny i leciała konspira "a co Ty kupujesz" i burza mózgów xd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.11.2016 00:29 przez Komimasa.)
04.11.2016 00:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 882
Nienawidzę prezentów. Jakichkolwiek, czy dla mnie czy dla kogoś. Chciałabym żyć w świecie, gdzie coś takiego nie istnieje. Zawsze jest problem, co komu dać. Nie jestem fanką kupowania, jak już komuś coś daję, to robię to własnoręcznie. Chłopak kocha Gwiezdne Wojny, to dostał głowę Vadera z modeliny. Były przyjaciel kochał Wiedźmina, to dostał szkatułę z malowaną głową wilka. Ale to są "łatwe osoby", że od razu wiadomo, co im można dać. Z tego też powodu na gwiazdkę w rodzinie nikt ode mnie nic nie dostaje. Co mogę dać rodzicom, którzy w sumie nie mają żadnych zainteresowań? Jedynie mama lubi sztukę, ale co ja mogę jej dać, jak wszystko sobie sama kupuje... A kilkanaście świąt z rzędu nie będę im dawać portretów. Najchętniej bym też nic nie dostawała, ale wiadomo, jak to jest. Brat co chwilę lubi innego i mu nigdy z prezentem nie trafię ani nie dogodzę. I lista osób się kończy.
Za to lubię chodzić po sklepach i oglądać te wszystkie rzeczy wystawiane na promocjach.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.11.2016 01:20 przez Chisu.)
04.11.2016 01:19
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 384
Poziom ostrzeżeń: 5%
Niestety nie mam rodziny....ale mam za to przyjaciół Smile zawsze staram się robić prezenty, które poniekąd staram się sam wykonać, zamiast po prostu kupić jakąś tandete w markecie. Ostatnio dałem znajomym album, gdzie na przodzie były nasze profilowe zdjęcia, a w środku było 100 zdjęć z ponad 10 lat znajomości, no i miejsce na dalsze zdjęcia Smile

Także fajnym prezentem dla przyjaciół o ile jest zgrana paczka, to kalendarz 3 częściowy też ze zdjęciem ekipy Smile

Nie lubię bibelotek, które stoją na półce i tylko się kurzą ;P

[Obrazek: 205ee7p.png]
12.11.2016 13:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama