Aktualny czas: 26.09.2017, 03:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Kwasy sylwestrowe
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kwasy sylwestrowe
Niektórzy powiadają, że ja to tak lubię wziąć wszystkie grudy i wysypać na środku podłogi, może coś w tym jest, ale zmieniać się nie mam zamiaru, a przez 4 godziny jazdy autobusem zdążył mnie ogarnąć wystarczający smutek, by specjalnie i takim podejściem się nie przejmować.

Jak większość pewnie wie, sylwester taki "nakamowy" był organizowany w Krakowie, gdzie miejscem miało być lokum Pudla i Bisco. Bardzo miło z ich strony, bo nasza grupka się już na tyle rozrosła, że ciężko jest się pomieścić w zwykłym lokum w bloku. Minusem pewnym było jednak to, że byliby też ich znajomi, czyli dla nas tzw "randomy". Na miejscu ich znajomych czułbym się dziwnie, że nie mogę przyjść na imprezę przez nich organizowaną. Może to się trochę nie podobać, ale nawet dla mnie jest to zrozumiałe.
Dowiedziałem się jednak o tym sylwku pocztą pantoflową. Moim zdaniem tutaj pojawił się pierwszy poważny błąd. Można wiele mówić o tym forum, ale jest ono swego rodzaju spoiwem i jeśli jest załatwiana impreza, nazywana nakamową, to powinien być założony taki temat na forum, by wszyscy wiedzieli. Niestety tematu nie było z dość wiadomych przyczyn, nazywam to "nakamą w nakamie". Dowiedziałem się np, że jedne osoby po prostu zostały zaproszone inne najzwyczajniej w świecie chyba nie były zbyt mile widziane.

Dark (u niego był poprzednio sylwek) nie wiem, czy został zaproszony, ale on ma tez swoich ziomków i robi swojego sylwka, który z nakamą nie miał nic wspólnego tak właściwie. Na tym sylwku mieli być jego znajomi, więc komu to przeszkadzało.
Na urodzinach Kassztana gadałem o tym z Raiem. Mi się nie podoba selekcjonowanie nakamy, ciężko jest to dla mnie nazwać wtedy imprezą nakamową. Plus obcowanie z randomami i sama odległość. To wystarczyło, bym podjął prostą decyzję, że wolę jechać do Darka na sylwka, bo właściwie wszystkich tam znam, z darkiem się pogra na sonce czy coś, będzie gitara. Wcześniej miałem w ogóle inne plany, ale mniejsza z tym. No i paxi wraz z Kassztanem też podjęli decyzję, że jadą do Darka (tutaj nie są mi znane konkretne powody, więc ich nie przytaczam, ale ich też zna Dark i jego ziomki, bo znamy się z Kociołkonów, gdzie na osttani przypominam była jawna lista na forum) Byliśmy wtedy na urodzinach Kassztana, więc było tam więcej osob w tym byli jeszcze Cthulhu, Zoro, Szczery czy Eini. Ogólnie Eini czuła się rozerwana i świetnie ją rozumiem, bo to przykre. Szczery w sumie nie pamiętam, czy chciał się wybierać, czy nie, na pewno nie zgłaszał, że jedzie do darka. Okazało się, że "Wrocław", jedzie do Darka, czego ten w ogóle nie planował. Już jak wracałem z Raiem wiedziałem, że z tego będzie kwas, bo Kraków rok temu przyjechał na zachód, a teraz Poznań i Wrocław nie przyjadą do Krakowa...

Na pierwszy rzut oka tak to może wyglądać, ale klnę się na co się da, że gdyby impreza sylwestrowa była organizowana w Krakowie w taki sposób, jak była Darkowa (czyli wszystko JAWNIE) to i bym te 8 dych wydał, żeby jechać na nakamowego sylwka. Mnie zniechęcił sposób organizacji. Nie można jednak mówić, jak to padły słowa na grupie fejsbukowej, że Dark sobie organizuje własnego sylwestra i to jest dwulicowe i bóg wie co jeszcze.

Żeby była też jasność. Ja nie zarzucam nic Pudlowi czy Bisco. Każdy jak organizuje imprezę właściwie sam decyduje, kogo zaprasza, kogo nie. Prawo święte organizatora. Tylko wtedy to już nie do końca jets impreza nakamowa. Skoro mieliśmy do czynienia z selekcją, czy randomami, nie powinno nikogo dziwić, że nie każdy się wybierze na takiego sylwestra. Tymczasem mam wrażenie, że zostało to odebrane właśnie tak "przecież my już organizujemy nakamowego sylwestra", co niestety w moim odczuciu mija się trochę z prawdą.

Całości oczywiście dopełniają wypowiedzi Szoguna, który jak zwykle jest w gorącej wodzie kąpany. Znam go od bardzo dawna, był pierwszym nakamą, którego poznałem w irl i wiem, że ma trochę taki charakter, ale jest to też spowodowane tym, że dla niego nakama jest bez dwóch zdań rodziną. Zawsze jak gadaliśmy to podkreślał, a teraz doszło do takiego no niezbyt ładnego zajścia i to wytrąciło go chyba z równowagi. Ale facet chciał po prostu zobaczyć się z nami, z ludźmi, których uważa za rodzinę, czy w tych intencjach jest coś złego? Zła jest tylko forma przekazu.

Tak naprawdę to nie jest niczyja wina, że tak to wyszło z tym sylwkiem. To jest kwestia nieporozumienia, wyciągania pochopnych wniosków, plus nerwowego podejścia. Szkoda, że w tym roku nie wyszedł taki faktycznie nakamowy sylwek, że doszło do takich podziałów. Mam nadzieję, że "Kraków", nie będzie tego brał do siebie i to nie wytworzy dodatkowe podziału. Nie dziwię się też poddenerwowanej Bisco, chciała dobrze, naprawdę dobrze, ale niestety jak się, moim zdaniem, robi imprezę i nazywa ją nakamową, to nie powinno być wybierania sobie, kto może przyjść kto nie. Myślę, że ponieważ Bisconie siedzi tak w nakamie, nie była po prostu tego świadoma, czy jest więc powód, by i na nią się gniewać?

Myślę, że przyjrzenie się tej sytuacji pozwoli nam uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, a jeśli tak, to warto wysypać te brudy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2014 19:22 przez Komimasa.)
07.12.2014 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Kwasy sylwestrowe
Drama na Nakama, drama na Nakama, drama na Nakama do rana~~

Co zaś do Bisco przytoczę tylko jedno zdanie tej osoby z grupy na FB "Obejrzelibyście w końcu jakieś ambitne anime zamiast One Piece". Powiem szczerze, że zaliczyłem wtedy (i chyba nie tylko ja) ostrego facepalma i zwątpiłem w tę osobę kompletnie. Tak to się kończy, jak osoby z Nakamy zapraszają swoje warzywa do grupy (co pojawia się jakiś partner któregoś z nakam niezwiązany z grupą to wynika zawsze jakiś kwas).

Inna sprawa jest taka, że ludzie mają tendencję do przewartościowywania Nakamy jako takiej. Niektórzy chcą żyć w świecie niczym z łanpisa gdzie każdy każdego kocha, nie ma ludzi bardziej i mniej lubianych, a wszystkie sprzeczki kończą się łzawym godzeniem. Niestety, realny świat tak nie działa, a prawdziwi ludzie nie mają tak płaskich charakterów jak postaci z chińskiej bajki. Jeżeli jest jakaś większa grupa ludzi (bo wbrew pozorom Nakama jest całkiem spora) to oczywiste, że porobią się aympatie, antypatie, a nieporozumienia będą na porządku dziennym.

I, na sam koniec, ja sie cieszę, że sylwka spędzę jak co roku - w Skarżysku-Kamiennej z Grigiem, Zielonym Randomem i nieznanym tutaj Doolem, więc nie muszę wybierać na który z tych sylwków jadę (zwłaszcza, że i tak nikt mnie nie zaprosił Big Grin ).

[Obrazek: Z6ihek4.png]
07.12.2014 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,919
Poziom ostrzeżeń: 0%
Po pierwsze, sylwester w Krk nigdy nie był (przynajmniej przeze mnie) nazywany nakamowym. Tak jak to Komi napisałeś, nie było o nim informacji na forum, a więc za nakamowy uznać go nie można i tyle. To samo tyczy się Darkowego, ale ten od samego początku takim nie miał być.
Kiedy na imprezie u Fusza ja i Ryu ustalaliśmy z Pudlem i Bisko tego sylwka, byłem święcie przekonany, że będzie taki jak dotychczas: wszystko powiedziane na forum, kto chce niech przyjeżdża. Niestety potem wyszło szydło z worka i cała zabawa została, było nie było zatajona.

Po drugie, Shogun przesadził, jakby tego nie nazwać: przesadził i teraz po tym jak kopnął większość nakama w 4 litery ciężko mu już będzie wrócić, tak jak to robił dotychczas.

Po trzecie, ta cała Bisko to ja nie wiem, jakaś dziwaczka, nie lubię osób, które nie wiedząc prawie nic na dany temat wypowiadają się nań w taki sposób. I mimo tego, że teraz nie spędzę sylwestra jak co roku z Rdr, Bizą czy Ryuugą i jestem jeśli chodzi o imprezę na lodzie, to nie chcę iść na sylwka do kogoś kto w taki sposób traktuje ludzi których lubię.

PS: Po tym nowym roku trzeba by ot po prostu założyć temat i jak ktoś będzie wiedział, że może zaprosić nakamów to się wypowie.

PS: Głupio to jednak wygląda trochę, że serio my z południa ostatnie dwa lata jeździliśmy do wro, pod Poznań, a teraz wro już się do nas nie chce, ale! To inny typ sylwka więc do wybaczenia.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
07.12.2014 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Komimasa napisał(a):Żeby była też jasność. Ja nie zarzucam nic Pudlowi czy Bisco. Każdy jak organizuje imprezę właściwie sam decyduje, kogo zaprasza, kogo nie. Prawo święte organizatora. Tylko wtedy to już nie do końca jets impreza nakamowa. Skoro mieliśmy do czynienia z selekcją, czy randomami, nie powinno nikogo dziwić, że nie każdy się wybierze na takiego sylwestra. Tymczasem mam wrażenie, że zostało to odebrane właśnie tak "przecież my już organizujemy nakamowego sylwestra", co niestety w moim odczuciu mija się trochę z prawdą.
POLAĆ MU KUBUSIA! Nawet jeśli tak jak Dawidos mówi, impreza nie była nazywana nakamową, to kwas z Szogunem trochę wskazywał na to, że jako taką ją postrzegał i miał pretensję, że inni nie widzą go podobnie. Za Komim: jeśli impra nie była otwarta dla wszystkich z forum to bezczelnym jest wymagać od nich, że "macie być na naszej bibie", skoro może doprowadzić to do sytuacji, w której nie mogą spędzić wieczoru z Nakamami, którzy na elitarną bibkę nie zostali zaproszeni. Dla mnie sytuacja z anusa, nie powinna w ogóle mieć miejsca, bo to takie wymuszanie na innych, by skakali jak im się zagra.

Orzi napisał(a):Powiem szczerze, że zaliczyłem wtedy (i chyba nie tylko ja) ostrego facepalma i zwątpiłem w tę osobę kompletnie.
No ja skisłam ździebko xD Tak jawny troll, śmiechłam z tego i od tej wypowiedzi już nie byłam w stanie traktować sprawy poważnie, tylko jak taki ból rzyci internetowy.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
07.12.2014 19:10
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 588
Jako Krakowiak: Mogę powiedzieć, że dowiedziałem się o tej imprezie jak Komi, od kogoś innego. Tak trochę się zdziwiłem, ale nie zamierzałem się osobiście wpraszać skoro nie zostałem zaproszony ani nie było to organizowane przez Forum (Nakamę). Tak jak Komi i Szogun, odbieram szczerze was jako rodzinę i tak zamierzam traktować, mimo wszelkich kłótni(Swoich nielubień i Lubień). Mimo wszystkich "kwasy", zawsze będą istnieć, tacy są ludzie.

[Obrazek: Akuro3.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2014 22:36 przez Yoh.)
08.12.2014 22:35
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,131
Jedyne co moge zaproponowac to to, by nakamowego sylwestra rozkminiac wczesniej i by Okiren z Got przyjechały Big Grin wiec w 2015 sie uda Smile

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
08.12.2014 22:53
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 588
Popieram Nami ^.^, Chciałbym się w końcu zobaczyć z Okiren i Gociakiem v.v Ze wszystkimi nakama Sad
Okiren była tak blisko a nawet nie wiedziałem i nie miałem okazji jej zobaczyć Sad (Była w Krk... Sad )

[Obrazek: Akuro3.jpg]
08.12.2014 22:55
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,919
Ja to myślę by zrobić temat zaraz po sylwku i tam ludzie by napisali po prostu, że "Tak to ja! To ja mam miejscówę i ją udostępnię! Jest tutaj i tutaj, zapraszam każdego Big Grin", to by się już tam wyjaśniło.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
08.12.2014 22:59
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,131
Dawidzie, tak uczynimy Smile

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
08.12.2014 23:00
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,855
Poziom ostrzeżeń: 15%
Jak nie będzie nikogo z miejscÓWKOM to mozna zarezerwować jakieś miejsce, tyle nas jest, że troche kasy sie chyba znajdzie Wink

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2014 00:11 przez fuszioms.)
08.12.2014 23:42
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama